Głębia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kryminał dla Koneserów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Deep
farfallam

Gail i David Sandersowie spędzający na Bermudach miodowy miesiąc, nieoczekiwanie stają w obliczu straszliwego niebezpieczeństwa. Młode małżeństwo odkrywa w rafie koralowej tajemniczą, choć z pozoru niewinnie wyglądającą ampułkę pochodzącą najprawdopodobniej ze szkunera o nazwie "Goliat", który zatonął w tych wodach w czasie II wojny światowej. Ampułkę usilnie pragnie zdobyć Cloche, wywrotowiec uważany przez mieszkańców wyspy za czarownika. Jedynym sprzymierzeńcem Sandersów w walce z tym groźnym przeciwnikiem będzie nurek Romer Treece, który pomoże im także wyjaśnić tajemnicę rafy koralowej i "Goliata"...

vladimir_pudding | 2014-04-18
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Sięgnąłem po tę książkę, ponieważ nie miałem co czytać w tym czasie. Nie jest to powieść z gatunków, które lubię, toteż mogę zaniżać jej prawdziwy potencjał. Mam nieodparte wrażenie, że ta powieść zrobiona jest pod film (całkiem możliwe, z uwagi na filmowy sukces "Szczęk"). Dialogi są płytkie i krótkie, są też te długie, w których przejawia się nieskończona mądrość bohatera. Książkę (200 stron) maglowałem kilka dni, było ciężko, ale dobrnąłem do jakże hollywoodzkiego zakończenia i chyba więcej nie rzucę się na głębiny Benchleya. Książka jest dla fanów przygodówek, klimatów wysp i morza, nurkowania; w każdym razie nie dla mnie. Polecam ww czytelnikom :3

robaczeeek | 2016-06-20
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Na prawdę dobra książka - trzyma w napięciu przez cały czas a do tego jest sie ciekawym co będzie dalej. Czy uda im się wydobyć skarb i uciec przed żądnymi krwi handlarzami narkotyków.
Czyta się na prawdę szybko.
Polecam!

Adrian Burz | 2012-09-13
Przeczytana: 13 września 2012

Peter Benchley, król morskich opowieści z dreszczykiem tuż po wielkim sukcesie "Szczęk" umiejscawia akcję swojej kolejnej powieści na Bermudach. Tym razem zło w jego thrillerze reprezentują nie podwodne bestie, a ludzie.

Opowieść o dwójce płetwonurków, która odnajduje dawno zatopione narkotyki początkowo jest mało wciągająca. Z czasem jednak dajemy się porwać autorowi, bo na prawdę to napisana z pasją historia, w której przygoda miesza się z dramatem. Miłość do morza jest tu aż nazbyt widoczna, poznamy więc bermudy od nietypowej strony, czyli od "dna". Jestem pewien że Benchley raczej nie ściemnia tworząc kolejne opisy, dzięki czemu w barwny sposób potrafi przedstawić świat zatopionych wraków, podwodnych bestii oraz nurków którzy go badają.

Jednocześnie Bermudy na lądzie to miejsce bardziej dzikie na lądzie niż pod nim. Jest to raj skorumpowanych urzędników, gdzie rasizm i ksenofobia to rzeczy powszechne. Ludzie są przesądni, wolą milczeć, a plotki traktowane są niczym dogmaty....

amo71 | 2015-07-28

O tam takie sobie pitu, pitu - wartkie i owszem.

Rafał | 2016-05-31
robinslav | 2016-03-28