Solo wojownik

Cykl: Solo (tom 1)
Wydawnictwo: Marba Crown
Weapon
Aikka

Solo wojownik to maszyna bojowa, robot, zabójcza broń, która kosztowała amerykańskich konstruktorów 2 miliardy dolarów. Ostateczne próby wynalazku odbywają się w nikaraguańskiej dżungli, gdzieś na granicy z Kostaryką, w centrum zbrojnego konfliktu. ROBERT MASON, autor znakomitego POWIEDZ, ŻE SIĘ BOISZ jeszcze raz proponuje nam wspaniałą narrację, świetne dialogi, wartką akcję - jednym słowem...

ROBERT MASON, autor znakomitego POWIEDZ, ŻE SIĘ BOISZ jeszcze raz proponuje nam wspaniałą narrację, świetne dialogi, wartką akcję - jednym słowem - pasjonującą książkę. W ,,Powiedz, że się boisz", jego osobistych wspomnieniach wojny w Wietnamie, szukał odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób, w tak okrutnych czasach, uchronić swoje człowieczeństwo, nie stać się robotem? W nowej książce, ,,Solo wojownik", tytułowy bohater - robot jest istotą myślącą, szukającą człowieczeństwa; w przyjaźni, lojalności, wolności wyboru. Fantazja?

Mówi Autor:
Skonstruowanie maszyny typu SOLO jest w tej chwili przedmiotem zainteresowania DARPA (agencja ds. Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych), jako że Agencja przykłada dużą wagę do możliwości zastosowania takiej maszyny do zadań bojowych. Ani ja, ani nikt inny nie może mieć pewności, że program ten nie został już zrealizowany.

źródło opisu: Wydawnictwo Marba Crown, 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie

lam4 | 2015-06-28

Sukces pierwszej pozycji autora pozwolił się wykluć kolejnej.

Michstrz | 2016-06-09
Andrzej | 2016-01-02