Dzień przed północą

The day before midnight
83-900658-1-9
technothriller, bomba, atomowa
Tomek Drozd

Grupa doskonale wyszkolonych terrorystów opanowuje supertajną amerykańską wyrzutnię umieszczoną w wydrążonym wnętrzu góry w stanie Maryland - jedyną bazę rakietową zdolną samodziel­nie odpalać międzykontynentalne rakiety balistyczne wycelowane w strategiczne instalacje wojskowe na terenie Rosji. Tożsamość napastników oraz ich intencje pozostają całkowitą zagadką. W obliczu zagrożenia wybuchem...

W obliczu zagrożenia wybuchem trzecie wojny światowe Amerykanie podejmują operację odbicia bazy. Uczestniczy w niej Gwardia narodowa, wojsko, FBI oraz komandosi Specjalnej Grupy Opera­cyjnej „Delta" — elity armii amerykańskiej. Na przeprowadzenie udanej akcji mają niecały dzień — za 14 godzin terroryści odpalą bowiem rakiety i rozpocznie się „noc nuklearna". Trudność polega na tym, że baza jest praktycznie nie do zdobycia — specjalnie skonstruowane zabezpieczenia czynią ją odporną nawet na bezpo­średnie trafienie bombą atomową.
Powodzenie operacji zależeć będzie od genialnego projektanta bazy Petera Thiokola, młodego agenta FBI Jima Uckleya i czarno­skórego kryminalisty Natea Wallsa. Czy zdążą „przed północą"?

źródło opisu: http://torrenty.org/torrent/560383

Mirek | 2014-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Biorąc każdą kolejną książkę dobrego autora można zakładać oraz mieć nadzieję, że będzie ona równie dobra jak pozostałe jego pozycje. Można wymagać tego od autora.

Po przeczytaniu powieści "Dzień przed północą" muszę przyznać,że nie jest ona świetna... jest wybitna! Taka perełka wśród powieści sensacyjnych. Hunter zdecydowanie ma styl. Genialna fabuła, kapitalny styl pisania, a do tego znajomość rzemiosła czynią z tej powieści pozycję, którą należy przeczytać.

Elementem bardzo ważnym, a nawet w znacznym stopniu określającym poziom powieści są oczywiście bohaterowie. Nie ma niczego gorszego niż świetna fabuła podniszczona płytkimi,nudnymi bohaterami. I tutaj Hunter wykazał się celująco. Pomimo iż w powieści jest mnóstwo najróżniejszych osób - cywili, wojskowych, agentów - większość z nich posiada własne życie. Przeszłość, umiejętności oraz wady i zalety. Tych pierwszych nie są pozbawieni także bohaterowie pozytywni, co nadaje realności tym postaciom.

Gdyby jakiś miłośnik...

wojt5050 | 2016-01-19

Książka rewelacyjna, chyba jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałem.

Piotr | 2016-07-23
Na półkach: Powieści, Przeczytane

Świetna postać Nate'a Walls-a.

JoMees | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016