Drzemiący w piaskach

Tłumaczenie: Agnieszka Kowalska
Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
The sleeper in the sands
powieść, egipt, klątwa
hunter

Egipt, Dolina Królów, rok 1922. Po latach bezowocnej pracy Howard Carter odsłania pierwszy stopień kamiennych schodów. Zaprowadzą go one do drzwi wspaniałego grobowca, opieczętowanego i, jak się wkrótce okaże, naznaczonego straszliwą klątwą. "Śmierć - głoszą hieroglify - na szybkich skrzydłach dosięgnie tego, kto naruszy grób faraona". Na czym jednak polega przerażająca tajemnica grobowca? W...

W sekwencji opowieści "Drzemiącego w piaskach" jedna historia rodzi drugą jak w baśniach Szeherezady i odkrywa sieć zagadkowych powiązań między zdarzeniami sięgającymi coraz głębiej w tajemniczą przeszłość Egiptu. Howard Carter ujawnia prawdę o swoich trzydziestoletnich poszukiwaniach grobowca Tutanchamona, w dwunastowiecznym Kairze szalony kalif rozkazuje mędrcowi znaleźć klucz do nieśmiertelności, w starożytnych Tebach faraon Echnaton - najbardziej zagadkowa i tragiczna postać spośród władców Egiptu - usiłuje zgłębić mroczną tajemnicę swojego królestwa i pokonać ciążącą na nim klątwę...

vibra_bober | 2013-04-23

Książkę czytałem z dobre 15 lat temu, więc trochę pamięć dotycząca wszystkich wątków i przebiegu fabuły już się mocno zatarła. Natomiast to co utkwiło mi w głowie to niesamowity, magiczny klimat książki.

Pożywką dla wyobraźni autora stał się tajemniczy faraon reformator - Echnaton i jego równie tajemnicza wybranka serca - Nefretete (lub Nefretiti jak ktoś woli). Całości dopełnia wątek archeologiczny, który autor umiejętnie wplótł w całość.

Gorąco polecam osobom, które potrafią się zdystansować od wiedzy przekazywanej w podręcznikach historii, gdzie daty przeplatają się z faktami.

Lady_B | 2012-08-26
Przeczytana: 2012 rok

zupełnie nie to co lubię. Dużo opowieści ze świata arabskiego, które są brutalne i okrutne ... nie przypadła mi do gustu, ale wierzę, że niektórym się może spodobać

Agata | 2016-06-09
Na półkach: 2016, Przeczytane, Audiobook