Jak chronić swoje dziecko przed manipulacjami toksycznego rodzica

Okładka książki Jak chronić swoje dziecko przed manipulacjami toksycznego rodzica Christel Petitcollin
Christel Petitcollin Wydawnictwo: Feeria poradniki
poradniki
Enfants des manipulateurs
Feeria
2024-01-10
2024-01-10
Łukasz Musiał

"Jak chronić swoje dziecko przed manipulacjami toksycznego rodzica" to książka, która w sposób wnikliwy i praktyczny zajmuje się trudnym tematem separacji i rozwodu rodziców. Autorka zgłębia nie tylko emocjonalne aspekty tego procesu, ale również skupia się na praktycznych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka w obliczu manipulacji ze strony drugiego rodzica.

Jednym z najważniejszych aspektów poruszanym w książce jest umiejętność komunikacji z dzieckiem na temat sytuacji rodzinnej. Autorka zachęca do otwartej rozmowy, dzięki której dziecko może zrozumieć, co się dzieje i dlaczego, co jest kluczowe dla jego psychicznego i emocjonalnego bezpieczeństwa. Przedstawione w książce praktyczne rady dotyczące rozmawiania z dzieckiem są cennym narzędziem dla rodzica znajdującego się w trudnej sytuacji.

Książka skupia się także na identyfikowaniu ukrytych metod manipulacji, z którymi dziecko może mieć kontakt ze strony drugiego rodzica. Autorka wskazuje na subtelne sygnały, które mogą świadczyć o tym, że dziecko staje się narzędziem w grze manipulacyjnej. Daje czytelnikowi narzędzia do rozpoznawania tych sygnałów oraz skuteczne strategie przeciwdziałania manipulacji.

Ważnym elementem książki są także wskazówki dotyczące ochrony dziecka przed skutkami konfliktów między dorosłymi. Autorka podkreśla, jak istotne jest utrzymanie dla dziecka bezpiecznego i spokojnego środowiska, niezależnie od trudności sytuacji rodzinnej.

Książka nie ogranicza się jedynie do aspektów emocjonalnych i psychologicznych, ale także porusza praktyczne kwestie związane z podziałem opieki nad dzieckiem. Czytelnik znajdzie tu wskazówki dotyczące funkcjonowania w różnych systemach dzielenia się opieką oraz radę, jak efektywnie odpierać ataki toksycznego rodzica.

Podsumowując, "Jak chronić swoje dziecko przed manipulacjami toksycznego rodzica" to kompendium praktycznej wiedzy dla rodziców stawiających czoła trudnej sytuacji rozwodowej. Książka w sposób zrozumiały i przystępny przedstawia narzędzia, które pomogą chronić zdrowie psychofizyczne dziecka oraz utrzymać zdrowe relacje rodzinne w trudnych czasach. Bardzo wartościowa i mądra! 💗

"Jak chronić swoje dziecko przed manipulacjami toksycznego rodzica"

Tak, jak informuje nas tytuł, na pierwszy plan wysuwa się dziecko, które cierpi z powodu separacji lub rozwodu jego kochanych rodziców. Źli tatusiowie, niedobre mamusie … kto tu kłamie, kto zasługuje na miano toksycznego rodzica?
Autorka w tej publikacji opowiada o kilku swoich „przypadkach” toksycznych rodziców. Posłuchajcie jednego.
Pewien tata zabierając swoich dwóch synów na długi weekend był świadkiem takiej sytuacji: „Mama wręczyła każdemu z chłopców pluszowe serce, mówiąc łamiącym głosem: „Proszę, moje skarby, to serce mamusi, które do waszego powrotu będzie nieustannie krwawic. Troszczcie się o nie. Nie zgubcie”.
Aż mnie ciary przeszły. 😔 Przedstawione- autentyczne- historie mocno mną wstrząsnęły. Toksyczni rodzice- manipulatorzy są nieobliczalni. Rozgrywki między skłóconymi partnerami rujnują psychikę dzieci, jego świat wartości, samoocenę. W lekturze bardzo obrazowo wytłumaczone zostało pojęcie powszechnego zaślepienie, z którym się zgadzam. Często myśląc o maltretowanym dziecku, widzimy bite lub zamykane w komórce maluchy, a co z tymi, które cały dzień muszą znosić krytykę, wyzwiska, przemoc fizyczną? Czy takie sytuacje dzieją się tylko w biednych rodzinach? Oczywiście, że nie, ten problem dotyczy wszystkich warstw społecznych, co pokazują opisani pacjenci autorki.

Wiecie, jakie są cztery kategorie urazów psychicznych?
Otóż to: bezsilność, zdrada, upokorzenie i stosunek do własnego ciała.
„Z biegiem czasu wszystkie te objawy nie tylko nie znikają, ale będą się nasilały za każdym razem, kiedy bolesna przeszłość znajdzie odbicie w problemach dnia codziennego”.
😔
Książka zawiera trzy obszerne części, a ostatnia część, poświęcona jest wielu ciekawym rozwiązaniom. Przywrócenie prawdy jest trudne, jednak warte zachodu.

Książka trudna, ale uczy rodziny w będące w „strefie wojny”, jak:
• nauczyć się rozmawiać z dzieckiem o sytuacji rodzinnej,
• rozpoznawać ukryte metody manipulacji i skutecznie im przeciwdziałać,
• uchronić dziecko przed efektami konfliktów między dorosłymi,
• zadbać o bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój dziecka w różnych systemach dzielenia się opieką,
• skutecznie odpierać ataki toksycznego rodzica,
a przede wszystkim nie pozwolić, by cokolwiek zagrażało zdrowiu psychofizycznemu twojego dziecka oraz waszej relacji.

"Jak chronić swoje dziecko przed manipulacjami toksycznego rodzica"

Autorka w tej publikacji opowiada o kilku swoich „przypadkach” toksycznych...

• Zdrowie
  • Popularnonaukowe
  • Poznaje nowych autorow 2024
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Bede do niej wracac
  • LEGIMI
  • Praca

Dodaj cytat z książki Jak chronić swoje dziecko przed manipulacjami toksycznego rodzica