Okładka książki Pomóż dziecku mniej myśleć. O wrażliwych dzieciach, które za bardzo się przejmują Christel Petitcollin
Christel Petitcollin Wydawnictwo: Feeria Seria: Jak łatwiej żyć poradniki
poradniki
Jak łatwiej żyć
Feeria
2020-09-30
2020-09-30

Po lekturze "Jak mniej myśleć" książka w zasadzie wnosi niewiele nowych aspektów.

Wspaniała książka - tak mogę określić ją w dwóch słowach. Polecam ją każdemu rodzicowi. Myślę również że jest to książka która powinien obowiązkowo przeczytać każdy nauczyciel, osoba pracująca z dziećmi. Dzięki tej książce zrozumiałam co to znaczy być nadwydajnym i czym nadwydajny różni się od reszty społeczeństwa. Dlaczego reszty? Ponieważ z badań wynika że na świecie nadwydajni stanowią ok 15%.
Teraz wiem jak ogromny wpływ na nasze życie ma nasze dzieciństwo i to jak nasze najbliższe otoczenie pomoże nam przez to dzieciństwo przebrnąć kiedy nie radzimy sobie z trudnościami.

Książka składa się z 13 rozdziałów. Znajdziemy w niej wiele pojęć bardzo obszernie wytłumaczonych, często też popartych przykładami.

Czytając ten poradnik zrozumiałam że nadwydajni nie są gorsi, nie są chorzy - jak to często przez społeczeństwo są określani. Są po prostu inni. Potrzebują innego sposobu żeby się zrelaksować, myślą bardzo zawile, są bardziej wrażliwi. Autorka porusza w książce temat dzieci z autyzmem, ADD/ADHD, zaburzeniami dysocjacyjnymi.

W tym poradniku znalazłam wiele odpowiedzi na niezrozumiałe dla mnie zachowania ludzi, teraz postrzegam ich trochę inaczej i mam większą wrażliwość oraz wyrozumiałość na niestandardowe zachowania.

Chyba każdy zna tę serię książek. Co rusz pojawia się nowa i znów chce się je czytać.

Tym razem mowa o dzieciach, które są wrażliwe, dużo myślą, ale też często są odbierane jako nadpobudliwe. Bycie rodzicem takich dzieci to wyzwanie.

W dzisiejszych czasach dalej utrzymują się szablony i etykietki. Jakie dzieci mają być i czego muszą się wystrzegać. Coraz częściej mówi się o praktykowaniu mindfulness dla dzieci, wyciszaniu ich. Dajemy im powód do rozmyślania - jak dopasować się do świata.

Mi się bardzo podobała i polecałam ją już niejeden raz. 😊
Przeczytać zdecydowanie warto!

A Ty, którą książkę z serii lubisz najbardziej?

Według mnie jest to dobra pozycja do przeczytania, która wiele wyjaśnia. Jedyne co irytuje to ciągłe odnośniki do innych książek, artykułów etc.

Książka, którą moglibyśmy napisać ty i ja. On też. Ona również. Weź parę złotych myśli, dobrych na każdą okazję, ubierz je w mądre, naukowo brzmiące słowa i już. Masz. Książkę, z której nic nie wynika i która jest niczym więcej niż bleblaniem.

Książkę kupiłam z myślą i swoim najstarszym dziecku, a bardziej była dla drugiego. Jednak nie podobała mi się. W kółko to samo, "jeśli chcesz więcej sięgnij po.... " Końcówka była konkretna ,z przykładami.
Ładna okładka.

Ładna okładka.

Jedna z tych książek które lepiej wyrzucić niż trzymać na półce. Kolejna mówiąca nie o tym że Twoje dziecko nie radzi sobie bo jest zbyt wybitne (i Ty rodzicu na pewno tez po prostu wybitny jesteś). Jest mnóstwo książek poruszających SPE czy kwestii wychowania / opieki nad dzieckiem. Jak ktoś mało się interesuje a trafi na to może dojść do bardzo złych wniosków i zamiast pomóc dziecku zaszkodzić mu. Masakra.

Mimo, że nie jestem jeszcze rodzicem cieszę się, że przeczytałam tę książkę. Uważam, że dobrze by było gdyby każdy ją przeczytał. Przecież na codzień obcujemy z dziećmi, prawda? Ważne jest zrozumienie tego jak wygląda życie dziecka nadwrażliwego.

Jest to też genialna lektura dla rodzica/opiekuna takiego dziecka aby mógł go zrozumieć, i przełożyć swoją wiedzę by pomóc w zrozumieniu pewnych spraw.

Wielkim plusem jest przystępny język. Autorka sama wspomniała, iż zdarzyło się, że jej książki czytały dzieci, które po prostu czuły się w końcu przez kogoś zrozumiane i DZIĘKOWAŁY jej za to.

Co najważniejszego znajdziemy w tej książce? Pomoc. Po prostu. Wiedzę jak możemy pomóc dziecku aby pozostał sobą, aby nie myślał, że coś jest z nim nie tak... aby zrozumiał swoje emocje i umiał sobie z nimi poradzić, by się ich nie wstydził.

Polecam tę książkę, bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta, gdybym zaznaczała przydatne, ciekawe cytaty musiałabym zakreślić całą książkę. Jeśli chodzi o temat dzieci nadwrażliwych- kopalnia wiedzy.

Ig: zaczytanaori

• Poradniki
  • Chcę kupić
  • Lista
  • Psychologia

Christel Petitcollin Pomóż dziecku mniej myśleć. O wrażliwych dzieciach, które za bardzo się przejmują Zobacz więcej