sweeciak 
sweeciak.pl
Jestem mały molem książkowym, który w wolnych chwilach sięga po książki i je pochłania. Oderwana od rzeczywistości, wchłonięta przez literacką powieść, podróżuje po zakątkach wyobraźni. Czy może być lepsza przygoda?
36 lat, kobieta, status: Oficjalna recenzentka, dodała: 1 ksiązkę i 1 cytat, ostatnio widziana 18 godzin temu

Oficjalne recenzje

26-11-2018
Oficjalna recenzja

„Zakochane Zakopane” to pozycja, która zabierze nas w oprószone śniegiem uliczki Zakopanego i otuli emocjami. Na chwilę oderwie od codziennego rozgardiaszu i pokaże, jak różne mogą być oblicza miłości, ale nie tylko. W opowiadaniach znajdziemy też wiele przemyśleń, które skłonią nas do zadumy i spojrzenia na niektóre problemy inaczej.

07-11-2018
Oficjalna recenzja

„Instynkt łowcy” porusza trudny temat porwań i handlu dziećmi. Temat, który u wielu rodziców wywołuje najgorsze koszmary. Poza kwestią poszukiwań autorka skupiła się na tym, jak życie po zaginięciu wpływa na rodzinę. Jak owa niepewność niszczy najbliższych, jak powstała rana ciągle się odnawia przez pojawiające się poszlaki.

Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-30 11:53:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

“Randka pod jemiołą” to książka, w której autorka przemyciła sporo rad na temat samego siebie, tego jak sobie radzić, jak walczyć i się nie poddawać. Jak odnaleźć siebie w tym i to czego pragniemy. To wszystko sprawia, że pozycja ta staje się ciepłą opowieścią, podnoszącą na duchu, zachęcającą do pomyślenia o sobie samym a także motywującą do działania. Książkę czyta się bardzo szybko a... “Randka pod jemiołą” to książka, w której autorka przemyciła sporo rad na temat samego siebie, tego jak sobie radzić, jak walczyć i się nie poddawać. Jak odnaleźć siebie w tym i to czego pragniemy. To wszystko sprawia, że pozycja ta staje się ciepłą opowieścią, podnoszącą na duchu, zachęcającą do pomyślenia o sobie samym a także motywującą do działania. Książkę czyta się bardzo szybko a historia choć łatwa do przewidzenia wciąga nas. Czasem sypnie humorem, czasem dobrą radą a czasem tak zawiruje z czasem, że ciężko się odnaleźć. Warto też dodać, że nie jest to historia, która otacza nas klimatem świątecznym i trzyma w nim. Joasi towarzyszymy przez cały rok jej życia a nie tylko od święta. Niemniej jemioła odegra tu jednak rolę.

“Randka pod jemiołą” to ciekawa propozycja na wieczór, ot tak oderwać się od rzeczywistości z lekką powieścią, która i spowoduje uśmiech a także otuli optymizmem. Może nie jest wybitna ale przyjemnie spędzicie z nią czas.

https://sweeciak.pl/ksiazki/randka-pod-jemiola-agnieszka-olejnik-recenzja/

pokaż więcej

 
2018-11-30 11:52:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

“Uwierz w miłość, Calineczko” to lekka i ciepła powieść, która na chwile przyniesie osłodzenie dnia codziennego. Wskazana gdy za oknem plucha a my z kubkiem gorącej herbaty i może naleweczki, możemy zasiądź w fotelu z lekturą. W okresie świątecznego zabiegania, taka chwila odpoczynku mile widziana. Myślę, że dla miłośników romansów i tego typu historii będzie idealna, dla mnie niestety nie... “Uwierz w miłość, Calineczko” to lekka i ciepła powieść, która na chwile przyniesie osłodzenie dnia codziennego. Wskazana gdy za oknem plucha a my z kubkiem gorącej herbaty i może naleweczki, możemy zasiądź w fotelu z lekturą. W okresie świątecznego zabiegania, taka chwila odpoczynku mile widziana. Myślę, że dla miłośników romansów i tego typu historii będzie idealna, dla mnie niestety nie jest. Czegoś mi w niej zabrakło.

https://sweeciak.pl/ksiazki/uwierz-w-milosc-calineczko-natalia-sonska-recenzja/

pokaż więcej

 
2018-11-30 11:51:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Cztery płatki śniegu (tom 1)

Cztery płatki śniegu” to książka, która wpisuje się idealnie w nurt bożonarodzeniowy. Cała akcja toczy się właśnie w otoczce oczekiwania na święta. Czyta się ją szybko a perypetie bohaterów, których jest tu całkiem sporo wciągają czytelnika i nie pozwalają odłożyć książki na bok. Jest to lekka i przyjemna powieść i choć często takie bywają puste, to tutaj mamy jednak jakąś głębie, pewnego... Cztery płatki śniegu” to książka, która wpisuje się idealnie w nurt bożonarodzeniowy. Cała akcja toczy się właśnie w otoczce oczekiwania na święta. Czyta się ją szybko a perypetie bohaterów, których jest tu całkiem sporo wciągają czytelnika i nie pozwalają odłożyć książki na bok. Jest to lekka i przyjemna powieść i choć często takie bywają puste, to tutaj mamy jednak jakąś głębie, pewnego rodzaju przesłanie, które trafia czytelnika. Ujęte tu historię potrafią otulić czytelnika emocjami, zachęcić do pomyślenia. Końcówka zaś rzuca na kolana i nawet u tych twardszych może pojawić się łza. Polecam bo warto.

https://sweeciak.pl/ksiazki/cztery-platki-sniegu-joanna-szaranska-recenzja/

pokaż więcej

 
2018-11-30 11:49:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

http://lubimyczytac.pl/oficjalne-recenzje-ksiazek/11144/milosc-milosc-w-zak...

Siedem autorek, siedem różnych historii i siedem stylów, które łączą tylko dwie rzeczy: Willa pod Jodłami i miłość. Jedne z nich mogą podobać się bardziej, inne mniej, ale w całości stanowią naprawdę udany zbiór opowiadań. I tak jak miłość sprowadziła bohaterów do owego pensjonatu w Zakopanem, tak i ta pozycja...
http://lubimyczytac.pl/oficjalne-recenzje-ksiazek/11144/milosc-milosc-w-zak...

Siedem autorek, siedem różnych historii i siedem stylów, które łączą tylko dwie rzeczy: Willa pod Jodłami i miłość. Jedne z nich mogą podobać się bardziej, inne mniej, ale w całości stanowią naprawdę udany zbiór opowiadań. I tak jak miłość sprowadziła bohaterów do owego pensjonatu w Zakopanem, tak i ta pozycja wprowadzi was w miły nastrój, który tylko doda uroku zbliżającym się świętom. Myślę, że jest to pozycja, po którą warto sięgnąć, może i wy zdecydujecie się kiedyś na pobyt w Zakopanem, gdzie miłość chodzi ulicami...

pokaż więcej

 
2018-11-30 11:46:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteczka maluszka, Posiadam
Autor:
Seria: Spot

“Gdzie jest Spot?” to sympatyczna książeczka z psimi bohaterami. Uzbrojona w klapki oferuje małym szkrabom frajdę z zabawy w chowanego. Pozycja ciekawa ale czy obowiązkowa w biblioteczce to już sami musicie zadecydować.

https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/gdzie-jest-spot-eric-hill-recenzja/

 
2018-11-30 11:44:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteczka maluszka, Posiadam

“Lato na ulicy Czereśniowej” to książeczka, która może zapewnić dużą frajdę. Maluszkom otwiera świat życia w miasteczku, to co mogą spotkać i zobaczyć. Starszych zachęca do pobudzenia wyobraźni i tworzenie historii. Rodziców zaś do zabawy z dziećmi i wesołego spędzenia czasu z nimi. Co prawda w naszym przypadku książeczka raczej do tych ulubionych nie należy i rzadko jest przez naszego szkraba... “Lato na ulicy Czereśniowej” to książeczka, która może zapewnić dużą frajdę. Maluszkom otwiera świat życia w miasteczku, to co mogą spotkać i zobaczyć. Starszych zachęca do pobudzenia wyobraźni i tworzenie historii. Rodziców zaś do zabawy z dziećmi i wesołego spędzenia czasu z nimi. Co prawda w naszym przypadku książeczka raczej do tych ulubionych nie należy i rzadko jest przez naszego szkraba wybierana ale gdy już przyjdzie na nią czas to przepadamy na długie minuty.

https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/lato-na-ulicy-czeresniowej-rotraut-susanne-berner-recenzja/

pokaż więcej

 
2018-11-30 11:42:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteczka maluszka, Posiadam

“Wszyscy ziewają” to książeczka o ziewaniu, które jak wiadomo prowadzi do usypiania. W tej drodze prowadzącej do krainy snów towarzyszą nam kolorowe zwierzęta. Spotkamy tutaj kotka, świnkę, hipopotama czy węża. W sumie jest tu dziewięcioro czworonożnych bohaterów. Wśród tego zwierzyńca nie mogła też zabraknąć dość niepasujące postać bo maluszka, ale w końcu owa pozycja ma zadanie uśpić owego... “Wszyscy ziewają” to książeczka o ziewaniu, które jak wiadomo prowadzi do usypiania. W tej drodze prowadzącej do krainy snów towarzyszą nam kolorowe zwierzęta. Spotkamy tutaj kotka, świnkę, hipopotama czy węża. W sumie jest tu dziewięcioro czworonożnych bohaterów. Wśród tego zwierzyńca nie mogła też zabraknąć dość niepasujące postać bo maluszka, ale w końcu owa pozycja ma zadanie uśpić owego małego bohatera, więc jego obecność jak najbardziej wskazana.

“Wszyscy ziewają” to pozycja, która obowiązkowo powinna znaleźć się w biblioteczce maluszka. Może nie zawsze posłuży do usypiania ale na pewno sprawi radość szkrabowi. A czy może być coś lepszego niż uśmiech pociechy?

https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/wszyscy-ziewaja-anita-bijsterbosch-recenzja/

pokaż więcej

 
2018-11-30 11:40:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteczka maluszka, Posiadam
Autor:

“A co to?” to książeczka pełna zgadywanek. Ze strony na stronę maluszek zgaduje co takiego może się kryć na przykład w jajku albo kto schował się za serem? Kto to może nie spać w nocy albo co ukryło się w kapeluszu magika? Pewnie zastanawiacie się gdzie leży tajemnica sukcesu owej pozycji? Wszystko sprowadza się do odpowiednich dziur. Każda ze stron zawiera odpowiednie wycięcie, które... “A co to?” to książeczka pełna zgadywanek. Ze strony na stronę maluszek zgaduje co takiego może się kryć na przykład w jajku albo kto schował się za serem? Kto to może nie spać w nocy albo co ukryło się w kapeluszu magika? Pewnie zastanawiacie się gdzie leży tajemnica sukcesu owej pozycji? Wszystko sprowadza się do odpowiednich dziur. Każda ze stron zawiera odpowiednie wycięcie, które podpowiada co może być ukryte.

Pozycja ta jest jedną z ulubionych książeczek naszego smyka. Na początku uwielbiał z nami spędzać przy niej czas, odkrywając co może się kryć na następnej stronie. Śmiechu było sporo. Potem sam chętnie po nią sięgał, przeglądając ją w prawo i lewo.. W szczególności spodobała się mu ostatnia strona, za którą sam mógł się schować i widać mu było tylko rozbawione oczy.

“A co to?” to książeczka, która według mnie powinna znaleźć się w każdej biblioteczce maluszka. Możecie być pewni, że spędzicie przy niej wesoło czas, w którym nie zabraknie okrzyków radości.

https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/a-co-to-hector-dexet-recenzja/

pokaż więcej

 
2018-11-30 11:39:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteczka maluszka, Posiadam

“Jest tam kto?” to książeczka oparta na pukaniu. Mianowicie przed każdym pokojem mamy kolorowe drzwi i opis zachęcający do pukania. Zachęca nas to do sprawdzania kto się kryje za drzwiami. Dzięki temu mamy zabawę z dzieckiem, która często kończy się uśmiechem. Książeczka ta, jak przystało na pozycje dla maluszków, zawiera także walor edukacyjny. Maluszek poznaje kolory, bo każde drzwi są w... “Jest tam kto?” to książeczka oparta na pukaniu. Mianowicie przed każdym pokojem mamy kolorowe drzwi i opis zachęcający do pukania. Zachęca nas to do sprawdzania kto się kryje za drzwiami. Dzięki temu mamy zabawę z dzieckiem, która często kończy się uśmiechem. Książeczka ta, jak przystało na pozycje dla maluszków, zawiera także walor edukacyjny. Maluszek poznaje kolory, bo każde drzwi są w innym kolorze oraz uczy się spostrzegawczości. Oczywiście można ją wykorzystać też do innych edukacyjnych elementów np. liczenia. Wszystko w Waszej wyobraźni

“Jest tam kto?” to ciekawa propozycja dla maluszków. Można przy niej miło spędzić czas pukając do kolejnych drzwi i zgadywać kto tam jest. W naszym przypadku niestety nie wzbudziła zachwytu.

https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/jest-tam-kto-anna-clara-tidholm-recenzja/

pokaż więcej

 
2018-11-27 09:57:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-27 09:55:40
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-25 12:47:10
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-25 12:40:24
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-25 12:39:15
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-21 22:39:52
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
486 228 3105
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (66)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (22)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd