Porwana. Tom 3

Okładka książki Porwana. Tom 3 Karolina Rudak
Okładka książki Porwana. Tom 3
Karolina Rudak Wydawnictwo: Wydawnictwo Nocą Cykl: Porwana (Karolina Rudak) (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Porwana (Karolina Rudak) (tom 3)
Wydawnictwo Nocą
2023-11-08
2023-11-08
porwana thriller sensacja trylogia

Czytając „Porwaną” ponad 2 lata temu, nawet nie marzyłam o tym, że kiedyś będę miała okazję wziąć pod swoje skrzydła historię Cassie i Krycka. Teraz, czytając ostatnią finałową część, nie mogę nawet określić, jakie emocje mi towarzyszą. Pożegnania są trudne, i mimo że będę jeszcze nie raz wracała do tej historii, to nadal odczuwam ból.

Cassie jest bohaterką, która przeszła tak wiele, ale mimo to nie poddała się. Pokazała, jak ważna jest nadzieja, a jej siła wzrastała wraz z kolejnymi tomami. Nie potrafię określić tego, jaki podziw we mnie wywarła, mimo to, że na jej drodze cały czas były rzucane przeszkody, dziewczyna sprawnie je omijała, choć nie raz upadła, to podnosiła się silniejsza, bo miała dla kogo walczyć.

Relacja Cassie i Alexa miała wiele burzliwych momentów, tak naprawdę nigdy nie mogli zaznać spokoju, bo za rogiem zawsze czyhało się zło, które na nich czekało. Mimo tego zła stali się dla siebie najważniejsi.

Styl pisania Karoliny jest jednym z moich ulubionych, przez całą książkę płynie i nie wiem, kiedy przeczytałam ostatnie słowo, kończąc tą piękną historię. Autorka przez całą książkę trzymała nas w napięciu, i nie zliczę ile razy musiałam przerwać czytanie i wziąć kilka głębokich oddechów. Wiele silnych emocji mi towarzyszyło, poprzez płacz z szczęścia do smutku. Karolina stworzyła wyjątkową historię, która zostanie w moim sercu na zawsze.

Cassie jest bohaterką, która przeszła...

Pisząc tą recenzje, nadal jestem pod wpływem emocji jakich doznałam podczas czytania. Całokształt fabuły zawładnął moim sercem. Rzadko się zdarza, abym przeczytała jakąś książkę od razu, bez odłożenia jej na półkę. W tym przypadku takiego problemu nie było.

Fabuła wywarła na mnie tak ogromne wrażenie, że straciłam kompletnie poczucie czasu. Miałam spore oczekiwania co do tej książki (jak na patronat przystało) Mogę zapewnić, że nie zawiodłam się.

Rozpoczynając, chciałabym skupić się na głównej bohaterce, która jak wiadomo z poprzednich tomów, nie miała łatwego życia. Porwanie, ciągły strach zapewne też lęk i ta zabijająca niepewność, kiedy wciąż zadajemy sobie pytanie "Co dalej?" a odpowiedź nie następuje. Cassie przeżyła bardzo wiele, ale po mimo tego nie poddaje się. Główna bohaterka jest kolejnym przykładem silnej kobiecej bohaterki. Oczywiście, że momentami miała swoje załamania ale to tak jak każdy z nas. Nikt nie jest ze stali.

Opisy wydarzeń, są niezwykle ciekawe. Całokształt fabuły cały czas trzyma w napięciu, przez co przez myśl wam nie przejdzie, żeby może zrobić sobie przerwę.

Książka powinna być sprzedawana w pakiecie z chusteczkami, na które podczas czytania wydałam chyba fortunę. Pełno wzruszających momentów, z pewnością doprowadzi do łez niejedną twardzielkę, która nigdy nie płacze na książkach.

Jeżeli ktoś lubi adnotacje w książkach to tutaj nie będzie się nudził. "Porwana" jest źródłem wielu fragmentów zawierających cytaty.

Jeszcze raz dziękuje Karolinie za możliwość patronowania, a was gorąco zachęcam do przeczytania❤️!

Po powrocie do domu Cassie próbuje na nowo odnaleźć dawne szczęście i iskierkę życia.Jednak spokój zaburza wiadomość od jednego z porywaczy na temat jej brata który kilka wcześniej miejscu temu wyjechał do Stanów Zjednoczonych

Wkrótce w jej życiu ponownie pojawia się Alex. Spędzone chwile na szczerych rozmowach sprawiają że ich relacja nabiera tempa,jednak ich zaufanie zostanie wystawione na próbę. Przez jeden błąd Krycka na dziewczynę znowu zostaną ściągnięte jej największe koszmary i mafijne problemy. Nawę najlepszy spisek zostanie złamany.

Przeprawa przez Morze Bałtyckie prosto do Norwegii wzbudza w Cassie dawne wspomnienia które przychodzą z twoją siłą.

Na samym początku muszę przyznać że ciężko jest mi się rozstać z historią Cassie i Alexa, która już do samego początku ma szczególne miejsce w moim sercu. Czuje się wręcz dziwnie, myśląc że to jest już koniec tej pięknej historii.

Cassie jest żywym przykładem na to że można przetrwać wszystko. Dziewczyna pomimo tego co ją spotkało stara się być silna dla siebie,dla rodziców, a przede wszystkim dla Alexa. Pokazuje ona że pomimo przeciwności losu nie można się poddać, miała ona momenty słabości ale zawsze podnosiła się i szła przez życie dalej.

To jak przez wszystkie czesci relacja Alexa i Cassie zmieniła się, sprawia że robi mi się ciepło na sercu. Poznali się przypadkiem nie wiedząc że później będą dla siebie najważniejsi. To jak chłopak stara się zapewnić sie jej bezpieczeństwo pokazuje że dla prawdziwej miłości zrobi się wszystko.

Autorka od samego początku trzyma czytelnika w napięciu co sprawia że przez całą powieść czuje się tą adrenalinę. Nie zliczę ile razy odkładałam książkę żeby wstać i rozchodzić emocje.Były też momenty w których potrzebowałam chusteczek. Muszę przyznać że książka wywarła na mnie wszystkie możliwe emocje od rozbawienia po smutek.

Na koniec chcę podziękować z całego serca Karolinie, za to że mogłam stać się częścią tej pięknej historii, która już na zawsze będzie miała szczególne miejsce w moim sercu. Dziękuję ci za to że dzięki tobie mogłam spełnić swoje marzenie. Pisz dalej bo wychodzić ci to wspaniale i pamiętaj jestem twoją fanką numer jeden.

• Seria

Dodaj cytat z książki Porwana. Tom 3