Porwana. Tom 2

Okładka książki Porwana. Tom 2 Karolina Rudak
Okładka książki Porwana. Tom 2
Karolina Rudak Wydawnictwo: Wydawnictwo Nocą Cykl: Porwana (Karolina Rudak) (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Porwana (Karolina Rudak) (tom 2)
Wydawnictwo Nocą
2023-06-14
2023-06-14

W tej części poznajemy rodzinę Cassie z nieco szerszej perspektywy. Okazuje się, że przyczyną jej problemów jest… tego nie zdradzę. :)
Bardzo dobrze spędziłam czas z tą książką. Cieszę się, że autorka postanowiła przedstawić nie tylko myśli głównej bohaterki ale również mamy wstawki innych osób, dzięki czemu wiemy lepiej co ich kształtuje.
Z wyczekiwaniem śledzę rozwoju uczuć między dwojgiem głównych bohaterów, chociaż mam wrażenie, że jest to relacja bliższa rodzeństwu niż miłosna. Jednak wszystko może się jeszcze wydarzyć.
Cieszę się, że miałam okazję przeczytać drugi tom i już sięgam po kolejny!

Z wyczekiwaniem śledzę rozwoju...

♥ 𝐫𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐭𝐫𝐨𝐧𝐚𝐜𝐤𝐚 ♥

𝐏𝐨𝐫𝐰𝐚𝐧𝐚 𝟐 | 𝐊𝐚𝐫𝐨𝐥𝐢𝐧𝐚 𝐑𝐮𝐝𝐚𝐤

Na początku jeszcze raz chciałabym podziękować Karolinie za podarowanie mi swoich dzieci pod moje skrzydła, to wiele dla mnie znaczy. Pamiętam jak kilka lat temu czytałam historie Cassy i Alexa na wattpadzie marząc żeby stać się częścią tej książki. Dziękuje ci za spełnienie tego marzenia. Gratulacje Karolina zasługujesz na wszystkie gwiazdy na niebie i jeszcze więcej.

5/★★★★★
opis wydawcy:

Mija dziesięć miesięcy od dnia, w którym Alex Krycek podjął radykalną decyzję.
Dziesięć miesięcy, podczas których siedemnastoletnia Cassandra odbudowywała swój świat na nowo, odcinając się psychicznie od amerykańskiej mafii.
Nie wie jeszcze, że niespodziewany wyjazd jej starszego brata do Stanów Zjednoczonych znowu pogmatwa jej życie oraz wpędzi pod nogi znanych oprawców. Ponowne spotkanie swojego największego Koszmaru obedrze ją z tego, na co długo pracowała.
Co, jeśli to teraz Alex będzie jedyną odpowiedzialną osobą za odzyskanie wolności dziewczyny? Na jaw wyjdą nie tylko szczere słowa, nieprawdopodobny powrót bliźniaka, ale również plany dotyczące stawienia czoła potężnej mafii.
Jednak tym razem Koszmar nie pozwoli Cassie tak łatwo uciec…

♥ 𝐂𝐃 𝐖 𝐊𝐎𝐌𝐄𝐍𝐓𝐀𝐑𝐙𝐔 ♥

♥ [1] „Porwana 2” znam jeszcze z wattpada. Pamiętam, jak przeżywałam los Cassandry, emocje jakie, mi towarzyszyły, były genialne. W papierze historia została jeszcze bardziej dopracowana i urzekła moje serce całkowicie. Tak jak na wattpadzie tak i w papierze bawiłam się bardzo dobrze, Karolina stworzyła istny rollercoaster emocjonalny.
Cass to dziewczyna, która przeżyła istne piekło. Przeżywanie tego razem z nią było bolesną przygodą, ciekawie było zagłębić się w jej myśli i poznać jej emocje.

♥ [2] Podczas czytania „Porwanej” nieraz dostałam gęsiej skórki, nie wspomnę o moim sercu, które w niektórych momentach prawie mi wyskoczyło. Karolina naprawdę bardzo dobrze poprowadziła akcje, która wciągnęła mnie bezpowrotnie. Momentami naprawdę ciężko było mi się odciągnąć od historii Alexa i Cassy. Autorka ma bardzo przyjemny i lekki styl pisania, więc przez cała książkę się płynęło. Już od początku fabuła wkręca nas w wir emocji, ciągłe napięcie w książce nie daje nam chwili spokoju, a z każdą stroną tajemnic jest coraz więcej.

♥ 𝐫𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐭𝐫𝐨𝐧𝐚𝐜𝐤𝐚 ♥

𝐏𝐨𝐫𝐰𝐚𝐧𝐚 𝟐 | 𝐊𝐚𝐫𝐨𝐥𝐢𝐧𝐚 𝐑𝐮𝐝𝐚𝐤

Pamiętacie, jak opowiadałam Wam o książce autorstwa Karoliny Rudak pod tytułem „Porwana”? To była jedna z tych książek, o których się myśli, bo przedstawiały fajną i ciekawą historię. Autorka poruszyła wiele ciekawych zagadnień, stworzyła niebezpieczny świat, barwnych bohaterów, z którymi czytelnik się zżywał. W pierwszym tomie mieliśmy intrygującą mieszankę kilku gatunków: sensacja, thriller i obyczajówka. Bardzo dobrze mi się książkę czytało, dlatego też bardzo intensywnie wypatrywałam drugiego tomu. Czułam ekscytację, kiedy zbliżała się data premiery. Czy wy też jesteście tak zaintrygowani?
Główną bohaterką książki autorstwa Karoliny Rudak pod tytułem „Porwana. Tom 2” jest Cassandra Donne, zdolna zaradna, pełna marzeń dziewczyna, która przez przypadek ściągnęła na siebie ogromne zagrożenie. Jeden strzał, letni wieczór, morderstwo i ciało, wzięta za członkinię mafii została uprowadzona, przeszła przez piekło, a mimo wszystko stara się stać dumnie i walczyć, nawet, jeśli ziemia usuwa się spod nóg. Alex podjął decyzję dziesięć miesięcy temu, od niej wydarzyło się wiele. Brat Cassie wyjechał do Stanów Zjednoczonych wprowadził wiele komplikacji, niestety konsekwencje poniesie Cassie. Dziewczyna po raz kolejny spotka się ze swoimi oprawcami. Czy dziewczynie uda się przetrwać? Czy ucieknie od oprawców? Czy Alex jej pomoże?
„Porwana. Tom 2” to kontynuacja, która zrobiła na mnie piorunujące wrażenie, styl autorki jest bardzo przyjemny, prosty i pięknie przedstawiający emocje. Nie mogłam się doczekać, aby móc przeczytać coś autorstwa Karoliny Rudak. Historia jest bardzo dynamiczna, trzymuje swój klimat, z przyjemnością zaczytywałam się w każde zdanie, akapit i rozdział, chciałam wyczyta, jak najwięcej, chociaż wizja zakończenia nie bardzo mi odpowiadała. Muszę wspomnieć o tym, że widać poprawę w stylu pisania autorki, jestem przekonana, że kolejne książki będą jeszcze lepsze. Widać, jak wiele pracy włożyła w ten tom, jestem nim zachwycona. Współczułam głównej bohaterce tego, że ponownie musiała przechodzić przez tak wiele, jednak jest twarda, silna i niezłomna, przy tym tak ludzka, ma swoje wady i stara się radzić sobie w trudnych sytuacjach. „Porwana. Tom 2” nie wpadła w syndrom drugiego tomu, dała mi wiele przyjemności niepewności i zniecierpliwienia, aby wypatrywać kolejny tom.

*ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ ᴘᴀᴛʀᴏɴᴀᴄᴋᴀ*

Dzisiaj przedstawiam wam drugi tom porwanej czyli kontynuacje historii Cassie, która w tak krótkim czasie przeszła tyle złego. Po powrocie do domu i normalnego życia trochę czasu zajęło dziewczynie by wrócić do normalnych czynności i nie bać się własnych koszmarów nawiedzających ją co noc. Dziesięć miesięcy, właśnie tyle to trwało. Oczywiście wszystko było na dobrej drodze do czasu. W końcu przeszłość nigdy nie opuszcza nas, a koszmar Cassandry zdecydowanie nie chciał puścić dziewczyny, więc ponownie zabrał ją do świata, w którym nie chciała nigdy więcej być. Wystarczały jej koszmary i wspomnienia z tych nieprzyjemnych wydarzeń. Nie wiedząc nawet co się dzieje znów została wciągnięta w ten brutalny świat i tym razem jej życie zależało tylko od osoby, której dziewczyna powierzyła zaufanie. Alex będzie jedyną odpowiedzialnym człowiekiem za odzyskanie wolności dziewczyny Jej brat wpakował się w niezłe problemy ale nie spodziewał się, że przez swoje czyny sprawi, że koszmar siostry powróci. Ponowne spotkanie z oprawcami sprawiło, że miesiące pracy i starań poszły na marne. Co gorsza dziewczyna musiała codziennie mijać najgorszą postać z jej snów, Maxa. W tej części na jaw wyjdzie dużo sekretów i dobrze skrywanej prawdy wraz z planami mafii. Tym razem koszmar nie pozwoli Cassie tak łatwo uciec…

W tej części poznajemy bardziej porywaczy jak i kolejne działania grupy mafijnej. Postacie są bardziej rozbudowane i mamy tutaj ukazane różne perspektywy, przez co możemy się więcej dowiedzieć. Oczywiście nie brakuje nam brutalnych wydarzeń bo w końcu to porwanie. Po raz kolejny porwali bezbronną niewinną dziewczynę i sprawili, że zaczęła spadać w głąb własnej przepaści. Książka porusza ważne i trudne tematy. Jest ona wciągająca i trzymająca w napięciu bo tak naprawdę nie wiadomo co stanie się w kolejnym rozdziale, jakie losy podzieli ta bezbronna nastolatka, która znalazła się ponownie we własnym koszmarze.

*ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ ᴘᴀᴛʀᴏɴᴀᴄᴋᴀ*

[RECENZJA PATRONACKA]

„Znowu byli dla mnie jak dwa mroczne diabły, dlatego ciężko przełykało mi się każdy kęs.“

„– Wszystko da się naprawić – szepnęłam. – Każdą historię da się naprawić.“

„Pragnęłam, by czas się zatrzymał.“

Uwaga, ta recenzja zawiera (dosyć poważne) spoilery części pierwszej!

Tak, dobrze widzicie, „Porwana“ znów podbija świat, tym razem jako tom drugi! I znów mamy również szansę przeżyć istny emocjonalny rollercoaster wraz z Cassie – przejażdżkę nim można porównać do najstraszniejszej kolejki górskiej, której ciemne barwy wywołują na twoim ciele ciary, a łzy szczęścia szybko zostają zastąpione tymi rozpaczy, gdy dociera do ciebie, że ta podróż nigdy się nie zakończy. Gotowi na kolejny podbój świata przez Rudak?

Mija dziesięć miesięcy względnego spokoju. Dziesięć miesięcy, odkąd Alex Krycek podjął decyzję, która niekoniecznie jest uznawana przez świat mafii. Dziesięć miesięcy, kiedy to życie siedemnastoletniej Cassandry wróciło w miarę do normy, kiedy to odcięła się psychicznie od koszmaru, którego cienie wciąż za nią podążają. Nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że to wszystko wróci po wyjeździe jej brata do Stanów, którego komplikacje odczuje ona sama na własnej skórze. Konfrontacja z dawnymi oprawcami nigdy nie była na jej liście najbardziej oczekiwanych rzeczy w życiu. Na światło dzienne w tym momencie wyjdzie mnóstwo tajemnic, które pozbawią ją wszystkiego, nad czym tak ciężko pracowała.

„Co jeśli teraz to Alex będzie jedyną odpowiedzialną osobą za odzyskanie wolności dziewczyny? Na jaw wyjdą nie tylko szczere słowa, nieprawdopodobny powrót bliźniaka, ale również plany dotyczące stawienia czoła potężnej mafii.

Jednak tym razem Koszmar nie pozwoli Cassie tak łatwo uciec...“

Jak można się spodziewać, jestem ZAKOCHANA w tej książce, historii, postaciach i w ogóle we wszystkim. Po pierwszej części czuło się ogromny niedosyt, zadawało się sobie pytania w stylu: „Czy to koniec? Czy... jak to się rozwinie? Ale to dopiero początek trylogii, nie może się skończyć tak szybko i dobrze!“. I mieliśmy rację, ponieważ autorka zaskoczyła nas ponownie wielką dawką niepokoju, napięcia, rozpaczy wraz z małymi, bardzo delikatnymi nutkami radości, które były tak nikłe, że każde ich pojawienie się dawało nadzieję, którą ona zaraz roztrzaskiwała o mur. Dzięki, Karolina, już bez tego moje serce ledwo wytrzymywało tę historię.

Jest to debiut autorki, jej druga książka do kolekcji, która skradła niejedno serce – w tym moje – już od samego początku. To może dlatego nie potrafiłam się od niej oderwać oraz prawdopodobnie przeczytałam „Porwaną“ trochę więcej, niż jeden raz. Styl Rudak jasno krzyczy – będę udawać, że jest dobrze, a tak naprawdę pozbawię cię wszelkiej nadziei i zostawię rozszarpaną emocjonalnie! Co doskonale się sprawdza, kiedy czytając ten thriller czułam dziwną ochotę odwrócić się i sprawdzić, czy ktoś przypadkiem nie stoi za moimi plecami. Uroczo, prawda? Klimat, jaki został wprowadzony, doskonale sprawił swoją funkcję, a pióro Karoliny dokonało niemożliwego – obawiałam się zwykłych literek wydrukowanych na papierze!

Cassie to bohaterka, którą każdy z nas chciałby się stać. I nie, wcale nie mam na myśli bycia porwaną, a po prostu chęci niepoddawania się. Za każdym razem, kiedy los znów zgotował jej piekło, ona zaciekle walczyła dalej, choć wiele osób na jej miejscu już dawno by się poddało. Moja dzielna dziewczyna! Jakoś szło takie jedno przysłowie, chwytaj byka za rogi? Ona go wręcz oswoiła! Zdecydowanie jedna z moich ulubionych postaci damskich w świecie książek. Z kolei Alex, mój Alex, którego czasem pragnęłam tak samo mocno udusić, jak i wyściskać... dostaliśmy go jeszcze więcej, niż w pierwszej części i niepoprawnie podoba mi się to bardziej, niż konieczne. Tym razem jesteśmy świadkami poznania jego przeszłości, historii, która dotychczas schowana była na dnie jego życia, a która wyjaśnia tak wiele. Nareszcie dostajemy prawie wszystkie odpowiedzi, na które tyle czekaliśmy!

Cóż mogę więcej rzec, jestem tak cholernie dumna z Karoliny za to, że z historii poznanej przeze mnie na wattpadzie uczyniła książkę sprzedawaną w każdej księgarni. Jestem niemożliwie zakochana w tym opowiadaniu, dlatego moim marzeniem stało się, aby więcej osób go poznało. Thrillerowa trylogia, która łamie serca? Proszę państwa, poznajcie „Porwaną“ i jej kontynuację!

[RECENZJA PATRONACKA]

„– Wszystko da się naprawić – szepnęłam. – Każdą historię da się naprawić.“

„Pragnęłam, by czas się zatrzymał.“

Uwaga, ta recenzja zawiera (dosyć poważne) spoilery części pierwszej!

Cassie próbuje wrócić do siebie po dramatycznych sytuacjach sprzed dziesięciu miesięcy. Dziewczyna mierzy się z traumą i stara się znowu zacząć żyć swoim dawnym życiem. Nie sądziła jednak że wyjazd brata sprawi że to z czym mierzyła sie przez ostatni czas powróci do niej.

Cudowne był wrócić spowrotem do całej tej historii i bohaterów,którzy mają szczególne miejsce w moim sercu.

Cassie w tej części pokazuje że pomimo wcześniejszych wydarzeń ze swojego życia jest silna i nie łatwo się podda.Dziewczyna w pewnym stopniu nie daje sobą pomiatać przeciwstawia się porywaczom stara się być silna dla rodziny a przede wszystkim dla siebie

W tej części możemy lepiej poznać porywaczy Maxa i Mike,którzy nie pałają sympatią do głównej bohaterki,dowiadujemy się o nich trochę więcej i staramy się zrozumieć co pchnęło ich do podjęcia decyzji o ponownym porwaniu dziewczyny

Relacja Cassie i Alexa to jest to co mogę czytać cały czas bez przerwy. Kocham to jak chłopak opiekuje się dziewczyna, stara się zrobić dla niej wszystko żeby wróciła bezpiecznie do rodziny

Ja nie czytałam tej książki, ja przez nią płynęła styl pisania Karoliny jest tak cudowny że aż człowiek nie potrafi oderwać się od lektury. Nie zliczę ile razy podczas czytania miałam ciarki, dosłownie czułam ten genialny dreszczyk emocji który utrzymywał się przez całą lekturę.

Z całego serca chcę podziękować Karolinie za to że mogę być częścią tej wspaniałej historii. Dziewczyno rób to co robisz bo wychodzi ci to wspaniale .

𝐑𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐭𝐫𝐨𝐧𝐚𝐜𝐤𝐚
~"ᴘᴏʀᴡᴀɴᴀ", ᴛᴏᴍ 2 ᴋᴀʀᴏʟɪɴᴀ ʀᴜᴅᴀᴋ (sᴢᴀᴀʀᴏᴛᴋᴀ)~

𝑳𝒖𝒅𝒛𝒊𝒆 𝒔ą 𝒑𝒂𝒔𝒌𝒖𝒅𝒏𝒊, 𝑪𝒂𝒔𝒔. 𝑨𝒍𝒆 𝒃𝒆𝒛 𝒏𝒊𝒄𝒉 𝒑𝒓𝒂𝒘𝒊𝒅ł𝒐𝒘𝒐 𝒏𝒊𝒆 𝒇𝒖𝒏𝒌𝒄𝒋𝒐𝒏𝒐𝒘𝒂ł𝒃𝒚 ś𝒘𝒊𝒂𝒕.

"Porwana" ponownie skradła moje serce swoją oryginalnością i przejmującą fabułą. Pokochałam to, w jaki sposób historia ta wywoływała u mnie całą gamę najróżniejszych emocji - od rozpaczy dzielonej z Cassie po te rzadkie przebłyski radości.

Cassie to dziewczyna, która przeżyła już tak wiele, a której przyszłość w drugim tomie "Porwanej" dalej stoi pod znakiem zapytania. To osoba, która mimo całego zła, które ją dotknęło, walczy dalej. Upada i wstaje, potyka się, ale prze dalej, mimo że wiele osób na jej miejscu już dawno, by się poddało. Jesteśmy również świadkami zmagań Alexa, którego znaczna część przeszłości otwiera się przed nami, a zakopane wspomnienia wydostają się na powierzchnię.

Tak jak już w pierwszym tomie pokochałam styl autorki, tak w drugim tylko umocniłam się w przekonaniu, że lepiej nie dałoby się opisać tych wszystkich przeżyć, emocji, całej historii niż za pomocą słów, którymi posługiwała się Karolina. Powtórzę się, ale to jest niezwykłe, że czytelnik może w tak dokładny, tak przejrzysty sposób poznać myśli, samo wnętrze bohaterki.

Jestem tak dumna z bycia patronką tej perełki i z samej Karoliny, która stworzyła nad wyraz chwytającą za serce historię 🥺. Książka nie jest bez wad, ale to dopiero debiutancka seria autorki, a już zdobyła moje serce ❤️‍🩹.
Baaardzo zachęcam Was do sięgnięcia po "Porwaną" i nie robię tego z samego faktu, że jest to mój patronat. Historia tej książki przemówiła do mnie i sądzę, że wielu z Was również poruszy. Jeśli lubicie thrillery i kryminały, a może chcecie dopiero zacząć swoją przygodę z nimi, to uważam, że "Porwana" będzie świetnym rozwiązaniem.

𝐑𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐭𝐫𝐨𝐧𝐚𝐜𝐤𝐚
~"ᴘᴏʀᴡᴀɴᴀ", ᴛᴏᴍ 2 ᴋᴀʀᴏʟɪɴᴀ ʀᴜᴅᴀᴋ (sᴢᴀᴀʀᴏᴛᴋᴀ)~

𝑳𝒖𝒅𝒛𝒊𝒆 𝒔ą 𝒑𝒂𝒔𝒌𝒖𝒅𝒏𝒊, 𝑪𝒂𝒔𝒔. 𝑨𝒍𝒆 𝒃𝒆𝒛 𝒏𝒊𝒄𝒉 𝒑𝒓𝒂𝒘𝒊𝒅ł𝒐𝒘𝒐 𝒏𝒊𝒆 𝒇𝒖𝒏𝒌𝒄𝒋𝒐𝒏𝒐𝒘𝒂ł𝒃𝒚 ś𝒘𝒊𝒂𝒕.

" Porwana. Tom II" ~ K. Rudak

[...] ᴋɪᴇᴅʏ ᴘɪsᴀᴌᴀᴍ ᴛᴇ̨ ᴡɪᴀᴅᴏᴍᴏśᴄ́, ᴛʀᴢᴇ̨sᴌʏ ᴍɪ sɪᴇ̨ ʀᴇ̨ᴄᴇ. ɴɪᴇ ᴍɪᴀᴌᴀᴍ ᴢᴀᴍɪᴀʀᴜ ᴜᴡɪᴇʀᴢʏᴄ́, ᴢ̇ᴇ ᴘʀᴢᴇsᴢᴌᴏśᴄ́ ᴡᴌᴀśɴɪᴇ ᴘᴜᴋᴀᴌᴀ ᴅᴏ ᴍᴏɪᴄʜ ᴅʀᴢᴡɪ ɪ ɴᴀᴛᴀʀᴄᴢʏᴡɪᴇ sᴛᴀʀᴀᴌᴀ sɪᴇ̨ ᴡᴇᴊśᴄ́ ᴅᴏ śʀᴏᴅᴋᴀ.

Mija dziesięć miesięcy od dnia, w którym Alex Krycek podjął radykalną decyzję.

Dziesięć miesięcy, podczas których siedemnastoletnia Cassandra odbudowywała swój świat i odcięła się psychicznie od amerykańskiej mafii.

Nie wie jeszcze, że niespodziewany wyjazd jej starszego brata do Stanów Zjednoczonych znowu skomplikuje jej życie i doprowadzi do konfrontacji z dawnymi oprawcami. Ponowne spotkanie jej największego Koszmaru pozbawi ją tego, na co długo pracowała.

Jednak tym razem Koszmar nie pozwoli Cassie tak łatwo uciec…

[...] – ᴜśᴍɪᴇᴄʜɴᴀ̨ᴌ sɪᴇ̨ ɴɪᴇᴢɴᴀᴄᴢɴɪᴇ ɪ ᴢɴɪᴋɴᴀ̨ᴌ ᴡ ᴄɪᴇᴍɴʏᴍ ᴋᴏʀʏᴛᴀʀᴢᴜ.
ᴢɴɪᴋɴᴀ̨ᴌ ᴛᴀᴍ, ɢᴅᴢɪᴇ ɴᴀᴊʙᴀʀᴅᴢɪᴇᴊ ᴘᴀsᴏᴡᴀᴌ.

▫️▪️ Recenzja▪️▫️

Karolina Rudak przychodzi z kontynuacją swojego debiutu " Porwana ". Porwana to trylogia, która na wattpadzie przekroczyła ponad 500 tys wyświetleń!

Czekałam z niecierpliwością na tom II gdyż po I tomie czułam niedosyt i ciekawość jak rozwinie się pomysł i pióro autorki.
Sama historia w dalszym ciągu nie zwalnia tempa, a emocje jej towarzyszce w każdej chwili mogą wybuchnąć. Rozdziały przelatują w zawrotnym tempie. Autorka przygotowała dla nas duet, który nie przebiera w słówkach. Główny bohater ma mroczną twarz, która niekiedy i mnie przyprawiła o gęsią skórkę. Pomysł na tę książkę mnie urzekł od samego początku i cieszę się, że w tą stronę poszła autorka kontynuując losy bohaterów. Choć styl autorki dopiero się kształtuje w dalszym ciągu podtrzymuje, że jest bardzo obiecujący.
Karolina wyraźnie wzbogaciła swój pisarski język nie tworząc już prostych opisów. Bohaterowie dostali drugie życie. Ich cechy charakterów zostały sprawnie urozmaicone co było dla mnie na plus.

Historia o Cass dostarcza czytelnikowi thrilleru i romansu w jednym. Pokazuje jak bardzo życie jest zmienne i nieprzewidywalne, a spokój nie trwa długo. Cass jest trochę starsza i wydaje sie nieco bardziej dojrzała niż w poprzednim tomie. Zakończenie oczywiście pozostawia ponownie nie dosyt i sprawia, że chce się powiedzieć " co dalej?".

Karolina zrobiła progres to na pewno! Historia nabrała mocniejszych barw. Tempo w dalszym ciągu nie pozwala się zatrzymać, ale sądzę, że to mocna zaletą autorki. W porównaniu do 1 tomu widzę że wzięła pod uwagę wszystkie rady umieszczane w recenzjach. Gratuluję 🎊 👏 Książka w pełni zasługuję na uwagę! Liczę, że tom III będzie taka wisienką na torcie i ostatnim krokiem do twojego przetarcia drogi pisarskiej! ❤️

Książka zdecydowanie dla. osób, które nie boją się pędzić, które nie boją się akcji i mroku. Które lubią poznawać nowe style i odkrywać nieznane dotąd emocje.

" Porwana. Tom II" ~ K. Rudak

Dziesięć miesięcy, podczas...

Podobnie jak w pierwszej części tak i tu niestety akcja dzieje zbyt szybko i chaotycznie. Jednak ta część denerwowała mnie bardziej niż pierwsza przez wzgląd na wciąż zmieniającą się narrację przez co niektóre wątki czy rozmowy były powtarzane.

Duży minus za niedociągnięcie na jednej ze stron gdzie ten sam tekst powtórzył się dwukrotnie pod sobą. Nie wiem czy to był zamierzony efekt czy mimo wszystko niedopatrzenie jednak to jest zdecydowanie na minus.

• Ebook do kupienia
  • Patronaty