Wysłannicy

Okładka książki Wysłannicy Melissa Darwood
Okładka książki Wysłannicy
Melissa Darwood Wydawnictwo: Melissa Darwood Cykl: Wysłannicy (tom 1-3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Wysłannicy (tom 1-3)
Melissa Darwood
2023-11-08
2023-11-08
youngadult romantasy młodzieżowe trylogia nastolatki romans

I Tom fajny, II dziwny, III okropny.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby zakończyć na I części. Czytanie nie było przyjemne, tylko męczące.
Nie polecam.

I Tom fajny, II dziwny, III okropny.
Nie polecam.

Wyjątkowa, niezwykła i niepowtarzalna książka! @melissadarwood ogromne gratulacje! Sama oprawa książki jest przepiękna a każdy szczegół jej wydania zachwyca! Jednak jeszcze bardziej moje serce skradła jej treść i już chciałabym mieć moc przeczytania jej pierwszy raz! Każda z trzech części to emocjonujaca walka dobra ze złem. Od początku książka jest przepełniona miłością i walką o prawdziwe uczucie. Każdy z bohaterów wywierał na mnie inne emocje - zwlaszcza Zuzka 😉 nie chcę za dużo zdradzać bo sądzę że ta książka powinna być w księgozbiorze każdego książkoholika przeczytana od deski do deski a jednocześnie nawet nie wiem od czego zacząć. Tyle się dzieje w tej opowieści że zapewne brakło by mi tu miejsca do opisywania. Książka rozbudziła we mnie także pewne pytanie - a co jeśli tak rzeczywiście wyglądałoby nasze życie wśród Guardianianow i Tentatorów? Czy wtedy bardziej walczylibysmy o nasze uczucia i miłość?

"Dwa serca, jedno bicie. Niech mnie odnajdzie miłość na całe życie."

Jestem na nie, poza wyglądem, tej pozycji nie ratuje nic. Trochę przypomina to marzycielskie wypociny 15-latki i to jeszcze przed korektą. Tak słabej ksiazki dawno nie czytałam.

Pięknie wydany grafomański bełkot. Do ozdoby na półce TAK, do czytania zdecydowanie NIE.

Jedyne co jest ważne to teraźniejszość. Nie ma przeszłości ani przyszłości, więc carpe diem ludziska i o tym jest ta książka. Plot twisty w tym utworze są rewelacyjne. Czyta się z wielką dozą przyjemności. Polecam z calego serca.

Długo zabierałam się do Wysłanników, bo trochę przerażała mnie ilość stron do przeczytania. Zupełnie niepotrzebnie. Kiedy już wkręciłam się w te 3 historie, całość połknęłam w kilka wieczorów.

Wysłannicy to 3 książki w skład, których wchodzą: Larista, Guerra i Cedyno.

Larista to historia Larysy i Gabriela. Poznają się w dość niecodziennych okolicznościach gdy sąsiadka dziewczyny dostaje zawału. Ich drogi zaczynają się przeplatać, relacja bardzo szybko się rozwija, a Gabriel może w końcu wyjawić Larysie sekret, który pozostawiony jest wyłącznie dla przeznaczonych sobie osób.

Guerra to część, w której dzieje się naprawdę wiele, poznajemy wiele ciekawych postaci, a fabuła szybko się rozkręca. Główna bohaterka Zuza wykazuje się ogromną siłą i zdeterminowaniem. Dziewczyna chcąc uratować ukochanego była w stanie poświęcić swoje życie.

Cedyno czyli ostatnia z książek również dostarczyła nam sporo ciekawych wątków i kolejnych bohaterów tym razem z nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Główna bohaterka Lea, mimo, że skryta okazała się dziewczyną o wielkim sercu.

A co łączy wszystkie te książki? Bardzo dobrze wykreowany świat, w którym oprócz ludzi żyją też guardianie, którzy będąc wysłannikami boga pomagają ludziom podjąć walkę o życie. To pozycja, w której każda z bohaterek jest inna, a jednocześnie łączy je wiele cech, przede wszystkich odwaga.

Ja spędziłam z Wysłannikami świetny czas. Najbardziej wkręciłam się w drugi tom, moim zdaniem w nim akcja była najciekawsza i bardzo dynamiczna. W pierwszym tomie wątek romantyczny według mnie potoczył się bardzo szybko, natomiast w ostatnim tomie Zuza była niezwykle denerwującą bohaterką.

Wysłannicy to pozycja zdecydowanie młodzieżowa, idealnie nada się jako wstęp to książek fantasy dla młodych osób. Czytając te książki przeszłam przez pełen wachlarz emocji i wkręciłam się w fabułę (szczególnie 2 tomu). Zakończenie ostatniego tomu pozostawiło pewniem niedosyt, bo ja osobiście chciałabym wiedzieć jak skończyli główni bohaterowie.

Podsumowując polecam Wysłanników, szczególnie dla osób na początku swojej kariery z fantastyką oraz dla osób, które mają ochotę sięgnąć po coś innego gdyż fabuła tej książki jest dosyć oryginalna i na pewno przypadnie do gustu wielu młodym osobom. ♥️

Wysłannicy to 3 książki w skład, których wchodzą: Larista, Guerra i Cedyno.

Zupełna nowość dla mnie jako czytelnika i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Bardzo szybko i przyjemnie mi się czytało. Polecam!

W tej serii każda część tak bardzo różni się od siebie, że ciężko przewidzieć, co w kolejnej się wydarzy. 😁 Jednocześnie jednak są one spójne, w jakiś sposób połączone i przedstawiają po prostu różne perspektywy, różne rzeczywistości i różnych ludzi.
W pierwszej skupiliśmy się na wątku romantycznym, a historia Larysy i Gabriela była piękna, świeża i wciągająca, wzbogacona o wątki, których rozwinięcie poznamy dalej.
"Guerra" okazała się wręcz wstrząsająca, dużo bardziej bolesna i jeszcze mocniej rozbudowana, zaskakująca i nieco szalona.

Nie jestem w stanie stwierdzić, która podobała mi się najbardziej, ale "Cedyno" znowu wywarła na mnie ogromne wrażenie!
Od początku było tajemniczo, a pomysł na opisanie ludzi Cedyno i ich historie okazał się świetnie zrealizowany, bardzo też ich wszystkich polubiłam!
Cała trylogia to naprawdę dobra lektura, zawierająca w sobie ciekawe rozważania na temat życia i śmierci, dobra i zła, przeszłości i przyszłości, no i, przede wszystkim - miłości.
Będzie też dużo o przyjaźni, rodzinie, lojalności, marzeniach, celach w życiu, o spełnieniu, bezinteresowności i oddaniu.
Wszystko to będzie wplecione w niesamowitą przygodę, podróż po różnych zakamarkach świata, gdzie nie zawsze jest cudownie, ale zawsze te małe cuda można znaleźć. 😊

Polecam całym sercem, dla tych starszych, jak i młodszych czytelników, każdy znajdzie w "Wysłannikach" coś dla siebie. 😊 Jest to absolutnie wyjątkowa pozycja, nie przychodzi mi do głowy żadna podobna, a w dodatku w tak przepięknym wydaniu! Must have!
Zarówno "Cedyno", jak i całą trylogię oceniam na 9/10.💜

Całość mocna 8 chociaz Larista i Cedyno najbardziej mi się podobala dla nich takie mocne 8 slabiej wg mnie wypadla historia Zuzki...tak mi się Wlekło niestety..ale ogólnie miłość, zlo i dobro, fantastyka idealna dla młodzieży....bardzo dobrze napisane jak to jest w przypadku autorki, jest po ptostu szczegółowa w swoich książkach wręcz perfekcyjna 💜 a do tego to wydanie...wow przecudne

Pierwszy tom książki bardzo mi się podobał, drugi trochę mniej, ale też był bardzo ciekawy . Trzeci tom podobał mi się chyba najbardziej. Napewno ta książka zostanie na dłużej w mojej pamięci. Moim zdaniem warta przeczytania, więc polecam.

• Do kupienia
  • Serie