Niezdobyta. Tom 1 i 2

Melissa Darwood Wydawnictwo: Melissa Darwood literatura obyczajowa, romans
Melissa Darwood
2022-08-13
2022-08-13
#komedia romantyczna #romans #góry #erotyk #komedia #humor #wspinaczka #K2 #niezdobyta

Kolejne moje spotkanie z autorką i jakże udane 😍❤️
Fenomenalna historia z elementami przygodowymi, sensacyjnymi, romantycznymi, erotycznymi i krajoznawczymi.
Poznajemy Julkę , dziennikarkę, która cienko przędzie. By odbudować trochę swoją pozycję w redakcji, decyduje się na wywiad z polskim alpinistą Jeremim Jansonem- człowiekiem bardzo skrytym i takim „zośkiem-samośkiem” (wszędzie wspina się sam). Tak się składa, że Jeremi planuje solo wypad na K2 zimą. Niestety, szefowa Julki zaznacza, że sam wywiad nie wystarczy i zmusza dziewczynę, by ta towarzyszyła mężczyźnie w zdobyciu góry.
I tak się rozpoczyna długie i męczące przygotowanie Julki do wyprawy jej życia. Między tym dwojgiem pojawia się specyficzna więź, chemia.
Jest zabawnie, czasem wręcz komicznie.
Ona zaczyna coś do niego czuć😬, ale Jeremi…on kocha tylko góry i jejku… jak on o nich opowiada 😍❤️
I kiedy wreszcie dochodzi do tej wyprawy, czytelnik dopinguje bohaterów w podróży, trzyma kciuki, by wszystko się udało.
Końcówka mocno emocjonująca , kompletnie nie spodziewałam się takiego zakończenia ich wspinaczki 😬 Ale nic nie zdradzę ! Czytajcie sami, bo warto!
Widać, że autorka zrobiła wspaniały reaserch odnośnie alpinizmu, sprzętu wspinaczkowego, gór , przygotowań do wyprawy etc.
Ponadto, w moim odczuciu, autorka bardzo realistycznie przedstawiła te historię. Czuć ten pot i zmęczenie Julki w trakcie przygotowań. Czuć miłość Jeremiego do gór. Czuć chemię między bohaterami. A ich się nie da nie lubić. Ona pocieszna i zwariowana z różnymi przezabawnymi perypetiami i myślami; on przystojny drwal znający się świetnie na alpinizmie.
Szczerze polecam i oceniam 10/10❤️👍

Kolejne moje spotkanie z autorką i jakże udane 😍❤️

Naprawdę zabawna i udana historia rodzącej się pasji i uczucia między dwojgiem ludzi, ale też ogólnie dobra historia obyczajowa.
Własciwie wiele czynników składa się na pozytywną całość. Jest dobre tło, dobrze osadzeni bohaterowie. Całość czyta się szybko, akcja jest dynamiczna, dialogi ciekawe a dygresje głównej bohaterki potrafią rozbawić. Pojawia się też sporo ciekawostek i wzmianek o wyprawach w wysokie góry i o himalaistach. Nawet dla osoby takiej jak ja, która się tym nie interesuje, było to bardzo ciekawe i pouczające.
Nie jest to pierwsza książką autorki, którą czytałam, więc już zdążyłam zauważyć, że bohaterki kreowane przez nią są zwykle roztrzepane, dosyć porywcze i mają skłonność do popełniania przypadkowych gaf. Jest w nich coś autentycznego i jakby swojskiego. Za to główni bohaterowie przeważnie są stateczni, stanowią swoiste przeciwieństwo do bohaterek i są obarczani jakąś 'przypadłością'. Idąc tym tropem, szybko domyśliłam się 'co i jak' (żeby nie zdardzic za wiele).
Podsumowując- mimo, że jest to gruba książka, to w ogóle się tego nie odczuwa, bo 'czyta się sama'. Bardzo miło spędzony czas przy tej lekturze, w towarzystwie jej bohaterów.

Dawno nic mnie tak nie wciągnęło! I klimat gór pięknie opisany, człowiek czuje się jakby tam był. Nieoczywiste zwroty akcji, cały czas coś się tu dzieje. Książka po prostu idealna dla mnie - duszy romantyczki zakochanej w górach, uwielbiam!

„Niezdobyta" to historia, która nie tylko bawi, ale i przekazuje ważne przesłanie o determinacji, miłości oraz przekraczaniu granic własnych możliwości. Główna bohaterka, Julia Kabat, to nieustraszona dziennikarka, której zadaniem jest napisać artykuł zdolny poruszyć serca czytelników i uratować gazetę, w której pracuje. Jej wybór pada na Jeremiego Jansona, tajemniczego wspinacza planującego zdobycie K2 zimą – to wyzwanie, które dotąd nie udało się nikomu. To początek niezwykłej przygody, pełnej humoru, napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji. 🫶

Julia Kabat, z charakterem nieugiętej dziennikarki, oraz Jeremi Janson, tajemniczy wspinacz, odsłaniają swoje życiowe cele i pragnienia, stając się bohaterami, z którymi czytelnik bardzo łatwo się utożsamia. Ich rozwijająca się relacja jest pełna emocji, sprzeczności i zaskakujących momentów, co dodaje tej historii głębi i autentyczności. 🥰

Melissa Darwood znakomicie przedstawia świat alpinizmu, wplatając w fabułę interesujące i ważne informacje z tej dziedziny. Czytelnik odkrywa nie tylko uroki wypraw górskich, ale także doświadcza emocji, jakie towarzyszą głównym bohaterom w ich walce z własnymi słabościami i trudnościami. Narracja jest barwna, dialogi są pełne humoru i wciągające, a opisy górskich wypraw urzekają swoim realizmem.⛰️☀️

To opowieść o samopoznaniu, przesuwaniu granic własnych możliwości oraz o gotowości do poświęceń dla bliskich. To lektura, która zostaje w pamięci na długo i z pewnością zadowoli każdego miłośnika dobrze opowiedzianych historii! 💛

Po więcej recenzji zapraszam na IG: czytelnik.recenzent

Zaletą tej książki jest to, że czyta się ją szybko. Siega po prawdziwe informacje i dzięki temu dowiedziałam się z niej kilku ciekawych informacji, więc nie był to całkowicie stracony czas.
Co więcej?
Standardowo: przeciętna kobieta, która popełnia gafy, bo należy pokazać czytelniczce, że każda z nas mogłaby być na miejscu tej bohaterki i "siągnąć gwiazd" u boku odpowiedniego faceta i odpowiedniej motywacji. Co do umysłu głównej bohaterki... gimnazjum?
Sceny seksu? Chyba nic szczególnego skoro po 2 tygodniach od przeczytania ani jednej nie pamiętam.

Co więcej?

Bardzo dobra historia, nieraz zdarzyło mi się pośmiać do łez podczas czytania. Prawdziwa, trochę wyidealizowany obraz mężczyzny, na którego widok główna bohaterką ciągle ma kisiel w majtkach, ale to mały szczegół. Czuję się pozytywnie zaskoczona, ponieważ moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki nie należało do udanych, cieszę się, że mimo to sięgnęłam po te pozycję.

Niezdobyta Mellisy Darwood okazała się świetną lekturą. Bohaterowie, których się kocha, dobry humor, górskie wyprawy i zmysłowe sceny. Dla mnie bomba.
Historia Julki i Jeremiego. Ona dziennikarka pragnąca pisać o ważnych sprawach. On alpinista planujący sam zdobyć zimą niezdobytą do tej pory górę. Julka zagrożona utratą pracy na gwałt potrzebuje mocnego tematu, takiego, który porwie czytelników. W końcu decyduje się napisać o himalaizmie. Wyszukuje Jeremiego, proponuje współpracę. Jeremi jednak początkowo odrzuca propozycję. Dlaczego? I co go skłoniło do zmiany zdania? Co się będzie działo później? Koniecznie przeczytajcie, bo to dobra historia.

Ja w tej książce po prostu się zakochałam. Moje ukochany humor książki no i wiadomo góry. Z tą książką również troszkę się utożsamiam. Pierwsze wrażenia bohaterów wobec siebie było wow. W samych opisach natury można się zakochać. A w Jerku ta książka była zbyt dobra. No i wiadomo Jerko zna się na drzewach, byłoby o czym rozmawiać. Dialogi między bohaterami była na tak wysokim poziomie i w moim guście. No i dla mnie viralowe zdanie w książce "Zdobywać mogę i górę, i kobietę. Związać mogę się wyłącznie z górą. Zrozumiałam dzięki tej książce również niezręczność między bohaterami. No i mamy do czynienie ze złym J.J. Co takiego Julka znajdzie w teczce? Kilka razy w tej książce miałam motylki w brzuchu. Co takiego J.J. ukrywa z Karoliną? Wiadomo ta książka doprowadziła mnie również do łez. Najbardziej płakałam w momencie, który łudząco kojarzył mi się z książką "Listy w kolorze purpury". Moim zdaniem w tej książce Julia była bardzo dzielną i silną babką. Miałam też nadzieję, że Jerko się złamie w namiocie pod K2. Kibicowała również Juli, aby wygrała z górami. Bardzo się przejęłam w tej książce opisanym napadem pod K2.

RECENZJA♡Ta książka kupiła moje serce w całości.Historia ,do której na pewno wrócę, Bohaterowie, których pokochałam całą sobą. Kurcze to było bardzo dobre,historia ,która mnie wciągnęła od pierwszego rozdziału.Polały się łzy wzruszenia, i łzy ze śmiechu. (((Julia została wykreowana tak fantastycznie, że śmiałam się do łez. )))To cudowna historia,która opowiada o dziennikarce, która musi czymś zasłynąć najlepiej na wczoraj, i postanawia zrobić reportaż, a właściwie napisać książkę o facecie ,który chce zdobyć szczyt K2 zimą.Facecie, który nie cierpi rozgłosu,facecie,który jest umięśnionym przystojniakiem,który jest cudowny,wspaniały i uroczy w tym co robi.A jednocześnie nie życzy sobie żeby o nim było głośno,.Jaki sekret skrywa JJ??Moi drodzy jeśli chcecie się pośmiać, i przeżyć cudowną, pełną przygód i namiętności opowieść to zachęcam do lektury. OSTATNI raz tak się śmiałam na innej książce TEJ SAMEJ AUTORKI,"MÓJ szef"((3 tomy)).Koniecznie muszę zakupić kolejne książki tej pani bo potrafi mnie rozbawić jak nikt inny.Ta powieść była tak nieoczywista i tak piękna, że do tej pory się uśmiecham, jak o tym myślę.Ksiazka ze mną zostaje, pokochałam ją na maksa.A jeśli ktoś już czytał Trylogię MÓJ SZEF AS ,to jest tutaj gratka dla fanów Jana I Marii,mianowicie spotykamy ich z naszymi aktualnymi bohaterami.Cudowne uczucie było znowu o nich przeczytać.Jestem zachwycona 20/10☆🥰

Przeczytane po to BYŚCIE WY NIE MUSIELI. Miała być komedia romantyczna, wyszło „Z pamiętnika nimfomanki”. Pozycja dla erotomanów gawędziarzy. Ponad połowa książki to erotyczne opisy. Po jakimś czasie męczące już było czytanie z tym, co dzieje się z waginą i macicą głównej bohaterki, o tym, że jest tak wilgotna, że aż majtki utonęły. Bardzo to słabe. Ja zdecydowanie odradzam - szkoda czasu.

• Przeczytane 2022