Zapłata

2023-11-08

Wyróżniona opinia i

Zapłata

przeczytanych książek 796 napisanych opinii 725

Dawno nie czytałam erotyków, a ten dwuksiąg mnie wciągnął. Zapłata podobała mi się bardziej niż Wycena, choć obie sprawiły, że moje wieczory były ciekawe.

Dalsze losy Cassy (jeśli zrobiłam błąd w imieniu to przepraszam, ale nie mam pamięci do imion) i Gabriela. I o losie ile tu się dzieje.

Możemy troszkę lepiej poznać Gabriela, tym bardziej, że mamy kilka rozdziałów pisanych z jego perspektywy. Dalej jest to zimny manipulator, ale trochę pisarka ociepliła jego wizerunek.

Co do głównej bohaterki to wypadła jeszcze gorzej niż w poprzedniej części. Pomijając to, że calu czas pozwala sobą manipulować, to jej niezdecydowanie, huśtawki emocjonalne to kosmos. Przykładowo (przepraszam że delikatny spoiler) sytuacja jest taka, że Gabriel oznajmia że muszą wziąć ślub. Z jej strony jest obraza i noc osobno. Rano stwierdza, że przecież on chce dobrze i mu wybacza, obiecuje że poczynając od tej nocy zawsze będą spali razem i uwaga zaraz się obraża o coś innego. Parę godzin później on się jej oświadcza jak należy i ona znowu szczęśliwa. Proszę o fanfary bo wieczorem znowu foch o nie wiadomo co i jednak wybiera osobne łóżko. Oczywiście skrócony kontekst, ale tak jest przez całą książkę...

Scen erotycznych mamy całe multum, a jeśli chodzi o dramat, to chyba mamy tu wszystko co się dało napisać. Aż się boję następnej części, bo ciężko nawet mieć pomysł co tu jeszcze można wstawić.

Ogólnie to są książki, które się kończą i chcemy od razu kolejną część, a tu w sumie jest mi obojętne to że nie mogę sięgnąć od razu po trzecią.

Duży plus za pojawienie się kolejnej męskiej postaci na końcu i liczę na wiele z jej strony. Książkę czytało się mega szybko i przynajmniej ja się jednak nie nudziłam, chociaż cieszę się że już skończyłam.

Co do głównej bohaterki to wypadła jeszcze gorzej...

Zapłata to drugi tom i kontynuacja Wyceny.
Tutaj książka ukazuje wiele więcej emocji i wydarzeń, które składają się powoli w całość. Cassie odpracowała dług u Gabriela, który zaciągnął jej brat. Przez moment nie utrzymują kontaktu, aby dziewczyna mogła być bezpieczna. Jej ochrona jest priorytetem. Gabriel wręcz pożera Cassie samym wzrokiem, ale również dziewczyna odczuwa do niego coraz większą sympatię. Widać, że obojgu przyciąga pożądanie. Pojawia się drugoplanowa postać- Luca. Teraz relacja obojga bohaterów zawiśnie na włosku. Cassie musi powrócić do domu, po tym jak spalił się klub oraz pochować brata. Jednak sytuacja wymyka się spod kontroli , a Gabriel ulega wypadkowi. Dziewczyna staje się teraz silniejsza i zaczyna grać w grę byłego teścia Gabriela i Luc'iego.

Dlaczego Cassie decyduje się na takie ryzyko?
W jaki sposób chce pomóc Gabrielowi po wypadku?
Jaką decyzję podejmie, aby wszystko skończyło się jak najlepiej?

To nie koniec historii. Z wielkim zniecierpliwieniem czekam na trzecią część. Kolejne strony książki ukazują wiele intryg i kolejnych odkrytych tajemnic przez Cassie. Kasia naprawdę potrafi zaskoczyć. Akcje zmieniają się z chwili na chwilę. Tutaj odbywa się istny armagedon. To jest jak tykająca bomba, bo nie wiesz kiedy wybuchnie. Powieść jest niesamowita, wciągająca od pierwszych stron. Jak najbardziej polecam.

Zapłata to drugi tom i kontynuacja Wyceny.

Beznadziejna książka. Bohaterowie zachowywali się irracjonalnie i mnie wkurzali. Dodatkowo fabuła była zwyczajnie bez sensu.

Bardzo polecam!

Bardzo polecam!

Cała seria naprawdę okej. Czytało się z przyjemnością, a często i także z dużym zainteresowaniem. Polecam.

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Na wstępie muszę wspomnieć, że książka ta całkowicie urzekła mnie swoją piękną okładką, która bezapelacyjnie przyciąga uwagę. "Zapłata" jest bezpośrednią kontynuacją powieści "Wycena" i książki z tej serii należy czytać w odpowiedniej kolejności żeby zrozumieć wszelkie zależności oraz ciąg przyczynowo - skutkowy wszystkich wydarzeń. Kasia pierwszy tom zakończyła w taki sposób, że jak na szpilkach wyczekiwałam dalszych losów bohaterów. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko. Ponownie od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata głównej bohaterów i z ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam ich losy. Fabuła została w naprawdę interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona, a bohaterowie intrygujaco, dość specyficznie i nietuzinkowo wykreowani. Historia została przedstawiona z perspektywy Cassie oraz Gabriela co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Czasie polubiłam już w pierwszym tomie, to przez co przeszła mocno mną wstrząsnęło i bardzo jej kibicowałam, Gabriel natomiast od początku był dla mnie ogromną zagadką i w końcu mogłam poznać punkt widzenia tego pełnego tajemnic mężczyzny, co niesamowicie mi się podobało. Relacja bohaterów została świetny sposób zaprezentowana, od początku dało się wyczuć wyraźną chemię i przyciąganie pomiędzy nimi. Jedno jest pewne, z nimi nie ma nawet chwili na nudę i tak naprawdę ciężko było przewidzieć co dostanie się na kolejnych stronach powieści. Istotną rolę odgrywają tutaj także postaci drugoplanowe, które dostarczają Czytelnikowi wielu emocji i wrażeń. Jest nieprzewidywalnie, nie brakuje oczywiście tajemnic, kłamstw, manipulacji, intryg oraz namiętności czy pożądania. To co Kasia zaserwowała na sam koniec ponownie pozostawiło mnie z nie małym szokiem wymalowanym na twarzy i szybko bijącym sercem, takiego obrotu sprawy to ja się nie spodziewałam! Świetnie spędziłam czas z tą książką i nie mogę się już doczekać dalszych losów bohaterów! Polecam!

Zapłata to dalsze losy Cassie i Gabriela. W tej części dziewczyna nawiązuje kontakt z rodzicami zastępczymi i poznaje Cindi, która jest kolejną ofiarą pana Younga. Nie zastanawiając się wiele postanawia pomóc dziewczynie i zabiera ja od rodziców zastępczych. Chwilowy brak kontaktu z Gabrielem pozwala jej pozornie stanąć na nogi, lecz mężczyzna wraca jak bumerang. Kandydatura Gabriela na gubernatora sprawia, że ich relacja podana jest kolejnym próbom. Świat polityki jest okrutny, pełen intryg, i złych zamiarów. A przeciwnicy szybko odnajdują słaby punkt mężczyzny jakim jest Cassie i dziewczyna znów staje się marionetką.

O ile „Wycena” była pisana z perspektywy Cassie, tak w „Zapłacie” pojawiają się rozdziały z perspektywy obojga bohaterów, co sprawia ,że mamy pełniejszy wizerunek myśli i uczuć obu stron. Autorka ponownie wciąga nas w świat pełen kłamstw, intryg i tajemnic oraz pożądania. Fabuła po raz kolejny jest nie przewidywalna a bohaterowie wykreowani tak, że w pewnym momencie można się pogubić kto jest dobry a kto zły, komu można zaufać a kto knuje kolejna intrygę. Dodatkowo pojawiają się kolejne osoby, które sieja zamieszanie.

Nietypowa fabuła, rewelacyjnie zbudowani bohaterowie i lekkie pióro autorki sprawiają, że nie idzie się oderwać

Trochę naciągana historia, ale wciągająca. Napisane prostym językiem, do przeczytania w wolny wieczór.

"Zapłata" K. N. Haner to drugi tom cyklu "Wyceny". Moim zdaniem ten tom okazał się jeszcze bardziej rewelacyjny od poprzedniego.

Ta część dostarczyła mi jeszcze więcej emocji niż poprzednia. Z niecierpliwością czekałam na kontynuację, ponieważ autorka zostawiła mnie w niemałym zaskoczeniu i szoku.

Gabriel i Cassie na swojej drodze napotykają bardzo dużo przeszkód. Gdy wydaje nam się, że już główni bohaterowie poradzili sobie z jednym problemem, pojawia się drugi i tak w kółko. Ich szczęście i bycie razem stanowi bardzo duży znak zapytania. Bardzo mi się podobał ten zabieg w książce, do końca trzymał mnie w niepewności, ale i również ciekawości, co czeka tych bohaterów. Akcja powieści zaskakiwała czymś nowym i niespodziewanym, ciężko było mi przewidzieć przebieg fabuły. Uważam to za duży plus tej powieści.

Zagadkę jak dla mnie stanowi postać Gabriela. Jest on wciągnięty w brutalny świat polityki, a z drugiej strony, ze wszystkich sił chce chronić Cassie, praktycznie nic jej nie mówiąc o niebezpieczeństwie. Ma bardzo trudny charakter i ciężko się domyślić jego intencji.

Kolejnym plusem jest chemia jaką od razu wyczuwa się między bohaterami. Iskry przyciągania i pożądania są wręcz namacalne, a namiętne sceny erotyczne, chodź, nie ma, ich dużo, przyprawiają o rumieńce na policzkach.

Gorąco polecam ten romans i już z niecierpliwością czekam na kolejny tom 🩷

Gabriel i Cassie na swojej drodze napotykają bardzo dużo przeszkód. Gdy...

• Romanse