Gwiazdy widzą wszystko

Danuta Korolewicz Wydawnictwo: Lucky kryminał, sensacja, thriller
Lucky
2023-10-27
2023-10-27

Oliwia pragnie odświeżyć umysł i trochę odpocząć, w tym celu zamierza udać się w Bieszczady. Przed ostatecznym wyruszeniem w trasę chce jeszcze odwiedzić Wiktora, mężczyznę, z którym planuje zerwać. Gdy już wyrusza we właściwym kierunku, nie jest świadoma tego, że jej podróż skończy się przedwcześnie. Kobieta budzi się w obcym, eleganckim miejscu, w otoczeniu gór, gdzie wszyscy zwracają się do niej „Jolanta”. Oliwia nie ma pojęcia jak się tam znalazła, ale zaczyna sobie uświadamiać, iż została uprowadzona. Zamierza zrobić wszystko, aby się stamtąd wydostać i wrócić do swoich rodziców.

„Gwiazdy widzą wszystko” to powieść, w której Autorka zabiera nas w malownicze Bieszczady, jednak sytuacja, w której znajduje się główna bohaterka jest daleka od sielankowej. To powieść z ciekawą fabułą, jednak nieco zbyt przewidywalną. W książce tej działo się naprawdę wiele, było intensywnie i ciężko było się przy niej nudzić, aczkolwiek niektóre wydarzenia balansowały na granicy realności. Autorka wykreowała interesujących bohaterów, spośród których łatwo można było oddzielić tych dobrych od tych czarnych charakterów.

Ogólnie rzecz biorąc, „Gwiazdy widzą wszystko” oceniam pozytywnie i uważam, iż można dać się porwać wydarzeniom, spędzając z lekturą przyjemny czas. Z pewnością jest to dobra powieść, jednak nie na tyle, aby na dłużej zostać w mojej głowie. To jedna z tych książek, które całkiem sprawnie się czyta, ale o których szybko się zapomina. Zachęcam jednak do sięgnięcia po „Gwiazdy widzą wszystko” i wyrobienia sobie własnej opinii. Zatem jeśli jesteście ciekawi czy Oliwii uda się wyjaśnić, co tak naprawdę jej się przydarzyło oraz kim jest tajemnicza Jolanta, to dajcie szansę tej powieści.

RECENZJA 😊
TYTUŁ: Gwiazdy widzą wszystko
AUTORKA: Danuta Korolewicz
WYDAWNICTWO: Lucky
LICZBA STRON: 360
DATA PREMIERY: 27.10.2023 r.
OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️/5
WSPÓŁPRACA: @luckywydawnictwo

Oliwia zaraz po dwudziestych siódmych urodzinach planuje samotny urlop w Bieszczadach. Chciałaby podczas odpoczynku przemyśleć zmianę pracy i związek, z mężczyzną, którego już nie kocha.

Podróż dziewczyny nie trwa długo, a kiedy się budzi jest w obcym domu, gdzie obecni w nim ludzie wmawiają jej, że jest Jolantą Wilkosz, żoną bogatego biznesmena. Wszyscy zwracają się do nie per Jolanta, nawet policjanci z pobliskiego komisariatu widzą w niej żonę Ksawerego Wilkosza.
Z każdym dniem Oliwia coraz bardziej gubi się w nowej sytuacji i próbuje dojść do tego co się stało.
Czy uda jej się odkryć prawdę?

Sam opis książki już mnie zaciekawił, a jej lektura tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że to był dobry wybór. Od początku zaangażowałam się w los Oliwii, a kolejne kartki same uciekały. Zakończenie było niemniej zaskakujące, co cała książka. Autorka miała ciekawy pomysł na plot twist i udało iej się mnie zaskoczyć. Cała akcja od początku prowadzona jest dynamicznie, tak aby Czytelnik nie chciał odłożyć książki. Polecam.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Lucky.

#DanutaKorolewicz #gwiazdywidzawszystko
#wydawnictwolucky #tajemnice #porwanie #polskaautorka #czytamzpasją #polecamksiazki #recenzja

RECENZJA 😊
TYTUŁ: Gwiazdy widzą wszystko
AUTORKA: Danuta Korolewicz
WYDAWNICTWO: Lucky
LICZBA STRON: 360
DATA PREMIERY: 27.10.2023 r.
OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️/5
WSPÓŁPRACA: @luckywydawnictwo

2088

Oliwia zaraz po swoich urodzinach wyjeżdża w Bieszczady.Jej plan na najbliższe dni to długie spacery,siedzenie na werandzie ,jednak do celu nie dojeżdża.Budzi się w okazałej rezydencji gdzie wszyscy mówią do niej Jolanto.
W czym Oliwia bierze udział,kim jest Jolanta i co z tym wspólnego mają tytułowe gwiazdy.O tym dowiecie się z tej wciągającej książki.I uwaga podobno każdy z nas ma gdzieś na świecie swojego sobowtóra.Polecam!!

Każdy z nas jest wyjątkowy. Posiadamy cechy, które nas wyróżniają spośród tłumu. Niemniej zdarza się sytuacja,gdzie podbiega obca osoba, woła nas obcym imieniem po czym speszona przeprasza, że wzięła nas za kogoś innego. Sobowtór to słowo klucz w przypadku książki " Gwiazdy widzą wszystko" Danuty Korolewicz.

Oliwia chcąc odpocząć od codziennego życia postanawia zaszyć się w Bieszczadach. Zanim znajdzie się w podróży musi pilnie porozmawiać z Wiktorem, z mężczyzną który od dłuższego czasu jest dla niej obciążeniem. Nie zdaje sobie sprawy z faktu, że ta rozmowa będzie być może jedną z ostatnich rzeczy będąc wolnym człowiekiem.

Pobudka w nowym otoczeniu, strzępki wspomnień i ... mąż. Tak,Oliwia zostaje uprowadzona i wmanewrowana w misternie ułożony plan. Niemal doskonały.
W tym przypadku nie ma mowy o pomyłce. Biznesmen Wilkosz przetrzymuje ją w ogromnej posiadłości, dookoła tylko las i ochrona. Czy Oliwia będzie w stanie kiedykolwiek wrócić do dawnego życia?

Pomimo tego, że gdzieś już na początku mogłam spodziewać się jakie będzie zakończenie niemniej kilka razy zostałam porządnie zaskoczona. Element niebezpieczeństwa,mafia,handel żywym towarem zostały złagodzone poprzez postać kogoś,kto jako jedyny w nowym otoczeniu pozwolił jej zachować zdrowy rozsądek.

Lekkość stylu,skupienie się na istocie problemu sprawiły, że nie odłożyłam jej nawet na chwilę. Tytuł jest symboliką, która kilkukrotnie kieruje naszą uwagę właśnie na gwiazdy.

Jeśli planujecie ferie z książką to konieczne zapisujcie ten tytuł.

Oliwia chcąc odpocząć od codziennego życia postanawia zaszyć się...

Oliwia tuż po swoich dwudziestych siodmych urodzinach postanawia wyjechać, aby odpocząć i przemyśleć swoje życie. Jadąc w Bieszczady chciała jeszcze raz przeanalizować ważne życiowe decyzje i zakończyć swój wieloletni związek z Wiktorem. Niespodziewanie jej podróż zostaje przerwana, traci przytomność i budzi się w nieznanym domu, w którym wszyscy twierdzą że nie jest Oliwią tylko całkiem inną osobą.

#gwiazdywidząwszystko to bardzo mocno intrygujący thriller, który stale trzyma w napięciu. Z każdą kolejną stroną czekają was niespodziewane zwroty akcji. Wyraziste osobowości, emocje nakreślone mocną kreską, obok której nie da się przejść obojętnie.

Autorka w swojej książce pokazała świat mafii i macek jakimi się ona posługuje. Brutalny, bez skrupułów, obdarty z uczuć ważny przekaż, że pieniądze rządzą światem. Mocna powieść, świetna fabuła. Jednym słowem- POLECAM.

✨RECENZJA✨

Tytuł: "Gwiazdy widzą wszystko"
Autor: Danuta Korolewicz
Wydawnictwo: Lucky
#współpracareklamowa z @luckywydawnictwo

Oliwia po swoich dwudziestych siódmych urodzinach postanawia wyjechać na urlop w Bieszczady. Chce odpocząć i w samotności przemyśleć swoje ważne życiowe decyzje.Praca nie sprawia jej już takiej satysfakcji jak kiedyś. Chce ją zmienić. Związek z Wiktorem pomału zaczyna się wypalać a Oliwia przestała go już kochać...
Podczas podróży zostaje zostaje zatrzymana do kontroli przez policję.W pewnym momencie budzi się w zupełnie obcym domu,w którym każdy twierdzi,że nie nazywa się Oliwia tylko Jolanta i jest matką trzyletniej córeczki.Oliwia postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę,co tak naprawdę dzieje się wokół niej i znaleźć drogę ucieczki.
Dlaczego została porwana? Czy to porwanie to pomyłka, którą da się wyjaśnić? I jakie znaczenie ma tajemniczy,owiany legendą obraz z jaśniejącą gwiazdą?

"Gwiazdy widzą wszystko" to rewelacyjna pełna zwrotów akcji historia.Trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Autorka doskonale buduje napięcie. Wątki są bardzo mocno rozbudowane a to ułatwia skupienie się na rozwiązaniu zagadki. Styl pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu.Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów takich jak: handel kobietami,oszustwa finansowe i porachunki mafijne. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Gorąco polecam przeczytać bo naprawdę warto 🥰 Gwarantuje że spędzicie z nią świetnie czas ☺️

✨RECENZJA✨

Tytuł: "Gwiazdy widzą wszystko"
Autor: Danuta Korolewicz
Wydawnictwo: Lucky
#współpracareklamowa z @luckywydawnictwo

Jestem pod wrażeniem tej książki. “Gwiazdy widzą wszystko”ma bardzo atrakcyjny tytuł, łącznie z okładką, i nigdy nie spodziewałam się, że dostanę tak dobrze napisaną książkę.

„Gwiazdy widzą wszystko” opowiada historię Oliwii dziewczyny, która pragnie odpocząć i zastanowić się nad swoim życiem w górach, a dokładniej w Bieszczadach. Nie wiedziała, co może na nią czekać w tak pięknym miejscu jak Bieszczady. Oliwia zostaje po drodze zatrzymana przez policję, a następnego dnia budzi się w nieznanym miejscu, gdzie okazuje się, że jest Jolantą Wilkosz. Od tego momentu historia w książce toczy się tak szybko, że nie mogłam się od niej oderwać.

Ciekawiło mnie, w co wplątała się Oliwia i jaki miała związek z niejaką Jolantą. Każda kolejna strona odkrywa nowe fakty, które sprawiają, że akcja książki nabiera tempa. Bardzo spodobała mi się ta historia oraz wątek porwań i intryg ze strony męża Jolanty- Ksawerego, czyta się ją znakomicie.

Nie dajcie się zwieść tej uroczej i pięknej okładce. Ponieważ kryje się za tym naprawdę świetna opowieść.

Gorąco polecam tę książkę. Dla tych, którzy lubią odrobinę adrenaliny, jest to idealna historia pośrednia pomiędzy słodką książką bożonarodzeniową.✨❤️

Jest mi ciężko, jest mi źle, mam wszystkiego dość, tak żeby zniknąć na kilka dni.
Ilu z nas tak myślało?
Jednak, czy rzeczywiście chcielibyśmy tak zniknąć bez śladu?

Oliwia pragnęła ciszy, spokoju, pięknych krajobrazów, krótko po swoich urodzinach podejmuje decyzje wyjazdu do pięknej krainy, jaką są Bieszczady. Tam w samotności chciała przemyśleć kilka spraw, które nawarstwiały się już od dawna. Wieloletni związek z Wiktorem pomału wygasał. Praca nie sprawiała już tyle satysfakcji, co kiedyś, nie lubiła jej. Jednak dziewczyna nie spodziewa się, że jej plany, ktoś brutalnie zmieni.
Oliwia budzi się w nieznanym domu, w którym wszyscy twierdzą, że jest Jolantą Wilkosz. Buntuje się, stara się wszystkich przekonać, że prawda jest inna, jednak nikt jej nie słucha. Wtedy zrozumiała, że to nieukryta kamera tylko przerażająca rzeczywistość, pewnego rodzaju gra, żeby przeżyć, musi w niej wziąć udział, odegrać narzucą jej rolę.

Akcja ze strony na stronę przyspiesza, a tropy, które się pojawiają, wzbudzają w nas coraz większą ciekawość, pomału wkręcamy się w wir wydarzeń. Oliwia to osobliwa postać z umiejętnością obserwacji i dedukcji, taka, którą od razu darzy się sympatią. Ta życzliwość pozwala nam na wcielenie się w rolę porwanej i wraz z bohaterką skupiamy się na poszukiwaniu dowodów, które pomogą zrozumieć, co tak naprawdę tam się wydążyło.

Danuta Korolewicz doskonale buduje napięcie, wrzuca nas w wir kłamstw i tajemnic. Nie zarzuca nas mocno rozbudowanymi wątkami, to pozwala skupić się na rozwiązaniu zagadki. Mamy tu tajemniczy świat bogaczy skrywany pod grubą skorupą, jakże różny od tego, który jest pokazany na zewnątrz — niczym lśniąca fasada.

,,Gwiazdy widzą wszystko” intrygująca historia, która podbije serce niejednego fana gatunku. Ci, którzy stawiają, na dobrze skrojone crime story, to ta książka z pewnością trafi w ich gusta. Polecam.

Ilu z nas tak myślało?
Jednak, czy rzeczywiście chcielibyśmy tak zniknąć bez śladu?

"Gwiazdy widzą wszystko" Danuty Korolewicz to moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarki. Pierwsze, ale jakże zachwycające!

Wciągająca od pierwszych stron powieść skreślona niczym scenariusz hollywoodzkiego filmu. Wartka akcja, intryga prawie doskonała (prawie, bo jednak wszystko się wydało) i zaskakujące zakończenie.
Wszystko to sprawia, że historia dwudziestosiedmioletniej Oliwii porwanej podczas wyjazdu na wymarzony urlop, uwięzionej w posiadłości bogatego "biznesmena" Ksawerego Wilkosza notabene nie jako Oliwia, a jego żona Jolanta aż kipi emocjami i rozbudza wyobraźnię.
Wprost nie można się od tej historii oderwać! Z każdą kolejną stroną czyta się ją z coraz większym zaciekawieniem i kłębiącymi się pytaniami. Co wydarzy się dalej? Czy Oliwia znajdzie sprzymierzeńca w tej patowej sytuacji? Czy dziewczynie uda się uciec? Co stało się z prawdziwą żoną Wilkosza?
Aby poznać wszystkie odpowiedzi wystarczy zasiąść wygodnie i przeczytać tę nietuzinkową powieść! Zapewniam warto! Czytajcie!

Trzy słowa o książce:
Zaskakująca, Wciągająca, Emocjonująca.

Wszystko to sprawia, że historia...

Czyta się szybko i przyjemnie, jednak bez szczególnych emocji.

Czyta się szybko i przyjemnie, jednak bez szczególnych emocji.

• W planach ebook
  • Kryminał - Sensacja Thriller
  • 0 0 Nowości na LEGIMI
  • Współpraca reklamowa
  • Kryminał/sensacja
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Gwiazdy widzą wszystko