Za głosem nienawiści

Okładka książki Za głosem nienawiści Aneta Krasińska
Okładka książki Za głosem nienawiści
Aneta Krasińska Wydawnictwo: Bookend Cykl: Barwy uczuć (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Barwy uczuć (tom 2)
Bookend
2023-11-15
2023-11-15
literatura polska

Kontynuacja losów Luizy, Maćka i jej przyjaciół na przestrzeni kolejnych lat. Bohaterka przenosi się na wieś, aby zmienić całkowicie swoje życie. Samotne macierzyństwo, wychowanie i bunt nastolatka oraz odnowienie więzi z dawnymi przyjaciółmi, a w tle wybuch pandemii i akcje charytatywne. W życiu Luizy tak wiele się dzieje, że nie zauważa, że jej syn gubi się w świecie internetu, nie dostrzega, że Maciej odnawia kontakt z ojcem. Trudne momenty, porachunki z gangsterami i miłość, która gdzieś dryfuje, ale nie potrafi dobyć do celu. Bardzo przyjemna historia, od której nie można się oderwać. Ciekawa tematyka, która może spotkać każdego z nas. Pokazuje jak ważna jest relacja matka-dziecko, kobieta-mężczyzna oraz przyjaciele. Zakończenie bardzo pozytywnie zaskakuje. Polecam całą dylogię.

Ucieczka z Warszawy na podlaską wieś otwiera nowy rozdział w życiu Luizy. Jednak kłopoty nie omijają jej nawet tam. Samotne wychowywanie syna nie jest łatwe, a szkole, w której znalazła pracę, grozi zamknięcie. Do tego nastaje pandemia, która przysparza kolejnych życiowych komplikacji. Ale Luiza ma dla kogo żyć i nie waha się ryzykować. Czy mimo wsparcia przyjaciół uda jej się osiągnąć upragnioną stabilizację i bezpieczeństwo? Czy demony przeszłości wreszcie zostaną pokonane i usuną się w cień?

To historia ,która może się przydarzyć każdej z nas dlatego tak bardzo przypadła mi do gustu. Źle ulokowane uczucia, samotna macierzyństwo, walka o lepsze jutro , zmagania z uzależnieniami.
Na przykładzie głównej bohaterki autorka pokazuje nam ,że przeszłości nie jesteśmy w stanie wymazać, że odgrywa ona bardzo duża rolę na naszą przyszłość, wpływa na relacje między ludzkie, ba psychikę potomstwa jednak kiedy jest się zdeterminowanym i ma się wsparcie przyjaciół można sprawić aby te traumy miały coraz mniejszy wpływ na nasze życie. Mimo trudnych tematów możemy odnaleźć w niej dużo ciepła, miłości, oddania , bezinteresownej pomocy . Czyta się ją lekko ,przyjemnie z ogromnym zaangażowaniem I mentalnym wsparciem dla bohaterki. Jestem pełna podziwu jak mimo tych wszystkich kłód pod nogami stara się walczy , idzie do przodu.

Czekałam na tą kontynuację i się nie zawidlam. Jeżeli szukacie życiowej, mądrej, przejmującej książki to gorąco wam polecam.

@aneta_krasinska_autorka
@wydawnictwo_bookend
#btzzagłosem2
@librariada

Aneta Krasińska "Za głosem nienawiści"

Drugi tom cyklu "Barwy uczuć".
Mamy możliwość poznać dalsze losy Luizy, która rozwiodła się z mężem uzależnionym od hazardu, by chronić siebie oraz synka.
Swoją oazę znalazła w małej wiosce. To tu zaczyna nowe życie i stara się zapewnić synowi szczęśliwy dom.
Wokół siebie zawsze ma wiernych przyjaciół, którzy pomagają jej mierzyć się z codziennymi trudami życia.
Niestety matka Luizy nie potrafi zrozumieć, dlaczego córka nie chce, by Grzegorz kontaktował się z synem.
Gdy już wydawać by się mogło, że Luiza wszystkie problemy ma za sobą, pojawia się jej matka z pękiem listów dla Maćka od ojca. Syn za wszelką cenę pragnie dotrzeć do ojca.

Czy uda mu się spotkać z ojcem?

Żeby tego było mało, ktoś za wszelką cenę chce zlikwidować szkołę, w której pracuje Luiza.

Czy uda się uratować placówkę?

"Za głosem nienawiści" to powieść ukazująca z czym wiąże się samotne macierzyństwo. Jak trudno być rodzicem w trakcie nastoletniego buntu.
Na szczęście Luiza ma u swojego boku wiernych przyjaciół, którzy wspierają ją, gdy pojawia się chwila zwątpienia.
Kobieta ma dar zjednania sobie ludzi, chętnie angażuje się w pomoc szkole i wszelkie akcje charytatywne.

Szkoda było się żegnać z bohaterami cyklu "Barwy uczuć".
Muszę przyznać, że bardzo podobała mi się przemiana bohaterów. Wszyscy zmienili swoje priorytety. Zawalczyli o siebie i swoje marzenia. Grupa przyjaciół po chwilowej rozłące, ponownie się spotyka, bogata w bagaż doświadczeń, walczy o siebie, swoje marzenia i o miłość.
Cieszę się ogromnie, że ta historia tak fajnie się poukładała i życie Luizy w końcu wyszło na prostą.

Książkę miałam okazję przeczytać w ramach Booktour u @librariada

@aneta_krasinska_autorka
@wydawnictwo_bookend
#btzzagłosem2
@librariada

Aneta Krasińska "Za głosem nienawiści"

Drugi tom cyklu "Barwy uczuć".

Polecam wam dylogię Barwy uczuć, bo jest to historia, która mogła przydarzyć się każdej z nas. Źle ulokowane uczucie, związek z osobą uzależnioną, samotne macierzyństwo, postawienie wszystkiego na jedną kartę i siła przyjaźni. To wszystko składa się na historię Luizy i jej bliskich.

"(...) To może czas naj­wyż­szy prze­stać żyć prze­szło­ścią i za­cząć my­śleć o przy­szło­ści? "

Luiza była zmuszona wyjechać z Warszawy i rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, bez męża. Z pomocą przyjaciół udało jej się to. Samotnie wychowuje syna, pracuje w szkole, daje z siebie wszystko, aby wiązać koniec z końcem. Pojawiają się nowe problemy, którym musi stawić czoła. W okresie pandemii wszystko jest utrudnione, w dodatku szkoła, w której pracuje może zostać zamknięta. Wszystko wskazuje na to, że będzie musiała zmienić miejsce zamieszkania..

Kobieta ma dla kogo żyć i nie boi się zmian. Czy poukłada swoje sprawy? Czy wszystko ułoży się po jej myśli? Czy dostrzeże to, co ma wokół siebie? Co zrobi, gdy przeszłość zapuka do jej drzwi?

Zaskoczeniem dla mnie było to, że akcja drugiego tomu rozgrywa się wiele lat później. Luiza po tym, na jakie niebezpieczeństwo naraził ich Grzegorz podjęła słuszną decyzję. Odcięła się od przeszłości i zrobiła wszystko, aby niebezpieczeństwo i strach nie towarzyszyły jej i Maćkowi w codziennym życiu. Uważam, że sobie świetnie poradziła pomimo wszystkich trudności. Wiele osób patrząc na postać Luizy odnajdzie w niej cząstkę siebie. A ci, co mają pod swoim dachem nastolatków bardzo dobrze wiedzą, że to ciężki orzech do zgryzienia🤭

Podobały mi się wątki jakie autorka przedstawiła nam w drugim tomie. Wszystko łączy się w spójną całość i na zakończenie serwuje czytelnikom przyspieszone bicie serca i mnóstwo emocji.

To historia, która opowiada o tym, że każdy popełnia w życiu błędy. Jedni wyciągają wnioski, drudzy niestety nie. Na przykładzie bohaterki widzimy, że przeszłości nie da się wymazać. Ona zawsze gdzieś tam z tyłu jest i zawsze może powrócić. To także opowieść o tym, że czasem to, co najpiękniejsze mamy obok siebie. Nie trzeba daleko szukać, trzeba tylko to docenić.

📚Recenzja: 7/2024 //131
📚Autor: Aneta Krasińska
📚Tytuł: "Za głosem nienawiści"
📚Cykl: Barwy uczuć (tom 2)
📚Wydawnictwo:BookEnd Wydawnictwo
📚Ocena: 8/10

🖋"Gwiazdy srebrzyły się na czarnej płachcie nieba, trzymając się z daleka od ludzkich spraw. Wypuściła powietrze, spuściła głowę i oparła dłonie na udach. Miała wrażenie, że dzieje się coś, o czym nie miała pojęcia, a jednak jest uczestnikiem tej gry."
Minęło dziesięć lat. Luiza mieszka na Podlasiu, na wsi, gdzie wychowuje nastoletniego syna, Maćka. Chłopak zaczyna już fazę buntu i chce dowiedzieć się prawdy o swoim ojcu. Luiza do tej pory skrzętnie ukrywała powody rozstania z uzależnionym od hazardu Grzegorzem.
Poza problemami w życiu osobistym, kobieta martwi się o swoją pracę. Szkoła, w której uczy języka polskiego, ma zostać wkrótce zlikwidowana.
Na szczęście, w tych trudnych chwilach, Luiza wie, że może liczyć na pomoc swoich najbliższych przyjaciół. Nie spodziewa się jednak, że przeszłość, od której chroniła siebie i swoją rodzinę, wkrótce, w bardzo brutalny sposób o sobie przypomni.
"Za głosem nienawiści" to druga część dylogii "Barwy uczuć".
Poznajemy w niej dalsze losy Luizy, Maćka, ich rodziny i najbliższych przyjaciół.
Współodczuwamy z główną bohaterką troski i zmartwienia związane, między innymi, z wychowaniem zbuntowanego nastolatka oraz widmem straty pracy.
Autorka, za pomocą przemyśleń i emocji Luizy, pokazuje, jak trudno jest odżegnać się od ciężkich przeżyć z przeszłości. Jak odciska ona niezamazywalne piętno w późniejszych relacjach międzyludzkich, w tym damsko-męskich.
Powieść jest bardzo życiowa i współczesna, za co ogromy plus. Akcja dzieje się w czasie wybuchu pandemii. Ukazany jest paraliż całego życia, szkolnictwa, służby zdrowia. Urzeczywistnia to jej odbiór, można wszystko mocnej przeżyć i odczuć na własnej skórze.
"Za głosem nienawiści" (tak jak pierwsza część ) mimo poruszania wielu ciężkich tematów, jest powieścią ciepłą. Pokazuje ona siłę wieloletnich przyjaźni oraz poskreśla jak cenna w dzisiejszych czasach jest ludzka bezinteresowność i troska o innych.
Chcę jeszcze podkreślić, że piękna okładka świetnie nawiązuje do pierwszego tomu, a ozdoby na pierwszych stronach każdego rozdziału urzekają. Cudnie wydana dylogia.
Serdecznie polecam "Barwy uczuć". Zarówno pierwszy, jaki i drugi tom.
Do zaczytania.
Molly📖.

📚Recenzja: 7/2024 //131
📚Autor: Aneta Krasińska
📚Tytuł: "Za głosem nienawiści"
📚Cykl: Barwy uczuć (tom 2)
📚Wydawnictwo:BookEnd Wydawnictwo
📚Ocena: 8/10

"Za głosem nienawiści", czyli druga część dylogii "Barwy uczuć" przedstawia losy głównej bohaterki, a także członków jej rodziny i przyjaciół po 10 latach od zakończenia historii, opisanej w tomie pierwszym. Luiza trwa w postanowieniu o odseparowaniu siebie i syna od męża, uzależnionego od hazardu, co stanowiło poważne zagrożenie bezpieczeństwa, a nawet życia Grzegorza i jego bliskich. Dzięki pomocy przyjaciela kobieta znajduje swoje miejsce na ziemi w Mielniku, podlaskiej wsi, gdzie rozpoczyna pracę w szkole i wiedzie na pozór spokojną egzystencję. Jej codzienność naznaczona jest jednak problemami w pracy oraz nie zawsze dobrymi relacjami z dorastającym synem, obarczającym matkę winą za rozpad więzi z ojcem. Luiza stara się chronić dziecko w sposób, który wydaje jej się słuszny - utrzymuje w tajemnicy prawdziwe powody rozstania z mężem. Niewiedza popycha jednak nastolatka w stronę nieprzemyślanych decyzji i działań, które o mały włos skończyłyby się nieszczęściem. Luiza zasklepia się w swoim przekonaniu, że po małżeństwie z nieodpowiedzialnym mężczyzną nie powinna oczekiwać od życia szczęścia i przez długie lata skutecznie je od siebie odsuwa, prezentując tym samym postawę wielu doświadczonych życiowo kobiet. "Za głosem nienawiści" to powieść" spisana z rzeczywistości. Z pewnością w codzienności Luizy może się przejrzeć, jak w lustrze, niejedna czytelniczka. Tekst dotyka też różnych aktualnych problemów, wśród których wystarczy nadmienić komplikującą nam nie tak dawno życie pandemię, sytuację w polskim szkolnictwie, relacje w szkolnym środowisku zawodowym czy uroki oraz wady życie na prowincji.

Bardzo sympatyczna kontynuacja losów Luizy , Maćka i jej przyjaciół .

Bardzo sympatyczna kontynuacja losów Luizy , Maćka i jej przyjaciół .

Drugi tom dylogii #barwyuczuć. W pierwszym tomie poznajmy Luizę, której życie nie oszczędza. Dziewczyna lokuje uczucia w niewłaściwym chłopaku, zakończenie wciska w fotel.
Tym razem wracamy do Luziy, kilkanaście lat później i w trackie lektury odkrywamy co się z nią działo po dramatycznym zakończeniu pierwszego tomu. Teraz mieszka na wsi i samotnie wychowuje syna. Praca w szkole którą lada chwila może stracić, problemy ze zbuntowanym nastolatkiem, i przeszłość która się upomina o nią. Życie jej nie oszczędza. Aż ma się ochotę krzyknąć „ co jeszcze? Czy ta kobieta zazna spokoju?”. Wiele wątków i zwrotów akcji, trudno odłożyć tę książkę.
Życiowa i emocjonalna historia o tym jak piętno przeszłości wpływa na życie, jak trudno zaufać mężczyźnie po złamanym sercu. Nie da się budować życia na nowo, bez odcięcia od przeszłości. Ale przede wszystkim to jest opowieść o sile kobiet, jak wiele potrafimy udźwignąć i znieść. O mocy przyjaźni i jak bardzo jej potrzebujemy w naszym życiu. Wsparcie i akceptacja to podstawa. Bardzo polecam tę serię!

„Czy marzenia muszą rozczarowywać?” Moim zdaniem na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Czy takiego samego zdania jest Luiza - bohaterka najnowszej powieści Anety Krasińskiej? Od ostatnich wydarzeń minęło już ponad 10 lat, a bohaterowie nie są już beztroskimi studentami, a dorosłymi statecznymi ludźmi. Jednym udało się osiągnąć sukces, inni zaś z różnych powodów zrezygnowali ze swoich planów i marzeń. Luiza po ucieczce od Grzegorza zamieszkała na wsi i całkowicie poświęciła się wychowaniu swojego nastoletniego syna. Jej życie niczym nie różni się od życia typowej polskiej 30-latki. Nudna praca, obowiązki domowe, a w domu czekający na nią zbuntowany nastolatek, proza życia chciałoby się rzec. Czy już zawsze tak będzie? A może już niedługo pojawi się ktoś, kto wniesie w jej uporządkowaną codzienność odrobinę szaleństwa? Zapraszam do lektury zarówno mojej opinii o książce, jak i samej książki:)

Wspominałam już kiedyś, że nie warto przekreślać danego autora, tylko dlatego, że jakaś jedna jego książka nie przypadła nam do gustu. Ja mam tak właśnie z twórczością Anety Krasińskiej. O ile „Trylogia gdańska” skradła moje serce tak II tomowa historia Luizy już niekoniecznie. Jednak obie serie są zupełnie różne, a ja zawsze chętniej sięgnę po powieść historyczną osadzoną w czasach wojny, niżeli po książkę obyczajową. Obie różnią się też stylem, jakim zostały napisane, tak, że można odnieść wrażenie, że pisały je dwie różne osoby. Oczywiście nie jest tak, że kontynuacja „Za głosem miłości” mi się nie podobała. Przecież dobrowolnie wybrałam tę książkę do recenzji z grona innych, czyli musiała czymś mnie ująć. Czym mnie ujęła? A tym, że jest w tej historii coś, co jest bliskie każdej z nas. Większość kobiet dobiegających 40-stki ma za sobą przynajmniej jeden nieudany związek i mnóstwo zawiedzionych nadziei i niespełnionych marzeń. Samo życie. Nie szczędzi nam problemów i trosk. Wszyscy pamiętamy początek pandemii covid-19, kiedy to sen z powiek spędzał nam strach o naszych najbliższych. Luiza również doświadczyła tego strachu. Jak nasza bohaterka poradzi sobie z trudnymi wyzwaniami i czy będzie to samotna walka, czy może ktoś pojawi się u jej boku? Jeśli lubicie powieści obyczajowe, w których akcja toczy się wolno, a bohaterowie są podobni do was samych, to myślę, że miło spędzicie czas z tą lekturą. Co ważne, w tym przypadku raczej wymagana jest znajomość poprzedniego tomu.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @wydawnictwo_bookend

• Współpraca
  • Do zdobycia
  • Obyczajowe
  • 0 0 Nowości na LEGIMI
  • Mam do przeczytania

Dodaj cytat z książki Za głosem nienawiści