Rok w lesie. Robaczki. Książka z okienkami

Okładka książki Rok w lesie. Robaczki. Książka z okienkami Emilia Dziubak
Okładka książki Rok w lesie. Robaczki. Książka z okienkami
Emilia Dziubak Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Rok w lesie opowieści dla młodszych dzieci
12 str. 12 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Rok w lesie
Nasza Księgarnia
2023-10-25
2023-10-25
12 min.

Okładka książki Rok w lesie. Zasypianka Emilia Dziubak, Tomasz Plebański
Rok w lesie. Z... Emilia Dziubak, Tom...
Okładka książki Szpinakowa Staruszka Emilia Dziubak, Emma Karinsdotter, Martin Widmark
Szpinakowa Sta... Emilia Dziubak, Emm...
Okładka książki Dinks Emilia Dziubak, Martin Widmark
Dinks Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Mamusiu, jak wielki jest świat? Sabine Bohlmann, Emilia Dziubak
Mamusiu, jak w... Sabine Bohlmann, Em...

Cudo! Genialny oswajacz robaków dla czterolatki co toleruje biedronki, mrówek nie znosi, a pszczoły są fajne - ale tylko z daleka! <3 Świetna!

Wyobraźcie sobie tą radość z odkrywania tego co nieznane, ukryte. Tą ekscytację polaczoną z ciekawością, tą chęć poznawania, eksplorowania i odkrywania.
Tę właśnie radochę młodym czytelnikom niosą książki z okienkami, a gdy na dodatek są tak pięknie zilustrowane to zachwytom nie ma końca.

Rok w lesie to wspaniała seria książek (ale też gier i puzzli) obrazkowych, które zabierają małego czytelnika właśnie wprost na łono leśnej przyrody, tym razem wspólnie przyjrzymy się tym najmniejszym mieszkańcom.
Na małych odkrywców czeka tutaj aż 47 okienek, pod którymi ukryły się... małe i większe robaczki.

Zajrzymy kto kryje się w ściółce, kogo można spotkać w okolicy zbiorników wodnych, gdzie szukać motyli, a nawet kto poza leśniczym mieszka w leśniczówce. Spojrzymy na robaczki nocą i za dnia.

Piękne ilustracje, okienka oraz całkiem sporo podpisów (nie tylko nazw ale i humorystyczne wstawki) sprawiają, że ta wyprawa w poszukiwaniu robaczków to nie tylko trening wyobraźni, odkrywanie świata, nauka opowiadania i tworzenia historii ale także przede wszystkim wspaniała zabawa.

Znacie serię Rok w lesie? Koniecznie musicie poznać Robaczki

Już osiem lat w naszym domu króluje seria „Rok w lesie”. Zaczęło się od fantastycznej książki o tym tytule, ale początkowo zaliczanej do serii „Rok w”. Poznawałyśmy wówczas różne środowiska: miasto, targowisko, wieś, przedszkole, plac budowy i krainę fantazji. Oczywiście jako miłośniczki spacerów do lasu nie mogłyśmy też przejść obojętnie obok tej przenoszącej nas do ulubionego miejsca. Lektura okazała się strzałem w dziesiątkę. Rewelacyjne ilustracje Emilii Dziubak (której jesteśmy wielkimi fankami i sięgamy po każdą zilustrowaną przez nią książkę) zdecydowanie zrobiły furorę. Do tego moja córka jest miłośniczką wszelkich zwierząt i praca z materiałem z ich rysunkami sprawiają, że bardzo chętnie po nie sięga. Czas mija, seria się rozrasta, a my nadal wiernie z niej korzystamy, bo ciekawe materiały pozwoliły nam na ćwiczenie spostrzegawczości, wprowadzania do świata określonych zwierząt, zachęciły do układania puzzli oraz ćwiczenia mowy oraz pamięci z memory i stawianie pierwszych kroków w czytaniu. „Rok w lesie” było pierwszą i najbogatszą w szczegóły publikacją z serii. Codzienna lektura pozwoliła na odkrywanie zmian zachodzących w świecie, naukę miesięcy, pór roku i wspomagała obserwowanie otoczenia, zachęcała do wynajdywania nowych rzeczy na spacerach. Razem z tą publikacją pięknie rozwinęło się u mojej córki dostrzeganie przyczynowości oraz umiejętność wyszukiwania szczegółów, nauki nowych słów (całe bogactwo zwierząt),dostrzegania, które są w naszym najbliższym otoczeniu. Kiedy sięgałam po tę książkę pierwszy raz brakowało mi wielu rzeczy, aby lepiej z nią pracować. Obecnie wybór jest tak duży, że można zorganizować dziecku ciekawe ćwiczenia wykorzystując materiały niekoniecznie tak jak przewiduje autorka. Naszą kolekcję wzbogacił ostatnio tom z Robaczkami. „Rok w lesie. Robaczki” to publikacja z okienkami, które wprowadzają do lektury element zaskoczenia.
Lekturę oczywiście zaczynamy od obejrzenia poszczególnych stron, zobaczenia, co kryje się pod okienkami. Dopiero później stopniowo przechodzimy do właściwej pracy, czyli dokładniejszego poznawania leśnego otoczenia, nazywania poszczególnych małych zwierząt. Tym razem nie ma informacji i nich na początku lektury tylko w czasie przeglądania książki znajdziemy nazwy wkomponowane w ilustrację. I to mi się bardzo spodobało, bo z jednej strony ten napis możemy dziecku pokazać i wprowadzać w obszar czytania globalnego, ale na początku możemy poćwiczyć zapamiętywanie nazw i wymawianie ich. Zabawę z czytaniem warto wzbogacić o samodzielnie wydrukowane kartony z podpisami i wówczas ćwiczymy czytanie i dopasowywanie do ilustracji. Wbrew pozorom jest to łatwe ćwiczenie i spostrzegawcze dziecko szybko zauważy podobieństwo podpisów i wydrukowanych kartonów i na tej podstawie będzie odnajdywało zwierzaka, a jak już zna jego nazwę to będzie mówiło i tym sposobem czytało globalnie.
Dużym plusem są tu okienka wprowadzające sporą dawkę wiedzy oraz humoru. Do tego warto tę publikację wykorzystać do liczenia poszczególnych zwierzaków, wyszukiwania różnych elementów, szukania podobieństw.
„Rok w lesie. Robaczki” to publikacja zdecydowanie inna niż sam „Rok w lesie”. Nie śledzimy tu poszczególnych miesięcy, ale różnorodne środowiska, w których możemy spotkać owady. Zajrzymy do lasu, ale też nie zabraknie łąki, akwenu, sadu czy nawet naszych domów. To pozwoli uzmysłowić naszym dzieciom, że robaki są wszędobylskie i mają niewielkie wymagania mieszkaniowe oraz żywieniowe. Zobaczymy, że często żywią się resztkami. Oczywiście nie odmówią też skosztowania soczystej czereśni.
Seria „Rok w lesie” należy do tych, z których dziecko nie wyrasta szybko, ponieważ daje szerokie pole rodzicom do rozwijania umiejętności własnych pociech. Świetnym uzupełnieniem książek są tu puzzle i różne elementy z gry pozwalające na ćwiczenie dopasowywania do ilustracji zawartych w książkach, zabawy z nimi na spacerach. Pomoce te są doskonałym źródłem wiedzy o zachodzących wokół nas zmianach, ale nie ma tu tradycyjnego ograniczania się do zilustrowania ich „czterema drzewami” obrazujące zmiany zachodzące w ciągu roku, dlatego warto zainwestować w całą serię, bo pozwala ona przemycanie sporej dawki wiedzy i umiejętności pod pretekstem zabawy. Uważam, że to świetne zestawy pozwalające zainteresować dzieci światem, przemycić im sporo wiedzy oraz zachęcić do mówienia i liczenia. Do tego poszerzamy osobisty słownik naszych pociech. Zdecydowanie polecam!

Książki z serii "Rok w lesie" już od dawna uwrażliwiają na otaczajacy świat z i pozwalają obserwować z większą uważnością. Przy okazji nowości, która pojawiła się na rynku, wzbogacona fantazyjnymi okienkami, okazuje się, że można być jeszcze bardziej wnikliwym!

Poznajcie "Rok w lesie. Robaczki", znakomitą i nowatorską książkę, która choć jest niewielkiego formatu to angażuje małego czytelnika w niezwykły sposób. Wszystko to za sprawą ilustracji stworzonych przez @emilia.dziubak z ogromną dbałością o detale i sporą dawką okienek, które znakomicie pokazują najróżniejsze gatunki owadów i robaków.

Wiecie jak zostały wykorzystane?
Każde z nich pokazuje cykle rozwoju, skoki czasowe w których zmienia się to co widzimy na pierwotnym obrazku ale również wnętrza owoców, do których wkradły się robaczki. Podążając przez 6 rozkładówek pokazujących różne środowiska macie szansę odkryć najrozmaitsze gatunki i miejsca ich występowania, i to nie tylko w przyrodzie. Zajrzycie też do chatki w której przez nieporządek pojawiły się pierwsze insekty!😬
Można to potraktować jako naprawdę niezłą motywację do regularnego sprzątania!🤭

Picturebooki mają w naszym domu szczególne miejsce i wracamy do nich wyjątkowo często.
Za sprawą zastosowanych okienek i nieograniczonego pola do rozmowy o tym co możemy spotkać na spacerze- już jest nieodkładana! To naprawdę wartościowe wydanie z genialną realizacją! 😍

"Rok w lesie" to jeden z naszych ulubionych picturebookow. Kochany i czytany od lat, zdaje się mieć ogromne grono zwolenników, doczekał się bowiem także gier czy innych książeczek nawiązujących do podstawowej książki. Dziś chciałam Wam pokazać właśnie coś takiego, kartonówkę z okienkami, która króluje obecnie w naszej biblioteczce.

"Rok w lesie. Robaczki. Książka z okienkami" to pięknie ilustrowana pozycja, która cieszy nie tylko oczy, ale i małe rączki. Zabiera nas na spacer po lesie, bliżej runa i w dużym zbliżeniu. Zaznajamia nas bowiem w gatunkach robaczków, które możemy spotkać podczas leśnej przygody.

Przyjrzymy się temu co pod ziemią i pod kopcami, odwiedzimy mrówki i gniazda innych żyjątek. Zajrzymy do wnętrza pnia drzewa, sprawdzimy co złapało się w pajęczynę oraz odwiedzimy małe stworzonka zamieszkujące tereny wodne. Zerkniemy do chatki leśniczego, by sprawdzić jakich gości ma okazję znaleźć w swojej kuchni oraz wejdziemy na wysokie gałęzie wiśni, by na własne oczy zobaczyć ul pszczeli oraz owady lubiące owoce. Wreszcie zaczekamy na zmierzch, by poznać żyjątka, które właśnie wtedy zaczynają swoje aktywności.

To naprawdę cudna pozycja, która mieści w sobie aż 47 otwieranych okienek. Znajdziemy w niej wiele owadów i robaków i przyjrzymy się im życiu. Nauczymy się ich nazw, dzięki podpisom zgrabnie ukrytym na ilustracjach i przede wszystkim będziemy mieli okazję zrozumieć jak ciekawy i zróżnicowany jest leśny mikrokosmos i jak fascynujące stworzenia go zamieszkują. Polecamy ❤️

"Rok w lesie. Robaczki. Książka z...

• Meluszki do przeczytania
  • Serie