Żubr Pompik. Odkrycia. Skąd wieje wiatr?

Okładka książki Żubr Pompik. Odkrycia. Skąd wieje wiatr? Tomasz Samojlik
Okładka książki Żubr Pompik. Odkrycia. Skąd wieje wiatr?
Tomasz Samojlik Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Żubr Pompik. Odkrycia (tom 9) opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Żubr Pompik. Odkrycia (tom 9)
Media Rodzina
2024-03-13
2024-03-13
24 min.

Podczas wędrówki Polinka wdepnęła w kupkę. Nie jest tym zachwycona, wręcz przeciwnie. To zdarzenie sprawia, że mała żubrzyczka postanawia znaleźć zwierzę, które kupy nie robi. To zadanie okazuje się niezwykle trudne. Polinka jest niepocieszona, gdy nagle spotyka małego żuka. Jego opowieść zmienia zupełnie nastawienie Polinki.

Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się nieco więcej o zwierzęcych kupkach i ich znaczeniu w ekosystemie leśnym. Okazuje się, że żubrza jest bardzo potrzebna i ważna.

Na końcu każdej książeczki znajdziecie kilka ciekawostek, podsumowanie odkryć z danej części oraz małe streszczenie najważniejszych informacji.

Ta niezwykle ciekawa seria przybliży dzieciom niezwykły świat przyrody, odkryje tajemnice i w sposób humorystyczny przekaże sporą dawkę wiedzy. Sympatyczna rodzinka żubrów stanie się przewodnikiem po leśnych wędrówkach.

Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się nieco...

Gdzieś w głębinach wielkiej, zielonej puszczy mieszka Żubr Pompik. Jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw. Jest za to najbardziej ciekawskim że zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła. Nie ma takiej leśnej tajemnicy, której Pompik by nie rozwiązał dzięki uważnej obserwacji, cierpliwości i zadawaniu mnóstwa pytań.

W najnowszej części pompikowych przygód pt. "Żubr Pompik. Odkrycia. Skąd wieje wiatr?", przed naszym żubrem i całą jego rodziną kolejne leśne odkrycie i wytrwałe szukanie odpowiedzi na niełatwe pytania.

Tym razem żubrze rodzeństwo zamierza wybrać się do środka lasu na wyprawę w poszukiwaniu śladów jesieni. Jednak szyki pomieszał im wiejący tego dnia wiatr. Rodzice Pompika i Polinki odradzali małym żubrom taką wycieczkę, ponieważ pod drzewami może być niebezpiecznie.
Pompika bardzo zainteresował wiatr – skąd właściwie się bierze? Postanowili wspólnie zgłębić temat.

Podczas tej wędrówki, wasze dzieci wraz z rodziną żubrów, odkryją mnóstwo ciekawostek związanych z wiatrem. Czy wiedzieliście, że wiatr spełnia wiele pożytecznych ról ale może też być niszczycielski? Kto zgadnie jakie stworzenia wykorzystują powiemy wiatru, by podróżować?

Sięgnijcie wraz ze swoimi dziećmi do tej książki, która jak zawsze pomimo swoich małych gabarytów mieści wiele ciekawej i naukowej treści. W tych broszurowych pozycjach kryją się bardzo przyjemne opowieści, wiele zagadek oraz mała dawka humoru. Dodatkowo na końcu każdej książki znajdziecie krótkie podsumowanie najważniejszych informacji i odkryć Pompika.

Dzieci kochają zwierzęta, chętnie odkrywają fascynujący świat przyrody, czują się z nim związane w szczególny sposób. Warto wykorzystać tą sytuację, by przez czytanie takich książek przekazać dzieciom wiedzę.

@bajkowy.zawrot.glowy

Dodaj cytat z książki Żubr Pompik. Odkrycia. Skąd wieje wiatr?