Samochodzik Franek. Opowieści na dobranoc. Wehikuł czasu

Okładka książki Samochodzik Franek. Opowieści na dobranoc. Wehikuł czasu Katarzyna Smółka-Majerczak
Okładka książki Samochodzik Franek. Opowieści na dobranoc. Wehikuł czasu
Katarzyna Smółka-Majerczak Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM Seria: Samochodzik Franek opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Samochodzik Franek
Wydawnictwo SBM
2023-10-11
2023-10-11

Okładka książki Feluś i Gucio się nie nudzą Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Tajemnica Świętego Mikołaja Mac Barnett, Jon Klassen
Tajemnica Świę... Mac Barnett, Jon Kl...
Okładka książki Pola i Piotruś. Zimowy dzień Camilla Reid, Axel Scheffler
Pola i Piotruś... Camilla Reid, Axel ...

Czy znacie już Franka?

My już na dobre zaprzyjaźniliśmy się z tym czerwonym samochodzikiem. Tym bardziej byliśmy zachwyceni, gdy dotarło do nas to wydanie. Znajdziecie tutaj 11 opowieści, w których Franek podróżuje w ciekawe miejsca i przenosi się w czasie. Przeżywa niesamowite przygody, odwiedza dżunglę, las, piratów, a nawet pszczeli ul. Pojawi się też kosmiczny epizod. Z każdej wyprawy wypływa cenna lekcja, a także nowe znajomości oraz wiedza na temat konkretnego miejsca lub osobnika. Poznajemy tajniki przyrody.

U nas te opowieści wzbudziły refleksje na temat snów i podróży w czasie, które można sobie wyobrazić.

Część tej serii, jak i pozostałe tytuły, to idealna propozycja dla przedszkolaków, zaprasza do poznawania świata i stawiania czoła wielu nowym sytuacjom i wyzwaniom. Każdego wieczoru można czytać odrębną historię. Język jest przystępny, przyjazny najmłodszym, a grafika - barwna i na pewno się Wam spodoba.

Na pewno będziemy wypatrywać kolejnych przygód Franka. Nasza biblioteczka już posiada kilka tytułów, ale zdaję sobie sprawę, że mamy sporo do nadrobienia.

Czy znacie już Franka?

Czy znacie już przygody Franka? To czerwony samochodzik, który wraz z małymi czytelnikami poznaje otaczający go świat.

W naszym domu zagościł dopiero niedawno ale za to w jakiej formie!

"Samochodzik Franek. Opowieści na dobranoc. Wehikuł czasu" to pięknie wydany zbiór 11 historii. Twarda oprawa ze złotymi zdobieniami zachęca by sięgnąć po tę książkę.

A w środku czekają na czytelnika niesamowite przygody. Każda historia zaczyna się i kończy tym samym zdaniem, natomiast nie są ze sobą powiązane i można czytać je wybiórczo.

Franek każdego wieczoru układając się do snu nagle przenosi się w zupełnie inne miejsce. Raz przemierza dżunglę, innym razem trafia do pszczelego ula a kolejnym zażywa leśnych kąpieli. Gdy wraca już do swojego garażu sam nie jest pewien czy ta historia wydarzyła się na prawdę czy to tylko sen.

Franek podczas każdej przygody poznaje nie tylko nowe otoczenie ale i zdobywa nowych przyjaciół, którzy przemycają mu ciekawostki o sobie i swojej części świata. Ta wiedza zostaje tu wpleciona całkiem naturalnie. Z każdej podróży wynosi też cenną lekcję.

To sprawia, że prezentowane historie rozwijają nie tylko dziecięcą wyobraźnię i zabierają małych czytelników w dalekie podróże ale także kształcą, przekazując fakty ze świata przyrody. Dodają też odwagi do działania i zwracają uwagę na siłę przyjaźni czy współdziałania.

To świetna propozycja na wieczorne czytanie z małymi przedszkolakami!

W naszym domu zagościł dopiero niedawno ale za to w jakiej formie!

A w środku czekają...

Nie mam pojęcia jak to się stało, że wcześniej nie poznaliśmy samochodzika Franka, na szczęście teraz nadrobiamyi od razu z tak pięknym wydaniem.

Można powiedzieć, że nasz bohater nie ma chwili na odpoczynek bo przemieszcza się we śnie. A gdzie wtedy przebywa i co robi?
Samochodzik Franek zdobywa nowe przyjaźnie, opowiada o swoim świecie, pokazuje czytelnikowi, że warto, a nawet powinno się być odważnym, że warto pomagać oraz otworzyć się samemu na otrzymywanie pomocy co nie każdemu wbrew pozorom przychodzi łatwo.

Sporym atutem książki jest jej duża czcionka, która sprawdzi się dla dzieci zaczynających swoją przygodę z czytaniem. Uwagę przyciąga również piękna oprawa i ładne ilustracje.

Jeśli jesteście ciekawi z kim zaprzyjaźni się Franek w dżungli, kogo spotka podczas morskiej wyprawy i komu pomoże spełnić marzenie to nie możecie przejść obojętnie obok tej książki.

Przedstawiam Wam kochani zbiór wspaniałych i niezwykłych przygód czerwonej terenówki o imieniu Franek oraz jej przyjaciół. Książka podzielona jest na krótkie opowiadania idealne do czytania przed snem jak sugeruje już sam tytuł....

Książki z serii „Samochodzik Franek” są u nas od wielu lat bardzo lubiane i często czytane. Małe i cienkie wydania zapewniają sporą dawkę przygód i łamigłówek.

„Opowieści na dobranoc. Wehikuł czasu” to zbiór 11 historii, z których każda zaczyna się podobnie: „Mały terenowy samochodzik Franek po dniu pełnym przygód i wrażeń usypiał właśnie w swoim wygodnym garażu, gdy nagle…” I tak każdego wieczoru Franek pojawia się w różnych miejscach i poznaje nowych przyjaciół.

- Wybiera się na wyprawę do dżungli, gdzie jest świadkiem wybuchu wulkanu.

- Zwiedza ul, a sama królowa pszczół zaprasza go na Festiwal Miodu.

- Trafia do ukrytego świata smoków i dinozaurów.

- Wypływa w rejs, podczas którego rozpoczyna się sztorm i poznaje prawdziwego pirata.

- Trafia na pokład latającego spodka i odbywa lot na odległą planetę.

Każda z tych historii ma także podobne zakończenie: „I sam nie był pewny, czy ta przygoda wydarzyła się naprawdę, czy to był tylko sen…”

Myślę, że książka fajnie rozwija dziecięcą wyobraźnię. Jest idealna właśnie do czytania przed snem. Historie są bardzo ciekawe, a jednocześnie spokojne i wyciszające.

Jeśli znacie Franka z tych cienkich książeczek, to z pewnością te opowiadania także powinny Wam się spodobać.

Jak już wszyscy wiecie, synek jest wielkim fanem Franka.
Dlatego nie mogło zabraknąć najnowszej, ekskluzywnej książki z tej serii.

Jest ona zbiorem różnych historii, które przenoszą nas w czasie na przestrzeni dziejów od dinozaurów przez podróże morskie po czasy obecne.

Ten mały samochodzik uwielbia wszystkim pomagać i ma mnóstwo wspaniałych przyjaciół.
Jak zwykle zabiera nas na wspaniałe przygody, dzięki którym możemy się także wiele dowiedzieć ciekawostek.

Mamy już prawie 50 cienkich książek tej serii i to jest nasza bodajże trzecia książka wielkiego formatu, w twardej oprawie i bogata w treść.

Jak już wszyscy wiecie, synek jest wielkim fanem Franka.
Dlatego nie mogło zabraknąć najnowszej, ekskluzywnej książki z tej serii.

Jak zwykle zabiera...

Dziś chciałabym Wam polecić kolejną książkę dla dzieci od Wydawnictwa SBM. Serię Samochodzik Franek pokazywałam już niejednokrotnie. Jednak „Opowieści na dobranoc Wehikuł czasu” to zupełnie inne wydanie z tej serii. To coś innego niż znane nam dotychczas pojedyncze opowiadania w miękkiej cienkiej oprawie. To przepięknie wydana, ze sztywną okładką książka licząca ponad sto dwadzieścia stron. Znajdziecie tu zbiór jedenastu nowych opowiadań. W każdym z nich Samochodzik Franek w tajemniczy sposób, budzi się w innym nowym miejscu. Będzie to zarówno podróż do przeszłości, ale także między innymi eskapada w góry, w kosmos czy spotkanie z magiczną przyczepą kempingową. Główny bohater jest ten sam co w mniejszych książeczkach, jednak moim zdaniem więcej tu tajemniczości i magii. Ta książka to zapowiedź wspólnego i miłego wieczoru z dzieckiem. U Nas sprawdza się forma jednego opowiadania przed snem. Przyznam że synek przyzwyczajony do wcześniejszych wydań, odrobinę sceptycznie podchodził do nowości, jednak szybko się przekonał i z radością czeka na kolejne wieczory z Frankiem. Idealna pozycja na prezent gwiazdkowy dla Waszych i bliskich Wam dzieci.

„Opowieści na dobranoc. Wehikuł czasu” to zbiór 11 opowieści. W każdej z nich nasz bohater zasypia i przenosi się w inne miejsce, a nawet w innych czas. Odwiedzicie z nim dżunglę, obcych z innej planety, a nawet zajrzycie do Ula. Wspólnie zwiedzicie wiele ciekawych miejsc, poznacie różne postaci, a na dodatek się czegoś nauczycie. Znajdziecie w niej również kolorowe ilustracje, które dzieci uwielbiają.

Książka została wydana w twardej oprawie, więc różni się od poprzedniego formatu pojedynczych historii.

Nie wiem jak to się stało, ale pierwszy raz mamy do czynienia z samochodzikiem Frankiem, a przecież to tak przyjemna postać. Książka ma twardą okładkę, świetnie nada się na prezent bo prezentuje się pięknie. W środku mamy liczne opowiadania, w których Franek przenosi się w trakcie snu w czasie. Odwiedza dinozaury, smoki, kosmos, piratów i wiele innych postaci. Wszędzie zdobywa nowe przyjaźnie, pokazuje, że trzeba być odważnym i można zawsze komuś pomóc oraz otworzyć się na otrzymywanie pomocy. Podoba mi się, ze każde opowiadanie jest pisane dużymi literami, ma ładne ilustracje i zajmuje tylko kilka stron, dzięki czemu genialnie nadaje się na szybką czytankę przed snem. Dla mnie świetna książka, polecam @z_mama_na_ty

Dodaj cytat z książki Samochodzik Franek. Opowieści na dobranoc. Wehikuł czasu