Rolady i romanse

komedie kryminalne w naszym kraju cieszą się ogromną popularnością ale co do jakości... Przeczytałam i od razu zapomniałam. No szału nie ma ale może w formie audiobooka przy "składaniu prania" da się wysłuchać.

Sprawy rozwiązują się same, wrzeszczący nicniewnoszący bohaterowie, policja prowadzi sprawę jak spotkanie towarzyskie...

Rewelacyjna, lekka i zabawna komedia kryminalna. Historia wypełniona charakterystycznymi i charakternymi bohaterami, z humorem, nie wymagająca zaangażowania. Doskonała na totalny reset i poprawę humoru.

Małgorzata Starosta znów serwuje swoim czytelnikom wyśmienitą mieszankę kryminału, humoru i romansu w książce "Rolady i romanse". To prawdziwa uczta dla miłośników gatunku, która bawi, wzrusza i trzyma w napięciu do samego końca.
Ta doskonała komedia kryminalna spełnia wszystkie oczekiwania fanów gatunku. Autorka, znana z niezawodnego poczucia humoru, ponownie udowadnia, że potrafi zgrabnie połączyć kryminalną intrygę z błyskotliwymi ripostami i ciętym językiem.
Ciekawa fabuła skupiona wokół morderstwa znanego blogera kulinarnego staje się pretekstem do wciągającej gry w kotka i myszkę. Całości dopełnia wątek zaginięcia starego pamiętnika z opisem tajemniczego skarbu, a także inne wątki rodzinno-romansowe, które tworzą spójną i intrygującą całość. Starosta nie przesadza z wyobraźnią, utrzymując równowagę między kryminałem a komedią.
Bohaterowie, doskonale skonstruowani, są kolejnym atutem książki. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, co czyni ich prawdziwymi i wiarygodnymi. Na pierwszy plan wysuwa się Agata Śródka, kobieta może niepokaźnych rozmiarów, ale niezwykle charyzmatyczna i sympatyczna. Polubiłam też innych bohaterów, choćby Łukasza czy “uhoczego” Michela Blanca. Te wyraziste postaci, z różnymi cechami charakteru i ciętym językiem, wprowadzają do historii odpowiednią dawkę humoru i dynamiki.
Nie ma komedii kryminalnej bez trupa. A trup – im większy tym lepszy. Zatem morderstwo słusznych gabarytów blogera kulinarnego Alana Szpili staje się pretekstem do serii zabawnych i nieoczekiwanych wydarzeń, bo Małgorzata Starosta dobrze zna przepis na udany i wciągający kryminał.
Zagadka, której nie rozwiążesz po pierwszej stronie, to kolejny element, który trzyma w napięciu. Autorka umiejętnie prowadzi czytelnika przez labirynt tajemnic, stopniowo odkrywając nowe tropy i sekrety. Zakończenie okazuje się być ciekawe, intrygujące i lekko szokujące – wszystko, czego można oczekiwać po dobrej komedii kryminalnej.
"Rolady i romanse" to nie tylko opowieść kryminalna, ale także doskonała rozrywka, która poprawi humor i dostarczy czytelnikowi niezapomnianej przyjemności, bowiem autorka zgrabnie połączyła w całość doskonałą dawkę dobrego humoru, ciętego języka i swojego charakterystycznego stylu, serwując niebanalny, błyskotliwy żart słowny, cięte riposty i złożone porównania.
"Rolady i romanse" to nie tylko lektura na poprawę humoru i redukcję stresu, ale także podróż na Śląsk, do Jastrzębia-Zdroju. Autorka nie zapomina o smakach śląskich i ciekawostkach tego miejsca, co dodaje kolejny wymiar tej przyjemnej książki. Jej lektura to gwarancja znakomitej rozrywki z dużą dawką dobrego jedzenia i humoru. Polecam!

1964

Nie dość, że musiałam sięgnąć po audiobooka, to jeszcze zaczęłam od końca, czyli od III tomu. Jednak szybko okazało się, że wyszło to na dobre. Mogłam bez dłuższych przerw poznawać nowe fakery towarzysza bohaterom na kolejnych etapach rozwiązywania zagadki kryminalnej. Zanim pojawi się kolejny tom, zdążę przeczytać dwa poprzednie.
Pomysł na intrygę jak najbardziej mi odpowiada. Lubię kuchnię śląską, ale też szukam "lżejszych" nowinek, korzystając z blogów, drukowanych poradników, oglądając programy kulinarne. Lubię powieści z wątkami historycznymi, tajemnicami z przeszłości. A tu wątki zostały umiejętnie połączone, dla pikanterii pojawił się "kochliwy" niezbyt sympatyczny denat, a zatem wątek kryminalny i romansowy. Całość doprawiona z wyczuciem dawką humoru. I mamy morderstwo w Jastrzębiu-Zdroju. W dodatku główną podejrzaną jest Agata Śródka - celebrytka, restauratorka, przejawiająca tendencję do wikłania się w sprawy kryminalne. Ona i denat nie należeli do przyjaciół. O ich konflikcie wiedzą wszyscy. Na niekorzyść Agaty przemawia również fakt, iż to właśnie ona znajduje zamordowanego w swoim łóżku. Dzięki współpracy z policjantem prowadzącym śledztwo odnajduje poszukiwany przez wielu pamiętnik, poznaje ważne wydarzenia z historii Jastrzębia-Zdroju i dowiaduje się, kto miał powody, by zamordować, a kto rzeczywiście stał się mordercą.
Dodatkowy plus za wypowiedzi w języku francuskim i przepisy na śląskie potrawy.

Pomysł na intrygę jak najbardziej mi...

Przesłuchane w audiobooku.
Ciekawa, miła do słuchania. Polubiłam Agatę Śródkę i jej przygody :)

Przesłuchane w audiobooku.
Ciekawa, miła do słuchania. Polubiłam Agatę Śródkę i jej przygody :)

Najsłabsza część ze wszystkich.

Najsłabsza część ze wszystkich.

O! Według mnie najlepsza z trzech części serii o Agacie Śródce. Słuchało się świetnie! Historia nie ciągnęła się bez celu (chociaż nie wszystko zostało wyjaśnione i, znowu, zastanawiam się, czy to celowy zabieg autorki, czy raczej wynik braku pomysłów na rozwinięcie),wydarzenia naprawdę miały cel i ja, jako słuchaczka (poznałam całą historię w formie audiobooków),mogłam brać udział w rozwiązywaniu zagadki.
Wciągnęłam się i bardzo szybko poczułam, że zatęskniłam za bohaterami!

Coś mi tu nie przypasowało. Drażniły mnie na początku wtrącenia z francuskiego, którego nie znam 😅 W audiobooku to jednak trochę przeszkadza, bo nie wiem czy to tylko nic nie znaczące wyrażenia, a może jednak coś co ma wpływ na dalszą akcje. Dość długo też zajęło mi samo odsłuchanie audiobooka, nie ciągnęło mnie do rozwikłania zagadki.

"Miłość łatwiej znosi nieobecność lub śmierć niż zwątpienie lub zdradę".
Kolejna książka autorki przeczytana i to z jaką przyjemnością.
Skutki uboczne przeczytania książki to napady a wręcz salwy śmiechu oraz uzależnienie od pióra autorki :)
Idealnie okraszony język mowy ni i pisarski w komedii kryminalne , więc poczucie czarnego humory mile widziane :)
Aha i należy mieć pełny brzuszek przed czytaniem lektury :)

Czekam na kolejne przygody Agaty Sródki " celebrytki - restauratorki- jej przyjaciół.
Polecam.

"Miłość łatwiej znosi nieobecność lub śmierć niż zwątpienie lub zdradę".
Kolejna książka autorki przeczytana i to z jaką przyjemnością.
Aha i należy mieć...

• Audiobooki