Lato utkane z marzeń

Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Gabriela Gargaś – czarodziejka kobiecych uczuć – zaprasza do urokliwego pensjonatu w Bieszczadach, gdzie wszystko może się zdarzyć… W małym bieszczadzkim miasteczku czas płynie leniwie. W ogrodzie przy Różanym Pensjonacie rozkwitają róże, a serce Michaliny tęskni za mężczyzną, którego pokochała pewnego zimowego wieczoru. Jej wybranek jednak odwiedza ją zdecydowanie zbyt rzadko, przez co ich...

W małym bieszczadzkim miasteczku czas płynie leniwie. W ogrodzie przy Różanym Pensjonacie rozkwitają róże, a serce Michaliny tęskni za mężczyzną, którego pokochała pewnego zimowego wieczoru. Jej wybranek jednak odwiedza ją zdecydowanie zbyt rzadko, przez co ich miłość zostaje wystawiona na próbę.

Sielską atmosferę zburzy przybycie tajemniczego Przemka, który spróbuje oczarować Michalinę i skraść jej serce. Czy uda mu się sprawić, że dziewczyna zapomni o ukochanym?

W malowniczej scenerii goście pensjonatu przeżyją niezapomniane chwile, a ich los się odmieni i dostaną od życia drugą szansę.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/lato-utkane-z-marzen/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/lato-utkane-z-marzen/

Z tym cyklem mam pewne problemy, bo niby wszystko jest w porządku, czyta się dobrze i szybko za sprawą krótkich rozdziałów, ale brakuje mi w nim emocji, takich prawdziwych które chwytają za serce.
Dzieje się tak za sprawą zbyt wielu osób które autorka upchnęła w książce. Poznajemy również historię życia bohaterów drugoplanowych, które w zasadzie do samej fabuły nic ne wnoszą, za to powodują zamęt i chaos, bo w jednym rozdziale są wymieszane z toczącą się historią.
Główną bohaterką jest dalej Michalina, która wreszcie poszła po rozum do głowy i zakończyła znajomość ze starszym od siebie mężczyzną i spotyka się z kolegą sprzed lat. Ale rozum niestety znowu ją opuszcza.
Druga bohaterka to Amelia, która jako nastolatka uciekła z domu a teraz po latach odwiedza matkę. Poznajemy całą historie jej życia na obczyźnie, gdzie poznawała kolejnych mężczyzn, którzy po pewnym czasie od niej odchodzili, pozostawiając jej na pamiątkę kolejne dziecko. Teraz też poznaje kogoś z tym, że on ma już...

Angelic | 2018-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

„Wieczór taki jak ten”, który był pierwszą częścią historii bohaterów w Złotkowie, zupełnie mnie oczarował bagażem uczuć, świątecznym ciepłem i wspaniałymi postaciami. Niestety, czytając drugi tom, widzę ogromną przepaść, jakbym czytała coś zupełnie innego, co nie wyszło od tej samej autorki.

Historia zostaje nam ukazana od momentu, gdzie Michalina, postanawia rozstać się z Arturem, starszym mężczyzną, rozwodnikiem z dwójką dzieci. Związki na odległość są trudne, a w tym przypadku wynikają kolejne komplikacje. Druga oś fabuły dotyczy Amelii, która wraz z dwójką córek, po prawie dwudziestu latach, pojednała się z matką i postanowiła spędzić u niej wakacje. Poznajemy historię życia dziewczyny, która obfitowała w trudne chwile i zawody miłosne. Nowa znajomość pojawia się na horyzoncie, ale Marek jest w separacji z żoną, co też nie ułatwia relacji.

W tej książce, mam wrażenie że każdy bohater został z kimś na siłę sparowany. I nie ma tu jakichś wzniosłych słów i miłosnych przekazów....

Gosia | 2018-07-27
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2018

Michalina nadal prowadzi Różany Pensjonat i wychowuje brata. Niestety ich ojciec pojawił się tylko w Święta i tylko na chwilę. Początki związku z Arturem nie doprowadziły do rozwinięcia i każdy poszedł w swoją stronę. Na horyzoncie pojawia się jednak inny męski osobnik.
Pani Jadzia po odwiedzinach u córki w Londynie powraca do Złotkowa i tym razem córka z wnuczkami odwiedzają ją w domu. Próbują nadrobić stracony dawniej czas i wyjaśnić sobie sprawy.
Książka lekka i przyjemna, dobrze i szybko się ją czyta. Polecam!

Edyta | 2018-10-28
Na półkach: Kindle - ebook, Przeczytane
Przeczytana: 28 października 2018

Przyjemne czytadło, szczególnie kiedy za oknem ponuro, szaro i zimno.

Autorka po raz kolejny zabiera nas do Złotkowa, gdzie życie płynie jakby odrobinie wolniej, ludzi są bardziej pogodni, życzliwi, że aż samemu marzy się ucieczka do takiego sielskiego miejsca.

Tyle, że ono takie sielskie nie jest, wiele się w tej historii dzieje. Chociaż mi osobiście historia Miśki w tej odsłonie podobała się tak sobie. Za to historia Amelii i Wiktorii zachwyciła w całej swej postaci.
Były też momenty absurdalne, wyjęte z rzeczywistości, ale to tylko książka. Zwróciły moją uwagę, ale nie przeszkodziły w odbiorze całej historii.

Autorka po raz kolejny świetnie pokazała tym razem inną porę roku - po zimie przyszła kolej na lato - uważam, że ma świetne pióro do nadawania charakteru historii umieszczając ją w określonym czasie i w takich okolicznościach przyrody. Polecam świetna literatura kobieca, w której każdy znajdzie coś dla siebie. A teraz czekam na część trzecią, która już niebawem przywita...

aliss80 | 2018-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2018

Lato utkane z marzeń, jest to ciepła książka o miłości, stracie, przebaczeniu i pojednaniu. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale zmusza do refleksji, bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta. Jej lekkość i styl pisarki odstresowuje. czytelnika.

Justyna | 2018-11-07
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 07 listopada 2018

"Lato utkane z marzeń" to kontynuacja świątecznej powieści "Wieczór taki jak ten". O ile pierwsza część cyklu bardzo mi się spodobała tak jej kontynuacja wypadła ciut słabej. Miło było powrócić do Złotkowa, tylko że głównej bohaterki było w tej części jak na lekarstwo a jej wątek został potraktowany trochę po macoszemu. Autorka miała świetne pole do popisu aby rowinąć pewne kwestie, jednak tego nie zrobiła, jej wybór oczywiście.
Książkę zdominowało lato, wakacyjne miłości oraz bohaterowie drugoplanowi. Spodobała mi się historia Jadwigi i Amelii. Autorka zwórciła tym razem uwagę na trudne relacje na linii rodzice-dziecko oraz postarała nam się przypomnieć, że choćby nie wiem co, nie warto zamykać się w skorupie, pielęgnować urazy. Warto wyciągnąć rękę do pojednania, warto wybaczyć, może nie uda się zapomnieć ale warto wybaczyć. Bo może się okazać, że jest już za późno, że nie mamy już komu wybaczać. Zakończenie pozostało otwarte. Niedługo sięgnę po "Magię grudnowej nocy"...

Gola | 2018-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2018

Czytało mi się całkiem fajnie. Takie jak ja to mawiam czytadełko, idealne na wieczorny relaks po ciężkim dniu. Taka książka nie wymagająca zbyt dużego skupienia. Książka dla kobiet i przede wszystkim o kobietach. Lubię takie książki. Zabieram się za kolejną część.

Monika | 2018-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

"Lato utkane z marzeń" to idealna pozycja na chwile wakacyjnego relaksu. Autorka wykreowała dla nas miejsce, gdzie czas płynie wolniej, gdzie można skupić się na tym co jest tu i teraz, zatrzymać choć na moment ten nieustający pęd i zacząć dostrzegać to co w życiu najważniejsze. Tym miejscem jest Złotkowo, niewielka miejscowość w samym środku Bieszczad.
Choć Złotkowo niewątpliwie jest miejscem absolutnie magicznym, nie brak w nim jednak zwykłej prozy życia i problemów, które są bliskie każdemu z nas. Bolesna przeszłość, rany z którymi pomimo upływu czasu trudno sobie poradzić, trudna sztuka wybaczania, tęsknota, dobre i złe wybory, rozstania i powroty - wszytko to znajdziemy na kartach książki.
Pomimo tego, że opowieść o mieszkańcach Złotkowa nie zawsze dotyka wyłącznie pozytywnych aspektów życia, przez cały czas towarzyszy jej nadzieja na lepsze jutro.
Podczas czytania książki naprawdę można się odprężyć, oderwać od rzeczywistości, przenieść w malownicze Bieszczady i...

izabela81 | 2018-07-18
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 lipca 2018

"Nauczyła się już, że w życiu nie należy za bardzo przywiązywać się do swoich planów, bo bardzo często los daje nam prztyczka."

Czarodziejka kobiecych uczuć tym razem czaruje w iście letnim klimacie. Sielska atmosfera bije z kart powieści i sprawia, że ma się...

TINA | 2018-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Autorka po raz kolejny potwierdza, że potrafi nas czarować słowem. W swojej powieści pisze o różnych rodzajach miłości. O słodkim zauroczeniu oraz fascynacji, która nam towarzyszy przy nowo poznanej osobie. O wybaczeniu, które mimo wielu blizn i lat życia w żalu jest możliwe. I tęsknocie, która czasem „jest jak przewlekła, nieuleczalna choroba. Nie ma na nią lekarstwa”. Ale nie jest ciągle słodko i uroczo. Jak w życiu tam gdzie wloty, tam również upadki. Mamy złość i bezradność. Smutek i… oh były chwile, w których miałam ściśnięte gardło. Pojawiło się kilka łez. Były momenty, w których zatrzymywałam się i myślałam o tym, jak czasem ciężko układa się innym życie. Ale Pani Gabriela potrafi to wszystko pięknie ubrać w słowa. Jak nikt inny wzrusza nas i pokazuje jak piękne jest życie z jego wszystkimi barwami. "Lato utkane z marzeń" to książka, która pozwala się zatrzymać i pomyśleć o rzeczach ważnych. O osobach, którym powinniśmy poświęcić więcej czasu, by nie żałować decyzji z...