bookmoodpl 
https://www.instagram.com/book.moodpl
Od kilku miesięcy (7 msc) prowadzę bookstagram, mogliście mnie tam znaleźć jako book.moodpl. Mam na imię Nina, z wykształcenia jestem fizykiem, ale z zamiłowania jestem książkoholikiem :) Od dziecka książki to moja wielka pasja, dlatego postanowiłam dzielić się z Wami moją biblioteczką oraz książkami, które gdzieś znalazłam. Najchętniej czytam książki obyczajowe oraz thrillery psychologiczne. Ale nie zamykam się na inne gatunki, może coś nowego odkryje :) Jestem optymistką, ale czasami lubię wyolbrzymiać problemy, nigdy nie lubiłam czytać lektur, ale książki sprawiają mi wielką przyjemność. Co Wam mogę więcej napisać ? Oprócz książek kocham psy i moim marzeniem jest być właścicielką buldożka francuskiego :D To chyba tyle, jeżeli chodzi o mnie. Mam nadzieję, że moje opinie oraz polecajki o książkach przypadną Wam do gustu :)
kobieta, Katowice, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Angielska dziewczyna
  Angielska dziewczyna
  Autor:
  Siedem dni. Jedna dziewczyna. Jedna szansa... Madeline Hart to wschodząca gwiazda partii rządzącej Wielką Brytanią, piękna i inteligentna, w dążeniu do sukcesu napędzana wspomnieniem ubogiego dzieci...
  czytelników: 603 | opinie: 31 | ocena: 7,11 (150 głosów)
 • Babski wieczór
  Babski wieczór
  Autor:
  Połącz pół kieliszka zdrady z kilkoma kroplami furii, dodaj garść poczucia humoru i pozytywnych emocji. Mocno wstrząśnij i spróbuj pysznego koktajlu o nazwie Babski wieczór! Ten majowy wieczór zapowi...
  czytelników: 38 | opinie: 6 | ocena: 7,22 (18 głosów)
 • Behawiorysta
  Behawiorysta
  Autor:
  Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osi...
  czytelników: 10294 | opinie: 840 | ocena: 7,49 (5700 głosów) | inne wydania: 2
 • Cel
  Cel
  Autor:
  Ona wie jak osiągać swoje cele... Sabrina James ma zaplanowaną całą przyszłość: ukończyć college, dać z siebie wszystko na wydziale prawa i dostać dobrze płatną pracę w jednej z najlepszych kancelari...
  czytelników: 2573 | opinie: 95 | ocena: 7,47 (1047 głosów) | inne wydania: 1
 • #instaserial o ślubie
  #instaserial o ślubie
  Autor:
  Czym jest #instaserial o ślubie? Prawdę powiedziawszy, nie jest do końca o ślubie, choć niby jest. Na pewno nie jest o instagramie choć ma #insta w tytule – najbliższe co znajdziecie tam do instagra...
  czytelników: 322 | opinie: 27 | ocena: 6,36 (171 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-18 15:58:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Stosik hańby
Autor:
Cykl: Vincent Boys (tom 1) | Seria: Young
 
2018-11-18 15:58:34
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Sponsor (tom 2) | Seria: Editio Red
 
2018-11-18 15:58:04
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Sponsor (tom 1) | Seria: Editio Red
 
2018-11-17 18:48:59
Ma nowego znajomego: itysiek_reads
 
2018-11-14 09:59:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018 roku

"Blisko mnie" to książka z gatunku thriller, sensacja, aczkolwiek jak dla mnie było za mało tej sensacji, aby nazywać tę książkę takim gatunkiem. Amanda Reynolds ma lekkie pióro, dlatego książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Wiodącym motywem w książce jest amnezja, głównej bohaterki Joanny, która spada ze schodów w swoim domu. Budząc się w szpitalu okazuje się, że nie pamięta ostatniego roku...
"Blisko mnie" to książka z gatunku thriller, sensacja, aczkolwiek jak dla mnie było za mało tej sensacji, aby nazywać tę książkę takim gatunkiem. Amanda Reynolds ma lekkie pióro, dlatego książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Wiodącym motywem w książce jest amnezja, głównej bohaterki Joanny, która spada ze schodów w swoim domu. Budząc się w szpitalu okazuje się, że nie pamięta ostatniego roku swojego życia. Ostatnie wydarzenia jakie ma w pamięci jest wyjazd syna na studia. Wydawałoby się, że każdy kto przeżyje coś podobnego może liczyć na swoja rodzinę, aby przypomnieć sobie wszystko sprzed wypadku. W tym przypadku tak nie było. Rodzina Joanny wręcz chce, aby ona nie pamiętała wydarzeń z minionego roku. Joanna z dnia na dzień ma przebłyski swojego życia. Zastanawia się co takiego wydarzyło się przez rok, że bliscy wolą o tym nie mówić. Czy miała romans? Miała tajemnice przed bliskimi? A może miała inne plany na życie nie związane z rodziną? Joanna odzyskuje pamieć całkowitą po 23 dniach od upadku. Co zrobi ze swoją wiedzą? Poinformuje o pewnych faktach swoją rodzinę? A może to nie w Joannie tkwił problem, tylko rodzina sprawiła jej ból? Mam nadzieję, że sięgając po tę książkę odpowiecie sobie na wszystkie nurtujące Was pytania. Zakończenie książki z jednej strony było dla mnie zaskoczeniem, ale z drugiej przypuszczałam, że ta powieść może zakończyć się właśnie tak.

Książka wciąga od pierwszych stron w swoją fabułę. Wydawałoby się, że będzie tak przez całą książkę, aczkolwiek przeszkadzają zbyt długie opisy wydarzeń z życia Joanny przed upadkiem. Ogólnie książka podobała mi się, aczkolwiek spodziewałam się większej intrygi i większą dawkę emocji.

pokaż więcej

 
2018-11-10 12:43:39
Ma nowego znajomego: czytado
 
2018-11-07 12:25:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018 roku
Autor:
Cykl: Jak poderwać drania? (tom 1)

"Nigdy nie oceniaj dziewczyny po kardiganie" - czy pozory mogą mylić ? Oczywiście, że tak. Większość osób ocenia ludzi po wyglądzie. Według mnie jest to nie w porządku. ponieważ nie szata zdobi człowieka. Każdy jest jednostką indywidualną i trzeba go poznać, aby móc coś o nim powiedzieć.
"Jak poderwać drania. Sebastian" to pierwszy tom z serii. Czytając tę książkę czułam się jakbym cofnęła...
"Nigdy nie oceniaj dziewczyny po kardiganie" - czy pozory mogą mylić ? Oczywiście, że tak. Większość osób ocenia ludzi po wyglądzie. Według mnie jest to nie w porządku. ponieważ nie szata zdobi człowieka. Każdy jest jednostką indywidualną i trzeba go poznać, aby móc coś o nim powiedzieć.
"Jak poderwać drania. Sebastian" to pierwszy tom z serii. Czytając tę książkę czułam się jakbym cofnęła się w czasie, kiedy oglądałam amerykańskie filmy o collegach, campusach oraz życiu studenckim. Ta książka urzekła mnie od pierwszych stron, dawno nie czytałam takiej powieści i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.

Na pierwszy rzut oka szara myszka, mól książkowy, który przesiaduje każdą wolną chwilę w bibliotece i jeszcze ten ubiór kardigany oraz perły. Co można sobie pomyśleć o takiej dziewczynie ? Sebastian "Oz" Osborne to typowy popularny chłopak, który jest sportowcem - zapaśnikiem, dziewczyny ma na wyciągnięciu ręki, nie musi się o żadną starać. Aż do pewnego dnia kiedy poznaje Jameson Clark. Połączy ich pewien zakład, po którym nie mogą zapomnieć o sobie. Co się wydarzy dalej ? Czy drań ma serce ? A może szara myszka nie jest wcale taka grzeczna ? Na te pytania odpowiedzcie sobie sami sięgając po te książkę.

Książka z gatunku new adult, wciągająca od pierwszych stron, czyta się ją bardzo szybko. W książce znajdziemy cięty język, humor oraz nie zabraknie pikantnych scen. Widzę duże podobieństwo do książek z serii Off-Campus, Elle Kennedy. Cieszę się, ponieważ po skończeniu serii Off-Campus szukałam właśnie czegoś podobnego. Osobiście książka bardzo przypadła mi do gustu, lubię czytać takie tytuły czy serie. Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się, że tak mi się spodoba, ponieważ ta historia miała coś w sobie, coś magnetycznego.

pokaż więcej

 
2018-11-07 08:37:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam, Stosik hańby
 
2018-11-05 12:27:11
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam, Stosik hańby
Cykl: Reykjavik Noir (tom 1)
 
2018-11-04 17:14:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018 roku
Autor:

"Pan Perfekcyjny" to książka pełna emocji, trzymająca w napięciu czytelnika do ostatniej strony. Podczas czytania książki jej kartki same się przewracały. Patrząc na okładkę i tytuł, można pomyśleć, że to typowy erotyk z przystojnym, bogatym oraz seksownym mężczyzną. Ale jednak książka może zaskoczyć, ponieważ czytając tę lekturę, poznajemy dwie historie głównych bohaterów - Ellen i Flinta,... "Pan Perfekcyjny" to książka pełna emocji, trzymająca w napięciu czytelnika do ostatniej strony. Podczas czytania książki jej kartki same się przewracały. Patrząc na okładkę i tytuł, można pomyśleć, że to typowy erotyk z przystojnym, bogatym oraz seksownym mężczyzną. Ale jednak książka może zaskoczyć, ponieważ czytając tę lekturę, poznajemy dwie historie głównych bohaterów - Ellen i Flinta, które są przepełnione bólem, miłością oraz poświęceniem.

Flint jest adwokatem, pozbawionym humoru oraz radości z życia, który samotnie wychowuje syna z autyzmem, natomiast Ellen to sympatyczna, uśmiechnięta oraz energiczna muzykoterapeutka. Pewnego dnia Ellen wynajmuje od Flinta lokal nad jego biurem, na swój gabinet terapeutyczny. Jednak już po pierwszym dniu pracy Ellen, Flint chce jej wręczyć wymówienie najmu, ponieważ nie przypuszczał, że muzykoterapeutka leczy ludzi muzyką :) taka to ironia losu.
Jednak los tak chciał, że Flintowi nie po drodze, aby wręczyć wypowiedzenie Ellen. Jednym z tych powodów jest syn Flinta - Harrison, który ma bardzo dobry kontakt z Ellen. Drugi powodu to jakaś magnetyczna więź między Ellen, a Flintem. Wydawałoby się, że działają sobie na nerwy, ale z drugiej strony czują wobec siebie pożądanie oraz pragnienie bliskości.
Ellen i Flint są doświadczeni przez życie. Zmagają się z przeszłością, każdy na swój sposób. Po pewnym czasie ich relacja przeradza się w coś pięknego, ale również i tragicznego.

Co takiego wydarzyło się w przeszłości tych dwojga ? Jakie rany próbują zabliźnić ? Czy uda im się razem coś stworzyć ? A może los sam już wybrał za nich i nie ma odwrotu od pewnych wydarzeń ?
Sięgając po tę książkę znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania, myślę że nie pożałujecie.

pokaż więcej

 
2018-11-04 17:13:18
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-11-04 17:04:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jeżeli znacie @mamaginekolog, a chcecie poznać historię Nicole i Jakuba to koniecznie sięgnijcie po te książkę. Możemy w niej poznać historię poznania Nicole i Jakuba oraz zobaczyć jak radzili sobie na początku swojej kariery medycznej. Każdy patrząc na Nicole teraz myśli, że wszystko dostali za darmo, ale nie. Jak każdy z Nas doszli do tego ciężka praca i poświęceniem. Ogólnie książka... Jeżeli znacie @mamaginekolog, a chcecie poznać historię Nicole i Jakuba to koniecznie sięgnijcie po te książkę. Możemy w niej poznać historię poznania Nicole i Jakuba oraz zobaczyć jak radzili sobie na początku swojej kariery medycznej. Każdy patrząc na Nicole teraz myśli, że wszystko dostali za darmo, ale nie. Jak każdy z Nas doszli do tego ciężka praca i poświęceniem. Ogólnie książka podobała mi się. Czasami irytowaly mnie pewne zachowania głównej bohaterki i jej "problemy", ale nie oszukujmy się, gdyby każdy napisał książkę o swoim życiu, na pewno czymś byśmy zdenerwowali drugą osobę.

pokaż więcej

 
2018-10-31 21:38:11
Ma nowego znajomego: mad28
 
2018-10-29 19:19:26
Ma nowego znajomego: poczytamsobie_aco
 
2018-10-29 09:27:08
Ma nowego znajomego: kogellmogell
 
Moja biblioteczka
168 12 102
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (72)

Ulubieni autorzy (4)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd