Wyzwanie czytelnicze LC

Szczęście za horyzontem

Wydawnictwo: Edipresse
aleqsia

Czasem spalone mosty to najlepszy początek. Justyna popełnia wielki błąd, po którym nie może już wrócić do dawnego życia: pracy w eleganckim biurowcu, wygodnego apartamentu i związku, który opiera się na przyjemności. Janek wszystko zrobił, jak należy, jednak na każdym polu ponosi klęskę. Ma kłopoty finansowe, beznadziejną pracę, której nie znosi, a jego dzieci są zaniedbane. Tych dwoje spotka się przypadkiem. Zderzenie dwóch światów sprawi, że życie Justyny i Janka na zawsze się odmieni. Czy starczy im odwagi, by poszukać szczęścia trochę dalej niż na wyciągnięcie dłoni? Ruszyć za horyzont, do miejsca, które wydaje się najmniej odpowiednie, a jednak kusi z wielką mocą? To historia niezwykła, pokazuje, jak bardzo można się pomylić, sądząc po pozorach.

źródło opisu: Edipresse

źródło okładki: Edipresse

Mała-Mi | 2018-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2018

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką.
I zaliczam je do niezwykle udanych!

Krystyna Mirek ma niezwykle lekkie pióro. I niesamowite jest to, że tym lekkim piórem udaje jej się dotknąć tak trudnych tematów.

"Szczęście za horyzontem", wbrew kolorowej okładce, jest niezwykle złożoną i emocjonalną książką. Autorce udało się stworzyć nieoczywistych bohaterów, o skomplikowanej osobowości.

Fabuła pozwala wynieść życiową naukę dla Nas samych. Uczy przede wszystkim powstrzymywania się od pochopnych osądów i wypowiadania niepotrzebnych opinii.

"Zanim osądzisz mnie i moje życie, wejdź w moje buty"...

Dwie pozornie złe, niewzbudzające sympatii postacie.
Justyna- dziewczyna z miasta, rozpieszczony lekkoduch, żyjący z dnia na dzień.
Jan- irytujący mężczyzna żyjący na wsi, na pierwszy rzut oka nieporadny, nieumiejący zając się dziećmi, ledwo wiążący koniec z końcem.

Przypadkowe potkanie tych dwóch "negatywnych ludzi" spowoduje szereg nieoczekiwanych wydarzeń. I pozwoli na...

Każdy z nas jest tylko człowiekiem i ma prawo popełniać błędy. Wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego, choć nie jest to łatwe jesteśmy w stanie wiele wybaczyć innym. Niestety najtrudniej jest wybaczyć samemu sobie. Czasami bowiem jedna chwila może sprawić, że popełnimy błąd, który będzie ciążył nam na sumieniu przez resztę życia. Jak w takiej sytuacji dalej żyć? Na to pytanie stara się odpowiedzieć sobie główna bohaterka najnowszej powieści Krystyny Mirek „Szczęście za horyzontem” – Justyna.

Młoda kobieta przeżyła naprawdę wielką tragedię. Poniosła największą stratę, jakiej może doświadczyć kobieta. Straciła swoje dwa małe skarby, które przez osiem miesięcy nosiła pod sercem. Teraz jej życie straciło sens. Ból jest tym bardziej dotkliwy, że Justyna wie, że to ona sama naraziła swoje dzieci na największe niebezpieczeństwo. Żyje w przeświadczeniu, że właśnie ona jest winna ich śmierci. Jej świat legł w gruzach, a ona została pochłonięta przez macki cierpienia,...

Gosia | 2018-10-19
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 października 2018

Przez jeden głupi błąd Justyna cierpi i musi ponieść konsekwencje swojego czynu.
Jej związek ze Sławkiem wisi na włosku, więc postanawia wyjechać do babci na wieś. Na wsi przypadkowo poznaje rodzinę, której ciężko się wiedzie a przede wszystkim brakuje matki dla trojga dzieci.
W ramach odkupienia swoich win Justyna postanawia pomóc tej rodzinie i zamieszkuje w ich domu.
Czy jej się wszystko uda tak jak sobie zaplanowała?
Czy może ktoś stanie jej na drodze?
Książkę czyta się szybko i przyjemnie, bardzo lubię książki pani Krystyny.

Teresa | 2018-12-09

Ta powieść zaraża optymizmem i dodaje otuchy gdy już nie ma nadziei.To bardzo życiowa opowieść która mogłaby stać się historią każdego z nas.Krystyna Mirek udowadnia, że wystarczy nawet niewielka dawka odwagi, by odnaleźć szczęście. Czasami jest ono na wyciągnięcie dłoni, innym razem trzeba sięgnąć nieco dalej. Lektura przekonuje, że warto patrzeć poza horyzont, wyjść ze strefy komfortu, udać się do miejsca, które wydaje się najmniej odpowiednie, by odnaleźć upragnioną satysfakcję.

Książka z pewnością spodoba się wszystkim osobom, które aktualnie są na życiowym zakręcie i boją się podjąć poważną decyzję. Czasami potrzebny jest mały impuls, nadzieja, że faktycznie czeka na nas coś lepszego niż dotychczasowe, codzienne życie. Czy stabilizacja jest zawsze najlepszym rozwiązaniem? A może warto sięgnąć po marzenia? Polecam.

Agacha | 2018-10-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 20 października 2018

Cóż za wspaniały dar ma pani Krystyna, że pisze takie książki. Każda z nich to przyjemność czytania, w czystej postaci. Ciekawa fabuła, mądre obserwacje natury ludzkiej, a przy tym dużo ciepła i optymizmu. Wprost nie da się oderwać od lektury, do tego stopnia, że przeczytałam historię Justyny i Janka w niecałe dwa dni. To mój rekord. Gorąco polecam ku pokrzepieniu serc.

sigma122 | 2018-12-03
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Świetna książka...oczywiście nie jest to dzieło wybitne, ale to kawał dobrze wykonanej pisarskiej pracy - czyta się szybko, lekko i przyjemnie, a zakończenie z happy endem daje nadzieję na lepsze jutro :)
Historia Justyna i Jana oraz jego trójki dzieci wciągnęła mnie tak bardzo, że jak zaczęłam, to musiałam doczytać do końca (skończyłam o 3 w nocy).
Świetna na długie zimowe wieczory, bo daje takiego "pozytywnego kopa" i nadzieję, że przy odpowiednim wsparciu każdy może zmienić się na lepsze. Historia dość przewidywalna, ale książka dała mi tego, czego potrzebowałam - weekendowe odprężenie.

Katarzyna | 2018-09-23
Przeczytana: 23 września 2018

„… Czuła się winna. Namieszała mu w głowie nocnymi rozmowami, zburzyła kruchy spokój tego domu. Wydawało jej się, że uratowała rodzinę przed katastrofą, ale może było inaczej? Może właśnie doprowadziła do większej? …”

Zimny i deszczowy weekend pomaga w czytaniu powieści. Czy można znaleźć odpowiednią receptę na szczęście? Taki plaster na duszę, który zostanie naklejony w najgorszej chwili załamania, depresji, lub utraty czegoś, co wydaje nam się przypisane na wieki? Sądzę, że najnowsza książka Krystyny Mirek będzie najlepszą odpowiedzią na wszystkie nurtujące pytania.

Autorką książki jest pisarka okrzyknięta mianem „mistrzyni lekkiego pióra”. Krystyna Mirek ma na swoim koncie wiele bestsellerów, które zajmowały wysokie miejsca w rankingach czytelniczych. Odbiorcy cenią ją za wartką akcję, humor i życiowe obserwacje pozwalające utożsamiać się z bohaterami takimi, jak my. Mirek z wykształcenia jest polonistką, wiele lat pracowała w szkole. Prywatnie to żona i matka czwórki...

ELA | 2018-10-13
Na półkach: 2018, Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 października 2018

Błędnie podjęta decyzja, decyzja która kosztuje życie nienarodzone dzieci. Depresja, rozstanie z partnerem, zatrzymanie się- przeanalizowanie dotychczasowego beztroskiego życia.Za śmierć nierodzonych bliźniąt Justyna wyznacza sobie pokutę, którą jest opieka nad trójką dzieci , którymi zajmuję się tylko ojciec. I tu cały czar prysł bo zastanówmy się, kto w dzisiejszych czasach wprowadza się do rozwalającej się chaty do zaniedbanych dzieci i faceta o którym nic nie wiemy , który przygnieciony przez ogrom nieszczęść nie umie poradzić sobie z rzeczywistością. A z drugiej strony, kto wpuszcza nieznaną kobietę do swego domu i pozwala zajmować się własnymi dziećmi. Sama fabuła jest piękna i szczytna, ale jak dla mnie trochę bajkowa i zbyt przewidywalna. Autorka chciała nam ukazać życie społeczności w małej miejscowości, ploteczki, koneksje rodzinne, brak wrażliwości na nieszczęście innych. Książkę czyta się szybko i z pewnym niedowierzaniem, że to wszystko dzieje się w obecnych...

Ania | 2018-11-30
Przeczytana: 28 listopada 2018

Książka uświadamia jak ciężko jest być samotnym rodzicem wychowującym trójkę małych dzieci,jak trudno pogodzić opiekę nad nimi,pracę i zajmowanie nie domem,sprzątaniem itd. Pokazuje że nie powinno oceniać się ludzi po pozorach,gdyż tak naprawdę prawda jest inna.Książkę czyta się szybko i lekko,napisana jest bardzo emocjonalnie.Czasem wzrusza i śmieszy. Temat jaki porusza autorka w powieści jest trudny i daje wiele do myślenia. Piękna historia,którą naprawdę warto przeczytać,mnie zachwyciła.POLECAM!!!

Marlena | 2018-10-08

Bardzo mi się podobała. Jest szalenie wciągająca, buduje wspaniały klimat, daje do myślenia i powoduje, że człowiek zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem i przewartościowuje sobie pewne sprawy. Gorąco polecam!