Porzucone Ofiary

Bodies Left Behind
978-83-7648-249-1
Porzucone, Ofiary
zuzix

Nocne połączenie z numerem alarmowym 911 zostaje nagle przerwane. Policjantka Brynn McKenzie, choć już po służbie, jedzie do Lake Mondac, by zbadać sprawę. Czy była to pomyłka, czy też próba doniesienia o przestępstwie? Brynn odkrywa na miejscu makabryczną zbrodnię i ucieka do lasu, by ratować własne życie. W ślad za nią ruszają bezwzględni przestępcy. Wkrótce okazuje się, że policjantka nie jest jedyną ofiarą pościgu... Zniknięcie Brynn alarmuje jej rodzinę. Mąż na własną rękę rozpoczyna poszukiwania, starania podejmują też miejscowe władze...

Anka | 2016-10-21
Na półkach: Na półce, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2016

Niby wszystko ok, niby dobrze napisany kryminał. Niby szybko się czyta, ale d...y mi nie urwał:/

Było mi zwyczajnie czegoś brak. Tak jakby autor zapomniał o czymś ważnym, a ja tego właśnie potrzebowałam żeby dostać odpowiednią dawkę adrenaliny.

No i fanfarow nie będzie. :p

Madi | 2015-05-26
Przeczytana: 25 maja 2015

Mam ,co do tej książki mieszane uczucia.
Tak w ogóle trochę byłam zaskoczona,że napisał ją mój ulubiony autor,bo odbiegała zupełnie od przyjętego schematu.
Początek wlókł się niemiłosierni-dla mnie zbyt monotonny ,praktycznie zero akcji,dwie kobiety uciekające przed zbirami, przez las.
Dopiero pod koniec książki akcja zaczyna nabierać tępa i następuje zwrot akcji 0 180% - i to właśnie te zakończenie zadycydowało,że powieść tą oceniłam trochę wyżej.

Kokosanka | 2014-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wow! Nie przypuszczałam, że ta ksiażka wciągnie mnie aż tak, że cały dzień urlopu przesiedziałam na przygodach Brynn. Chata nieposprzątana (dobrze, że chociaż obiad rozmroziłam:))Ostatnie ksiażki Deavera mnie bardziej rozczarowywały niż zachwycały. Myślałam, że tak będzie i tym razem, jednak nie. Pościg za Brynn i Michelle jak tak zgrabnie napisany, że nie ma siły aby ktoś Cię odciągnął od książki. Uważam, że nie było żadnych zbędnych wątków, aczkolwiek, gdy zaczęłam czytac "Porzucone ofiary" myślałam, że to drugi "Panieński grób", że będą i porywacze i zakładniczki..na szczęście tak nie było..Szkoda tylko, że nie wyjaśnione zostało, kto zabił Harta. Tutaj czuję mały niesmak.
Polecam!

Justyna Antoniewicz | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Thriller doskonały, przypadł mi do gustu,,znakomita akcja...przez cały czas trzymał w napięciu,,fabuła ciekawa zdecydowanie rewelacyjny przeczytałam szybko i to z przyjemnością bardzo mnie zaskoczył.
Dobrze napisany,,dużo się dzieje w książce czytało się mi świetnie jestem zadowolona,,,zaskoczona książką!!!

Roland | 2014-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2014

Wciągająca już od pierwszych stron książka Jeffery’ego Deavera. Dobry thriller z akcją charakteryzującą się zawrotnym tempem. Najbardziej trafnym określeniem pasującym do tej książki należy wyraz pościg. W pewnym stopniu przypomina ona nie co książki typu survival lub też inne pozycje o przetrwaniu. Czytelnik nie powinien być zawiedziony po przeczytaniu tej książki. Jednocześnie pokazuje ona, że spektrum pisarskie Deavera jest szerokie.

Policjantka Brynn McKenzie, choć już po służbie jedzie do Lake Mondac w celu zbadania nagle przerwanego zgłoszenia. Na miejscu odkrywa makabryczną zbrodnię. Odnajduje również osobę, która przeżyła masakrę. Wspólnymi siłami uciekają przed zabójcami do lasu. Rozpoczyna się swoista gra w kotka i myszkę, a ceną w tej grze jest życie.

Należy przyznać, że pomysł pościgu wśród nieprzeniknionych lasów Wirginii, wyszedł dla Deavera w sposób wyśmienity. Czytelnik ciągle jest widzem zapierającej dech w piersiach akcji. Nieustannie obserwuje...

eMMali | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Przez kilkadziesiąt pierwszych stron dwie kobiety uciekały i chowały się przed dwoma zbirami. :) Już znudzona miałam odłożyć książkę, gdy wreszcie zorientowałam się, że zostałam "wkręcona" przez autora. Niezły z niego manipulator, tak oszukiwać czytelnika? :) Dobre zwroty akcji i muszę przyznać, że całkiem niezła książka. To pierwsza pozycja tego autora jaką czytałam i z pewnością sięgnę po następną.

Sargento_Garcia | 2013-06-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 07 maja 2013

Rewelacyjnie napisana książka. Od pierwszych stron to prawdziwy kolejka górska. Znajomy ostrzegał mnie abym nie zaczynał czytać tej książki w środku tygodnia. Oczywiście byłem mądrzejszy, zarwałem całą noc i następnego dnia w pracy funkcjonowałem tylko dzięki espresso podawanej w dużej dawce dożylnie.
Jak zwykle u tego autora, akcja trwa do ostatnich stron.

Marcin | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 19 listopada 2014

Książka bardzo dobra :) jest wszystko co tak lubimy u Deavera :) dynamiczne tempo zdarzeń, zwroty akcji i niespodziewane zakończenie. Polecam !!!!

natarel | 2013-10-08
Przeczytana: 07 października 2013

Bardzo długo wciągałam się w tą książkę, z początku tak mnie nudziła, że zastanawiałam się, czy jej nie porzucić. Gdzieś koło środka wreszcie mnie zaciekawiła i już nie miałam problemów, żeby doczytać do końca. Jednak ilość zwrotów akcji i natłok wydarzeń tak mnie przytłoczył, że powieść przestała być choćby odrobinę wiarygodna, a przez to wartościowa. To już moja druga powieść Deavera, którą czytałam i mam identyczne odczucia jak po przeczytaniu "Tańczącego trumniarza" - za dużo tu akcji, niespodzianek i chęci zaskoczenia czytelnika, za mało realizmu.

Tom571 | 2013-06-26
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Dwoje ludzi spędza wspólnie romantyczny wieczór. Z dala od cywilizacji, bez sąsiadów, w środku lasu. Tylko ich dwoje i dzika przyroda. Czy aby na pewno? Tak zaczyna się kolejny thriller Jefferye'a Deavera, który niestety mimo romantycznego początku, nie będzie przyjemną czytanką do poduszki. Sytuacja zaczyna się zmieniać, gdy lokalne biuro szeryfa dostaje zgłoszenie telefoniczne, jednak dzwoniący nie zdradza tajemnicy i się rozłącza. Wysłana na rutynową kontrolę policjantka Brynn McKanzie zastaje porzucone ofiary i aby nie stać się jedną z nich musi uciekać. Rozpoczyna się nocne polowanie, zażarty pojedynek pomiędzy oprawcami, a ofiarą. Niestety z czasem sytuacja się zmienia i nie do końca wiadomo, kto tak na prawdę jest myśliwym, a kto zwierzyną.

Deaver kolejny raz udowodnił, że potrafi w mistrzowski sposób prowadzić narrację. Dawkuje nam napięcie. W jednej chwili siedzimy jak na szpilkach, w niepewności jak byśmy osobiście kryli się w lesie i próbowali przechytrzyć morderców....