Okładka książki Porzucone ofiary Jeffery Deaver

Trzyma w napięciu. Polecam

by
Jeffery Deaver
Paperback, 319 pages
Published October 6th 2009 by Prószyński i S-ka (first published November 11th 2008)
Original Title
The Bodies Left Behind

Jest sporo żenujących wpadek w tym wydaniu, o które podejrzewam tłumaczkę - rewolwer nie jest synonimem pistoletu, podobnie jak nie są synonimami śrutówka i wiatrówka czy wiatrówka i strzelba. No i akurat tym razem to nie las sprzyjał, tylko los. Fabuła dość sztampowa, część scen dość mocno naciągana, by przeżyli wszyscy, którzy mają przeżyć. Zakończenie bezpłciowe. Mimo tego wszystkiego Deaver potrafi stworzyć świetny klimat i niemal do samego końca świetnie się to czyta. Klasyczny thriller kryminalny - przeczytać, wczuć się i przeżyć, zapomnieć.

by
Jeffery Deaver
Paperback, 319 pages
Original Title
The Bodies Left Behind

W końcu trochę mniej klasyczny rodzaj kryminału. W tej części mamy łowcę i zdobycz. O dziwo zdobyczą jest policjantka, która znajduje się w trudnej sytuacji, a goniący ją przestępcy są jednym z wielu problemów, które skrywa przed nią las, ale najważniejszym z nich. Książkę z początku czytało mi się ciężko, ale z każdą stroną było coraz ciekawiej. Dodatkowe wątki w postaci problemów z mężem czy dzieckiem, Brynn rozwiązuje moim zdaniem całkowicie po ludzku i można naprawdę się z nią utożsamić. Jedyne czego mi brak, to bardziej głębszego śledztwa dotyczącego ofiar, które zostały w tej książce potraktowane po macoszemu (tytuł jak widać ma dwa znaczenia),choć rozumiem, jaki był tutaj zamysł. Jednak myślę, że można sobie poczytać w wolnej chwili, jeśli się nie chce czytać kryminałów z psychopatycznymi mordercami, a coś trochę lżejszego.

Fantastyczne i trzymające w napięciu rozpoczęcie i niestety rozczarowująco bezpieczne zakończenie. Deaver jak zwykle pokazał jak szczegółowo przygotowuje się do pisania swoich książek i w bardzo realistyczny sposób przedstawił pracę policji. Tym razem udało mu się nie zabić akcji i książka cały czas trzymała w napięciu i nie była przeciążona nadmiarem technicznych informacji. Ogólne moje wrażenie jest pozytywne. Szkoda, że autor nie postawił na bardziej spektakularne zakończenie. Wtedy z pewnością pokusiłabym się o wyższą ocenę.

policjantka jedzie sprawdzić zagadkowe zgłoszenie. to domki letniskowe w mało zaludnionej części rezerwatu. od tego momentu akcja toczy się szybko ,ucieka przed mordercami ,jest ranna i warto przeczytać do końca.

Dobry pomysł na fabułę. Dużo zaskoczeń, autor bardzo się postarał żeby zaplątać drogi do odpowiedzi kto zabił Emmę i Stevena Feldman.

Książka dobra, ale nic więcej. Pomysł całkiem fajny. Sceneria jak najbardziej. Postacie już mniej... Trochę irytujące, trochę niekompetentne. Cóż kryminał średnich lotów. Raczej szybko zapomnę o tej książce :)

© 2019 Lubimyczytać.pl Sp. z o.o

O nas