Virtualo -50% thriller

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Bodies Left Behind
Porzucone, Ofiary
Szufladopółka

Nocne połączenie z numerem alarmowym 911 zostaje nagle przerwane. Policjantka Brynn McKenzie, choć już po służbie, jedzie do Lake Mondac, by zbadać sprawę. Czy była to pomyłka, czy też próba doniesienia o przestępstwie? Brynn odkrywa na miejscu makabryczną zbrodnię i ucieka do lasu, by ratować własne życie. W ślad za nią ruszają bezwzględni przestępcy. Wkrótce okazuje się, że policjantka nie jest jedyną ofiarą pościgu... Zniknięcie Brynn alarmuje jej rodzinę. Mąż na własną rękę rozpoczyna poszukiwania, starania podejmują też miejscowe władze...

źródło opisu: •

słoneczko | 2018-05-01
Przeczytana: 01 maja 2018

Deaver zafascynował mnie cyklem z A. Sachs i L. Rhyme.
Tym razem też byłem pozytywnie zaskoczony wszechstronnością oraz szeroką gamą pomysłów Deavera.
Plusy:
- kolejna bardzo dobra „zajawka” na interesującą fabułę Deavera;
- zawrotne tempo, dynamiczna akcja, przez cały czas trzymająca w napięciu;
- pościg za Brynn i Michelle opisany świetnie - ucieczka, walka o przeżycie;
- umieszczenie pościgu w bezkresnych lasach Wirginii;
- stosowanie elementów „survivalu” – szkoły przetrwania podczas ucieczki;
- niespodziewane zwroty akcji (czasami może za wiele);
- bohaterowie z którymi od razu sympatyzujemy i lubimy;
- kto kogo przechytrzy, kto będzie zwycięzcą na końcu;
- zaskakujące zakończenie.
Minusy:
- trochę słaby początek, mało dynamiczny - dwie kobiety uciekają, dwóch bandytów ich ściga;
- nie wszystkie zagadki w pełni zostały wyjaśnione (np. kto zabił Harta).
Ogółem książka dobra, chociaż liczyłem na trochę więcej.

książek: 2025
Anka | 2016-10-21
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 21 października 2016

Niby wszystko ok, niby dobrze napisany kryminał. Niby szybko się czyta, ale d...y mi nie urwał:/

Było mi zwyczajnie czegoś brak. Tak jakby autor zapomniał o czymś ważnym, a ja tego właśnie potrzebowałam żeby dostać odpowiednią dawkę adrenaliny.

No i fanfarow nie będzie. :p

Madi | 2015-05-26
Przeczytana: 25 maja 2015

Mam ,co do tej książki mieszane uczucia.
Tak w ogóle trochę byłam zaskoczona,że napisał ją mój ulubiony autor,bo odbiegała zupełnie od przyjętego schematu.
Początek wlókł się niemiłosierni-dla mnie zbyt monotonny ,praktycznie zero akcji,dwie kobiety uciekające przed zbirami, przez las.
Dopiero pod koniec książki akcja zaczyna nabierać tępa i następuje zwrot akcji 0 180% - i to właśnie te zakończenie zadycydowało,że powieść tą oceniłam trochę wyżej.

Kokosanka | 2014-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wow! Nie przypuszczałam, że ta ksiażka wciągnie mnie aż tak, że cały dzień urlopu przesiedziałam na przygodach Brynn. Chata nieposprzątana (dobrze, że chociaż obiad rozmroziłam:))Ostatnie ksiażki Deavera mnie bardziej rozczarowywały niż zachwycały. Myślałam, że tak będzie i tym razem, jednak nie. Pościg za Brynn i Michelle jak tak zgrabnie napisany, że nie ma siły aby ktoś Cię odciągnął od książki. Uważam, że nie było żadnych zbędnych wątków, aczkolwiek, gdy zaczęłam czytac "Porzucone ofiary" myślałam, że to drugi "Panieński grób", że będą i porywacze i zakładniczki..na szczęście tak nie było..Szkoda tylko, że nie wyjaśnione zostało, kto zabił Harta. Tutaj czuję mały niesmak.
Polecam!

Justyna Antoniewicz | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Thriller doskonały, przypadł mi do gustu,,znakomita akcja...przez cały czas trzymał w napięciu,,fabuła ciekawa zdecydowanie rewelacyjny przeczytałam szybko i to z przyjemnością bardzo mnie zaskoczył.
Dobrze napisany,,dużo się dzieje w książce czytało się mi świetnie jestem zadowolona,,,zaskoczona książką!!!

Roland | 2014-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2014

Wciągająca już od pierwszych stron książka Jeffery’ego Deavera. Dobry thriller z akcją charakteryzującą się zawrotnym tempem. Najbardziej trafnym określeniem pasującym do tej książki należy wyraz pościg. W pewnym stopniu przypomina ona nie co książki typu survival lub też inne pozycje o przetrwaniu. Czytelnik nie powinien być zawiedziony po przeczytaniu tej książki. Jednocześnie pokazuje ona, że spektrum pisarskie Deavera jest szerokie.

Policjantka Brynn McKenzie, choć już po służbie jedzie do Lake Mondac w celu zbadania nagle przerwanego zgłoszenia. Na miejscu odkrywa makabryczną zbrodnię. Odnajduje również osobę, która przeżyła masakrę. Wspólnymi siłami uciekają przed zabójcami do lasu. Rozpoczyna się swoista gra w kotka i myszkę, a ceną w tej grze jest życie.

Należy przyznać, że pomysł pościgu wśród nieprzeniknionych lasów Wirginii, wyszedł dla Deavera w sposób wyśmienity. Czytelnik ciągle jest widzem zapierającej dech w piersiach akcji. Nieustannie obserwuje...

Sargento_Garcia | 2013-06-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 07 maja 2013

Rewelacyjnie napisana książka. Od pierwszych stron to prawdziwy kolejka górska. Znajomy ostrzegał mnie abym nie zaczynał czytać tej książki w środku tygodnia. Oczywiście byłem mądrzejszy, zarwałem całą noc i następnego dnia w pracy funkcjonowałem tylko dzięki espresso podawanej w dużej dawce dożylnie.
Jak zwykle u tego autora, akcja trwa do ostatnich stron.

eMMali | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Przez kilkadziesiąt pierwszych stron dwie kobiety uciekały i chowały się przed dwoma zbirami. :) Już znudzona miałam odłożyć książkę, gdy wreszcie zorientowałam się, że zostałam "wkręcona" przez autora. Niezły z niego manipulator, tak oszukiwać czytelnika? :) Dobre zwroty akcji i muszę przyznać, że całkiem niezła książka. To pierwsza pozycja tego autora jaką czytałam i z pewnością sięgnę po następną.

Marcin | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 19 listopada 2014

Książka bardzo dobra :) jest wszystko co tak lubimy u Deavera :) dynamiczne tempo zdarzeń, zwroty akcji i niespodziewane zakończenie. Polecam !!!!

Rybana | 2018-05-15

Książka wciągająca już od pierwszych stron, gdy akcja rozpoczyna się dramatycznym telefonem z wezwaniem o pomoc. Dom na uboczu, w lesie. Policjantka, która jedzie na wezwanie odkrywa makabryczną zbrodnię i wraz z jedyną ocalałą osobą staje się uciekającą ofiarą. Ucieczka w oczekiwaniu na wsparcie nie jest łatwa...góry, lasy, doliny.
Autor doskonale manipuluje czytelnikiem, wkręca go i myli tropy, oraz w pewnym sensie kpi z naszej dedukcji.
Rewelacyjnie napisana książka. To prawdziwy rollercoaster, jazda na kolejce górskiej bez trzymanki. Emocje gwarantowane.