Godziny strachu

Losing You
978-83-245-7824-5
tajemnice, sekrety, strach
Ag2S

Nina Landry miała tego dnia wyjechać na Boże Narodzenie razem z dziećmi (i swoim nowym przyjacielem). Ale wszystko sprzysięgło się przeciw niej. Najgorsze jest to, że jej piętnastoletnia córka, Charlie, nie wróciła z imprezy do domu. Niepokój Niny rośnie z każdą minutą, przeradzając się w końcu w panikę. Czy Charlie od niej uciekła? A może przytrafiło się jej coś złego? I dlaczego nikt – ani policja, ani koledzy córki, ani jej ojciec – nie traktuje jej zniknięcia poważnie? Nina analizuje strzępy informacji, odkrywa sekrety, które zamieniają jej podejrzenia w dławiącą gardło pewność. Gra zaczyna się toczyć nie o to, czy zdążą opuścić wyspę przed Bożym Narodzeniem, ale czy zdołają kiedykolwiek się z niej wydostać. Jedno jest pewne: aby odnaleźć córkę, Nina musi liczyć tylko na siebie.

źródło opisu: Opis wydawcy

Anika | 2012-06-17

Powieść od której trudno się oderwać. Znakomity kryminał.

Jagna | 2014-02-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: luty 2014

Bardzo dobra książka, taka w sam raz na weekend.

Początek na wariackich papierach, potem z każdą stroną robi się nieco groźniej, sytuacja nabiera tempa i dajemy się porwać sposobie działania głównej bohaterki.

Bardzo podobało mi się to, że czytelnik nie miał podane na tacy co, kto, kiedy i dlaczego bo wszystko dzieje się z perspektywy oszalałej z niepokoju matki, która krok po kroku zbiera strzępki informacji o sekretnym życiu córki i próbuje skleić je ze sobą w sensowną całość.
Nina wkurzona jest na wszystko i wszystkich a głównie na zbyt powolną policję, która traktuje ją pobłażliwie i bagatelizuje zaginięcie Charlie. Biorąc sprawy we własne ręce stara się sama znaleźć córkę czując, że każda sekunda jest na wagę złota.

Ta historia jest krótka, ale wciąga na maksa.
Weekend wystarczy żeby ją przeczytać, tydzień żeby zapomnieć ale ja lubię takie "godziny strachu" :)

Ania | 2014-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 września 2014

Książka ciekawa, pokazuje strach i emocję matki,której córka zaginęła. Bohaterka wszystko robi, żeby odnaleźć córkę (co jest zrozumiałe), łamiąc prawo. Policja nic nie robi nawet jeśli bohaterka jest na posterunku to nikt ją nie pilnuje trochę dla mnie naciągane niektóre sytuacje ale do poczytania.
Czytając tą książkę nie wiem czemu (inna tematyka )przypomniała mi się książka "Gra z mordercą", chociaż "Godziny strachu są lepsze od wymienionej wyżej książki.

Koralik | 2015-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Fantastyczna pozycja i gorąco zachęcam do przeczytania, bo nie pożałujecie. Dzień wyjazdu na wakacje zawsze jest dla wszystkich nieco stresujący i nie jest inaczej u rodziny Niny. Dzień wylotu na wymarzone wakacje od początku układa się nie po myśli, ciągłe przeszkody, niespodzianki i coraz mniej czasu do wyjazdu na lotnisko, a niesfornej Charlie ciągle nie ma. Rozpaczliwe poszukiwania córki przez matkę pokazuje czym jest prawdziwe matczyne uczucie i jak czasem mało wiemy o najbliższych, z którymi mieszkamy pod jednym dachem. Akcja toczy się aż do ostatnich stron i ani na chwilę nie pozwala na wytchnienie. Od Nicci i French nie można się oderwać! Przekonajcie się sami.

beata5535 | 2013-12-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Nina Landry, w Boże Narodzenie miała wyjechać na wczasy, wraz z dziećmi oraz przyjacielem. Jednak w ten w dzień Nina ma urodziny. A dokładniej już czterdzieste. Dzień zapowiada się wspaniale. Myśl o wspaniałym wyjeździe powoduję radosny nastrój u kobiety. Po chwili okazuję się że, jej córka Charlie zorganizowała imprezę-niespodziankę.Jednak jej samej nie ma na przyjęciu. Czas wyjazdu się zbliża, dlatego Nina postanawia skończyć zabawę i znaleźć swoją córkę. Charlie w nocy była cały czas u przyjaciółki, więc co mogło się jej stać? Rano dziewczyna roznosiła gazety wśród mieszkańców, dlatego Nina sprawdza każdy dom, każde miejsce gdzie pojawiła się jej córka. Jednak najbardziej ją martwi ta sytuacja, kiedy w krzakach znajduje rower Charlie.
Kobieta jak najszybciej musi ją odnaleźć.

Nicci French. Oto para autorów, którzy są małżeństwem. Nicci Gerard i Sean French piszą razem pod jednym nazwiskiem, czyli właśnie Nicci French. Zajmują się pisaniem książek thrillera z wątkiem...

wasp | 2016-06-29
Na półkach: 2016, Kryminały, Przeczytane

Szczerze mówiąc, to nie mam się do czego przyczepić. Rasowy kryminał, który zawiera w sobie wszystko, co takowy gatunek powinno definiować. Do tego ciekawy porter psychologiczny matki, która jest gotowa walczyć jak lwica o swoje dzieci. Mimo to książka nie jest przegadana, a napięcie jest dawkowane w odpowiedni sposób, przez co w żadnym momencie nie odczuwamy znużenia. Polecam.

Asia Szarańska | 2013-08-08

Planując wakacje, chcemy by wszystko przebiegło zgodnie z planem...

Nina Landry także tego pragnęła. Upragniony wypoczynek w towarzystwie dzieci i nowego przyjaciela staje jednak pod znakiem zapytania, gdy jej córka nie wraca do domu po imprezie u koleżanki. Początkowo Nina lekko się niepokoi, ale wkrótce pojmuje, że musiało stać się coś złego. Może dziewczynka uciekła z domu, a może ktoś ją skrzywdził?

Policja nie traktuje sprawy poważnie, a przerażona matka umiera ze strachu. Zaczyna poszukiwania na własną rękę, poznając pełen tajemnic świat swojej córki. Gdy trafia na zwłoki innej młodej dziewczyny, pojmuje że musi się pospieszyć, inaczej jej dziecko może zginąć... Rozpoczyna wyścig z czasem.

Tytuł książki Nicci French znakomicie oddaje jej klimat. Tego, co musiała przeżywać główna bohaterka, nie życzyłabym najgorszemu wrogowi. Niepokój o dziecko, przemieniający się w głęboki strach, panika, rozpacz. Fabuła powieści jest bardzo ciekawie obmyślona, zakończenie...

acronka | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Fabuła rozkręca się powoli, trochę nieprzekonująco, aż nabiera tempa. I wówczas robi się naprawdę ciekawie i interesująco. Książka wciągająca, ciekawie prowadzone wątki. Jednak niektóre postacie trochę zbyt bezbarwne i nudne. Zgadzam się z autorkami kilku przeczytanych recenzji, że zabrakło zakończenia kilku wątków. Tak zostawione wydają się niepotrzebne, choć przez całą książkę wracają i nagle? Cisza. Tu pozostaje niedosyt. Ogólnie książka dobra, ale nie pozostawiająca złudzeń, że zostanie w pamięci na długo. Ot, dobra rozrywka na wieczór, dwa i sięgamy po następną książkę. Niekoniecznie tych samych autorów.

KsiążkoholiczkaKasia | 2016-09-21
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2016

Jednym slowem, ta książka jest po prostu genialna ! Od samego początku wciąga, czyta sie łatwo, szybko i przede wszystkim chętnie. Od samego początku interesowaly mnie losy bohaterów, i mysl "co tak naprawde stalo się Charlie" Nie bede sie czepiac szczegolow, choc wkurzala mnie postawa policjantow... caloksztalt ksiazki jest naprawde pozytywny. Zaliczam te ksiazke do "ulubionych"Zdecydowanie mogę polecic. Chetnie siegne po wiecej książek Nicci French;)

Agnieszka | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Bardzo dobrze ukazany dramat matki. Książka tak wciąga,że czytając czuje się jakby czytelnik był tą postacią i przezywał emocje wraz z główną bohaterką. Przez szybki tempo akcji i wiele zagadek nie można się oderwać.