Cappuccino

Wydawnictwo: Świat Książki
righini, powieść
Paya

W " Cappuccino" można wypić niezrównane frappuccino i najlepsze w Paryżu espresso ristrettissimo.W każdy piątek w tej kawiarni spotykają się cztery dojrzałe kobiety, by zwierzać się ze swych sukcesów i porażek zawodowych i miłosnych.Niemym świadkiem barwnych, nieraz szokujących zwierzeń paryżanek jest barman, młody Włoch.Atmosferę tej współczesnej paryskiej opowieści przenika woń świeżo parzonej kawy.

SeVIIen Sins | 2016-02-17
Przeczytana: styczeń 2003

Smakowita okładka, tytuł obiecujący bardzo wiele, historia kawy…To tyle jeżeli chodzi o plusy. Ale faktycznie – ta książka to opowieści czterech kobiet spotykających się przy tytułowym cappuccino… I są one raczej zbiorem ploteczek, nie układają się w żadną logiczną całość. A to nie jest coś, co mogłoby mnie zainteresować, niestety.

Po książce spodziewałam się o wiele więcej. Wpadła mi w ręce przypadkowo. Wypatrzyłam ją na półce kuzynki i zachęcona okładką oraz opisem postanowiłam przeczytać. A tutaj taka niemiła i rozczarowująca niespodzianka! Bardziej wymęczyła mnie już chyba tylko ‘książka’ będąca już niemalże legendą, czyli „50 twarzy Greya”. Nuda, nuda, nuda… Opowieści potrafią być ciekawe, ale taki zbiór jak ten – nie, nie i jeszcze raz nie! Z perspektywy czasu stwierdzam, że teraz nie przeczytałabym tego nawet za dopłatą. Zresztą żadnej z tych książek nie przeczytałabym ponownie. O wiele bardziej jednak cenię mój wolny czas.

Lubię kawę bez cukru, ale za to z mlekiem. Musi...

bewelka86 | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

Po tytule i okładce spodziewałam się czegoś bardziej ... smakowitego. Niestety, "Cappuccino", które serwuje nam Mariella Righini smakuje jak kawa z automatu.

Krótko o fabule: w paryskiej kawiarni o nazwie "Cappuccino" pracuje jako barman młody student z Neapolu - Ottavio. W każdy piątek jest on niemym świadkiem rozmów 4 paryżanek (wiek 40 plus) , które zajmują zawsze ten sam stolik na antresoli. Dla Ottavia te cotygodniowe spotkania są nie tylko sporą dawką żywego języka francuskiego, ale też kopalnią wiedzy o sprawach sercowych każdej z kobiet. Sam Ottavio słuchając tych rozmów rozmyśla o swojej narzeczonej Carmeli i z każdym tygodniem znajduje w niej coraz więcej wad - choć dziewczyna mieszka we Włoszech. Wydaje się być bardziej zafascynowany podstarzałymi paryżankami niż swoją młodą narzeczoną.

Wrażenia z lektury? Raczej średnie.
Dla mnie te rozmowy były dość nużące, nie mogłam się wciągnąć w lekturę i szło mi dość opornie, choć książka liczy sobie jedynie 207 stron. Żadna z...

Sonja | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Tylko wspaniałe opisy kawy, jej konsystencja, smak, aromat, dodatki - trzymały mnie przy tej książce. Reszta to strasznie bolesna nuda... :(((

miedzystronami | 2011-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Cappuccino to kameralna paryska kawiarenka, gdzie podają najlepszą kawę. To również ulubione miejsce czterech paryżanek, które właśnie tutaj spędzają piątkowe wieczory. Jak to kobiety spotykają się, by poplotkować, opowiedzieć o tym, co wydarzyło się w minionym tygodniu w ich życiu, o mężczyznach, romansach, miłości i pragnieniach. Zwierzają się sobie ze swoich problemów, udzielają rad. Nieświadome, że wszystkim ich rozmowom przysłuchuje się Ottavio. Ottavio serwuje kawę w Cappuccino. Z pochodzenia Włoch, student Akademii Sztuk Pięknych, zafascynowany osobowościami i życiem klientek kawiarni z każdym dniem coraz bardziej uzależnia się od wizyt Sylvany, Ilony, Lily i Diany.

Nie mogłam pozbyć się skojarzenia, jakie nasuwało mi się podczas czytania. Mianowicie w bohaterkach widziałam bohaterki słynnego Seksu w wielkim mieście. Kobiety pod czterdziestkę, robiące karierę, bogate, z bujnym życiem emocjonalnym i erotycznym, bezpruderyjne i wyuzdane ale w rzeczywistości zagubione,...

Magnetic_91 | 2013-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

To już moje drugie podejście do tej książki, kiedyś miałam ją w domu i jednak jej nie przeczytałam. Tym razem będąc w bibliotece postanowiłam dać jej drugą szansę.

Sama pracuję w kawiarni więc okładka, tytuł i "zapach kawy", który towarzyszy w czytaniu zachęciła mnie strasznie, niestety jak się okazało ta książka to jedno wielkie rozczarowanie.

Opowiada o czterech przyjaciółkach Sylvanie, Diane,Lily i Ilonie, które w każdy piątek spotykają się w Paryskiej kawiarni "Cappuccino".
Przychodzą tam nie tylko po to by napić się pysznej kawy ale porozmawiać o swoich problemach zawodowych jak i tych miłosnych. Nie mają pojęcia, że ich wyznaniom przysłuchuje się Barman Ottavio, który coraz bardziej interesuje się historiami wszystkich Pań.

W książce nie ma żadnego rozwoju akcji, historie czterech kobiet są przewidywalne. Czytając ją miałam wrażenie, że nigdy nie dotrwam do końca.
Książka jak dla mnie przeciętna.

Beata | 2012-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2012

W powieści "Cappuccino" trudno doszukać się wrażeń śledząc losy bohaterów.Głównym wątkiem są spotkania w kawiarence czterech kobiet-paryżanek, które zwierzają się ze swych sukcesów i porażek zarówno prywatnych jak i zawodowych.Tym zwierzeniom przysłuchuje się barman sporządzający najróżniejsze kawy dla klientów a szczególnie dla stałych bywalczyń , bohaterek powieści.Wysłuchując ukradkiem ich opowieści poznaje życia tych pań, i tym samym pewną wiedzę o potrzebach i pragnieniach kobiet, daje mu to do myślenia.
Ogólnie nie jest to literatura , która mnie porwała.Historie kobiet nie są nietypowe i zdumiewające wręcz przeciwnie, nieudane związki, zdrady, problemy zawodowe , chwile sławy czyli taka codzienność.Liczyłam ,że rola barmana będzie bardziej znacząca a stała się jednak drugoplanową.
Czy polecam?Tak jeśli ktoś lubi takie lekkie , kobiece opowiastki.

tinka_27 | 2010-04-28
Przeczytana: 2001 rok

Uwielbiam tę książkę, choć jest szkodliwa dla mojego ciśnienia. Jak ją czytam bez przerwy mam ochotę na kawę;-D

monidecor | 2011-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2011

Akcja książki rozgrywa się w pewnej paryskiej kawiarni, gdzie co piątek spotykają się cztery przyjaciółki w wieku około czterdziestu lat i tam omawiają głównie swoje miłosne perypetie, wzloty i upadki w związkach, ale też swoje sprawy zawodowe. Przy tych rozmowach popijają espresso lub frappcino czy też inne pyszne rodzaje kaw. Często tym pogaduszkom towarzyszy gromki, zaraźliwy śmiech a czasem też i łzy.

Każda z tych kobiet to ciekawa i intrygująca postać: Sylvana - pianistka, Ilona - Ukrainka, lektorka języka rosyjskiego, Lily - rzeczniczka prasowa domu mody oraz Diane - aktorka i scenarzystka.
Tym czterem niezależnym, atrakcyjnym i wyzwolonym kobietom przysłuchuje się co piątek barman Ottavio, młody Włoch który jest studentem Akademii Sztuk Pięknych. Kobiety są nieświadome tego, że ktoś wysłuchuje z zainteresowaniem ich nieraz bardzo bezwstydne wyznania. A młody Ottavio przyzwyczajony do swojej włoskiej cnotliwej i poukładanej narzeczonej Carmeli, odkrywa zupełnie inną,...

madeleine | 2014-11-16

Spodziewałam się czegoś więcej, zarówno po okładce jak i tytule i bardzo boleśnie się rozczarowałam. Książka jest nudna, brakuje jej polotu i jakiegokolwiek smaku wspomnianego w tytule cappuccino czy kawy w ogóle. Ledwo dobrnęłam do końca lektury..

linka | 2010-09-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Przeczytałam ją bardzo dawno, ale chyba ze 3 razy. Bardzo mi się spodobała i na pewno jeszcze do niej wrócę. Polecam, ponieważ to naprawdę świetna współczesna powieść.