Kłamstwa

Wydawnictwo: Bukowy Las
Angie

„Podobnie jak BA Paris w swoim bestsellerze Za zamkniętymi drzwiami, TM Logan tworzy niezapomnianą powieść sensacyjną w oparciu o postawienie mrożącego krew w żyłach pytania: co by było, gdybyś dowiedział się, że twoja żona ma romans, i że najwyraźniej jesteś wrabiany w morderstwo?” Charlie Spicer, St. Martin’s Press Joe Lynch przypadkiem zauważa, że jego żona, zamiast być w pracy, jedzie...

Charlie Spicer, St. Martin’s Press

Joe Lynch przypadkiem zauważa, że jego żona, zamiast być w pracy, jedzie na hotelowy parking. Nie potrafiąc tego wyjaśnić, rusza za nią. Zaraz potem staje się świadkiem jej kłótni z ich wspólnym znajomym, Benem i wie, że musi interweniować. Starcie obu mężczyzn przeradza się w szarpaninę, w wyniku której Ben traci przytomność. Jednak Joe musi błyskawicznie stamtąd odjechać, by ratować synka, który pod wpływem emocji ma atak astmy. Kiedy wraca na miejsce bójki, z przerażeniem odkrywa, że Ben zniknął. To właśnie wtedy dostaje pierwszą wiadomość…

Ten trzymający w napięciu, porywający, wypełniony od pierwszej do ostatniej strony zaskakującymi zwrotami akcji, niesamowity thriller sprawi, że sami nie będziemy już wiedzieli, czy możemy ufać tym, których kochamy…

źródło opisu: Wydawca: Bukowy Las

źródło okładki: Wydawca: Bukowy Las

Arlet | 2018-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2018

W "Kłamstwach" towarzyszymy Joemu w trudnej walce o odzyskanie dobrego imienia. Od jego przepychanki z Benem, wszystko się zmienia. Dziwne treści zamieszczane w internecie z jego konta, szkalowanie i podejrzenia o niepopełnione czyny, utrata zaufania ludzi... Joe nie potrafi tego zatrzymać. W końcu zostaje oskarżony o jeden z najstraszliwszych czynów.

Ta książka daje nam obraz tego, jak duży wpływ ma na naszą egzystencję wirtualna rzeczywistość. Pokazuje jak można niszczyć komuś życie z ogromną pomocą nowoczesnych technologii. Jak można zostać zdradzonym, oszukanym i jak łatwo ludzie odwracają się od nas plecami, gdy usłyszą plotki, choć dotychczas uważaliśmy ich za przyjaciół.

Zakończenie mnie zaskoczyło, choć w pewnej kwestii (pewnej osobie) nie dałam się zwieść. Thriller trzyma w napięciu i dobrze się go czytało. Postać głównego bohatera może być wkurzająca. Czasami teletubisie potrafiłyby być bardziej rezolutne i konsekwentne niż on. Niekiedy jego zachowanie jest godne...

Kochani, dziś porozmawiamy o tym, jak pojawiając się przez przypadek w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, możemy stać się ofiarą. Jedna chwila może być początkiem lawiny zdarzeń, które zniszczą nam życie. W takiej właśnie sytuacji znalazł się główny bohater książki T. M. Logana „Kłamstwa”.

Pewnego dnia Joe Lynch staje się świadkiem kłótni pomiędzy swoją żoną, a ich wspólnym znajomym Benem. Wiedziony troską o żonę postanawia interweniować. Między mężczyznami dochodzi do szarpaniny. Nie wygląda to groźnie, jednak to, tylko pozory, ponieważ jeden cios sprawia, że Ben upada i przestaje się ruszać. To, co dzieje się później jest wręcz niewiarygodne. Nagle przyjaciel znika z miejsca wypadku a szczęśliwe i poukładane życie Joego zamienia się w koszmar.
Za pomocą mediów społecznościowych, ktoś próbuje go zniszczyć. Świat mężczyzny legnie w gruzach. Teraz musi walczyć o odzyskanie swojego dobrego imienia. Nie jest to łatwe, ponieważ przy okazji problemów naszego bohatera na...

joaśka | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Chciałam wstawić "przeciętna", ale pomyślałam, że moja ocena dawałaby nadzieję na dobrą literaturę. Przede wszystkim: bohaterzy. Wszyscy, bez wyjątku, irytujący. Na czele pochodu kroczy główny bohater: pierdoła od którego, jak to już padło w którejś recenzji, nawet Teletubisie są bardziej kumate. Facet drażni skrajną naiwnością i aspirowaniem do nagrody Super Łosia. Reszta postaci też nie lepsza. Policja na poziomie głównego bohatera. Język..hm... powiedzmy... mało skomplikowany. Rozwiązanie zagadki nie powala na ziemię. Gdzieś, ktoś już to napisał/sfilmował. I obawiam się, że w dużo lepszym stylu.
Reasumując: możecie Państwo czytać/słuchać nawet w zgiełku. Zapewniam, że nadążycie za akcją ;)

Daga | 2018-09-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Historia - petarda! Mnie wciągnęła już od pierwszych stron!
Otóż pewnego dnia, przykładny mąż i ojciec odkrywa, że jego "idealna żona" nie jest jednak taka idealna. Dowiaduje się o zdradzie Mel - publicznie, w obecności swoich znajomych i przyjaciół.
Sprawę zdrady ujawnia Beth, przyjaciółka Mel, która przypadkiem odkrywa jej nagie zdjęcia w telefonie swojego męża. Zdjęcia oczywiście pokazuje wszystkim zgromadzonym w pubie.
Nasz książkowy bohater Joe, w obliczu tego publicznego upokorzenia, zachowuje się niestandardowo i jak przysłowiowa dupa. Wraca potulnie do domu, wybacza żonie ten namiętny romans i wierzy, że może dalej wieść szczęśliwe, spokojne życie rodzinne. Sprawy się jednak komplikują. Znika kochanek żony, a Joe staje się głównym podejrzanym w sprawie jego zaginięcia i być może zabójstwa. Jak potoczą się dalsze losy naszego bohatera? Czy jego małżeństwo przetrwa ten trudny okres? ;) Zachęcam do przeczytania. WARTO :)

Northman | 2018-10-08
Przeczytana: 01 października 2018

Czy wszystko wokół może być kłamstwem?

Oj, może - i to w dosłownym, całkowitym tego słowa znaczeniu :) ... Co by było bowiem, gdyby pewnego dnia okazało się, że żona kłamie, zdradza, a Ty sam wrabiany jesteś w morderstwo? A Twoi bliscy, ze wspomnianą żoną na czele, okazują się być kimś, kogo - jak się okazuje - chyba tak naprawdę nigdy nie znałeś? Logan napisał powieść może niezbyt oryginalną jeśli chodzi o temat, ale w sposobie wykonania - wciągającą niesamowicie!

Niepisana prawda o życiu mówi, że od kłamstwa zaczyna się wszystko to, co złe - święta racja! Główny bohater "Kłamstwa" przekonuje się o tym tak boleśnie, jak tylko można. Dom, żona, dziecko, rodzina... Wszystko co zbudował okazuje się być kłamstwem. Wszystko wskazuje na to, że żona zdradza i kłamie na każdym kroku - wszystko zaś wychodzi na jaw czystym przypadkiem, na pewnym parkingu :) ... Szok? O, tak... Przyciśnięta do muru małżonka do wszystkiego się przyznaje, nie jest jednak wcale przez to prościej, w tle...

Matylda Saresta | 2018-05-27

Kolejne czytadełko. Ani szokujące. Ani zaskakujące bardzo. Narracja miła i przyjemna dla zmysłów.

kasiek66 | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Jestem Joe i chce się z Wami podzielić moją historia.
Mam śliczna i cudowną żonę Mel oraz synka Williama. Wiodę normalne życie pełne przygód z życia synka, obowiązków męża i nauczyciela. Mam wielu przyjaciół w tym Bena.

William kocha autka, jak każdy chłopak, ma jednak bardzo dobry wzrok i podczas przejażdżki zauważył auto mamusi. Wiadomo,że trzeba mamie zrobić niespodziankę. Ta niespodzianka ma jednak wpływ na moje późniejsze życie. Bo nagle Ben upadł a William ma atak astmy. Od tego dnia zaczyna się mój koszmar pełen nerwów, łez i obaw.

"Nie powinnaś cały czas tańczyć jak Ci zagra. Może raz na jakiś czas niech on zobaczy, jak to jest, kiedy nie wie, gdzie jesteś, a nie na odwrót."

Ben znika a moje życie nabiera dziwnego obrotu. Ktoś korzysta moich social mediów, szpieguje mnie i grozi. Nie wiem komu mam ufać a komu nie..

Książka pełna jest akcji, emocji i współczucia. Czyta się ją bardzo szybko.Narracja jest miła i przyjemna. Całość dynamiczna a koniec...

„Kłamstwa” to thriller, który porusza niezwykle ważny temat. Książka doskonale ukazuje potęgę i siłę nowoczesnych technologii oraz rolę mediów społecznościowych w kreowaniu wizerunku swoich użytkowników. Ten wątek powieści wywarł na mnie ogromne wrażenie. Bez zbędnego bełkotu fachowców, prosto i niezwykle intrygująco dowiesz się o tym, jak wiele niewidocznych śladów pozostawiasz za sobą oraz o tym, co może się stać gdy zostaną użyte przeciwko tobie.

Recenzja w całości: http://mamao.pl/klamstwa-t-m-logan/

zupa_czyta | 2018-06-09
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Pewnego dnia Joe (kluska ciepła, pampuch rozlazły) wraca do domu wraz z synem, gdy oboje widzą Mel (żonę naszego bohatera) zmierzającą na hotelowy parking. Postanawiają więc zrobić jej niespodziankę, ale zamiast tego Joe przyłapuje żonkę na kłótni z ich wspólnym znajomym, a chwilę później sam wdaje się z nim w szarpaninę. Popycha Bena, ten upada i przestaje się ruszać. To nie wszystko! Nagle bowiem syn Joego dostaje ataku astmy i żeby ratować jego życie, muszą się szybko ewakuować z parkingu w poszukiwaniu inhalatora. Gdy sytuacja jest już unormowana, nasz bezjajeczny bohater wraca pod hotel, żeby upewnić się, czy Benowi nic się nie stało. A tu zonk - Bena nie ma, zniknął! Od tego momentu Joe zaczyna otrzymywać dziwne wiadomości na fb, ktoś hakuje jego konto na tym portalu, przychodzą do niego podejrzane smsy. Czy stoi za tym Ben, który szuka zemsty?
Naprawdę dobrze czytało mi się tę książkę! Jest to kolejna powieść, która porusza problem naszego bezpieczeństwa w sieci. Mimo...

kryminalnyswiat | 2018-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2018

Zapewne od czasu do czasu zastanawiacie się, dlaczego ludzie czytają? Co takiego jest w książkach, że wygrywają one starcie z innymi formami aktywności fizycznej czy umysłowej? Jednym z podstawowych celów literatury jest zapewnienie odbiorcom pewnego rodzaju rozrywki. Usatysfakcjonowany czytelnik to taki, który po odłożeniu powieści na półkę, nadal tkwi w jej wykreowanej rzeczywistości, a ukazane obrazy na długo pozostają jeszcze w jego głowie. Z każdą kolejną książką pisarze muszą się zapewne nieźle natrudzić, by stworzyć coś innowacyjnego, coś co zaskoczy potencjalnego czytelnika. Mam tutaj na myśli zwłaszcza twórców thrillerów. Gatunek ten przeżywa obecnie wielkie boom. Wielu nowicjuszy rozpoczyna swoją pisarską przygodę właśnie od powieści utrzymanej w konwencji thrillera. Taką drogą podążył T.M. Logan - amerykański dziennikarz prasowy. Czy jego debiutancka książka ,,Kłamstwa'' to pozycja, która rzeczywiście wprawi w osłupienie niejednego odbiorcę?

Joe Lynch wiedzie...