Książka Roku 2018

Cykl: Quincy & Rainie (tom 7) | Seria: Kryminał
Wydawnictwo: Sonia Draga
Right Behind You
Daria Kuczyńska-Szymala

Bestsellerowa autorka „New York Timesa”. Przed laty brat Sharlah zatłukł pijanego ojca, by uratować im obojgu życie. Teraz, gdy adoptują ją psycholog kryminalny Pierce Quincy i jego partnerka Rainie Conner, nareszcie udaje jej się znaleźć swoje miejsce w świecie. Tymczasem na pobliskiej stacji benzynowej dochodzi do podwójnego morderstwa. Czy to możliwe, by brat Sharlah znów zabijał? „Krok...

Bestsellerowa autorka „New York Timesa”.

„Krok za tobą tylko upewnia nas, że Lisa Gardner jest królową psychologicznego suspensu”. Providence Journal

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Aneta Wiola | 2018-05-07
Przeczytana: 07 maja 2018

Policja dostaje zgłoszenie o strzelaninie na stacji benzynowej. Wkrótce okazuje się, że ofiary to: młody mężczyzna i kasjerka. Zamordowanych nic nie łączy. Przypadkowe ofiary?
Policja nie ma tym razem trudności z identyfikacją podejrzanego. Nagranie monitoringu wyraźnie pokazuje kto strzela.
Zaczyna się wyścig za poszukiwanym. Siedemnastoletniego chłopaka szuka całe miasto. W sprawę angażują się Pierce Quincy i Rainie Conner. Oboje nie zdawają sobie sprawy z tego, że zabójcę coś z nimi łączy…

Dziwię się. Naprawdę się dziwię jak można w tak nieprzewidywalnej książce, która aż kipi zaskakującymi zwrotami akcji, tak sknocić zakończenie, które nasuwa się bez żadnej podpowiedzi…
KROK ZA TOBĄ to lektura, która trzyma w napięciu. Tropienie, strzelanina i wyścig z czasem.
Jednak czasami miałam wrażenie, że Gardner się powtarzała. Niepotrzebnie tłukła czytelnikom do głów tę samą śpiewkę. Z powodzeniem niektóre opisy można byłoby skrócić. Bo po co jedno i to samo?
Ale nie mogę nie...

Modliszeg | 2018-08-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

"[...] nic w życiu nie jest za darmo, [...] im bardziej starasz się uciec, tym przeszłości łatwiej cię dopaść."

Kim jestem? Zerem czy bohaterem?
Osiem lat temu Telly Ray Nash aby uratować siebie i swoją młodszą siostrzyczkę Sharlah przed pijanym ojcem, zadaje kilka śmiertelnych ciosów kijem bejsbolowym. Przerażone dzieci trafiają do rodzin zastępczych, osobno.
Teraz, trzynastoletnia już Sharlah odnalazła swoje miejsce na świecie, pod opieką emerytowanego psychologa kryminalnego i jego partnerki.
I wtedy policja otrzymuje zgłoszenie. Podwójne morderstwo na pobliskiej stacji benzynowej. Wszystko wskazuje na to, że mordercą może być Telly Ray Nash. Czym kieruje się skrzywdzony życiem chłopak? I co oznacza to dla jego młodszej siostry Sharlah?

Pozycja czytelnicza przepełniona napięciem, ale czy to wystarczy? Historia jest niezwykle interesująca, świetna koncepcja, tyle, że gorzej z dopracowaniem. Podziwiam kunszt autorki, nie zawodzę się na jej twórczości, lecz w tym przypadku...

Jolka | 2018-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Lisa Gardner należy do moich ulubionych autorek dlatego tez biorąc do ręki 'Krok za Tobą"wiedziałam,że nie będę się nudzić.I rzeczywiście jest to książka,która zaskakuje na każdej stronie.Autorka buduje napięcie w każdym opisie,dialogu,gdzie czujemy niepokój i napięcie.
W książce tej autorka porusz temat losu dzieci,które wywodzą się z patologicznej rodziny,a co najgorsze do czego jest zdolne dziecko,które musi bronic swoje rodzeństwo.Wiem ,ze to fikcja literacka,ale trochę słychać w ówczesnym świecie jak dzieci zabijają swoich rodziców.
Jest tu sporo emocji tych złych ale i dobrych,dużo krwi również tej niepotrzebnej,gdzie zachłanność bierze górę .Bardzo podobała mi się książka również pod względem psychologicznym bohaterów, ponieważ niektóre postacie były idealnie rozrysowane i bardzo naturalnie wypadały w całej tej książce.Polecam

Nina | 2018-05-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 09 maja 2018

Lisa Gardner zawsze mnie zaskakiwała, jej książki zawsze trzymały poziom, napięcie i nieprzewidywalność to były cechy, za które ceniłam autorkę. Tym razem niczego z powyżej wymienionych nie dostałam. Było bardzo przeciętnie, czasami nudno, a temat naprawdę dobry, mógłby z tego być świetny thriller. Wielka szkoda, bo zawsze sięgała po książki Gardner w ciemno. Teraz zastanowię się przed zakupem kolejnej.

Hana | 2018-06-28
Na półkach: Przeczytane, Gardner Lisa
Przeczytana: 28 czerwca 2018

Gardner opowiada nam tragiczną historię dwójki rodzeństwa. Chłopca i dziewczynki. Rozdzieleni wychowują się w rodzinach zastępczych a spotykają po ośmiu latach w przykrych okolicznościach. Pierce Quincy i Rainie Conner to rodzice zastępczy trzynastolatki. Szykują się do adopcji Sharlah a tu pojawia się jej brat Telly, który jest podejrzany o szereg morderstw, które miały ostatnio miejsce w miasteczku. Łatwo nie jest. Trzeba opanować sytuację i znaleźć sposób, żeby wyjść z niej bez szwanku całą rodziną. Ta historia plus trochę teorii na temat kształtowania osobowości oraz truizmy o wartości rodziny składa się na tę typową dla Gardner książkę.

księgozbiór | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

Nie będę ukrywać, że Lisa Gardner to jedna z moich ulubionych autorek. Wcześniej znałam ja z cyklu o Detektyw D.D.Warren i jeszcze kilku innych niepowiązanych seryjnie książek.
Jeśli chodzi o cykl z Quincy & Rainie to jest to moje pierwsze spotkanie z tymi bohaterami i już wiem, że będą musiała nadrobić zaległości.
„Krok za tobą” to historia o trudnych relacjach, o miłości, rodzinie, dzieciach, poprzeplatana dość krwawym wątkiem. Jak to bywa u Lisy Gardner nic nie jest takie, jakie wydawało się na początku.
Sharlah to młoda dziewczyna, która mimo swoich trzynastu lat przeszła dość sporo. Jej biologiczni rodzice nadużywali alkoholu i narkotyków. Podczas jednej z kłótni domowych jej brat w obronie własnej zabija ojca. Po tym wydarzeniu zostają rozłączeni i każde z nich trafia do innej rodziny zastępczej. Mijają lata. Rodzeństwo nie ma ze sobą kontaktu. Sharlah trafia pod opiekę Pierca Quincy’a i jego partnerki Rainie Conner, którzy decydują się na adopcje dziewczyny. Tymczasem na...

eunice | 2018-05-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Legimi 📚
Przeczytana: 21 maja 2018

Książka z początku nudna, bez energii, rozkręca się w momencie, gdy okazuje się, że historia ma drugie dno, niestety momentami nieprawdopodobne. Czytałam lepsze książki Lisy Gardner (moje ulubione to te z cyklu o D.D. Warren), ale według mnie ta zasługuje na uwagę ze względu na bardzo ciekawy temat więzi rodzinnych.

Madi | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

Kolejny dobry kryminał już za mną.
Tym razem poznajemy bardzo zżyte ze sobą rodzeństwo- Telly i Sharlah, które zostało rozdzielone po traumatycznych przeżyciach.
Po wielu pobytach w różnych rodzinach zastępczych odnajdują w końcu tą prawdziwą i kochającą rodzinę, i wszystko byłoby dobrze,gdyby nie przeszłość matki zastępczej Tellyego. Któregoś ranka zostaje zastrzelona w sypialni wraz ze swoim mężem,a parę minut później policja znajduje kolejne dwie ofiary.Zaczyna się więc pościg za Tellym,bo wszystko wskazuje na to ,że to on jest niebezpiecznym mordercą działającym w amoku.
Czy Telly jest mordercą?Jeśli tak,to co takiego się wydarzyło ,że musiał zabić?
Poznajemy tu na prawdę nieźle pokręconą historię z wartką akcją i dawką emocji,historię, gdzie głównym wątkiem są silne więzi rodzinne.

joaśka | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Krótko: nudno i przewidywalnie. Książki słuchałam na raty i bez ekscytacji. Marna to pochwała dla thrillera, jeśli napisać, że najbardziej interesujące fragmenty dotyczyły rozważań na temat sytuacji dzieci w rodzinach zastępczych.

Sandra Jasona | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

"Kim jestem? Zerem czy bohaterem?"
Przeszłość
Osiem lat temu Telly zabił swojego pijanego ojca kijem bejsbolowym, ratując w ten sposób życie swojej młodszej siostry Sharlah oraz swoje, w wydarzeniu tym również zginęła ich matka. Teraźniejszość
Na stacji benzynowej zostaje zamordowana kasjerka i jeden z klientów. Policja na filmie z monitoringu identyfikuje podejrzanego, okazuje się nim 17 letni chłopak Telly. Niestety dwoje rodziców zastępczych Tellego również zostaje zamordowanych. Czy to on zabił? W sprawę angażują się Pierce Quincy i Rainie Conner, dowiadują się, że są powiązani z podejrzanym, ale nie tak jakby chcieli. Rozpoczyna się polowanie na zabójcę, ale okazuje się, że nie jest tak jak się wszystkim wydaje. Fabuła rozkręca się, powód całego zamieszania jest dość zagadkowy, ale już od połowy wiadomo, dlaczego, później już wiedziałam kto.
Plusem jest narracja: Tellego, Sharlah – tutaj widzimy psychologiczne podejście do sytuacji. Powoli pisarka odkrywa wydarzenia z...