Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Wydawnictwo: StudioEMKA
How to win friends and influence people
83-85881-01-8
przyjaźń, poradniki
poradniki

Inne wydania

Ta książka ułatwi ci swobodne poruszanie się w biznesie. Przyda się w życiu rodzinnym i towarzyskim. Każda rada w niej zawarta wydaje nam się oczywista. Wiedza o życiu, człowiecza mądrość tkwi w naszej podświadomości. Sztuką jest wydobycie tej mądrości i zastosowanie w działaniu.

skarbka78 | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Wszystkie rady zawarte w tej książce wydają się być oczywiste, lecz nadal tak niewielu ludzi potrafi stosować je z powodzeniem na co dzień. Pozwolę sobie zacytować najważniejsze wskazówki dot. zasad w kontaktach z ludźmi:
Nie krytykuj, nie potępiaj, nie pouczaj.
Szczerze i uczciwie wyrażaj uznanie.
Wzbudź w innych szczere chęci.
Okazuj ludziom szczere zainteresowanie.
Uśmiechaj się.
Pamiętaj, że własne nazwisko to dla człowieka najsłodsze i najważniejsze spośród wszystkich słów świata.
Bądź dobrym słuchaczem. Zachęcaj rozmówcę, aby mówił o sobie samym.
Mów o tym, co interesuje twojego rozmówcę.
Spraw, aby twój rozmówca poczuł się ważny i zrób to szczerze.

Przemysław Zyra | 2016-06-30
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Rozpocząłem książkę z pewnymi uprzedzeniami. Bo podręczników "jak zmienić swoje życie" polegających na opisaniu na 200 stronach jednej czy kilku zasad przeczytałem już kilka. I nie to, żeby ta się czymś różniła. Po prostu zgadzam się z tymi kilkoma zasadami. Z wielu spraw nie do końca zdawałem sobie sprawę i nie przywiązywałem do nich wystarczającego znaczenia. A warto przywiązywać.
Przeczytanie tych dwustu kilku stron traktuję po prostu jako koszt uzyskania tych informacji. Na sprzedaży broszurki 10 stronicowej autor prawdopodobnie nie zarobił by zbyt dobrze i stracił chęć pisania. Rozumiem zatem amerykański styl poradników - niektóre rady wydaja mi się oczywiste, inne otwierają oczy.

Mam nadzieję, że lektura na stałe przyczyni się do pewnych zmian w moim zachowaniu i postrzeganiu świata. Nawiązując do zasady, którą usłyszałem ostatnio od jednego mężczyzny: "wolę mieć spokój niż rację" warto zakończyć lekturę z przeświadczeniem, że nie trzeba mieć racji, żeby korzystać lub...

szogunSW4 | 2010-04-18

Książka jest absolutnie rewelacyjna! Rady w niej zawarte rzeczywiście potrafią zmienić nasze nastawienie do drugiej osoby, a tym samym zmienić nasze życie na lepsze. Wszystko w ciekawy sposób opisane w kilku rozdziałach na przykładach, kilka złotych zasad które wspaniale się sprawdzają. Zadziwiające jest to, że to co zapisał w książce autor my sami doskonale już wiemy ale chyba nie do końca zdajemy sobie z pewnych rzeczy sprawę. Ta książka otwiera nam oczy i pozwala widzieć lepiej. Poza tym warto do niej wracać, czytać choćby wybiórczo. Wspaniała lektura!

smiler | 2011-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2011

REWELACYJNA KSIĄŻKA! Naprawdę dawno nie zdarzyło mi się poznać tak wielu ciekawych rad na raz! Co więcej - pozycja nie jest jedną z tych, które prezentują różne "tricki", ale uczy relacji międzyludzkich w zgodzie z duchem etyki.

Ania | 2013-04-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

REWELACYJNA książka! Daje dużo rad i przykładów jak zdobyć przyjaciół, zjednać sobie ludzi a nie ludźmi manipulować!! Łatwo się ją czyta. Niektóre przykłady i rady, ludzie wiedzą od zawsze ale niestety nie wszyscy je stosują (choćby nie przerywanie drugiej osobie, uśmiech szczery na twarzy itd..)Książka warta polecenia i do zastosowania w życiu codziennym. Do czytanie na pewno nie na jeden raz i do niej na pewno będę częściej wracała.

mhm | 2011-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2011

W sumie to takie niby wszystko oczywiste. Chyba. O ilu tak prostych rzeczach, jak uśmiech na twarzy zapominamy? Odkąd zaczęłam czytać tą książkę zwracam uwagę na swoje zachowanie pod kątem komunikacji i czasami wprost nie mogę wyjść z podziwu jaka to aspołeczna jestem. Na szczęście pan Carnegie siadł, któregoś dnia i nam o tym wszystkim poprzypominał:) Warto!

BartłomiejNieBartosz | 2014-05-23
Przeczytana: 19 lutego 2014

Poradnik oderwany od rzeczywistości. Zupełnie nie przydatny w dzisiejszym świecie.

Ale czemu się dziwić skoro został napisany blisko sto lat temu, na innym kontynencie i w zupełnie innym kodzie kulturowym...

W czasach kultu samego siebie, niedojrzałej parapsychologii, warsztatów wbijania się w niczym nieuzasadnioną dumę z bycia nikim, manipulacji i niczym nie skrępowanej pewności siebie, ta książka to stek bzdur!

Książka propaguje stwarzanie wrażenia u innych, że są ważni. Ich zdanie jest ważne, ich czyny są ważne, ich obecność jest ważna. Tylko jak to zastosować w świecie, gdzie każdy jest o swojej ważności przekonany do granic możliwości? Nie da się. Bądź miły to wezmą Cię za mięczaka, pozwól się wygadać innym to uznają Cię za nudziarza bez swojego zdania, nie kłóć się to będziesz gorzej traktowany, pochwal innych to wezmą Cię za lizusa.

Książkę, natomiast warto przeczytać ze względu na możliwość poznania społecznych realiów 20letniej Ameryki (w znaczeniu: USA) ubiegłego wieku.

fiona | 2013-04-11
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Po przeczytaniu "Jak przestać się martwić i zacząć żyć", która bardzo mi się podobała, postanowiłam sięgnąć po kolejną książkę autora.
Niestety tym razem bez rewelacji.Większość rad tu zawartych to oczywistość i banał.Jeśli ktoś jest otwarty na drugiego człowieka, życzliwy i przyjazny wszystkie zawarte tu rady są dla niego oczywiste i postępowanie w ten sposób przychodzi niejako spontanicznie.Natomiast jeśli ktoś widzi w drugim człowieku tylko wroga to rady typu "Uśmiechaj się,żeby zjednać sobie ludzi" w praktyce wypadną głupio i sztucznie.

wiech | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Polecam każdemu.
Książka jest wspaniała.
Wskazówki i rady zawarte w niej są potrzebne nam wszystkim. Bez wyjątku. Uczą pokory, empatii i tolerancji.
Jeżeli zechcesz - te wszystkie rady potrafią zmienić na lepsze Twój stosunek do drugiego człowieka.
Możesz czytać wybiórczo, ale warto. Jest świetna!

Pazaak | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Świetna książka, pełna praktycznych rad na temat tego jak zjednywać sobie przyjaciół. Świat byłby dużo lepszym miejscem gdyby ludzie ją czytali i stosowali się do porad w niej zawartych. Naprawdę przydatny kawałek wiedzy!