Od nędzy do pieniędzy

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
biznes, finanse

Książka „Od nędzy do pie­nię­dzy” jest jed­nym z naj­lep­szych prze­wod­ni­ków biz­ne­so­wych jakie dotad pozna­łem. Prze­czy­ta­łem wiele publi­ka­cji na ten temat /chyba więk­szość wydań, głów­nie ame­ry­kań­skich auto­rów jakie uka­zały się dotych­czas w języku polskim/, więc myślę że mam odpo­wied­nie porów­na­nie. Opi­sana w niej praw­dziwa histo­ria pol­skiego emi­granta, który ze wsi gdzieś na końcu świata wyru­sza do Ame­ryki, poka­zuje co to zna­czy być tak naprawde upar­tym i wytrwa­łym. W życiu i biz­ne­sie, w warun­kach praw­dzi­wej kon­ku­ren­cji. Autor przed­sta­wia wiele auten­tycz­nych fak­tów na temat wpro­wa­dza­nia nowych firm na giełdę. Książka opo­wiada rów­nież o tym, jaka jest droga powsta­wa­nia nowych pro­duk­tów w warun­kach ame­ry­kań­skich. Uwa­żam że barwna histo­ria życia Tad’a Wit­ko­wi­cza to dosko­nały mate­riał na sce­na­riusz filmu opo­wia­da­ją­cemu o tym, jak przez wytrwa­łość, wiarę w suk­ces i naprawdę ciężką pracę speł­nia się „ame­ri­can dream”. Pole­cam tą książkę ludziom, któ­rzy z całych sił pra­gną osią­gnąć w życiu suk­ces. Lek­tura jest bar­dzo wcią­ga­jąca. Prze­czy­ta­nie jej zajęło mi 3 kolejne wie­czory. Na pewno za jakiś czas znów do niej zaj­rzę. Teraz chcę żeby prze­czy­tała ją moja żona.
Krzysz­tof S.
Kraków

źródło opisu: http://www.fijor.com/od-nedzy-do-pieniedzy/

Krystian P | 2014-07-29

Najlepsza, najbardziej realna, najbardziej polska (pomimo miejsca akcji) książka startupowa.
Realizm, doświadczenie, świetne uwagi, motywacja i szczera opowieść która porusza.

kurekq | 2012-10-22

Fenomenalne dzieło.<br />
<br />
Tad Witkowicz zaczynał od zera. I to nie raz. Kilkukrotnie. Karierę Tada można porównać do klubu piłkarskiego, które zaczyna od okręgówki i z każdym awansem w nowej lidze jest najsłabszą drużyną i musi mocno pracować na mozolne ruchy w górę tabeli. <br />
Idealnie pokazuje to jak należy zaczynać. I to nie tylko w biznesie. <br />
Polecam gorąco!

Harald_Hardrade | 2016-10-05
Przeczytana: wrzesień 2016

Ja bym chyba tak nie chciał. Godne podziwu jest oczywiście to, że człowiek z totalnego zadupia wylądował finalnie na Wyspach Bahama, ale wszystko pomiędzy to jeden wielki rollercoaster - raz na górze, raz na dole. I stałe życie w ciągłym stresie, typowy materiał na zawałowca. Widać też jak człowiek uodparnia się na to, że jego decyzje często mogą przełożyć się na tragedie życiowe innych ludzi. Raz przyczynia się do usunięcia z zarządu i firmy współzałożyciela i kumpla, a później to samo robią jemu przy kolejnej firmie. Biznes is biznes, dude! Jako zasługę trzeba autorowi oddać wkład w promocję polskich informatyków, oraz pomoc tym którzy tego pragną we wchodzeniu do szerokiego świata biznesu. Przede wszystkim rekiniego rynku wielkich korpo, gdzie mogą się spełniać, lub tworzyć nowe start-upy, próbować je sprzedać, tworzyć kolejne, próbować je sprzedać... I tak aż do sukcesu lub dna. Albo przedwczesnego zgonu bez głębszego poznania własnej rodziny

Adam | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Książka która powinna wzbudzić we mnie chęć zrobienia kariery, tak na prawdę tylko utwierdziła mnie w przekonaniu że nigdy nie będę bogaty. Brakuje mi charyzmy i niesamowitej woli którą reprezentują z sobą tacy ludzie jak Pan Witkowicz. Wielki szacunek dla autora tej książki, gdyż historia w niej zawarta udowadnia że mimo wszystko ciężką i uczciwą pracą można dorobić się wielkiego majątku. Szacunek i podziw! Polecam.

Artur Klemencki | 2014-02-07

Niesamowita i prawdziwa historia. Człowiek do naśladowania. Książka pokazuje trudy osiągania prawdziwego sukcesu. Polecam wszystkim. Jedna z moich ulubionych biografii.

Drwal | 2014-12-22
Na półkach: Pieniądze, Przeczytane

Książka przeczytana, wnioski wyciągnięte. Pytanie brzmi czy zrobiłeś coś Czytelniku poza odłożeniem jej na półkę? :)

acwo | 2012-03-13
Przeczytana: 14 marca 2012

Niezwykle motywująca... do ciężkiej pracy.

czytacz | 2016-07-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 20 lipca 2016

Znałem pobierznie historie Tada wscześniej. To co słuszałem wydawało mi się niesamowite. Czytając książkę co raz czułem się zaskoczony z jak wielkimi trudnościami musiał się on zmagać. Książdkę polecam każdemu nie tylko tym którzy interesują się biznesem. W szczególności powinni ją przeczytać ci którzy uważają że ich jednymi przeszkodami w drodze do sukcesu (dla nich sukeces = pieniądze) jest to, że:
1. Nie mają pieniędzy na start biznesu (bo gdyby mieli to odrazu wielkie sukces)
2. Nie mają znajomości
3. Są zbyt uczciwi (bo kapitalista to złodziej i oszust)

sharifa | 2014-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Motywująca. Ciekawa. Całkiem dobry język.
PS: Jeśli ktoś koniecznie chciałby przeczytać, to mogę pożyczyć:)

mineralen | 2013-02-13
Na półkach: Biografie, Przeczytane, Posiadam

Świetna historia, wspaniałe przesłanie.