Sztuka budowania relacji

Onepress
2023-07-26
2023-07-26
Tadeusz Zawiła, Anna Zawiła

Dale Carnegie & Associates stworzyli znakomity poradnik, który uczy niezwykle trudnej sztuki budowania relacji, podtrzymywania ich i trwania w relacjach. Człowiek jest istotą stadną i potrzebuje innych ludzi, by móc w pełni istnieć w swoim człowieczeństwie. Dale Carnegie mówi: „możesz zdobyć więcej przyjaciół w ciągu dwóch miesięcy, kiedy interesujesz się innymi ludźmi, niż w ciągu dwóch lat, gdy próbujesz ich zainteresować sobą” i „kiedy skupiamy się na tworzeniu autentycznych relacji, całe nasze życie staje się szczęśliwsze i doświadczamy większego spełnienia”.

Wielość przykładów z zakresu komunikacji i sposobów budowania relacji mnie zachwycił. W skomasowany sposób pokazane drogi budowania trwałych relacji. „Pięć rzeczy, które ta książka pomoże ci osiągnąć (które sprawią, że staniesz się lepszym człowiekiem):

* Staniesz się lepszym słuchaczem
*Będziesz łatwiej radził sobie z konfliktami
*Odkryjesz tajemnice relacji opartych na zaufaniu
* Zaangażujesz się we współpracę z innymi w wirtualnym świecie
* Zbudujesz silniejsze relacje”.

Poradnik wskazuje kolejne stacje na drodze do budowania trwałych relacji, jednakże każdy z nas samodzielnie będzie ją pokonywał. W swoim własnym tempie i według własnych ustalonych zasad. To każdy z nas wybiera, w jakich relacjach jest i chce być. Żadna z nich nie jest dana „raz na zawsze”, bez wyjścia ewakuacyjnego. Toksyczne relacje należy szybko zrywać, by samemu siebie i swoje zdrowie psychiczne ochronić. Rozmowa jest podstawą budowania i utrzymywania każdej relacji. Wspólna komunikacja, spędzanie czasu, uważne słuchanie jest drogą do sukcesu w każdej relacji. Potrzeba jeszcze otwartych umysłów, bo z kimś, kto ma zawsze rację trudno rozmawiać...

Dale Carnegie zwraca uwagę na „świadomość i nastawienie”, z której wynikają bardzo ważne wnioski:
*„korzyści wynikające z nawiązywania relacji społecznych to: zwiększone poczucie szczęścia, lepsze zdrowie, dłuższe życie”,
*„ważną częścią nawiązywania kontaktu z ludźmi jest akceptacja i zrozumienie, że różnią się od nas i to jest całkowicie w porządku”.
Kiedy to odkryjemy, będziemy szczęśliwi mając przy sobie ludzi, którzy są dla nas serdeczni i życzliwi i dmuchają nam wiatr w nasze skrzydła, a my im... Szczęściem jest mieć takich ludzi wokół siebie. To jest możliwe i można zbudować swój świat właśnie z takimi ludźmi. Wymaga to jednak ogromu pracy przede wszystkim z naszej strony.

Zachęcam Was do poznania tego fantastycznego poradnika, który być może będzie pierwszym krokiem do budowania trwałych, szczęśliwych relacji, czego z całego mojego serca życzę Każdej i Każdemu :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Grupie Helion.
#reklama

Najważniejszym pragnieniem człowieka jest utrzymywanie pozytywnych, budujących i przynoszących spełnienie relacji z innymi. Do rozwijania ich trzeba trzymać się kilku uniwersalnych zasad, które działają w codziennym życiu. W tym poradniku znajdziecie garść życiowych mądrości, treści filizoficznych i psychologicznych, której Dale Carnegie nadał chwytliwą formę. W kilku rozdziałach przeczytamy o sposobach na owocne relacje, a każdy z nich ma podsumowanie. Warto zacząć od siebie, umiejętność dobrego słuchania i rozwiązywania konfliktów to ważne elementy samodoskonalenia, innym trzeba zaufać i mądrze współpracować, aby miało to podłoże do budowania interakcji z innym człowiekiem.

Wnioskuję, że bez szczerego entuzjazmu wobec tych, z którymi żyjemy i robimy interesy, nie da się osiągnąć sukcesu w dziedzinie tworzenia relacji. Należy starać się zrozumieć słabości, miłość do siebie i chęć bycia dostrzeganym, any odnieść sukces. Prawdziwa aprobata może pomóc nam daleko zajść. Wskazówki, które tu znajdziecie są idealne do stosowania przez każdego z czytelników. Wszystko napisane jest klarownie i przyjemnie się czyta. Do tej książki będę regularnie wracać.

Tematykę samodoskonalenia uwielbiam, a to wydanie to prawdziwy hit w moich oczach. Polecam z całego serca. Dale Carnegie niezmiennie inspiruje od lat.

Dale Carnwgie miał ogromny talent do zdobywania sympatii ludzi i już około 80 lat temu napisał dzieło, które stało się kamieniem węgielnym dziedziny samorozwoju. Dzięki niemu przeczytano “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” w blisko 40 językach, jego bestseller sprzedano w liczbie 30 mln egzemplarzy. Bez tego autora nurt self-help by się nie narodził....

"Sztuka budowania relacji" autor: Dale Carnegie

W prezentowanej książce znajdziecie m.in. rozdziały dotyczące świadomości i nastawienia oraz kompetencji i nawiązywania kontaktu. Z przedstawionego tytułu dowiecie się więcej o inicjowaniu i pielęgnowaniu relacji, budowaniu oraz przywracaniu zaufania oraz empatycznym słuchaniu.

Komu polecam tę książkę? Zdecydowanie każdemu kto pracuje z ludźmi i zależy mu na dobrych relacjach np. z klientami czy kontrahentami. Komu jeszcze? Każdemu kto zainteresowany jest tą tematyką 👍 Książka zawiera świetne zasady i jest naprawdę godna polecenia 👍

#współpracarecenzencka

"Sztuka budowania relacji" autor: Dale Carnegie

Komu polecam tę książkę? Zdecydowanie...

Sztuka budowania relacji – Dale Carnegie
Książka jest poradnikiem, który podpowiada jak najlepiej budować relacje z innymi ludźmi, jak do nich dotrzeć, jak zdobyć ich zaufanie. Nie jest to łatwe, szczególnie w czasach w których obecnie żyjemy. Można to jednak zmienić i nauczyć się komunikować się z ludźmi na wiele sposobów. Poradnik jest momentami napisany naukowo, lecz zrozumiale dla czytelnika. Czasami trzeba się zastanowić nad pewnymi rzeczami i przemyśleć to co zostało nam przekazane. Zawiera ciekawy przekaz oraz naucza jak być lepszym słuchaczem i jak radzić sobie w konfliktowych sytuacjach. Już na początku możemy przeczytać, że nie jest to lektura do przeczytania na jeden raz. Aby postępować tak jak zalecają, należy powrócić do tej książki nawet kilka razy, notować w niej swoje przemyślenia i traktować ją jak dziennik. Nie należy odkładać jej od razu na półkę i o niej zapomnieć, lecz zaglądać do tekstu i postępować zgodnie z wiedzą autora. Osobiście jest to jedna z książek, która do mnie przemówiła, dobrze się ją czytało, nie nudziła, a wręcz prowadziła do refleksji na dany temat. Wiele informacji posłuży mi w dalszym życiu, co bardzo cenię, ponieważ lubię, gdy zostaje we mnie cząstka książki. Mimo, że nie należy ona do grubych wydań, na pewno jest warta przeczytania oraz zapoznania się z naukami autora.

Sztuka budowania relacji – Dale Carnegie

"Nie czekaj aż inni przyjdą do ciebie, ale zamiast tego wyciągnij rękę do innych. Analizuj, zadawaj sensowne pytania, które odzwierciedlają szczere zainteresowanie drugą osobą. (…) Spraw, by druga osoba poczuła się ważna - i bądź w tym szczery."

Myślę że nie trudno jest zauważyć, że nasze czasy charakteryzują się z trudnością w budowaniu głębokich i trwałych relacji. Być może Ty sam/sama czujesz, że wchodzenie w relacje i bycie w niej, nie należy do Twoich mocnych stron. Wiele osób tego doświadcza. Natomiast dobre wieści są takie, że nawiązywanie relacji to umiejętność. A jeśli „umiejętność”, to możemy się jej nauczyć.

W książce znajdziesz wskazówki dotyczące tego :
🔸jak stać się lepszym słuchaczem
🔸jak lepiej radzić sobie z konfliktami
🔸jak budować relację opartą na obustronnym zaufaniu
🔸jak sprawiać, żeby relacje były silniejsze
🔸jak angażować się we współpracę z innymi w wirtualnym świecie.

Autor w książce kładzie duży nacisk na bycie aktywnym słuchaczem, co jest niesamowicie ważne!! My jako społeczeństwo nie umiemy słuchać. Słyszymy słowa ale nie słuchamy ich znaczenia. Jednocześnie tak bardzo tęsknimy za tym, żeby ktoś szczerze zauważył i przyjął to, co się obecnie dzieje w nas.

Zachęcam do lektury każdego kto zainteresowany jest tematyką sztuki budowania relacji. Zaznaczam natomiast, że poszukiwacze metod manipulacji nie znajdą tu niczego ciekawego. Książka przeznaczona jest dla osób, które są gotowe szczerze zainteresować się drugim człowiekiem.

Momentami napisana jest trudnym językiem, naukowym, ale myślę że jej to nie umniejsza, a wręcz dodaje uroku.

Większość z nas na co dzień nie zastanawia się nad tym jak nawiązywać nowe kontakty lub jak poprawiać stosunki ze współpracownikami, znajomymi, nowo poznanymi osobami. Wydaje się nam to być zupełnie naturalne. Okazuje się jednak, że stosując się do pewnego zbioru zasad możemy sprawić, że nasze więzy z innymi wejdą na wyższy poziom. Piszę o tym, gdyż naprawdę może to pozytywnie wpłynąć na nas samych, a nauczyłem się tego za sprawą lektury książki Sztuka budowania relacji.

Na wstępie słów kilka o tym kim był Dale Carnegie (1888-1955). Ten amerykański pisarz wychowany w biednej rodzinie wyspecjalizował się w książkach z zakresu samorozwoju oraz umiejętności interpersonalnych. Jego książki zaczęły zdobywać ogromną popularność, inspirując czytelników do zmiany własnego życia.

Nie inaczej jest w przypadku książki, o której dziś wam opowiem. Sztuka budowania relacji uzmysłowi wam między innymi jak ważne w budowaniu relacji jest słuchanie, jak radzić sobie z konfliktami oraz jak istotne jest dostrzeganie własnych wad. Płynące z tego tytułu nauki będziecie mogli zastosować zarówno w życiu zawodowym jak i na gruncie relacji prywatnych.

Sztuka budowania relacji, to krótka, ale bardzo treściwa lektura. Została podzielona na przejrzyste, tematyczne rozdziały, które pozwalają nam z łatwością powracać do interesujących nas kwestii. Nie jest to bowiem pozycja, którą w pełni przyswoimy za pierwszym podejściem jeśli chcemy jak najlepiej zastosować się do spisanych tutaj wskazań.

Ta szalenie interesująca i pouczająca książka otworzyła moje oczy na pewne niuanse decydujące o tworzeniu zdrowych stosunków z otaczającymi nas osobami. Zarówno współpracownikami, znajomymi, przyjaciółmi jak i członkami rodziny. Dostrzegłem pewne błędy w moich własnych zachowaniach, które mogły wpłynąć na to jak jestem postrzegany oraz jak rozwijały się moje związki z innymi osobami.

Sztuka budowania relacji to naprawdę interesująca i budująca lektura. Za sprawą książki wydawnictwa Onepress zrozumiałem, że jestem w stanie poprawić swoje stosunki z innymi ludźmi. Wymaga to jednak dużego wysiłku, a czasami nawet przełamywania własnych barier. O tym wszystkim dowiecie się czytając ten właśnie tytuł, do czego gorąco was zachęcam.

• Chce kupić
  • Między ludźmi
  • Dale Carnegie
  • Poradniki
  • Rozwojowe

Dodaj cytat z książki Sztuka budowania relacji