Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Okładka książki Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi Dale Carnegie
Okładka książki Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi
Dale Carnegie Wydawnictwo: Studio Emka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
How to win friends and influence people
Studio Emka
1995-01-01
1995-01-01
Paweł Cichawa
przyjaźń poradniki

Raz na jakiś czas stykam się z tą książką w komunikacji miejskiej, gdy ktoś kto usiądzie obok właśnie czyta ją w drodze. Niedawno zobaczyłam ją także na półce u mojej siostry, więc oczywistym było, że wskoczyła również na moją listę do przeczytania. Z ciekawości!

Ten poradnik ma prawie sto lat, a jednak wciąż można śmiało uznać go za elementarz podstaw relacji międzyludzkich. Zasady w nim zawarte nie są bardzo skomplikowane, ot proste przepisy, co robić, aby nadać naszym znajomościom więcej smaku i wyrazistości. Większość przytaczanych tu przykładów jest na tle biznesowym, natomiast zasady można spokojnie stosować nawet w życiu pozazawodowym. Mam wrażenie, że w obecnych czasach, warto sobie przypomnieć raz na jakiś czas, że wszyscy jesteśmy ludźmi i tylko spokój nas uratuje 😉

Jedna z moich pierwszych książek. Wiele lekcji to rzeczy,
które już znamy, ale nie przykładałamy do nich większej uwagi i nie stosujemy regularnie w zyciu codziennym.
Książka bardzo przydatna w rozwoju osobostym, ale tylko wtedy ,gdy bedziemy się stosować do opisanych zasad, a do samej książki bedziemy regularnie wracać.😄

Jedna z moich pierwszych książek. Wiele lekcji to rzeczy,

Treść książki jest niesamowita! Choć jej pierwsze wydanie pojawiło się prawie 100 lat temu, to w dalszym ciągu jest aktualna i autentyczna. Autor Dale Carnegie już z początku zachęca do zaznaczania samodzielnie części, które przyciągną naszą uwagę. W głównej mierze opiera się na realnych spotkaniach z osobami, których portfel nigdy nie będzie pusty. Czytałem ją codziennie, w tramwaju. Kilka głównych porad ma nam ułatwić życie i zdobywanie przyjaciół, a raczej są to sposoby, żeby ludzie nas lubili. Odpowiednia dla osoby na stanowisku kierownika i lidera.

Z pewnością warta przeczytania. Wiele zawartych w niej prawd jest ponadczasowych i do zastosowania "od zaraz". Niestety niektóre z sugestii dotyczących życia zawodowego nie sprawdzą się we współczesnym świecie. Określenia typu "bierz dużo dodatkowej pracy", "bierz nadgodziny", "po wykonaniu zadania proś o następne" zwyczajnie nie mają zastosowania w bezdusznych korporacjach, jednak lwia część książki to złote rady i każdy znajdzie tu coś dla siebie,

Książka, której potrzebujemy prawie wszyscy, żeby wzbogacać nasze życie i międzyludzkie więzy.

Świetna książka, mama mi ją poleciła po przeczytaniu, więc I mi od razu przypadła do gustu!

Dale to był wspaniały autor. Rady z tej książki najchętniej powiesiłabym na mojej tablicy korkowej i czytała zawsze przy uczeniu się do szkoły. Polecam serdecznie wszystkim osobą które chcą to przeczytać

Z jednej strony to banalne i pełne oczywistości, ale z drugiej coś w sobie ma, jakiś przekaz niesie.

Przyjaźń jest ważna, dzięki niej czujemy się wartościowi, doceniani, kochani i potrzebni. Warto ją pielęgnować i warto też sięgnąć po ten tytuł.

Jeśli chodzi o poradniki, to jeden z klasyków. Polecam, niezły.

Jeśli chodzi o poradniki, to jeden z klasyków. Polecam, niezły.

Obowiązkowa pozycja. Niby nic odkrywczego ale jednak świetnie pokazuje jak budować relacje międzyludzkie

• Psychologia
  • Rozwój osobisty