Tamtej nocy

Okładka książki Tamtej nocy Katarzyna Bester
Okładka książki Tamtej nocy
Katarzyna Bester Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Detektyw Aidan Winters (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Aidan Winters (tom 1)
Dlaczemu
2023-03-15
2023-03-15

W swoim domu po upadku ze schodów umiera znany aktor.. Prowadzone przez Aidana Wintersa śledztwo wskazuje, że to nie był wypadek, a do śmierci aktora przyczyniła się jego żona, która jest policjantką.
Równolegle prowadzone jest drugie śledztwo w sprawie zamordowania nieznanej kobiety w hotelu.
Czy te dwa morderstwa coś łączy?
Przez większość powieści akcja toczy się dosyć wolno, śledczy rozwiązują kolejne elementy łamigłówki, pod koniec jednak akcja przyśpiesza i skręca kilkakrotnie jak na drodze z ostrymi zakrętami prowadząc do zaskakującego finału.
Podobało mi się ten kryminał, przypominał mi powieści z tej kategorii z lat 80 czy 90 - tych, jak również seriale z tamtego okresu, w których śledczy się przyjaźnili, nie używali dużo wulgaryzmów, a do rozwiązania zagadek kryminalnych używali dedukcji i tylko w ograniczonym zakresie zdobyczy współczesnej techniki.
Z przyjemnością sięgnę po kolejne części. Polecam 😁

Czy te dwa morderstwa coś łączy?
Przez większość powieści akcja toczy się...

Śmierć celebryty zawsze wzbudza większe zainteresowanie aniżeli zwykłego mieszkańca miasta. Odejście znanego aktora, którego żona jest policjantką, dodatkowo intryguje z uwagi na okoliczności śmierci we własnym domu.

Carol milczała, akceptowała wybryki mężą- aktora i swobodne rozrywki. Jednakże jego śmierć stawia ją w centrum podejrzanych osób, z uwagi na zgon wskutek upadku ze schodów. Cienie wspólnego życia i upodobania męża, cierpienie i przemoc, upokorzenie to mroki małżeństwa, które ukrywała przed światem. Jedynie przyjaciółka, będąca prokuratorem znała prawdę. Młoda policjantka chciała uwolnić się z rąk trana, jednak zanim zdążyła ułożyć plan odejścia została nagle wdową.

Aiden Winters znajdzie winnego śmierci. Jest najlepszym detektywem, nieustępliwy, dąży do poznania całej prawdy. Wykopie każdą schowaną tajemnicę, odkryje rzeczy, które zrujnują wiele osób. Kto zepchnął aktora ze schodów we własnym domu? Alibi żony zaczyna chwiać się w posadach, natychmiastowa obecność adwokata i koleżanki prokuratorki wzbudza zainteresowanie i łańcuch podejrzeń. Ale to kolejna ofiara zaczyna kierować śledztwo na szersze kręgi, do osób z różnej branży w tym mieście.

Na jaw wychodzą ekscesy niewiernego męża, którego spore grono wielbicielek i kochanek w zawiły sposób splata się ze śmiercią w hotelu właścicielki biura turystycznego, w którym z kolei pracuje siostra Aidena. Carol próbuje dotrzeć do autora gróźb, które od śmierci męża stają się coraz bardziej niepokojące. Coraz więcej niejasności i pytań, a prawda jest zaskakująca. Czy wdowa okaże się niewinna? Ktoś zna tajemnice, i manipuluje informacjami, grając detektywom na nosie.

Bardzo interesująca i ciekawa książka, zaskakująca fabula, wyrazista kreacja bohaterów, którzy chwytają nasze emocje. Świetna lektura na wieczór, serdecznie polecam.

Jak dla mnie za lekka, jak na kryminał. Akcja sobie płynie. Duży nacisk na emocje bohaterów. Nie mniej jednak przesłuchałam ją z przyjemnością.

“Z pewną taką nieśmiałością” (kto pamięta tę reklamę?) sięgnęłam po tę książkę. Polska autorka, amerykańskie klimaty, czy to się mogło się udać?

Znany i podziwiany aktor zostaje znaleziony martwy przez swoją małżonkę Carol, u podnóża schodów w ich rezydencji.
To co początkowo wydawało się wypadkiem, w toku śledztwa okazuje się zabójstwem.
Sprawę prowadzi detektyw Aidan Winters, który od początku uparcie wierzy w winę młodej wdowy i robi wszystko, by to udowodnić.
Carol, która sama pracuje w policji, wie że pewne sprawy nie mogą wyjść na jaw, bez rzucania na nią podejrzeń. Swoje sekrety skrywa głęboko i może liczyć tylko na przyjaciółkę, która jest prokuratorem.

Kiedy zaczyna odbierać niepokojące głuche telefony, zdaje sobie sprawę, że może jej grozić niebezpieczeństwo. Jednak nie tego zgłaszając na policję sama próbuje rozpracować tajemniczego prześladowcę.
Tymczasem w śledztwie wychodzą na jaw nowe fakty dotyczące ofiary. Nie był to kryształowy człowiek, a mając rzeszę fanek i wielbicielek z wiernością też był na bakier.
Gdzie się podziało to szczęśliwe małżeństwo uwiecznione na fotografii w dniu ślubu?
I dlaczego Carol próbuje naciągać swoje alibi?
Do tego znów zostaje zamordowana kolejna osoba. No nie ma bata! Ktoś tu jest niezłym popaprańcem.

Nie przepadam za seriami, bo przeważnie wpadam w sam ich środek. Jednak po przeczytaniu tej książki, pierwszej z serii, chyba sięgnę po kolejne tomy jeśli się ukażą. Nawet nie spodziewałam się, że polska autorka odejdzie tak bardzo od naszych klimatów (uff) i stworzy atmosferę rodem z amerykańskich thrillerów. To nie była próba silenia się na podróbkę, tu została zrobiona fantastyczna robota, tak daleka od naszego rodzimego podwórka, na którym powstało masę gniotków kryminalnych.
To się naprawdę samo czytało.
Jestem pozytywnie zaskoczona i zaciekawiona dalszymi losami bohaterów wątku obyczajowego.
Coś mi się wydaje, że tam będzie się wyrabiać i na to czekam.

Sprawę prowadzi detektyw Aidan...

Gwiazdor kina spada ze schodów. Wypadek czy morderstwo? Sprawa trafia do detektywów: Wintersa i D'Abruzzo. Obaj doświadczeni i dociekliwi. Czy są w stanie rozwiązać tę zagadkę?

Katarzyna Bester w zupełnie innej odsłonie. Tym razem autorka funduje nam thriller i chce abyśmy poznali wydarzenia tamtej nocy.

Jaka ta książka była dobra! Naprawdę. Już dawno nie czytałam tak świetnego thrillera. Ciekawa fabuła, niebanalna intryga i bohaterowie nie do podrobienia. Czy może być lepiej? Myślę, że nie.
Nic tutaj nie było oczywiste. Z pozoru prosta zagadka okazała się nielada wyzwaniem do rozwiazania.
Po drodze pojawiły się utrudnienia, które zmieniały obraz sytuacji.
Książka trzymała w napięciu do ostatnich stron. Potrafiła zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie.
Wkręciłam się w tę historię. Z zainteresowaniem przewracałam kolejne strony, chcąc poznać odpowiedź na nurtujące pytanie.

Polubiłam Wintersa. Gość był upierdliwy, dociekliwy, a przy tym genialny. Podobał mi się sposób w jaki pracował, a jego potyczki słowne z detektywem Spaghetti, to boki zrywać. Kasia przemyciła w ich rozmowach dawkę humoru, który sprawiał, że się szeroko uśmiechałam.

Nie mam się tu do czego przyczepić. Czytałam tę historię dwa razy i jestem nią zachwycona. Lubię takie książki. Była to idealna odskocznia od słodkich romansów.

Nie pozostaje mi nic innego jak ją Wam polecić 🧡

Jaka ta książka była dobra! Naprawdę. Już dawno nie czytałam tak...

Skończyłam niedawno robić reread pierwszego thrillera Katarzyny Bester. Autorka wypłynęła na szerokie wody nowego dla siebie gatunku i od razu zaprasza nas do przeczytania serii z Aidanem Wintersem. Polecam serdecznie, jest to świetnie opowiedziane, skrupulatnie poprowadzone śledztwo w sprawie nieoczywistej śmierci popularnego aktora.
Aidan Winters wraz ze swoim partnerem zostaje wezwany do bogatej dzielnicy. Nasz detektyw, trzeba zaznaczyć, nigdy nie podąża utartymi schematami. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że aktor spadł ze schodów. Znalazła go żona, na dodatek policjantka. Aidan jednak nie zamierza od razu zamykać sprawy, będzie drążył dopóki nie dowie się prawdy, a w tej sprawie zdecydowanie coś mu śmierdzi. Także drążymy wraz z detektywem w nowojorskim aktorskim blichtrze poznając jego zakamarki i tajemnice. Podoba mi się styl w jakim prowadzona jest historia. Typowe po nitce do kłębka, odkrywając tajemnice poznajemy kolejne fakty by w sposób zaskakujący dowiedzieć się co tak naprawdę się wydarzyło.
Jeżeli jesteście fanami serii detektywistycznych to ta seria również powinna się Wam spodobać. Mamy charakternego, ponurego detektywa, mamy sprawę do rozwiązania. Mamy wszystko co dobra powieść kryminalna potrzebuje. Ja z czystym sumieniem mogę polecić i powiem Wam, że w drugim tomie też czeka na Was petarda.

Aidan Winters wraz ze swoim...

Autorka do tej pory pisywała romanse i to widać w tej powieści. Duży nacisk na emocje bohaterów. Ale książka ma wszelkie cechy kryminału, wątki poprowadzone prawidłowo, zakończenie nieoczywiste.
Do tego książka oznaczona jako pierwszy tom serii, więc liczę na dalsze tomy cyklu.
Polecam!

Polecam!

• Kryminał
  • Serie
  • Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Tamtej nocy