Wybrana

Okładka książki Wybrana Marek Stelar
Okładka książki Wybrana
Marek Stelar Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Iwona Banach (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Iwona Banach (tom 1)
Filia
2023-03-22
2023-03-22
komisarz Iwona Banach policja policjantka półświatek tajemnica zbrodnia Szczecin

Miałem nadzieję na jakiś powiew świeżości, ale niczego takiego tutaj nie znalazłem. To nie jest zła książka, i jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z tego typu literaturą, to nie powinien się zawieść. Natomiast nie jest to rasowy kryminał z zagadką do rozwiązania, raczej sensacyjniak z wartką, ale prostą akcją. Za dużo tego u nas w ostatnich latach wychodzi i chyba to zmęczenie materiału.

Wciągająca lektura. Zaraz po pierwszej części przeczytana druga.

Wciągająca lektura. Zaraz po pierwszej części przeczytana druga.

"Wybrana" okazała się najlepszą, najrówniejszą , najbardziej wciągającą i przykuwającą uwagę książką M.Stelara jaką przeczytałem do tej pory.
Wybrałem wersję audiobook (bardzo dobry lektor) i od rana do wieczora książka towarzyszyła mi podczas sobotnich zajęć.
Przez cały dzień śledziłem historię skrzywdzonej przez los Iwony Banach. Najpierw śmierć dziecka odcisnęła na niej piętno, później nieudana akcja zatrzymania podejrzanego po której została wydalona z policji. Trudne relacje z matką, obciążające i pełne osobistych wyrzutów. Na dodatek partner ją opuszcza. Życie prywatne i zawodowe legło w gruzach. W poszukiwaniu pracy sięgnęła dna zgadzając się na udział w szemranych interesach. Tylko czy to wszystko jest tym co się wydaje? Czy wydalenie ze służby to rzeczywiście wynik jej błędu czy też element jakieś większej układanki której padła ofiarą. Czy jej moralny kręgosłup złamał się, pod wpływem przeciwności losu, na tyle że bez wyrzutów sumienia będzie brała udział w interesach tych których do nie dawna ścigała. Sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami.
Warto bo to dobra lektura kryminalno sensacyjna z elementami obyczajowymi, które wzbogacają historię i lepiej rysują charaktery postaci, głównie postać samej Iwony Banach. Autor przedstawia historię płynnie, ze szczegółami, wiarygodnie, jednocześnie lekko zwodząc czytelnika, usypiając jego czujność by później zaskoczyć go zwrotami akcji. Siegam po drugą część bez zastanowienia.

Od poczatku czuc ze to jedna z dwoch tomow, co jednak nie odrzuca. Czyta i slucha sie wysmienicie! Totalnie wciagnela mnie hstoria Iwony Banach i jej przygod. Naprawde dobra lektura.

Styl dobry. Główny temat prostytucja w najbrutalniejszym wydaniu. Poza tym rozgrywki wewnątrzpolicyjne. W sumie nie było to złe, ale trochę mało prawdopodobne. Zwolniona policjantka, ale aż takie zaufanie bandziorów? No i to spotkanie w kiblu... nonsens
Nie odradzam.

Nie odradzam.

Kolejna książka Marka Stelara, która wciągnęła mnie nieomal od początku w wir opisywanych wydarzeń.
Komisarz Iwona Banach to kobieta o silnej osobowości. Chociaż mierzy się ze sprawami, które przerosłyby niejednego faceta, postępuje bardzo rozsądnie, działa szybko i konsekwentnie realizuje zaplanowane akcje.
czy jednak wszystko pójdzie po jej myśli?
Kto okaże się złym doradcą?
Było ostro i strasznie! Napięcie rosło , ale mimo tematyki, za którą nie przepadam, dałam radę.

Zachęcam do lektury .

czy jednak wszystko pójdzie po jej myśli?
Kto okaże się złym...

Dynamiczna, zdecydowanie lepsza niż druga część.

Dynamiczna, zdecydowanie lepsza niż druga część.

Rewelacyjny dwutomowy kryminał, wciągająca fabuła, mocna historia. To chyba jedyna książka tego gatunku, która mnie wzruszyła do łez, bardzo emocjonalny finał.
Kontrowersyjni bohaterzy, którzy muszą przejść na stronę zła, żeby zwyciężyło dobro. Jakie są granice ludzkiego okrucieństwa? To jedno z pytań, które kołacze się w głowie po przeczytaniu, ta lektura wzbudza wiele przemyśleń i długo po zakończeniu jest jeszcze w głowie, po raz kolejny przewija się w myślach.
To moje pierwsze "spotkanie" z Panem Markiem Stelarem i naprawdę niezapomniane, rozbudziło we mnie wielkie chęci na kolejną przygodę z jego bogatym stylem i mistrzowskim piórem, dlatego cieszę się, że jeszcze wiele przede mną.
Audiobook w wykonaniu Pana Mateusza Drozdy bardzo mi się podobał i polecam.
Moja ocena i opinia, dotyczy dwóch części, ponieważ tworzą całość.

Po piętnastu latach służby z powodu nieszczęśliwego wypadku w którym zginęli policjant oraz podejrzany komisarz Iwona Banach zostaje dyscyplinarnie zwolniona ze służby. Nie widząca świata poza swoją pracą w policji Iwona podejmuje coraz to mniej ambitne i słabo płatne prace. Wszystko zmienia się kiedy dostaje ofertę pracy od tajemniczej organizacji zapewniającej bogatym klientów wszelkiego rodzaju uciechy.
Lubię książki pana Marka Stelara i z wielką przyjemnością sięgam po kolejne. Z naprawdę wielką ciekawością i dużym oczekiwaniem rozpocząłem lekturę pierwszego tomu nowej serii z komisarz Iwoną Banach. Pierwsza połowa „Wybranej” była dla mnie jak wiadro zimnej wody.
Czy jeden z moich ulubionych autorów sięgnął dna zmuszony do pisania czegokolwiek w ustalonym przez wydawcę terminie ? Płytka monotonna, przewidywalna, jednowątkowa i niestety nudnawa treść zniechęcała do dalszego brnięcia.
Dopiero po połowie książki autor postanowił lekko zaskoczyć czytelnika twistem oraz wprowadzając ciekawsze motywy, zaskakiwać a nawet trzymać w napięciu. Ostatecznie całość jakoś obroniła się jednak lekki niesmak pozostał.
„Wybrana” to jedna z najsłabszych książek pana Stelara i pozostaje tylko mieć nadzieję, że dalsze części cyklu z komisarz Iwoną Nanach będą już tylko lepsze i to DUŻO lepsze.

„Są miejsca gdzie prawo się kończy, bo nie uwzględnia skali wyrządzonego zła”

Choć wśród policjantów powszechne jest podejście, że każdy przestępca mniej to powód do pochwał i gratulacji to jednak "góra" patrzy na to inaczej. Dlatego, gdy podczas realizacji zatrzymania prowadzonego przez komisarz Iwonę Banach dochodzi do śmierci 2 osób, w tym jej kolegi z zespołu zostaje ona w szybkim tempie zwolniona dyscyplinarnie. Jednak nie tylko jej świat zawodowy się wali ale i ten prywatny bowiem, gdy wraca do domu nie spotyka tam swojego partnera, a jedynie pozostawioną przez niego karteczkę o treści "Przepraszam. Kocham Cię". Iwona nie może się z nim skontaktować, mężczyzna zniknął bez śladu.
Jednak były funkcjonariusz to łakomy kąsek dla półświatka. Czy kobieta sięgająca dna zdoła oprzeć się propozycji, szczególnie, gdy ta jest bardzo kusząca pieniężnie?

Przyznam, że mam duży problem z oceną tej książki. Najciężej pisze mi się o takich książkach, które ciężko mi określić w kategorii złe/dobre.
Na pewno nie jest zła. W końcu działanie po drugiej stronie prawa jest mocno intrygujące. Nie ma tu też miejsca na półśrodki bohaterka musi działać tak by wykonać swoje działanie i jednocześnie przeżyć. Na plus jest też zdecydowana i silna postać kobieca.
Jednak kilku spraw się domyśliłam. O co jednak ciężko nie było bo inny scenariusz byłby nadwyraz dziwny... cały czas coś się działo ale... właśnie. Jednak jest jakieś ale, które nie pozwoliło mi się wciągnąć na maxa w tą historię.

• Audiobooki
  • Kryminał