Okładka książki Wieża Czarów

Wieża Czarów

Belgariada
typ
papier
Kagami
6.88 (187 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Belgariada - wspaniała epicka opowieść, rozgrywająca się na tle siedmiu tysięcy lat historii walk bogów, królów i ludzi, o niezwykłych krainach i wydarzeniach, o losie i proroctwie, które musi się wypełnić. ------------------------- W kolejnej części Belgariady bohaterowie nadal podążają ścieżką wyznaczoną przez Proroctwo, zmierzając ku przeznaczeniu, które musi się wypełnić. nikt nie może staną...

-------------------------

W kolejnej części Belgariady bohaterowie nadal podążają ścieżką wyznaczoną przez Proroctwo, zmierzając ku przeznaczeniu, które musi się wypełnić. nikt nie może stanąć mu na drodze - nawet bogowie.
Garion i jego towarzysze uciekli z krainy Murgów, unosząc odebrany złodziejom Klejnot Aldura.Lecz jego odzyskanie to jeszcze nie koniec przygody - przeciwnie, najważniejsza jej cześć dopiero się zaczyna, gdy w Rivie niektórzy członkowie drużyny dowiadują się, co przeznaczył im los.
Delikatnie mówiąc, nie są tym zachwyceni - ale też nie mają w tej materii nic do powiedzenia.
Zbliża się dzień spotkania Dziecka Światła i Dziecka Mroku - spotkania, które zadecyduje o losach świata.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Bacha85 | 2013-08-12
Przeczytana: lipiec 2013

Poprzedni tom zakończyło starcie dwóch mocy i odzyskanie skradzionego klejnotu, jednak jak się okazało, do końca przygody Gariona jeszcze daleko. W prologu dowiadujemy się więcej na temat Rivy oraz jej namiestników. O tym, jak wiąże się to z poznanymi bohaterami, przekonamy się dopiero w drugiej połowie książki.

W tym tomie zdecydowanie więcej miejsca zajmuje polityka i dworskie rozgrywki. W poprzednich księgach takie kwestie zostały tylko delikatnie wspomniane i nie poświęcono im zbyt wiele uwagi. Wcześniej najważniejsza była wędrówka oraz jej cel, a także drużyna złożona z odpowiednich osób, o których wspominało proroctwo. Wyjaśnia się w końcu to, czym jest Kodeks Mriński i co z niego wnika. Wszystko zmierza do wielkiej wojny, do której nikt nie jest tak naprawdę gotowy. Ale o tym, jak będzie wyglądało starcie wschodu z zachodem dowiemy się dopiero w ostatniej odsłonie Belgariady.

W tej księdze pojawia się kilka nowych postaci, jednak są raczej tłem, które dopełnia całość stworzone...

Lavon | 2013-03-03
Przeczytana: 03 marca 2013

Co? Już ostatnia kartka za mną? Szybko poszło.. ale było warto. Nawet mimo tego, że wyrzucono większość moich ulubionych postaci na drugi tor - a w niektórych przypadkach wręcz praktycznie po całości gdzieś zniknęli. Jestem trochę tym faktem zawiedziona, ale nawet to nie przekreśli mojej sympatii do tej serii. Aż szkoda zabierać się za następny tom, wiedząc, że to będzie finał. No to zacieramy rączki.. ;)

LadyAmara | 2013-05-13
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wprost "połknęłam" ten tom "Belgariady". Być może miało to związek z weekendową nadwyżką czasu wolnego... a może przyczyna leży gdzie indziej.

Zacznę od kwestii technicznych: tym razem Amber mile zaskoczył mnie dołączeniem mapki zarówno na początku powieści, jak i każdego rozdziału (mapka, mapka, mapka... *maniakalny śmiech*), zdumiał natomiast ilością literówek (z imienia księcia Kheldara nagminnie znikają "h", Gariona w pewnym momencie przechrzczono na "Garioka" itp.). Widać, że korektor przedkładał spokojne popijanie kawy nad rzetelną pracę. Ponadto tym razem projektant okładki (niejaki Steve Crisp, jak się okazuje) przeszedł samego siebie - w negatywnym tego określenia znaczeniu. Biorąc do ręki "Wieżę Czarów", widzimy na pierwszym planie pluskającego się radośnie jednorożca, w tle filigranowy zameczek umieszczony na szczycie fantazyjnie ukształtowanej skały, zaś za nim ciągnące się w nieskończoność, zamglone pole gigantycznych grzybów. Rzecz jasna, żaden z powyższych elementów w "...

nati02andi | 2012-09-22
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 21 września 2012

Obecnie uznaję "Wieżę..." za najsłabszą część Belegriady. Nie ma takiego dynamizmu, jak wcześniej, za bardzo skupiono się na polityce, po prostu brakowało akcji. Końcówka przynudza - wygląda to tak, jakby autor stracił naglę pomysły i pisał jak leci, byle tylko powiększyć objętość.
Ce'Nedra trochę irytuje podkreślaniem swojego statusu społecznego. Garion w końcu nie jest tak zarozumiały i egocentryczny jak wcześniej (ale nadal te wady w nim siedzą, zwłaszcza druga). Całość psuje jednak (co wspomniałam wcześniej) zrobienie z niego męskiej wersji Mary Sue - czarodziej o wielkiej mocy (który staje nawet w szranki z siedmiotysiącletnim Belgarathem, tylko czekać aż stanie się bogiem...), wielki król... Autor zbytnio idealizuje chłopaka, trochę za mało skupia się na reszcie drużyny.
Nie zmienia to jednak faktu, że cały cykl jest bardzo ciekawy. Teraz sięgam po kolejną część i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Maynard | 2012-09-04
Przeczytana: 26 maja 2010

Tom czwarty (i przedostatni) Belgariady niesie ze sobą zarówno wielkie zaskoczenia jak i atmosferę oczekiwania i przygotowania na wielki finał. Proroctwa powoli spełniają się, zagadki rozwiązują a bohaterowie nabierają jeszcze większej głębi. Garion, wraz z kompania, wraca na Zachód i trafia do Rivy gdzie wypełnia się wreszcie Wielkie Proroctwo, a na wschodzie zbierają się tysięczne Armie Angaraków i Mallorean. Wojna jest nieunikniona. Książka zachwyca lecz jest niesamowicie nierówna. Niby mamy tu akcję i rozpęd, lecz niestety poprzeplatany dywagacjami i lekką nutką nudy. No, ale jak wiadomo, cisza przed burzą...

sebogothic | 2013-08-07

Pierwsza książka z cyklu którą przeczytałem. Z początku nieco trudno było się połapać co i jak, ale nie żałuję. Dzięki temu przeczytałem poprzednie książki i mogę powiedzieć, że to naprawdę świetna fantastyka. Bardzo przyjemnie się ją czyta.

yuki90 | 2014-07-27
Anakha | 2014-07-13