The Treasured One
Kasia

Późną wiosną rozeszły się pogłoski o dziwnych przybyszach, którzy pojawili się na ziemiach pana Veltana. Do tej rolniczej krainy ściągnął Długa Strzała z towarzyszami; upojeni zwycięstwem nad przerażającym Vlaghiem, są pewni, że następny atak władcy Pustkowia także odeprą. Nie wiedzą jednak, że róg ma nową, potężną armię, że do inwazji na Dhrall szykuje się też Jalkan, który sprowadził na nowy ląd gotowych do świętej wojny amarickich duchownych.
Ani Długa Strzała, ani Jalkan nie mają pojęcia o istnieniu jeszcze jednej siły: istoty nie boskiej, ale i nie śmiertelnej, która potrafi kierować ludzkimi myślami i uczuciami.
Rolnicy i myśliwi, żołnierze i szaleńcy, bogowie i śmiertelnicy - wszyscy zostali uwikłani w wojnę, której wynik zdecyduje o losach świata.

Maria_K_M | 2012-09-16

Podczas, gdy pierwsza część jeszcze utrzymywała we mnie promyk nadziei na dobrą powieść, tak druga zburzyła wszelkie wątpliwości, że to jednak nie jest to czego oczekiwałam. Nie zarzucam niczego stylowi językowemu, czy ogólnemu zarysowi fabuły i postaciom stworzonym przez Eddingsa, ale czytając drugi tom "Marzycieli" zastanawiałam się, czy nie mam deja vu. Wszystko rozegrało się dokładnie tak samo jak w części poprzedniej. Nic zaskakującego, a dobro jak zwykle góruje. Odniosłam wrażenie, że autor, pisząc tą serię, wyczerpał się artystycznie i brakło mu pomysłów na zbudowanie czegoś ciekawego. Dla mnie książka kiepska, a 3/10 tylko ze względu na dość przyjemny i prosty język oraz fajną ideę grymaśnych bogów i ich rubasznych, zamorskich najemników.

Aiwlys | 2013-01-30
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 2011 rok

Od początku podoba mi się styl pisania obu autorów. Przede wszystkim jest lekki, dowcipny i naprawdę kapitalnie się to czyta. Bogowie są bogami i niejednokrotnie śmieszył mnie ich brak wiedzy na temat ludzkich zachowań. Na pewno trzyma w napięciu, ponieważ cały czas mamy do czynienia z bitwą pomiędzy ludźmi, a stworami z Pustkowia. Oprócz głównej akcji mamy także rozdziały opowiadające o przeszłości poszczególnych postaci aż do chwili obecnej. Można nawet pięć razy przeczytać o tym samym, ale z całkiem innego punktu widzenia. Generalnie książka jest bardzo dobra i polecam każdemu, kto szuka powodu, aby się rozchmurzyć.

Bamboocha | 2016-11-04
Daw1982 | 2016-10-24