Kryształowa gardziel

Tłumaczenie: Agnieszka Kwiatkowska
Cykl: Marzyciele (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Crystal Gorge

Choć została dwa razy pokonana i straciła dwie ogromne armie, groźna Vlagh nadal planuje zajęcie całego Dhrallu. W ciągu kilku dni jest w stanie wydać na świat miliony oddanych żołnierzy, a w tydzień stworzyć nowy gatunek. Obrońcy Dhrallu są początkowo pewni zwycięstwa - nabrali wprawy w poprzednich potyczkach i mogą liczyć na pomoc miejscowych plemion. Tymczasem muszą stanąć do walki ze stworami zupełnie innymi niż dotąd. I dużo bardziej niebezpiecznymi. Co gorsza, nie mogą już ufać swym bogom. A jakby tego było mało, do rozgrywki wtrąca się jakaś tajemnicza istota o nieograniczonych możliwościach. I nikt nie zna jej zamiarów.

Artur | 2017-01-02
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Kontynuacja cyklu jest utrzymana w tym samym duchu jak całość. Podobnie jak w drugim tomie - poznajemy historię z kilku różnych punktów widzenia, w zależności od postaci, którą wybierze autor. Powoduje to nawet kilkukrotne cofnięcie się w już przedstawionej fabule, aby zobaczyć coś co umknęło innym bohaterom książki. Ma to swoje minusy jak właśnie powtarzanie historii, z drugiej ma także plusy, gdyż w ten sposób lepiej poznajemy postaci i motywy jakie nimi kierują.

Jeżeli chodzi o trzeci tom, to nie wybija się z niczym ponad to co do tej pory przeczytane było w cyklu. Jeżeli ktoś się uparł aby przeczytać Marzycieli to także przez ten tom przebrnie.

ROB | 2017-01-18
Bamboocha | 2016-11-04