Wojna o dziecko. Historia surogatki z Ukrainy

Ewa Wyszyńska Wydawnictwo: Self Publishing kryminał, sensacja, thriller
Self Publishing
2022-10-14
2022-10-14
Ukraina wojna surogatka dziecko homoseksualizm Niemcy walka thriller sensacja fikcja historyczna

"WOJNA O DZIECKO. HISTORIA SUROGATKI Z UKRAINY" - EWA WYSZYŃŚKA

Na książkę trafiłam przez przypadek dzięki polecajkom na platformie BookBeat,
Jest to bardzo poruszająca opowieść dotykająca trzy ważne tematy.
Pierwszy to: Rozpacz po stracie męża i ojca dzieciom, samotne macierzyństwo, trudy jego to pierwsze,
Drugie to podjęcie najtrudniejszej decyzji, jaką jest bycie zastępczą matką. Celowo nie nazywam tego surogatką, ponieważ nie podoba mi się to słowo. Zastępcza matka jest ładniejszym sformułowaniem. Jest to najtrudniejsza decyzja jaką zarówno kobieta podejmuje jak i ludzie, którzy decydują się na ten krok. Jest to bardzo ładnie, pod kątem psychologicznym jest rozwinięty ten wątek.
Natalii ma dzieci i kredyt, który musi spłacić. Nie decyduje się na to, bo czuje się żywym inkubatorem, tylko chce ratować dzieci, zapewnić im byt i mieszkanie. Natalii decyduje się na to i zostaje wybrana przez parę ... gejów. Tu zaczyna się następny wątek. Trzeci temat tolerancja do cudzych wyborów, decyzji. Zarówno tych trudnych jakim jest noszenie w łonie nieswojego dziecka, a także życie mężczyzny ...
z mężczyzną, a nie kobietą czyli życie i potencjalna adopcja przez parę gejów.
Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wojna, która wybucha w Ukrainie.
Jak to odbija się na zwykłych ludziach, matkach, dzieciach, jak giną dzieci i z jakim bólem się trzeba zmierzyć . Autorka bardzo dokładnie oddaje emocje jakie targają ludźmi, którzy nagle muszą wszystko zostawić i mimo, że wcześniej walczyli o swój kąt i bezpieczeństwo teraz to nie jest najważniejsze, a jedynie ocalenie życia swojego i najbliższych.
Książka nie jest długa, ale mimo to czyta się ją jednym tchem , ponieważ historia bardzo wciąga.
Polecam zarówno książkę, ebook czy audiobook, który jest cudownie czytany.

OCENA 10/10
58/24 ( 01/05)/ OBYCZAJ 47/24
ilość stron: 210
DATA WYD: 14.10.2022
czas przewidziany czytania: 3 h 30 min.
Czas słuchania: 04 h 27 min
LEKTORZY: Sobczak Ewa
Anastazja
Skończona 03.05.2024 (słuchana)

"WOJNA O DZIECKO. HISTORIA SUROGATKI Z UKRAINY" - EWA WYSZYŃŚKA

Na książkę trafiłam przez przypadek dzięki polecajkom na platformie BookBeat,
Jest to bardzo poruszająca opowieść dotykająca trzy ważne tematy.
Drugie to podjęcie najtrudniejszej decyzji, jaką jest bycie...

Życie potrafi zaskakiwać...
„Matczyna miłość jest najsilniejsza ze wszystkich miłości na świecie, nie ma niczego, co mogłoby się z nią równać. Jest wpisana w ciało matki, w jej umysł, serce, to instynktowne uczucie, które nie potrzebuje ani myśli, ani wyjaśnień. Po prostu jest i każda matka dokładnie wie, w jaki sposób ta miłość działa.”

Poznajemy historię rodziny Tkachenko mieszkających blisko centrum Charkowa na Ukrainie, Nataliję, jej męża Igora i trójkę uroczych dzieci oraz małżeństwo Wolff mieszkające w centrum Berlina w Niemczech, Oskara i Nikalasa. Mąż Nataliji ginie przez zrządzenie losu. Kobieta chwyta się każdej pracy, by zapewnić dzieciom godny byt, lecz nadal nie wystarcza im pieniędzy na opłacenie wszystkich rachunków. Postanawia przyjąć propozycję wspólnego życia z kucharzem Andrijem, lecz ten w dniu, w którym dochodzi do rozmowy, oznajmuje jej, że się niedługo żeni. Po wielu próbach szukania lepszego zarobku trafia na ogłoszenie, aby zostać matką zastępczą tzw. surogatką.

W tym samym czasie małżeństwo Wolff przegląda katalog, aby wybrać matkę zastępczą. Nie jest to jednak prosta decyzja. Przecież ktoś ma urodzić ich dziecko. A jak się domyślacie, będzie nią Natalija. Nikt jednak się nie spodziewa, że będzie to walka o dziecko, gdyż Kijów został zbombardowany. „Rosjanie zaatakowali Ukrainę”. Jak skończy się historia Nataliji? Czy będzie bezpieczna? Czy odda dziecko, które nosi w swoim łonie? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się czytając, „Wojnę o dziecko” Ewy Wyszyńskiej.

Autorka ma niezwykle lekkie pióro. Jest to czwarta książka, którą jestem zachwycona. Historia Nataliji chwyta za serce, czuć jej ból, bezradność, determinację i emocje, które jej cały czas towarzyszą oraz walkę mimo przeciwności losu. Każda decyzja wiążąca się z macierzyństwem jest trudna i indywidualna.

Ciekawie została przedstawiona historia dwóch mężów mających marzenia o rodzicielstwie. Ich radość i wielkie plany, przeżywanie wszystkiego, nawet mnie się udzieliły.
Poznajemy również historię lekarza, który opiekuje się Nataliją i jest również przejmująca, bo jak wiemy, w dzisiejszych czasach szybciej mamy nową torebkę niż dziecko. Nie każdemu jest dane zostać rodzicem i poczuć w swoim łonie nowe życie.

Historia porusza, wzrusza, ale też bawi, zmusza do przemyśleń i porusza tematy, których często unikamy. Mamy wartką akcję i zwroty wydarzeń, od których nie można się oderwać. Polecam serdecznie.

„Czasami bywa tak, że widzimy jakiegoś człowieka i wzbudza on w nas pozytywne odczucia, zaufanie i bije od niego niewytłumaczalne ciepło, które chwyta za serce i już wiemy, przy pierwszym spotkaniu, że z tą osobą chcemy się kolegować czy przyjaźnić.”

Życie potrafi zaskakiwać...

Poznajemy historię rodziny...