Smacznego, kochanie...

Okładka książki Smacznego, kochanie... Ewa Wyszyńska
Okładka książki Smacznego, kochanie...
Ewa Wyszyńska Wydawnictwo: Ridero Seria: Ludzkie Granice kryminał, sensacja, thriller
Ludzkie Granice
Smacznego, kochanie...
Ridero
2022-02-21
2022-02-21
thriller thriller psychologiczny zaburzenia odżywiania powieść kryminał Zdrada Małżeństwo Toksyczny związek Toksyczne relacje Morderstwo

Właśnie debiutuje na Lubimy Czytać. Pierwszą powieścią ocenianą jest Smacznego kochanie. Nie będę zdradzać szczegółów tej historii, ale ograniczę się tylko do polecenia lektury. Bo to wyjątkowo smakowity kawałek prozy.Ewa Wyszyńska doskonale wie jak uderzać w klawisze klawiatury, by stworzyć tak wyrafinowane językowo dziełko. Nic tylko czytać i się zachwycać.

Miał być kryminał/thriller, a wyszło łzawe romansidło. Bohaterowie są drętwi, plastikowi, i czarno-biali, a ich dialogi sztuczne i napuszone. Banalna wersja znanej historii: kopciuszek zmienia się w piękną księżniczkę, porywa ją bardzo zły wilk, a ratuje dzielny, szlachetny rycerz na białym koniu.

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Smacznego kochanie…
Autor: Ewa Wyszyńska
Wydawnictwo: Ridero

Bardzo dziękuję autorce za egzemplarz do recenzji.

Nawet nie wiem, jak mam zacząć recenzję książki, po przeczytaniu, której czuję, jakbym czytała o swoim życiu. Czytając czułam ból i rozpacz głównej bohaterki. Nawet teraz, pisząc trzęsą mi się ręce i jestem poruszona tą historią.

Serdecznie gratuluję autorce za świetną książkę. Sama okładka nie mówi nic o książce, a opis zaciekawia, ale to, co przeczytanie pokaże wam jak kobieta jest traktowana, jak potrafi się nie akceptować tylko dlatego, że własny mąż traktuje ją strasznie.

Bohaterka to 35-letnia Kamila, która żyje z mężem w toksycznym związku. Facet ewidentnie traktuje kobietę jak przysłowiową kurę domową. A co sam robi zdradza ją na prawo i lewo. Kamila oprócz męża ma jeszcze jeden problem, nie akceptuje własnego ciała, tak kochani zmaga się z nadwagą. Boże jak ja nienawidzę jak ktoś się śmieje z ludzi co mają troszkę więcej ciałka. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że takie osoby mogą być chore i nie jest im łatwo zrzucić nawet kilka kilogramów. Ja sama jestem osobą o większych gabarytach i niestety mam ten problem, że sama się nie akceptuję, ale wiem, że można nad tym pracować. No ale co ta nasza bohaterka jeszcze musi przeżyć. Pojawia się motyw upragnionego dziecka, kobieta chce, a właściwie pragnie móc kochać i być kochaną przez małą istotę. Niestety tutaj też pojawia się problem, aby zajść w ciążę. No serio ja nie wiem, czy autorka mnie zna, ale opisała moje część mojego życie.

Nie będę wam zdradzać całej książki, bo trochę się jeszcze wydarzy, a pojawi się przyjaciółka Kamili i pewien policjant o imieniu Piotr.

Podsumuję książkę kochani, czytając gwarantuje wam dużo emocji i wylanych łez. Autorka stworzyła przepiękną historię, która w życiu też się może zdarzyć. Walka z własnymi demonami nie jest prosta i po przeczytaniu tej historii przekonacie się dlaczego. Akceptacja własnego ciała też nie jest prosta, a życie z mężczyzną, który nie kocha i nie szanuje kobiety nie pomaga.

Polecam każdej kobiecie, która nie czuje się kochana i akceptowana, aby przeczytać tę książkę.

Droga autorko ogromne gratulację i czekam na kolejne książki, bo już wiem, że chętnie sięgnę po kolejną.

Ewa Wyszyńska - strona autorska
Ridero

#recenzja #smacznegokochanie #ridero #ewawyszyńska #czytamlegalnie #kochamksiążki #zaczytanamama86 #żona #mąż #trauma #nadwaga #zdrada #demony

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Smacznego kochanie…
Autor: Ewa Wyszyńska
Wydawnictwo: Ridero

Bardzo dziękuję autorce za egzemplarz do recenzji.

Serdecznie...

Zwykle czytam thrillery,kryminały i sensacje więc z pewną dozą sceptycyzmu podchodziłam do tytułu i krótkiego opisu. Przeczytałam książkę w jeden dzień. Wciągnęła,szokowała wydarzeniami ale i czasami językiem. Życie pisze różne scenariusze i bohaterka Kamila jest tego idealnym przykładem. Polecam każdemu. Mam nadzieję że kolejne książki serii będą równie świetne!

"Czy naprawdę tak jest , czy zawsze wszystko kończy się dobrze , czy żyli długo i szczęśliwie to ostatnie zdanie również naszej bajki "
Historia 35 letnia Kamili , która trwa w toksycznym związku z mężem, którego tak na prawdę nic nie interesuje co czuje i przeżywa. Traktuje ją dosłownie jak przedmiot , kurę domową i osobę do zaspakajania swoich potrzeb seksualnych. A przecież mąż powinien być wsparciem i oparciem dla kobiety , - jednak nie w tym przypadku 💔💔 Dodatkowo w grę wchodzi nie akceptacja swojego ciała i zmaganie z nadwaga. Kamila ponadto z całych sił pragnie mieć dziecko , które obdarzyłaby swoją miłością . Dziecko, które wreszcie będzie ją kochać bezwarunkowo nie zważając na jej wady i wygląd . Ale i w tym aspekcie życia pojawiają się problemy upragnionego dziecka nie ma a mam wrażenie że Kamila bardziej obarcza winą za ty wszystko własnie siebie🥺🥺 Aleksander oszukuje żonę na każdym kroku, śmiało mogę stwierdzić że poniża ją zarówno słowami jak i czynami . Zdradzając na prawo i lewo posiadając pełno tajemnic . Czy tak robi kochający mąż i głowa rodziny .Czy to tylko iluzja prawdziwego związku. Ale co się stanie gdy ukryte tajemnice ujrzą światło dzienne. Czy kochający mąż za którego ma go Kamila będzie umiał przyznać się do winy i pozwolić odejść żonie a może nie bedzie umiał pogodzić sie z porażka i posunie się o krok dalej aby zatrzymać kobietę u swojego boku . I wreszcie przechodzimy do wątku przyjaciółki Kamili , której dziewczyna się zwierza ze swojego życia opowiadając o ciężkim losie przy boku męża, o nie akceptacji swojego ciała oraz o problemach w zajściu w ciążę . Ale czy ta przyjaciółka jest też tym za kogo uważa ją Kamila ? Czy nie wbije jej noża w plecy ?
Jak zmieni się życie Kamili gdy na jej drodze pojawi się przystojny policjant Piotr. I czy wreszcie na końcu czeka ją happy end czy zderzenie z rzeczywistością. Tego wam nie powiem ale dowiecie się sięgając po książkę "Smacznego kochanie "

Książką jest cudowna przy czytaniu nie raz miałam okazję zamordować Aleksandra. Wywołuje tyle emocji , że szok . Autorka manweruje uczuciami i zmaganiami w prawdziwym życiu głównej bohaterki poprostu czuje się to czytając książke. Mamy tu doczynienia ze zmaganiem się z własnymi wewnętrznymi demonami których bohaterka doświadcza na własnej skórze. Książka pokazuje że , każdy ma swoje wzloty i upadki ale trzeba unieść głowę do góry i przeżyć swoje życie tak jak tego my chcemy a nie jak ktoś chce żeby tak było . Poprostu nie ma rzeczy niemożliwych do zdobycia.
Autorka porusza bardzo trudny temat samokceptacji i szukania kanionu piękna oraz trwania w związku pozbawionym miłości i wzajemnego szacunku .Każda z nas widzi w sobie wady ale przecież nikt nie jest bez nich. Nie ma ideałów , najważniejsze jest zaakceptowanie siebie w 100%
Książkę przeczytałam w jeden dzień daje naprawdę dużo do myślenia. Na koniec wyciągnięty taki jeden morał . Każdy z nas jest inny i to jest na swój sposób piękne.
Książkę bardzo polecam a autorce bardzo gratuluję. Super robota jak dla mnie strzał w dziesiątkę 🥰🥰

• Brak Legimi A
  • LEGIMI