Jak upolować Drakulę

Okładka książki Jak upolować Drakulę Kerri Maniscalco
Okładka książki Jak upolować Drakulę
Kerri Maniscalco Wydawnictwo: Must Read Cykl: Stalking Jack The Ripper (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Stalking Jack The Ripper (tom 2)
Hunting Prince Dracula
Must Read
2022-11-09
2022-11-09
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz

Krwawe polowanie na wiekowego wampira? Czas - start!

Audrey Rose Wadsworth nie potrafi zapomnieć o dramatycznych wydarzeniach związanych ze śledztwem w sprawie Kuby Rozpruwacza. Gdy pojawia się okazja ucieczki, dziewczyna wyrusza do Rumunii wraz z Thomasem Cresswellem. Zamierza kształcić się w akademii medycyny sądowej, która słynie z wysokiego poziomu nauczania. Wkrótce okazuje się jednak, iż w murach zamku mieszka morderca. Pojawiają się obawy, iż prawdziwy Drakula powstał, aby zemścić się na niewinnych studentach i mieszkańcach...

Z niemałym podekscytowaniem powróciłam do przygód Audrey Rose Wadsworth oraz Thomasa Cresswella. Po wspaniałej przygodzie z Kubą Rozpruwaczem nadszedł czas na rozdział z... Drakulą! Kerri Maniscalco sięgnęła po mroczne i dość posępne legendy związane z rumuńskim folklorem, a jednocześnie zaprezentowała dalsze przygody ulubionych bohaterów. Czy warto zapoznać się z Jak upolować Drakulę?

Jak upolować Drakulę to udany powrót Audrey Rose Wadsworth i Thomasa Cresswella, którzy ponownie byli zmuszeni rozwikłać skomplikowaną zagadkę popełnianych zbrodni. Kerri Maniscalco świetnie poradziła sobie z nakreśleniem mrocznych, dramatycznych sytuacji, a jednocześnie potrafiła zauroczyć ognistą relacją głównych bohaterów. Fani serii i czytelnicy poszukujący ekscytującej lektury będą zadowoleni z podróży do Rumunii. Czy jesteście gotowi odkryć sekrety tytułowego Drakuli?

Pełna recenzja na stronie: weronine-library.blogspot.com | @paradisewithbooks

Krwawe polowanie na wiekowego wampira? Czas - start!

Jeśli podobała ci się pierwsza część to koniecznie przeczytaj! Choć jak dla mnie były momenty które zamulały fabułe i mogły być napisane w inny, ciekawszy sposób, to jednak bardzo mi się podobała. Nie odbiega od poprzedniej i gwarantuje świetną zabawę. Polecam!

Polecam:)

Polecam:)

Pierwsza część serii autorstwa Kerri Maniscalco porwała mnie na tyle, że musiałam natychmiast sięgnąć po następną. Myślałam, że będzie mi się podobała mniej, ponieważ uważałam, że nie da się powtórzyć efektu zaskoczenia po raz drugi. Ale udało się. Akcja książki przenosi się do Rumunii, a konkretnie do Akademii Medycyny Sądowej, w której Audrey Rose i Thomas mają zdobyć wykształcenie. Główna bohaterka musi zmierzyć się nie tylko z traumą związaną z wydarzeniami z części pierwszej, nieznośnym zachowaniem studentów, ale także z morderstwami, których wykonania nie powstydziłby się sam hrabia Dracula. Jeśli zaś chodzi o Thomasa to również będzie miał o czym myśleć. Oprócz pożądliwych myśli o pięknej Audrey Rose będzie musiał poradzić sobie z rodzinną tajemnicą dotyczącą własnego pochodzenia.
Wow. Ta część to była jazda bez trzymanki. Mogę zaryzykować fakt, że jest nawet ciut lepsza od pierwszej części. Ten nastrój, klimat i zwroty akcji to było naprawdę coś!. Po raz kolejny jestem zachwycona.

Kolejna książka, którą uwielbiam! Już pierwszy tom serii mnie zachwycił, głównie ze względu na niepowtarzalny klimat i genialnie wykreowanych bohaterów. Przez pierwsze 60 stron książki nie mogłam się "wkręcić" w akcję, ale później poszło jak z płatka. Na bieżąco razem z bohaterami odkrywałam zagadkę dotyczącą zabójstw. Nie miałam żadnych teorii, kto mógłby być mordercą, a jak już to bezpodstawne domysły, które potem okazywały się błędne. Motyw zabójstw został o wiele lepiej przeprowadzony niż w I tomie, ze względu na tą zawiłość oraz oczekiwanie do końca aby odkryć serię zagadek. Żal by było nie wspomnieć o genialnym poczuciu humoru Thomasa i jego ikonicznych tekstach. Uwielbiam go. Relacja głównych bohaterów miała swoje wzloty i upadki, ale koniec końców zakończenie utwierdziło mnie, że ta dwójka to niewątpliwie bratnie dusze. Czekam niecierpliwie na kolejny tom, aby poznać dalsze losy bohaterów.

6,5/10

„Jak upolować Drakulę” to drugi tom serii Stalking Jack the Ripper. Audrey Rose i Thomas Cresswell udają się do Rumunii, aby studiować medycynę sądowa. Niestety sprawa nie jest taka prosta, bo okazuje się, że są tylko dwa wolne miejsca, a chętnych jest dużo więcej.

Nie lubię Audrey Rose i jestem niemalże pewna, że ta bohaterka nie jest już w stanie zyskać mojej sympatii. Co innego Thomas - jego lubię coraz bardziej i tutaj to on jest najciekawszą dla mnie postacią. Wątek romantyczny jest okej, chociaż ciężko mi kibicować parze, gdy nie przepadam za jej połową 🙈

Podobał mi się mroczny klimat tej książki, ale zaznaczam, że bliżej mu do thrillera niż do horroru. Zagadka kryminalna była ciekawa i dużo bardziej mnie zaangażowała niż ta w pierwszym tomie.

Nie wiem... Trochę liczyłam, że zakocham się w tej serii. Myślę, że tak się nie stanie (chociaż jeszcze dwa tomy przede mną). Pamiętajcie jednak, że ja nie jestem targetem tej książki. Nastoletnie lata mam już dawno za sobą, a ta książka jest młodzieżowa. Dla mnie, aż za bardzo.

Według mnie to naprawdę udana kontynuacja.
Uważam, że to jedna z tych serii, w której drugi tom jest dużo lepszy od tego pierwszego. Podoba mi się ta tendencja, zwłaszcza, że właśnie zaczęłam czytać trzeci tom.

6,5/10

Po rozczarowaniu jakie przyniósł mi pierwszy tom tej serii, czyli Jak podejść Rozpruwacza, wyobraźcie sobie z jaką trwogą w sercu sięgałam po kolejny.

Tym razem wraz z Audrey i Thomasem udajemy się do Rumunii, w której oboje dostają szansę dostania się do akademii, w celu studiowania medycyny sądowej.

Powiem wam, że choć w dalszym ciągu dwójka głównych bohaterów szalenie mnie irytowała przez większość czasu, to w tym tomie autorce udało się stworzyć całkiem mroczny klimat, który sprawił że Dracule czytało mi się przyjemnie.

JEDNAKŻE w dalszym ciągu na pierwszy plan wysuwają się żenujące teksty Creswella wobec Audrey Rose (z wzajemnością),która sama nie wie jaką rolę w tym wszystkim chce grać. Uroczej, dobrze wychowanej panny, która nie może pokazać kawałka nogi, czy niegrzecznej dziewczyny, przekraczające granice przyjęte przez ówczesne społeczeństwo.

Naprawdę staram się pamiętać, że książka jest dedykowana nieco młodszej grupie odbiorców niż ja, ale nie jestem w stanie w pełni ignorować jej niedociągnięć, bo takich po prostu nie powinno być niezależnie od wieku grupy docelowej.

Ostatecznie ten tom całkiem mi się podobał pod względem klimatu i prowadzonej „sprawy”, ale wciąż to nie jest ✨TO✨

Powiem wam, że choć w dalszym ciągu dwójka głównych bohaterów...

Powracamy do naszych wspaniałych bohaterów Audrey Rose i Thomasa Cresswella. Tym razem przenosimy się do mroźnej i ośnieżonej Rumunii. Gdzie w dziczy lasu można spotkać groźne zwierzęta i równie o ile nie bardziej groźnego morderce.

Audrey Rose zdecydowanie potrzebuje zmiany otoczenia po tym wszystkim co się wydarzyło. Wraz z Thomasem Crosswellem jadą do jednej z najlepszych w Europie akademii medycyny sądowej, gdzie mają nadzieję uczyć się od najlepszych.

Czy uda im się osiągnąć swoje cele?
Czy do Rumunii powrócił Drakula?

Jeśli ktoś chcę jeszcze bardziej wczuć się w klimat książki, zdecydowanie powinien po nią sięgnąć w zimę. Oszronione drzewa, mróz i śnieg za oknem dopełnią całości, a historia będzie przez to jeszcze bardziej klimatyczna o ile to w ogóle możliwe.
16/17+

Po odkryciu kim był Kuba Rozpruwacz, Audrey wraz z Thomasem jedzie do Rumunii. Tam zaczyna walkę o miejsce w akademii medycyny sądowej. Miejsce, w którym ma zamieszkać jest zamkiem legendarnego Drakuli. Już w pociągu znajdują trupa, a co będzie dalej? Czy uda im się rozwiązać zagadkę dziwnych morderstw? Kto za tym wszystkim stoi?

Jestem mile zaskoczona postacią Audrey Rose. W pierwszej części denerwowała mnie niemiłosiernie, ale w tej nawet poczułam do niej nutkę sympatii. Tak jak wcześniej polubiłam Thomasa, tak teraz miałam z nim mały problem. Zauroczenie w dziewczynie sprawiło, że chłopak stracił jakiś swój urok, blask, tajemniczość.

Historia była bardzo ciekawa i czytało się ją bardzo szybko. Rozdziały są w miarę krótkie, ale zdarzyło się trochę ciągłego tekstu, który nic nie wnosił. Czuć mrok kryjący się w tej opowieści, co było niesamowite.

Nie domyśliłam się zakończenia, choć wcześniejsze tropy nie wskazują na cały motyw. Jestem ciekawa jak potoczy się akcja w trzecim tomie, bo może okaże się, że ostatnia część będzie najlepsza.

Jestem mile zaskoczona postacią Audrey...

Przemogłam się, po ciężkich doświadczeniach z pierwszą częścią, chociaż się zarzekałam, że nie sięgnę... ale te okładki są tak cudowne... <3
Druga część jest dużo lepsza. Już przygotowana do sposobu prowadzenia narracji, nie zżymałam się także na ciągłe docinki głównych bohaterów (rozumiem, że miało być to urocze... ale mnie nie porwało). Ogólnie najbardziej się wkręciłam przy ostatnich stu stronach, gdy akcja jest bardzo wartka i zaczyna się robić bardzo groźne (nie chcę spoilerować, ale możecie śmiało robić wtedy popcorn, bo jest niemal jak na dobrym horrorze!).
Ogółem przyjemnie się czytało. A zakończenie... nie spodziewałabym się tak lekkiego wątku :)