Legenda

2018-05-29
9788367195386
Mateusz Borowski
Inne

Pierwsza część według mnie o wiele lepsza. Raczej nie będę kontynuowała trylogii.

Kolejna emocjonalna rozgrywka!

Donatella Dragna zdołała osiągnąć swój cel, lecz wplątała się w niespodziewaną intrygę. Teraz musi wziąć udział w grze i odkryć prawdziwą tożsamość Mistrza Caravalu, Legendy. Nikt tego jeszcze nie dokonał, lecz stawką całej umowy jest jej życie i wolność. Tella nie spodziewała się, iż ponownie wkroczy do świata intryg, tajemnic i gier. Czy los będzie łaskawy i pozwoli jej zwyciężyć w tej niebezpiecznej grze?

Stephanie Garber kontynuuje dramatyczną historię ukazaną w powieści Caraval i nadchodzi z Legendą! Nie potrafiłam doczekać się dalszych losów sióstr Dragna, dlatego z niemałymi oczekiwaniami sięgnęłam po drugi tom ich przygód. Niebezpieczeństwo nie zniknęło, a intrygi oraz tajemnice zaczynają odgrywać coraz większą rolę w tej niełatwej grze. Jak zakończy się ta opowieść?

Legenda to niezwykle udana kontynuacja, która potrafi wzruszyć, rozbawić, ale także zaskoczyć nagłymi zwrotami akcji. Stephanie Garber doprowadziła do zaskakujących odkryć, a jednocześnie rozwinęła losy sióstr Dragna w nieprzewidywalnym kierunku. Fani twórczości autorki oraz czytelnicy poszukujący lekkiej, magicznej opowieści będą zachwyceni tą przygodą. Czy jesteście gotowi odkryć tożsamość tytułowego Legendy?

Pełna recenzja na stronie: weronine-library.blogspot.com | @paradisewithbooks

Kolejna emocjonalna rozgrywka!

JACKS!!!!!

JACKS!!!!!

Nie było to złe i chwilami naprawdę dobrze się bawiłam, jednak w sumie już na samym początku domyśliłam się kim jest Legenda i trochę mi to zepsuło zabawę. Moją ulubioną postacią tej części jest chyba Jacks choć momentami mnie przerażał.

Ten tom podobał mi się o wiele bardziej niż Caraval . "Legenda" jest o Donatelli czyli drugiej siostrze która musi wziąć udział w Caravalu aby ocalić kogoś kogo kocha. Przed nią bardzo trudne wybory które także będą miały swoje konsekwencje. Komu może zaufać? Czy cokolwiek w grze jest realne? I co wybierze?

Tella jest nieco inna niż jej siostra , Scarlett. Bardziej odważna i śmielej podejmuje niektóre decyzje. Jeśli chcecie się dowiedzieć kto jest Legendą to w tym tomie w końcu to nastąpi. To raczej nie jest spoiler ale według mnie ,ciekawa informacja. Zaraz sięgam za trzeci tom i jestem ciekawa jak potoczy się gra i jak potoczą się losy bohaterów:)

Tella jest nieco inna niż jej siostra , Scarlett. Bardziej odważna...

Dużo lepsza od pierwszej części, gdzie świat illuzji i ciągłego podważania rzeczywistości były mało przyjeme. Bardzo mi się podobało, że wybór Telli nie jest taki oczywiscy jak w innych bajecznych romansach. Niektóre sekrety wychodzą na jaw, dzięki czemu łatwiej się odnaleźć w historii. Polecam, seria fajnie się rozkręca :)

2,75/5⭐️
Mam bardzo mieszane uczucia

Z jednej strony sama historia bardzo mnie zaintrygowała i chce się dowiedzieć jaki i się skończy.

Z drugiej strasznie ciężko mi się czyta te książki.

Ciągle coś się dzieje, miejscami miałam wrażenie że aż za dużo. Chciałbym jakiejś przerwy żeby skupić się na samej bohaterce/ bohaterach.
Ta ciągła akcja mnie trochę męczyła.

Ale za to Dante>>>
To chyba najbardziej intrygująca postać u ciągnęła jak dla mnie całą fabułę

No, ale mimo wszystko przeczytam ostatni tom, bo serio jestem ciekawa zakończenia.

2,75/5⭐️
Mam bardzo mieszane uczucia

Z drugiej strasznie ciężko mi się czyta te książki.

Ta ciągła akcja mnie trochę męczyła.

Ale za to...

Gdy czytałam tą serie po raz pierwszy to bardzo wciągnął mnie ten świat i wydarzenia, i za drugim razem tak też było w przypadku Caraval. Jednak Legenda nie miała u mnie takiego samego efektu.
Nie wiem, czy trochę się męczyłam z tą książką przez chorobę, czy też fakt, że była dużo mniej porywająca. 🙃

„Legenda” to druga część historii Caravalu, tym raz z perspektywy Donatelli. Dobiła ona targu i teraz by oddać przysługę musi podać prawdziwe imię Legendy - coś czego nikt nie zdobył. By to zrobić musi wziąć udział w grze i ją wygrać. Ale nie będzie to proste. Teraz to ona jest graczem.

Donatella będzie musiała wybrać między tajemniczym przyjacielem a równie sekretnym Legendą. Jak zadecyduje jej serce?

GRA SIĘ JUŻ ZACZĘŁA! 🎲

Jak dla mnie Donatella jest dużo bardziej irytująca niż starsza siostra. Ta część momentami była dla mnie nudna, było jak dla mnie mniej akcji, taka trochę nijaka. Zdecydowanie nie zachwyciła mnie tak jak pierwszy tom serii. No i najważniejsze - była bardzo przewidywalna. Jak można się domyślić poznajemy tożsamość Legendy, i nie jest to żadne zaskoczenie - żaden plot twist, nic. Ogólnie cała powieść była dla mnie przewidywalna.
Nie wiem czemu, nie pamiętałam akcji ani trochę, więc nie sądzę by była to wina ponownego przeczytania.

Jednak pomimo tych ALE, które tu miałam, książkę oceniam pozytywnie. Dalej jest to coś nowego, gra wygląda inaczej, dużo nowej fabuły, a lepsze poznanie Donatelli też pomaga.

Następna część - Finał👀

Ocena:
7/10 ⭐️

Instagram/tiktok: @agnesereads

„Legenda” to druga część historii Caravalu, tym raz z perspektywy...

Czy może tom drugi być jeszcze lepszy niż tom pierwszy, który oceniłam 10/10? Okazuje się, że tak!!! "Legenda" to moje 12/10! Świetnie bawiłam się przy tej pozycji. Jeśli w pierwszej książce uwagę skupialiśmy bardziej na Scarlett i jej życiu uczuciowym, to w drugim tomie przyszła kolej na Tellę. Och, co tam będzie się działo! Drugi tom jak na mnie jest nieco mroczniejszy i bardziej pokręcony. Pojawia się też wątek z Mojrami i Talią przeznaczenia, wkracza do akcji nowy bohater — Jacks: młodzieniec o szarej moralności, tajemniczy i bardzo intrygujący. Jeśli chodzi o wątek romantyczny — to możecie się spodziewać trójkąta miłosnego, który nabierze obrotów w bardzo niespodziewany sposób! W tej części (mini spoiler) dowiecie się, kim jest zagadkowy Legenda i jakie nim kierują motywy. Książkę przeczytałam w 2 dni i od razu zabrałam się za ostatni tom! Bo napięcie na końcu wzrosło do poziomu maksymalnego i jak dobrze, że jest już cała seria wydana w Polsce i można od razu poznać finałowe losy wszystkich bohaterów. Kategoria wiekowa 14+ . Ten tom ocenia słowem "arcydzieło" - z pewnością ta seria trafi w moje top 10 książek młodzieżowych. POLECAM!!!

Po tym, jak pochłonął ją magiczny świat Caravalu, Donatelli Dragnie wreszcie udało się uciec od ojca i ocalić siostrę, Scarlett, od zaaranżowanego małżeństwa, skazanego na porażkę. Dziewczęta powinny świętować, jednak Tella jeszcze nie zyskała wolności. W desperacji dobiła targu z tajemniczym przestępcą, któremu winna jest coś, czego nikt jeszcze nie zdobył: prawdziwe imię Legendy, Mistrza Caravalu.
Szansę na odkrycie jego prawdziwej tożsamości ma tylko ten, kto zwycięży w legendarnej grze. Tella po raz kolejny staje w szranki, podążając ścieżką, która prowadzi ją ku następcy tronu o morderczych skłonnościach, nieszczęśliwej miłości i sieci tajemnic, dotyczących między innymi… jej siostry. Udział w Caravalu zawsze wymagał odwagi, sprytu i poświęceń. Teraz przed Tellą stoi jeszcze większe wyzwanie. Jeżeli nie dotrzyma umowy i nie dostarczy imienia Legendy, straci wszystko, co drogie jej sercu, a może nawet i własne życie. Jeśli jednak wygra, Legenda i Caraval zostaną zniszczeni na zawsze.