Matka chrzestna Noc

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Godmother Night
83-7150-593-0
Filifionka

Pełna subtelnego humoru i oryginalnej symboliki opowieść o miłości dwóch kobiet, Laurie i Jaqe, w których życie wkracza matka chrzestna Noc - drobna, ekstrawagancka staruszka, jeżdżąca ciemną limuzyną w otoczeniu pięciu rudowłosych motocyklistek. Tam, gdzie się pojawia ona i jej świta, zjawia się także śmierć, bo właśnie nią okazuje się staruszka, a główne bohaterki stają się partnerkami w tańcu śmierci.

Dociekliwy_Kotek | 2011-05-17
Na półkach: Przeczytane, LGBT - L

Lektura jeszcze licealna, zostały mi bardzo ciepłe wspomnienia. Jest w tej książce jakaś naturalność, kobieca mądrość, pasja, namiętność, jest zaskakująco piękna historia i głębokie uczucie, opisane z niezwykłą subtelnością. Koniecznie.

Nitager | 2016-04-19

Wpadła mi w ręce przez przypadek. Zacząłem czytać i przez mniej więcej jedną trzecią przeszedłem bez większego entuzjazmu. Potem nastrój zaczął mi się udzielać, aczkolwiek powiedzieć, że "powieść mnie pochłonęła" to o wiele za dużo.
Treść jest wprawdzie bardzo nieziemska i nierealna - ale spójna. Naiwna, przewidywalna, ale podana w sposób lekkostrawny. Szczerze mówiąc, jedyny zgrzyt, jaki powstał w mojej łowie przy czytaniu, był paradoksalnie spowodowany faktem, że umarły chłopiec lubił bawić się ze swą przyjaciółką w przebieranie - TO właśnie uznałem za niemożliwe. Generalnie, książka sprawia wrażenie, jakby autorka żyła wyłącznie w świecie kobiecym, o mężczyznach niewiele wiedząc. I w zasadzie dzieje się wyłącznie pośród kobiet.
Co sprawiło, że pomimo naiwnej treści nie poleciała w kąt? Dwie rzeczy. Po pierwsze, nastrój. Przez cały czas miałem wrażenie, że jestem pod wpływem jakiegoś łagodnego, uspokajającego psychotropu. A druga - miłość. Pięknie opisana miłość, połączona z...

Jakoś tak mi trudno się czytało, bo takie bajkopisanie, a ja chyba wyrosłam z tego wieku.

Aneta Tokarz | 2013-09-23
Przeczytana: wrzesień 2013

Na początku, nie mogłam odszukać się w nastroju tej książki, ale po przeczytaniu 1/3- wciągła mnie. Według mnie warta jest polecenia!!!

Megsss | 2013-08-30

Rewelacyjna, ciepła. Przygodę z nią wspominam z dużym sentymentem.

Filifionka | 2010-03-11

Jedna z książek mojego życia.

Ivy | 2016-04-13
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
bruxa | 2016-03-15
Marcin | 2016-01-10
    The Child Eater
    Rachel Pollack
    Steampunk
    Jeff VanderMeer, praca zbiorowa, Neal Stephenson, Ted Chiang, Ian R. MacLeod,...