Bliźniaczki

Tłumaczenie: Ewa Górczyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Taggert". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
Twin of Fire
Bliźniaczki
dona

Blair i Houston Chandler to bliźniaczki, pomimo iż mają inne temperamenty - są tak do siebie podobne, że nawet rodzona matka nie próbuje ich odróżnić. Dopóki bliźniaczki są małe, nikt się tym zbytnio nie przejmuje. Wszyscy zwracają się do nich po prostu "Blair-Houston", a dziewczęta beztrosko wykorzystują swoje podobieństwo, żeby płatać figle. Kiedy dorastają, sprawy mocno się komplikują, zwłaszcza gdy Blair po latach wraca do domu na ślub siostry. Wybrańcem Houston został miejscowy lekarz, którego Blair nie cierpiała przez całe dzieciństwo. Bardziej niż narzeczonego siostry Blair nie znosi tylko jednego mężczyzny - najbogatszego człowieka w mieście, Kane'a Taggerta...

isabelle142 | 2013-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Do sięgnięcia właśnie po tą książkę skłonił mnie nie tyle fakt, że lubię powieści tej autorki, ile imię głównej bohaterki - Blair, tak jak moja ulubiona żeńska postać z mojego ukochanego serialu Plotkara :)
Książka porusza dwa ówczesne problemy: losu górników i emancypacji kobiet. Trochę jednak miejscami mi się dłużyła, a niektóre szczegóły uważam za co najmniej zbędne.
Sam romans? Trochę 'telenowelski'... Żeby to zobrazować wystarczy w jednym zdaniu opisać relacje między kluczowymi bohaterami: (uwaga, początek spojleru) siostra mężczyzny, który miał zostać mężem jednej z bliźniaczek wyszła za mąż za narzeczonego drugiej bliźniaczki, która nawiasem mówiąc poślubiła w końcu tegoż jej brata (koniec spojleru). O ile ktoś poza mną się w tym połapie ;) Czytało się jednak dosyć przyjemnie, a z Blair była niezła kombinatorka (choć do tej z Plotkary jej baaaardzo daleko). Nie namawiam, nie zniechęcam :)

aleksawesola | 2014-05-21
Przeczytana: 16 maja 2014

Po przeczytaniu pierwszego tomu (Dama) tej serii nie spieszylam sie aby siegnac po kolejny. Nie bylo to ze wzgledu na slabe umiejetnosci pisarki, ale ze wzgelu na glownych bohaterow. Byli oni napomknieci wiele razy w pierwszej czesci i nie wzbudzili mojej sympati. Zarownu Leander wydaway mi sie byc zimny i nudny, jak i Blair sprawiala wrazenie egoistcznej. W 'Blizniaczkach' mialam okazje poznac ich znacznie lepiej, gdyz ich romans stanowi glowny watek tej czesci. Musze przyznac, ze calkowicie zmienilam opinie o obojgu. Moze nie zawsze rozumialam Blair, ale Leander naprawde wywarl na mnie dobre wrazenie. Co do fabuly, to pierwsza polowa ksiazki knocentruje sie na romansie glownych bohaterow, natomiast druga poswiecona jest walce o lepsze warunki pracy i walce z gangiem przestepcow.

weroniczka786 | 2015-11-05
Na półkach: Słabe, Posiadam, Przeczytane

W zasadzie bardzo lubie książki Pani Deveraux, jednak ta część bardziej mnie nudziła niz zachwycała. O wiele lepsza jest opowieść o Houston- siostrze bliźniaczce.

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 23 października 2010

"Zakochane siostry": "Młody człowiek miał pozostać w obozie aż do końca późnego wieczora, w każdej chwili narażając życie." (Lucky)
"Bliźniaczki": "Alanowi udało się spojrzec na nią z góry, chociaż był od niej niewiele wyższy" (Da Capo)

Kasia W-ka | 2011-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2011

Inny tytuł to "Zakochane Siostry"

Malwa | 2016-11-21
Lexksa | 2016-10-13