Night in eden
romans
ilowena

Bryony Wentworth, niesłusznie oskarżona o zabójstwo, zostaje zesłana do Australii. Sponiewierana fizycznie, lecz nie złamana na duchu, walczy o przetrwanie. Walczy również z mężczyzną, któremu została przydzielona, choć uczucia macierzyńskie nie pozwolą jej odwrócić się od jego małego synka. Pytanie tylko, jak długo Bryony będzie w stanie opierać się ojcu chłopca, szorstkiemu i tajemniczemu kapitanowi Haydenowi St. John

Marta07_86 | 2019-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Szczerze polecam. Na prawdę bardzo fajna książka, która jest ciekawa im bliżej końca. Bardzo mi się podobała. Na pewno jeszcze nie raz do nie wrócę.

kaktusowaona71 | 2019-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2019

Bezsprzecznie „Harfa”Candice Proctor może zostać zaliczona do jednej z bardziej oryginalnych historii w gatunku romans historyczny. Wszystko tu jest trochę inne. Akcja osadzona na terytorium Australii w czasach kiedy zaczynała dopiero być kolonizowana złodziejami, mordercami i przestępcami wszelkiego autoramentu przywożonymi na statkach z Anglii, a co za tym idzie zupełnie nietypowe jak na romans postaci bohaterów.
Ona – skazana i zesłana za morderstwo męża- On człowiek wolny, ale zamknięty w sobie i oschły, posiadający własny kawałek ziemi, na którym musi codziennie ciężko pracować jak wyrobnik. Wydawałoby się, że to układ mało sprzyjający porywom serca, lecz Candice udało się wykrzesać z tych nietypowych okoliczności naprawdę sporo. Książkę czyta się świetnie, bo fabuła pochłania i ciekawi. Nie ma tu typowego „całoksiążkowego” przesłodzenia.. wręcz przeciwnie, w większości panuje ciężka parna, pełna napięcia atmosfera, przeplatana chwilami poczucia zagrożenia, poczucia, że za...

rosa012 | 2019-05-14

Ciekawa pozycja, szczególnie interesujące jest miejsce w jakim rozgrywa się akcja. Bardzo podobała mi się końcówka. Ta książka nie należy do nudnych ;)

Martyna | 2019-05-07
Przeczytana: 07 maja 2019

Nowa Południowa Walia. Kolonia karna. Duże okrucieństwo, jednak piękne krajobrazy.
Główna bohaterka jest silna kobieta. Los jej jednak nie oszczędzał, a mimo wszystko pozostała wierna sobie.
To również historia rodzącej się miłości jak i opanowania mężczyzny (które mnie zadziwia).

janina_nowak | 2017-10-13
Na półkach: Przeczytane, Harlequinn

Bardzo ciekawie napisana, wartka akcja, świetny opis emocji towarzyszących dwójce głównych bohaterów, poza tym lubię plenery Australii :)

Tully | 2017-03-23
Przeczytana: 17 marca 2017

Troche to nie w porzadku dla Ciebie Candice, harfa mimo ze zostala wczesniej przeczytana dopiero teraz ma szanse ujrzec swiatlo dzienne, podczas gdy pozniejsza tasmanie tak zjechalam z blotem. Tak juz mam ze frustracja bierze nade mna wladze gdy cos jest zmarnowanego a taka opinie mam o Tasmani ale wracajmy do Harfy... Moje pierwsze spotkanie z pania Proctor i prawie sie zakochalam... nie wiem czy to ten klimat Australii ktory tak mnie ujal w romansach Kimberley Freeman czy tez ten klimat dawnych czasow ktory tak uwielbiam... Bryony kobieta skazana za nieumyslne zabojstwo meza na zeslanie do koloni brytyjskiej, traci swojego syna i zostaje sluzaca Kapitan Haydena i mamka jego malutkiego synka. Szczerze mowiac bylam zszokowana tym co czytalam na stronach ksiazki o losach kobiet wiezniarek, az ciezko bylo uwierzyc ze tak je traktowano a to byl los wielokrotnie ciezszy od smierci... Jednak Bryony ma szczescie bo kapitan to nie typowy wlasciciel, mimo ze od poczatku czuje do niej...

KamaBibi | 2015-07-19
Na półkach: Przeczytane, Coś dla serca

Takie romanse lubię! Romans zbudowany na motywie "pan i sługa", akcja osadzona w kolonialnej Australii, w czasie lektury jest cały czas namiętnie i burzliwie. Losy głównej bohaterki b. dramatyczne. Czytało się wyśmienicie. Książka podobnie skonstruowana jak "Papugi" tej samej autorki, którą też gorąco polecam.

Martoonia | 2014-11-29
Przeczytana: 23 listopada 2014

Motyw miłości zakazanej. Trudny temat i piękne wykonanie. Bryony przeżyła w swoim życiu więcej niż kiedykolwiek powinna, Hayden stara się żyć pomimo piętrzących się trudności. Ta dwójka spotyka się w niesprzyjających, trudnych okolicznościach, stojąc po przeciwnych stronach nad samą przepaścią. Jednakże trudne położenie krok po kroku zbliża ich do siebie i choć nie chcą przyznać – przyciąganie fizyczne powoli przeistacza się w przeciąganie emocjonalne, gdzie miłość wisi w powietrzu. Z całą pewnością polecam lekturę ;)

Evicca | 2014-06-12

Romansidło, ale bardzo wciągające. Jedno z lepszych, jakie mi wpadło w ręce. Nie za bardzo ckliwe i nie za bardzo naiwne. Uwaga: mocno wciąga. :)

Anna | 2014-05-24
Przeczytana: 24 maja 2014

Być może nie jest to książka wybitna, ale nie jest też - jak czytałam w niektórych opiniach - klasycznym romansidłem. Opowiada ona o czasach, kiedy brytyjskie władze pod koniec XVIII wieku zaczęły zsyłać wszelkich niemal skazańców - do odkrytej przez Cooka - Australii w rejon dzisiejszego Sydney.
Tam też trafiła Bryony, ciężarna młoda kobieta, skazana za nieumyślne spowodowanie śmierci męża. W Kornwalii pozostawiła swoją dwuletnią córkę, zaś urodzony już na kontynencie australijskim synek umarł. Zrozpaczona kobieta trafia do domu pewnego miejscowego farmera, gdzie ma zająć się opieką nad jego osieroconym 4-miesięcznym synkiem. Trudno jej znaleźć się w nowej sytuacji zwłaszcza, że jest zauroczona i zafascynowana Haydenem, swym nowym panem. Nie będę wdawać się w szczegóły, ale jedno muszę napisać - to pięknie opowiedziana historia miłości, nie przesycona wulgarnym erotyzmem, ale pełna namiętności, wyrozumiałości, spełnienia, ogromnego oddania i czułości. Trzyma w napięciu, czyta się...