Night in eden
romans
ilowena

Bryony Wentworth, niesłusznie oskarżona o zabójstwo, zostaje zesłana do Australii. Sponiewierana fizycznie, lecz nie złamana na duchu, walczy o przetrwanie. Walczy również z mężczyzną, któremu została przydzielona, choć uczucia macierzyńskie nie pozwolą jej odwrócić się od jego małego synka. Pytanie tylko, jak długo Bryony będzie w stanie opierać się ojcu chłopca, szorstkiemu i tajemniczemu kapitanowi Haydenowi St. John

Martoonia | 2014-11-29
Przeczytana: 23 listopada 2014

Motyw miłości zakazanej. Trudny temat i piękne wykonanie. Bryony przeżyła w swoim życiu więcej niż kiedykolwiek powinna, Hayden stara się żyć pomimo piętrzących się trudności. Ta dwójka spotyka się w niesprzyjających, trudnych okolicznościach, stojąc po przeciwnych stronach nad samą przepaścią. Jednakże trudne położenie krok po kroku zbliża ich do siebie i choć nie chcą przyznać – przyciąganie fizyczne powoli przeistacza się w przeciąganie emocjonalne, gdzie miłość wisi w powietrzu. Z całą pewnością polecam lekturę ;)

Anna | 2014-05-24
Przeczytana: 24 maja 2014

Być może nie jest to książka wybitna, ale nie jest też - jak czytałam w niektórych opiniach - klasycznym romansidłem. Opowiada ona o czasach, kiedy brytyjskie władze pod koniec XVIII wieku zaczęły zsyłać wszelkich niemal skazańców - do odkrytej przez Cooka - Australii w rejon dzisiejszego Sydney.
Tam też trafiła Bryony, ciężarna młoda kobieta, skazana za nieumyślne spowodowanie śmierci męża. W Kornwalii pozostawiła swoją dwuletnią córkę, zaś urodzony już na kontynencie australijskim synek umarł. Zrozpaczona kobieta trafia do domu pewnego miejscowego farmera, gdzie ma zająć się opieką nad jego osieroconym 4-miesięcznym synkiem. Trudno jej znaleźć się w nowej sytuacji zwłaszcza, że jest zauroczona i zafascynowana Haydenem, swym nowym panem. Nie będę wdawać się w szczegóły, ale jedno muszę napisać - to pięknie opowiedziana historia miłości, nie przesycona wulgarnym erotyzmem, ale pełna namiętności, wyrozumiałości, spełnienia, ogromnego oddania i czułości. Trzyma w napięciu, czyta się...

allison | 2011-04-18
Przeczytana: sierpień 2010

Jak każda chyba powieść pani Proctor, tak i ta wciąga, ale - niestety - zbyt często zalatuje romansidłem.

aleksawesola | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

Ksiazka ta bardzo wciaga, trudno bylo mi sie od niej oderwac. Miedzy glownymi bohaterami od samego poczatku jest to cos. Chemia jest wrecz namacalna. Pikanteri dodaje spoleczna sytuacja glownych bohaterow - ona zeslana mordeczyni zatrudniona do sluzyby, on pan, byly wojskowy, istotna postac tamtejszej spolecznosci. Pojawiaja sie dramatyczne momenty, gdy niszczona jest wiez matki z dzieckiem z powodow okrutnego prawa, czy tez smierci. Trudno jest nie uronic lzy. Przedstawione jest rowniez okrutne traktowanie skazancow w kolonii, jak i na statku w czasie transportu. Polecam

karjola | 2014-05-14
Przeczytana: 14 maja 2014

Może dlatego,że jestem właśnie po lekturze "Whitney moja miłość", to gorzej oceniam tą. Ale w porównaniu do tej pierwszej Harfa wydaje się tanim romansidłem. Z drugiej strony tandetę też czasem można poczytać;)była i namiętność i miłość i troska...czytało się dosyć dobrze. Momentami dreszcze przebiegały mi po ciele. I plus dla autorki,że zaciekawiła mnie historią Australii i za rys historyczny na końcu. O paru rzeczach nie miałam pojęcia,więc duży pozytyw dla książki za to.

Evicca | 2014-06-12

Romansidło, ale bardzo wciągające. Jedno z lepszych, jakie mi wpadło w ręce. Nie za bardzo ckliwe i nie za bardzo naiwne. Uwaga: mocno wciąga. :)

KamaBibi | 2015-07-19
Na półkach: Coś dla serca, Przeczytane

Takie romanse lubię! Romans zbudowany na motywie "pan i sługa", akcja osadzona w kolonialnej Australii, w czasie lektury jest cały czas namiętnie i burzliwie. Losy głównej bohaterki b. dramatyczne. Czytało się wyśmienicie. Książka podobnie skonstruowana jak "Papugi" tej samej autorki, którą też gorąco polecam.

marianka | 2017-02-05
Alix | 2017-01-05