Księżyc myśliwego

Okładka książki Księżyc myśliwego Karen Robards
Okładka książki Księżyc myśliwego
Karen Robards Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
Hunter's Moon
Prószyński i S-ka
2000-01-01
2000-01-01
Anna Maria Nowak
powieść romans

Do przeczytania tej książki zdecydowanie podkusiła mnie okładka - a co mi tam, jestem nastolatką, mogę oceniać książki po okładce :P.
I od razu w mojej głowie pojawiło się pytanie - co ma dwoje ludzi i koń do jakiegoś myśliwego? Nie będę wam tu spojlerować, powiem tylko, że zaciekawiona otworzyłam książkę. Prolog. Kolejne rozdziały.
Z niemal zwierzęcą łapczywością pochłaniałam kolejne słowa i zdania. Historia opisana przez autorkę jest ciekawa i intrygująca (trochę psychopatyczna, ale nie szkodzi).
Tylko jeden dość istotny szczegół spowodował, że ocena spadła o jedną gwiazdkę. Mianowicie - jak dla mnie miłość pomiędzy czterdziestoletnim facetem a dwudziestoparoletnią kobietą jest obrzydliwa. On mógłby być jej ojcem! Dlatego rozdziały, w których opisane było ich namiętne życie seksualne ominęłam szerokim łukiem - po prostu nie mogłam przestać myśleć o dzielącej ich różnicy wieku.
Pomijając ten jeden szczegół, nie zawiodłam się, książka świetna :)

Z niemal zwierzęcą łapczywością...

Bezsprzecznie zawiodłam się na tym tytule. Akcja wydawała się być bardzo ciekawa.
Przekręty na torach wyścigowych, okaleczanie koni i przekupstwa. Wszelkie zło świata koni zebrało się w jednej małej miejscowości, Sprawę bada FBI. I przez jeden głupi błąd w sam środek śledztwa wpada Bogu ducha winna pracowniczka stajni. No czy to nie brzmi zachęcająco?

Niestety autorka postawiła na nudne, wszystkim znane wątki, z których nic ciekawego nie da się wyciągnąć. Agent FBI postanawia udawać "chłopaka" wyżej wymienionej stajennej, by wykryć i wsadzić za kratki jądro zła. Oczywiście, bo jakżeby inaczej, na początku wrogo do siebie nastawieni współpracownicy, zakochują się w sobie. I tyle. Ten cały zawiły wątek, który rozwiązałam w pięć sekund, zostaje rozwiązany dzięki bezcennej pomocy Molly, źli ludzie wpadają za kratki.

Dodatkowo charaktery bohaterów, jak też ich inteligencja bardzo w oczy kole. Sama Molly tak bardzo działała mi na nerwy, że kilka razy musiałam powstrzymywać się od odłożenia książki. Agent FBI był zwykłym gburem, który zmienił się w kochającego mężczyznę. Zmienił charakter. W środku książki- MAGIA! (Albo nieumiejętność kreowania postaci)

Z tego stylu to chyba już wyrosłam. Plus, że nie była pisana w pierwszej osobie, co chociaż odrobinę wyróżnia ją spośród wszystkich innych książek młodzieżowych. Irytowały mnie różnego rodzaju dopiski myślowe (wybaczcie nieprofesjonalne nazewnictwo, ale w tym przypadku nie mam zielonego pojęcia jak to nazwać)w opisach, które chorobliwie często pojawiają się w "młodzieżowych bestsellerach"

Potencjał fabuły został straszliwie zaprzepaszczony i bardzo mi z tego powodu przykro. Bo zapowiadało się naprawdę ciekawie.

Niestety autorka...

Całkiem niezła książka na położenie się wieczorkiem do łóżka i poczytanie przed sem.

Trochę rozciągnięta, ale świetnie się ją czyta - jak większość książek Karen Robards.

Książka świetna. Czyta się doskonale. Polecam.

Książka świetna. Czyta się doskonale. Polecam.

Księżyc myśliwego = lekki kryminał + miły romansik. Fajnie sie czyta. Tajemnica, poszukiwanie, zagadka, miłość, seks, napięcie - wszsytko po trochu w zrównoważonych dawkach.

Książka jest wciągająca i relaksująca. Czegóż więcej trzeba... Polecam

Książka jest wciągająca i relaksująca. Czegóż więcej trzeba... Polecam

Ostatnio nie mam coś szczęścia do pożyczonych książek, ale ta przypadla mi do gustu. Lekki kryminał przeplatany romansem. Mieszanka idealna na letnie wieczorki z książeczką :-)

Niczym ta książka nie przekonała mnie do siebie. Zdecydowanie jest jedną ze słabszych w dorobku Karen Robards.

• 🔜 Następnie...
  • 🏠 Posiadam
  • Zobaczyć
  • Romans
  • Przeczytane w 2017
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Księżyc myśliwego