Małżeństwo po szkocku

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Scottish Marriage
Małżeństwo, po szkocku
dona

Barwna i pełna zabawnych sytuacji opowieść o perypetiach młodej dziewczyny, która w dramatycznych okolicznościach połączona zostaje "szkockim" węzłem małżeńskim z bogatym, dumnym i nieprzystępnym angielskim lordem. Czy inteligencja i poczucie humoru głównej bohaterki wystarczą, aby podbić jego serce?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

gwiazdka | 2013-05-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 05 maja 2013

Dwoje młodych ludzi zupełnie przypadkiem zawiera ze sobą małżeństwo. Ponieważ dowiaduje się o wszystkim towarzystwo, w jakim się obracają, małżeństwa nie da się odwołać bez kompromitacji jednej ze stron. Oboje więc kontynuują „zabawę”, mając nadzieję, że sytuacja sama się rozwiąże.
Książka jest lekka i przyjemna, ze szczyptą humoru, odpowiednia jako odprężenie na wieczór po ciężkiej pracy. Czego w książce mi brakowało, to obrazu jakiejkolwiek epoki, bo świat tu przedstawiony nie pasuje do żadnych czasów. Poza tym autorka nie potrafiła pokazać napięcia między bohaterami, wyszedł jej wiec ot taki leciutki romansik z odrobiną przygody.

Judyta | 2014-03-12
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ebooki, 2014
Przeczytana: 12 marca 2014

Czytałam tą książkę parę lat temu i wtedy odebrałam ją zupełnie inaczej niż obecnie. Za pierwszym razem podobał mi się bardziej, teraz czytałam ją raczej siłą rozpędu i bez większych emocji, bo wiedziałam jak się skończy.
Jednak porównując ją do choćby 'Jane Eyre' to jest to naprawdę świetna lektura, obfitująca w akcje i wywołująca uśmiech na twarzy. Ja jednak nie jestem fanką takich romansów, w których nowożeńcy mówią sobie na Pan i Pani, a pocałunek dłoni wywołuje rumieniec na całej twarzy.
Mimo to czyta się ją naprawdę szybko. Idealna na podróż czy leniwe popołudnie z herbatą w ręku. Miłośnicy tej epoki będą zachwyceni, reszta co najwyżej zadowolona.

Ewelynn | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

Pomysł na książkę był bardzo ciekawy jednak wykonanie jest bardzo kiepskie. Akcja tak szybko przechodzi jedna w drugą ze nie ma nawet jak się wczuć. Dialog są mdłe i bez polotu jak by ich nie było dużo byśmy nie stracili. Bohaterka która pyta się czy może zabrać książkę do sypialni ale powiedzieć o tym ze ukrywa młodą dziewczynę to już twierdzi ze nie musi. I te tabuny osób potrzebujących jej pomocy chyba tylko Matka Teresa może jej dorównać w tej materii.

Wildstyle | 2014-01-21
Przeczytana: 2006 rok

Moja ulubiona :D Uwielbiam pomimo wszelkich wad i naiwności fabuły ;)

Bożena | 2016-02-17
Na półkach: Dawne lektury, Przeczytane

Schematyczna i naiwna. Coś chyba jednak w sobie ma, bo jednak ją pamiętam.

Ania | 2012-03-19
Przeczytana: 2012 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

zabawna, trochę naiwna (jak to w romansach)historia dwojga zupełnie odmiennych ludzi, którzy w skutek zbiegu okoliczności stają się małżeństwem - pomysł niezły, ale można by rozbudować niektóre wątki. po ciekawym początku czytelnik czeka na wielki finał, a zakończenie choć szczęśliwe dla głównych bohaterów, trochę rozczarowuje.
swoją drogą zastanawiam się czy zwyczaj zawierania małżeństw w ten sposób kiedykolwiek w Szkocji istniał czy to tylko fikcja literacka? ;) miłe czytadło na jesienne popołudnie, ale bez "wodotrysków"

bunny86 | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016