Rok na końcu świata

Okładka książki Rok na końcu świata Agnieszka Zakrzewska
Okładka książki Rok na końcu świata
Agnieszka Zakrzewska Wydawnictwo: Filia Cykl: Saga czekoladowa (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Saga czekoladowa (tom 1)
Filia
2022-06-15
2022-06-15
9788381959407

Miło spędzony czas razem z Niną, jej przyjaciółką a zarazem wspólniczką w księgarni Manianą. Język autorki pozwolił mi wyobrazić sobie a nawet wyszkicowac każdego z bohaterów. Dlatego gdy wybieramy się busem do Holandii dostajemy jako czytelnicy specer po miastach razem z zapachami. A najplastyczniej i najsmaczniej opisane są praliny i inne smakowitości. Trudno mi było odmówić sobie tortu czekoladowego. Relacje jakie Nina Kostrzewska tworzy z Holendrami są dość intrygujące stąd śledziłam każdy wątek z dużym zainteresowaniem. Jak rozwinie się znajomość z Romeem i Valem. Kto będzie robił wszystko aby młoda Polka straciła bombonierkę? Tego wszystkiego można się dowiedzieć po zapoznaniu pierwszego tomu sagi czekoladowej.

Przeciętna literatura o niczym. Jestem zawiedziona treścią oraz lektorem, bo słuchałam audiobooka. Takie rozmemłane, nadmiernie słodkie, czasami trywialne. Skąd ta wysoka nota. Ale jest jeszcze 2 tom, zobaczę....

- Chcesz mi powiedzieć, że książki mają coś wspólnego z czekoladą?
- Wszystko mój drogi, wszystko. To dwie najpiękniejsze i najprzyjemniejsze rzeczy, jakie do tej pory wymyśliła ludzkość.*

Wszyscy marzymy i dążymy do tego, by te marzenia spełniać. Robimy wszystko, by się udało, ale czasami ponosimy porażki. Nina coś o tym wie, pragnęła mieć swoją księgarnię i wraz z przyjaciółką nawet ją otworzyła. Niestety konkurencja, manipulacje i zmęczenie doprowadza do zamknięcia tego miejsca oraz kłótni z Manią. Dla kobiety nie jest to najlepszy czas, ale dostaje niespodziewany list i postanawia skorzystać z zaproszenia, gdzie mieszka ktoś z jej rodziny. Co wyniknie z tej podróży?

Rok na końcu świata to bardzo przyjemna opowieść obyczajowa, przy której czytaniu dobrze jest mieć pod ręką coś czekoladowego. Słodycz pocieszy, gdy w życiu bohaterki dzieją się przykre rzeczy, ale też nieustannie miałam ochotę na niego, gdy cały czas czytam o pralinkach i innych pysznościach.

Autorka pisze niezwykle lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem. Historia należy do tych optymistycznych i z dużą dawką humoru, ale nie brak w niej też smutnych momentów i przeszkód do pokonania. Autorka pokazuje, jak ludzie mogą na nas wpływać, zwłaszcza jeśli nam na nich zależy lub im ufamy. Otula pewnością, że warto walczyć o marzenia i przypomina, by wierzyć w ludzi, bo są też ci dobrzy. Gotowi nieść pomoc i służyć życiowym doświadczeniem.

Pierwszy tom sagi kończy się tak, że czuje potrzebę sięgnięcia po kontynuację, a wam polecam sięgnąć po ten tytuł. Spędzicie z nim kilka zajmujących chwil.

#booktour by @kasienkaj7

- Chcesz mi powiedzieć, że książki mają coś wspólnego z czekoladą?

Fajna, pozytywna opowieść z dużą dawką dobrego humoru.

Fajna, pozytywna opowieść z dużą dawką dobrego humoru.

Tak tak tak! Trzy razy tak!
Jest to trochę mało realna opowieść ale takie też warto przeczytać. Bo czy ktoś wierzy w taki zabieg okoliczności,by w momencie plajty własnego interesu dostac w spadku po ciotce na drugim końcu świata kawiarenkę? Tu jest to akurat sklep z ręcznie wyrabiamy czekoladkami. Mało prawdopodobne.
Pomimo tego wsiąkłam w tą opowieść od pierwszych stron.
Książka napisana łatwym językiem choć nie ukrywam ,ze dwa razy musiałam zerknąć w google co to za sposób czy nazwa w opisie produkcji czekoladek.
Pięknie przedstawiony proces produkcji czekoladek i tyle pomysłów na wsady do nich, że na samą myśl ślinka ciekła.
Do tego miłosna historia w tle..
No ja przepadałam i polecam.
Jestem już też po drugim tomie ale ci..nie zdradzę tu nic 😁
Dziękuję za ten Book Tour.

Tak tak tak! Trzy razy tak!
Pomimo tego wsiąkłam w tą opowieść od pierwszych...

1. Ta książka jest o niczym, taka lepka masa wydarzeń, które niewiele wnoszą.
2. Bohaterowie są przerysowani - główna bohaterka chodzący ideał, oscie bohaterki - zrzędliwy starzec, ciotka - postrzelona staruszka. Wszyscy są jednowymiarowi.
3. Zupełnie niewiarygodne wydarzenia; typ trylogii, która powinna być jedną książką.

1. Ta książka jest o niczym, taka lepka masa wydarzeń, które niewiele wnoszą.

Historia dziewczyny która kocha książki , marzeniem jest własna księgarnia. Spełnia swoje marzenia ,ale bankrutuje. Nina od nieznanej ciotki otrzymuje zaproszenie do Holandii z entuzjazmem wybiera się w podróż. Nie było jej dane spotkanie z krewną , po przyjeździe dowiaduje się o jej śmierci. W testamencie otrzymuje sklep z czekoladkami. Jest warunek , Nina nie może sprzedać sklepu przez rok .Decyduje się zostać w Holandii i spełnić życzenie cioci. Czy Nina mimo konkurencji utrzyma czekoladowy sklepik? Przeczytajcie - serdecznie polecam.

Ciepła, wciągająca książka na popołudnie. Zdecydowanie sięgnę po pozostałe części :)

Prosta, "wakacyjna" historia, czyli z przymrużeniem oka, jeśli chodzi o dialogi i tzw. scenki sytuacyjne.
Czytająca Mirella Rogoza-Biel swym zbyt przerysowanym, żeby nie powiedzieć egzaltowanym głosem, tylko utwierdzała mnie, że w tej konwencji została napisana ta książka.
Nie za bardzo moja bajka.

Nie za bardzo moja bajka.

"ROK NA KOŃCU ŚWIATA" -Cykl: Saga czekoladowa (tom 1) - AGNIESZKA ZAKRZEWSKA
Jak dobrze, że na nią trafiłam. To prawda, że książki wydane przez wydawnictwo FLOW są zarąbiste. Na pewno zaraz sięgnę po następną część, ponieważ są jeszcze dwie.
Nina to główna bohaterka, młoda kobieta
z marzeniami i własnymi planami na życie.
Innymi niż zaplanował jej tato. Skończyła studia
i otwarła ze swoją przyjaciółką, księgarnię.
Wszystko by było pięknie, ale konkurencja
w postaci internetowych księgarni, wykańcza rynek małych, przytulnych, stacjonarnych księgarni. Do tego Marianna ma paskudnego męża, który jest zazdrosny o kontakty z Niną i oto, że prowadzą razem księgarnie. W wyniku intrygi poróżniły się i dlatego między innymi Nina wyjeżdża do Holandii gdzie ma objąć cukiernię i prowadzić ją, tuż po śmierci ciotki - od mamy siostry, z którą się poróżniła na długie lata. Teraz ma ciężki orzech do zgryzienia, czy ma zostać na rok w Holandii czy wrócić do Polski. O tym przeczytacie lub posłuchacie Polecam
Ciepła, dużo ucząca książka, o przyjaźni, miłości, marzeniach i szukaniu własnych ścieżek by znaleźć własną drogę. I o tym, że nikt za nikogo życia nie przeżyje, jak trzeba pozwolić młodym ludziom - i nie tylko - iść własną, nawet bolesną i
z potknięciami drogą. Polecam. Ja słuchałam na Legimi, ponieważ lubię tę lektorkę, ale na empiku także jest dobra. W sumie nie wiem czemu różne, zwykle jest jeden lektor. Polecam oba audiobooki.

OCENA 09/10
12/24 ( 12/01)/ OBYCZAJ 7 /24
ilość stron: 416
DATA wyd: 15.06.2022
czas przewidziany czytania: 06 h 56 min.
Czas słuchania: 10 h 56 min
lektorzy empik: Rogoza-Biel Mirella
lektorka Legimi Brudnias Daria,,
Anastazja
Skończona 24.01.2024 (czyta)

"ROK NA KOŃCU ŚWIATA" -Cykl: Saga czekoladowa (tom 1) - AGNIESZKA ZAKRZEWSKA
Nina to główna bohaterka, młoda kobieta
z marzeniami i własnymi planami na życie.
Innymi niż zaplanował jej tato. Skończyła studia
...