Rubinowa akwarela

Okładka książki Rubinowa akwarela Agnieszka Zakrzewska
Okładka książki Rubinowa akwarela
Agnieszka Zakrzewska Wydawnictwo: Wydawnictwo FLOW literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo FLOW
2023-10-11
2023-10-11

Agnieszka Zakrzewska i farmy tulipanów to połączenie doskonałe.Świetna książka, kilka wątków ,miłość do kwiatów...i nie tylko...To opowieść nie tylko o kwiatach ,ale też o p0rzyjaźni,szukaniu swojego miejsca w życiu i o pasji.Jak bardzo można być oddanym rodzinnym tradycjom?Jakie tajemnice kryje przeszłość?Super lektura nie tylko dla tych co uwielbiają kwiaty.Świetnie napisana Czytelnik oczami wyobraźni jest w każdym zakątku,który malowniczo przedstawia autorka. Polecam

Rodzice Richelli zwanej Ellą byli właścicielami kwiatowej farmy, w której można było znaleźć niepowtarzalne okazy tulipanów. Dziewczyna pomagała rodzicom jednak nie podziela ich pasji, a o wiele bardziej pociągała ją fotografia.
Z kolei urodzony w Warszawie Jakub Jansen, syn polskiej archeolożki i Holendra, który jako mały chłopiec przeprowadził się z mamą do Haarlemu uwielbiał kwiaty. W konsekwencji został florystą i otworzył kwiaciarnię.

Nie jest to moja pierwsza pozycja Agnieszki Zakrzewskiej. Dotychczas książki autorki mnie zachwycały. W tym przypadku było zupełnie inaczej. Mogę się tylko zastanawiać skąd tak wysokie oceny tej książki na portalu. Ja niestety wynudziłam się na maksa i zupełnie nie podzielam zachwytu nad tą pozycją. Myślałam, że będzie moment w którym się wciągnę i coś mnie zainteresuje, jednak dobrnęłam do końca i nic.
Na pewno sięgnę po następne pozycje autorki jednak tą książkę oceniam na 3 pkt.

1. Bardzo przeciętna, mało porywająca powieść.
2. Fabuła mało porywająca, miałkie, nudne postaci.
3. To jest taki typ powieści, że po kilku dniach nie wiesz o czym ona była.

1. Bardzo przeciętna, mało porywająca powieść.
2. Fabuła mało porywająca, miałkie, nudne postaci.
3. To jest taki typ powieści, że po kilku dniach nie wiesz o czym ona była.

No to kolejna rewelacyjna książka Agnieszki Zakrzewskiej ! Czytając tą powieść oczami wyobraźni jesteś skierowany do Holandii, gdzie poznajesz najpiękniejszy krajobraz Niderlandów (oprócz wiatraków i kanałów ;) ) świat tulipanów, ich nazwy, kolory, produkcje i wiele innych oraz rodzinne problemy, tajemnice i miłość. Książka ma też wątek polski ;) Czyta się ją lekko, pochłaniasz stronę za stroną. Książka która jest d tego tak pięknie wydana że dodaje tej powieści dodatkowy urok, są zdjęcia, opis tulipanów. Jest urzekająca jak można wymyślić tak świetną fabułę.

Gratulacje Agnieszka !!!

Gorąco polecam !!

I znowu spadek formy oraz zniżenie lotów. Pojawiła się jakaś taka bylejakość. Fragment, w którym jeden z bohaterów dźwiga walizkę zastanawia, bo kto dziś nosi bagaże? Walizki mają kółka, a jeśli z jakiegoś powodu nie mają, na lotniskach są wózki bagażowe. Od lat nie widziałam nikogo niosącego walizkę. I jeszcze "wywołała furorę". Z tego co wiem, nie ma takiego zwrotu w języku polskim

Śliczna historia w pięknej oprawie.

Śliczna historia w pięknej oprawie.

Audiobook🌷
Kolejna wspaniała powieść Agnieszki Zakrzewskiej. Richella de Klerk, zwana Ellą, wychowywała się wśród kwiatów w malowniczej wiosce pod Amsterdamem. Jej rodzice, Jaap i Mathilde, są właścicielami najstarszej w okolicy farmy tulipanów – Orange Bouquet. Jaap, oderwany od rzeczywistości marzyciel, zakochany w przyrodzie, specjalizuje się w tworzeniu nowych kwiatowych odmian, a jego pragmatyczna, twardo stąpająca po ziemi żona koncentruje się na finansach i sprzedaży. Richella pomaga rodzicom w czasie wakacji, ale nie podziela ich tulipanowej pasji. Interesuje ją fotografia, a jej marzeniem jest praca dla największych modowych pism w Nowym Jorku. Kiedy niespodziewanie otrzymuje propozycję stażu za oceanem, w prestiżowym magazynie „Harper’s Bazaar”, okazuje się, że zmuszona jest pozostać w Holandii i ratować rodzinną firmę przed bankructwem.
Czy Richella podoła wyzwaniu? Kto się okaże jej największym sprzymierzeńcem, a komu zależy na upadku tulipanowego imperium? Intrygująca, zaskakująca i przepełniona kwiatowym aromatem historia, pokazująca wagę rodzinnych więzi i siłę miłości, która lubi rozkwitać w najmniej spodziewanych życiowych momentach. Serdeczne polecam 🌷

Audiobook🌷

Holandia, dwa tulipanowe imperia, dwie rodziny, od pokoleń zajmujące się kwiatami, co je łączy a co dzieli. co przyniesie im los.
W książce znajdziemy też opisy odmian tulipanów, z treści wyciągniemy trochę porad ogrodniczych, kiedy sadzić, jak dbać o cebulki ;)
Dla miłośników kwiatów, posiadaczy małych ogrodów to fajna lektura ale i pozostałym powinna przypaść do gustu.
Polecam

Jako niepoprawna sroka, którą przyciągają piękne okładki, nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki, a gdy przeczytałam opis, to wiedziałam, że muszę ją przeczytać.
"Rubinowa akwarela" to historia o miłości o ziemi, do tradycji, do roślin, a przede wszystkim o miłości do tulipanów. Ja bardzo lubię kwiaty, w swoim ogrodzie staram się sadzić różne gatunki, lecz najbardziej urzekają mnie właśnie rośliny cebulowe, które wczesną wiosną wychodzą z ziemi żeby cieszyć oczy. Wiem, że nigdy nie dorównam holenderskim ogrodnikom, lecz co roku przesadzam i dosadzam coraz to nowsze odmiany. Zaskoczona jestem, że mam w swojej skromnej kolekcji odmiany, które opisuje autorka na początku każdego rozdziału. Chciałabym kiedyś na żywo zobaczyć te tulipanowe łany na polach i cebulowe kompozycje w ogrodzie w Keukenhof...

"Wiosną rozkwitało w nim siedem milionów kwiatów cebulkowych. Tulipany, hiacynty, krokusy i narcyzy przyciągały feerią barw i zapachów ich wielbicieli z całej Europy. Każdy szanujący się ogrodnik kiedyś tutaj terminował."
Autorka opowiada historię przeplatających się losów trzech rodzin, poznajemy ich powiązania i łączące ich zamiłowanie do kwiatów.
Richella de Klerk, którą babcia postanowiła nazywać Ellą, wychowała się na kwiatowej farmie Orange Bouquet. Jaap, ojciec Elli, ciągle tworzy nowe odmiany tulipanów, marzy o tym, żeby uzyskać czarny kwiat... Matka Richelli jest księgową, więc sama podejmuje decyzje biznesowe a mąż akceptuje je bez wahania. Dzięki temu uzupełniają się wzajemnie a ich farma rozkwita.
Jakub Jansen dzieciństwo spędził... w Warszawie, jego matka jest Polką i dopiero po kilku latach wyjechał do Holandii. To była bardzo znacząca w jego życiu, nie mógł się początkowo z tym pogodzić, chciał wrócić do Polski i zamieszkać z dziadkami. Jednak nowopoznany ojciec wpadł na zaskakujący pomysł i udało się chłopca przekonać do zamieszkania w Holandii. Jego pasją od dziecka były... kwiaty.
Sylvan Pennings jest sąsiadem Jaapa i jego przyjacielem, razem chodzili do szkoły i razem uczyli ogrodnictwa. Farma Sylvana to Flowerbulbs, prowadzi ją z synem oraz drugą żoną, która chciałaby, żeby przestał spotykać się z przyjacielem a zaczął bardziej dbać o firmę. Chiara marzy o życiu w luksusach wśród blasku fleszy i o organizowaniu eventów na tulipanowych polach.

"Ciągnące się długimi pasmami zagony wydawały się smutne i pozbawione barw, ale w żyznej glebie kiełkowało już nowe życie. Tulipany zasadzono w pierwszej połowie września, żeby ich mięsiste cebule otoczone zaschniętymi łupinami miały czas na ukorzenienie."
Co łączy i dzieli te rodziny? Jakie los przyniesie im niespodzianki? Czy młodzi zostaną wśród tulipanów, żeby kontynuować prace rodziców i dziadków? Kto i dla kogo będzie oparciem, a kto zdrajcą? Czy wiecie jak tworzy się nowe gatunki tulipanów?
Tego wszystkiego dowiecie się z tej książki. Jest to pasjonująca opowieść, która niemal sama się czyta.
Dla tych co kochają kwiaty, a zwłaszcza tulipany, to lektura obowiązkowa. Lecz innym również powinna się podobać.
Polecam.

83/100/23 „Rubinowa akwarela”, Agnieszka Zakrzewska- obyczajowo-miłosna, wielowątkowa z intrygami, tajemnicami i odnajdywaniem „własnego ja”. Czytając czułam sie odużona niesamowitym bukietem tulipanowych zapachów. Błądziłam wśród mnóstwa odmian zatapiając się w cudownej wielowątkowej historii. Bardzo polecam.

• Przeczytane 2024
  • Obyczajowe