Słodko-gorzkie sekrety

Okładka książki Słodko-gorzkie sekrety Agnieszka Zakrzewska
Okładka książki Słodko-gorzkie sekrety
Agnieszka Zakrzewska Wydawnictwo: Filia Cykl: Saga czekoladowa (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Saga czekoladowa (tom 3)
Filia
2023-04-12
2023-04-12
literatura polska

1. Zdecydowanie podtrzymuje tezę, że to powinna być jedna książka może wtedy udałoby się uratować tę opowieść.
2. Pojawienie się raptem do szczętu złej bohaterki żeńskiej, której zachowania są zupełnie nie zrozumiałe i nie mają żadnego sensu - przyprawiają o zgrzyt zębów.
3. To co miało być przeciwnościami losu raptem wszystko magicznie bez udziału głównej bohaterki się rozwiązuje - Nina jest jak chroniona opatrznością i wszyscy za nią załatwiają jej problemy.
4. Pozastali bohaterowie są tak miałcy, że aż nawet nie ma o czym pisać.

To bardzo przyjemna książka, zresztą całą serię oceniam na bardzo dobrą. Przeniosła nas w słodki świat czekolady. Sprawiła, że zupełnie inaczej spoglądam na czekoladę. Może rzeczywiście podchodzę do niej zbyt przedmiotowo, nie delektując się jej smakiem? Choć czekolada była tylko tłem dla rodzinnej historii, tajemnic, szukania miłości to jednak zamiłowanie do nie połączyło tak wielu ludzi. I w życiu też tak jest, jeśli siedzimy w domu nie wyściubiając nosa ze swoich czterech kątów to nic się nie dzieje, życie przemija a jeśli odnajdziemy pasję, wyjdziemy z nią do ludzi to poznajemy coraz to nowsze osoby, przez co życie staje się wartościowsze.

To koniec naszej czekoladowej opowieści. Nina odnalazła siebie i swoją miłość. Do końca poznajemy historię rodziny czasem słodką ,czasem gorzką jak czekolada.

"SŁODKIE GORZKIE SEKRETY" - Cykl: Saga czekoladowa (tom 3) - AGNIESZKA ZAKRZEWSKA
To już ostatnie spotkanie z przygodami z czekoladą, poznawaniem tajemnic i losami bohaterów książki.
Przede wszystkim jednak z Nina, jej rodziną ( oraz sekretami nie zawsze miłymi, rodzinnymi) i przyjaciółmi. To taka książka, która czyta się lub słucha i chce się poznać dalsze losy już, natychmiast i jednocześnie żal kiedy się skończy .
Bardzo polecam całą sagę, cudowna opowieść
z przepisami, która zostanie ze mną na długo,
a być może na zawsze. Polecam znów w każdej formie, choć jest zmieniona lektorka, to bardzo polecam również. Sekret takich książek polega na słuchaniu lektorki ciut przyspieszonej, na pewno daje to cudownie słodko gorzki odbiór. Naprawdę mało jest takich opowieści, a szkoda. Czytajcie, słuchajcie i zatapiajcie się w czekoladzie i jej aromacie. Czekolada jak książki ma swój klimat i smak. :)

OCENA 10/10
15/24 ( 15/01)/ OBYCZAJ 10 /24
ilość stron: 376
DATA wyd: 12.04.2023
czas przewidziany czytania: 06 h 16 min.
Czas słuchania: 10 h 24 min
lektorzy empik: Cieślik Donata
lektorka Legimi Cieślik Donata
Anastazja
Skończona 27.01.2024 (słuchana)

I na tym tomie seria czekoladowa się kończy. Nina nadal ma problemy w Malinowej Bombonierce te związane z czekoladą i inne całkiem przyziemne. Kończy się historia Emilii i testament otwiera swoje sekrety. I jak w życiu także w Malinowej Bombonierce życie ma słodko-gorzki smak. Piękna saga, polecam.

To trzeci, ostatni tom Sagi Czekoladowej i tak jak czekoladki tak i życie czasami jest słodkie czasami gorzkie.
Cały czas równolegle poznajemy walkę Niny o utrzymanie Malinowej Bombonierki jak i historię Emilii opisaną w pamiętniku. Obie dla przyjaciół i ludzi których kochały były wstanie zrobić wszystko.
Polecam

Polecam

Audiobook 🍫
Ostatni trzeci, finałowy tom czekoladowej sagi, w którym wszystkie tajemnice mają słodko-gorzki posmak.

Przewrotny los nie przestaje zaskakiwać Niny kolejnymi życiowymi niespodziankami. Tym razem właścicielka Malinowej Bombonierki wpada w tarapaty z powodu tortu Sachera, przysmaku austriackich cukierników. Czekoladowy wypiek okazuje się totalną katastrofą, a Nina i jej zespół muszą uporać się z niezwykle drobiazgową kontrolą surowych inspektorów jakości. Historia ciotki Emmy pokazuje jednak, że nigdy nie należy się poddawać. Po ucieczce z zakonu Emilia Dobrzycka poznaje Juliana van Toorna, z którym wyjeżdża do Amsterdamu. Młodzi zawierają sekretną umowę, ale Julian nie dotrzymuje jej warunków. Zrozpaczona Emma pojmuje, że wpadła w pułapkę bez wyjścia.
Tymczasem w chocolatierce pojawia się nieoczekiwanie miłość. Kto jest najszczęśliwszy na świecie, a komu to gorące uczucie jest nie w smak? Gdzie znajdują się czekoladowe wzgórza i jaki sekretny zapis zawierał testament Emilii? Poznajcie trzeci, finałowy tom czekoladowej sagi, w którym wszystkie tajemnice mają słodko-gorzki posmak, sprawdzone receptury wymagają odświeżenia, a emocje wypełniające życie jak smakowity ganasz, buzują pod wpływem najważniejszego ze wszystkich składników - wielkiej miłości. Fantastyczna saga, która bardzo przypadła mi do gustu. Serdeczne polecam🍫

Audiobook 🍫

Trzeci i ostatni tom tom cyklu pt: „Saga czekoladowa”.
Nina nie ma ani chwili wytchnienia, cukiernicza katastrofa, kontrola inspektorów jakości, ktoś bardzo chce zniszczyć dobre imię Bombonierki. Ale dziewczyna, podobnie jak kiedyś jej ciotka Emilia, nie poddaje się. Z wypiekami na twarzy czytałam wspomnienia z notesu Emilii, o tym jak po ucieczce z zakonu poznaje Juliana i wpada z deszczu pod rynnę. Jaki warunek skrywa testament? Czy czekolada może być pikantna? Czy miłość jest niezbędnym składnikiem ?
Cudna historia, w której wszystkie tajemnice mają słodko-gorzki posmak.
Autorka pięknie pozamykała wszystkie wątki i aż żal że to już koniec. Znajdziecie tu wszystko: życiowe problemy, miłość, rywalizację, intrygi, ciekawą fabułę. Z przyjemnością wrócę jeszcze kiedyś do Holandii i czekoladowej sagi. Polecam!

Trzeci i ostatni tom tom cyklu pt: „Saga czekoladowa”.

Wszystkie moje oczekiwania zostały spełnione w tej historii. Słodka historia dwóch konkurencyjnych słodkich wypieków. Bardzo przyjemnie zakończona.

Jest to trzecia część „Sagi czekoladowej” Agnieszki Zakrzewskiej.
Nina w dalszym ciągu musi walczyć o Malinową Bombonierkę a na dodatek przez tort Sachera ma na głowie holenderski sanepid. Inspektorzy są bardzo dokładni i badają każdy zakamarek. Mamy także dalszą opowieść o losach ciotki Niny – Emilii Dobrzyckiej i o tym jak poznała swego męża Juliana van Toorna. Właśnie od Emilii Nina otrzymała w spadku czekoladziarnię.

Autorka ma ciekawy styl i ksiąŻkę przeczytałam z przyjemnością. Rzeczywiście tak jak czekolada nasze życie również bywa raz słodkie, innym razem gorzkie. Historia wciąga a bohaterowie są dobrze wykreowani. Przez cały czas równolegle jest przedstawiana historia Niny, jak też historia Emilii opisana w pamiętnikach. Nina była osobą otwartą i życzliwą, dla tych których kochała gotowa była zrobić wiele i koszty nie miały znaczenia. Przez cały czas miała wsparcie w rodzinie i to było piękne.
Książką podobnie jak czekoladą można się delektować i mile spędzić z nią czas. Oceniam ją na pełne 7 pkt.

Jest to trzecia część „Sagi czekoladowej” Agnieszki Zakrzewskiej.

• Przeczytane 2023
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Słodko-gorzkie sekrety