Kemping Chałupy 9

Okładka książki Kemping Chałupy 9 Katarzyna Janus, Renata Kosin, Marta Matyszczak, Dorota Milli, Alek Rogoziński, Marek Stelar, Joanna Tekieli
Okładka książki Kemping Chałupy 9
Katarzyna JanusRenata Kosin Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2022-06-01
2022-06-01
9788381959919
literatura polska

Okładka książki Kemping Chałupy 9 / Pocałuj mnie pod jemiołą (Pakiet) Katarzyna Janus, Renata Kosin, Joanna Tekieli
Kemping Chałup... Katarzyna Janus, Re...
Okładka książki Pocałuj mnie pod jemiołą Renata Kosin, Dorota Milli, Krystyna Mirek, Agnieszka Olejnik, Alek Rogoziński, Joanna Tekieli, Karolina Wilczyńska
Pocałuj mnie p... Renata Kosin, Dorot...

Komu w drogę, temu czas! Chałupy wzywają nas!

No słabe to jest. Da się przeczytać, ale bez szczególnej przyjemności.
Krótkie opowiadania, powiązane tematem urlopu na kempingu w Chałupach. Niby jest pomysł na każde z nich, językowo fajne, ale z jakiegoś powodu nie wciągają.

No słabe to jest. Da się przeczytać, ale bez szczególnej przyjemności.

Chciałem poznać wczesną twórczość Rogozińskiego dlatego zdecydowałem się rozpocząć czytanie. Ze względu, że czytanie było mozolne i po 20 min. czytania rezygnowałem. W końcu przestawiłem się na audiobook'a, też podobnie słuchanie dzieliłem na 15-20 min. fragmenty. Dotarłem do końca lecz tą pozycję odradzam.

Jak zobaczyłem tę płytkę z przyczepami, to od razy ślinka mi pociekła. Choć upały skończyły się niedawno, ale już stęskniłem się za wakacyjnym klimatem.
7 autorów, więc jak to zwykle bywa, jednym spodoba się to, drugim tamto.
Mnie najbardziej przypadł do gustu M. Stelar, niezłe też było opowiadanko K. Janus - za nietypowe zakończenie, A. Rogoziński - jak zwykle odlotowy.

7 autorów, więc jak to zwykle bywa, jednym spodoba się to, drugim tamto.

Przeczytałam tylko dla opowiadania Marka Stelara i oczywiście nie zawiodłam się na Miśku i Szwagrze😊 Inne opowiadania też całkiem przyjemnie, chociaż niektóre ciekawe, inne mniej. Myślę, że książka jest idealna właśnie do czytania na wakacjach, by się rozerwać i za bardzo nie myśleć😊

Kilka słów na temat antologii "Kemping Chałupy 9", mniej lub bardziej śmiesznych opowiadań polskich autorów obyczajówek i kryminałów. Siedem opowieści, wakacyjny klimat, a akcja tak jak myślicie, na kempingu w Chałupach! To fajna lektura dla miłośników przygód i miłości z nutą humoru!

Byłam gotowa na wybuchy śmiechu, ale czy te historie naprawdę miały w sobie coś, co sprawiło, że zaśmiewałam się do łez? No, na pewno wiele razy się uśmiechnęłam, ale łez ze śmiechu nie było.

Czego możecie się więc spodziewać?

W kilku opowiadaniach występuje wątek romantyczny, a w dwóch znajdziecie wątek kryminalny. Najbardziej przypadła mi do gustu "Zemsta Ortyszy" Alka Rogozińskiego - ciekawie napisany wątek kryminalny, powiązanie legendy z rzeczywistymi wydarzeniami, humorystycznie i zagadkowo. Pozostałe czytało się szybko, lekko, ale fabuła nie wciągnęła mnie aż tak bardzo.
Opowiadania są różnorodne, można się przy nich uśmiechnąć, i spodobało mi się to że wszystkie siedem różnych historii łączą Chałupy i kempingowe klimaty.

Lektura iście wakacyjna, przy której nie trzeba się zastanawia, wgłębiać w temat i analizować. Wystarczy wrzucić na luz i dobrze się bawić.

Kolejną książką przeczytaną we wrześniu jest #kempingchałupy9
Letnie wakacje, kemping oczami różnych osób. Zbiór siedmiu opowiadań, różnych autorów.

Muszę przyznać, że każde z nich jest inne i wyjątkowe. Najbardziej podobało mi się pierwsze, autorki #joannatekieli
Bogata para wyjeżdża na rocznicowe wakacje. Ponieważ było już ciemno pomylili kempingi i trafili w zupełnie inne miejsce, niż to, które rezerwowali. Przeżyli przygodę życia.
Świetne, pełne uczuć i wrażeń. Autorka pokazuje, że wcale pieniądze nie są najważniejsze w życiu.

Kolejne opowiadania są równie dobre w każdym bohaterowie trafiaj na wakacje do Chałup, na kemping pod numerem 9 😜

Bywa śmieszna, bywa rozczulająco. Każde z opowiadań tak naprawdę zawiera różne odczucia, pokazuje najróżniejsze sytuacje życiowe. Jest rodzinka na wakacjach w poszukiwaniu skarbu, są pary pragnące wypoczynku, jest samotna dziewczyna, tęskniącą za ojcem.
Łączy je jedno - Kemping Chałupy 9 🌞

Polecam 💪💪💪

Kolejną książką przeczytaną we wrześniu jest #kempingchałupy9

Książkę zaliczyłabym do lekkich, przyjemnych urlopowych. Sięgnęłam po nią, po tematyce wojennej, i była jak znalazł.
Zbiór opowiadań z Kempingu, Opowiadania nie łączą się ze sobą, jednym wspólnym ogniwem są Chałupy ;) Pierwsze opowiadanie moim zdaniem najlepsze,
Jeżeli Chcecie przeczytać coś lekkiego, a zarazem dobrze napisanego, to sięgnijcie po tą pozycję

Polecam 🥰📚❤️

Polecam 🥰📚❤️

Trochę żeby zatrzymać lato ... Poziom opowiadań różny, ale są perełki

Trochę żeby zatrzymać lato ... Poziom opowiadań różny, ale są perełki

Zbiory opowiadań mają to do siebie, że są zwykle dość nierówne. Można jednak dzięki nim zapoznać się z nieznanymi dotychczas autorami i dostać próbkę ich stylu, chociaż nie zawsze odzwierciedla to jakość ich samodzielnych powieści.
Przed przystąpieniem do czytania opowieści z Chałup miałam wcześniej styczność z książkami Marty Matyszczak, Marka Stelara i Alka Rogozińskiego. I właśnie opowiadania tych autorów podobały mi się najbardziej. Mistrzowie komedii kryminalnych - jak zwykle w swoim stylu. Dodatkowym plusem historii opowiedzianej przez Alka była ciekawa, prawdziwa miejscowa legenda. Natomiast Marek Stelar zaprezentował się z nieco lżejszej niż w swoich kryminałach strony i przyjemnie czytało się jego część.
Z opowiadań bardziej obyczajowych spodobała mi się część Doroty Milli. Choć przewidywalna, to ciepła i urocza.
Pierwsze opowiadanie, Joanny Tekieli, było dla mnie strasznie absurdalne i z trudem doczytałam je do końca.
U Katarzyny Janus wiało nudą i chociaż autorka na końcu sama czarno na białym podaje morał (serio? XD),to ja tego morału w tej historii nie widziałam. Może i fajnie przedstawiła Grażynkę, ale cały czas zastanawiałam się, o czym to miało być.
Opowiadanie Renaty Kosin też tak nie do końca rozgryzłam. Pomysł na powrót do przeszłości i spotkanie z dawną ukochaną może i zrozumiały, ale przeprowadzenie tego wątku było dla mnie jakieś dziwne.

• EmpikGo

Renata Kosin Kemping Chałupy 9 Zobacz więcej