Rocznica

Okładka książki Rocznica Roisin Meaney
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Rocznica
Roisin Meaney Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Seria: Słowne z uczuciem literatura obyczajowa, romans
Słowne z uczuciem
The Anniversary
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2022-06-22
2022-06-22

Wyróżniona opinia i

Rocznica

przeczytanych książek 1135 napisanych opinii 386

Czytało się wyśmienicie, lubię takie psychologiczne obyczajówki o rodzinie, tym bardziej gdy historia jest przedstawiona z perspektywy różnych postaci. "Rocznica" pod pewnymi względami przywiodła mi na myśl "Dorosłych" Marie Aubert i "Pod śniegiem" Petry Soukupovej, choć tamte dwie były lepsze, bo zdecydowanie mniej cukierkowe. Przewidziałam, jak zakończy się 5 wątków – i nie pomyliłam się w 4 przypadkach, co jednak nie odebrało mi przyjemności z lektury. Z kilkoma postaciami mogłam się częściowo utożsamić, ich odczucia były mi bliskie i znajome. Szkoda, że tylko ta jedna książka autorki jest obecnie dostępna w Polsce – może kiedyś wpadną mi w ręce inne jej powieści w wersji oryginalnej.

Autorka bardzo naturalnie i życiowo opisuje pewną rodzinę. Miłość, zdrada, straty,relacje rodzinne opisane jak w życiu. Zaprzyjaźniłam się z tą rodziną, aż szkoda że musiałam książkę odłożyć, przeczytaną.

Ciekawa książka, można powiedzieć życiowa .

Ciekawa książka, można powiedzieć życiowa .

Ciekawa powieść obyczajowa poruszająca bardzo ważne tematy jak zdrada, znaczenie rodziny, przyjaźni, stosunków interpersonalnych. Autorka ma lekkie pióro, dobrze się czyta.

Niespiesznie rozwijajaca sie historia ktora porusza wiele trudnych tematow: strate, zdrade, poszukiwanie swojej drogi, milosc, walke z wewnetrznymi demonami i wiele innych.
Przez te powiesc sie plynie.

Przez te powiesc sie plynie.

Fabuła żenująca. Gdzie tu romans? Starego lowelasa z ponad 30 lat młodszą porąbaną siksą.

Moje wrażenia po tej lekturze sprowadzają się do parafrazy Wieszcza: Szczęście! ty jesteś jak zdrowie, ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił… a jednak sprawa nie jest beznadziejna dla bohaterów, na szczęście😉

Trzy pary. Jeden weekend.

Małżeństwo Lilly i Charliego rozpadło się po dwudziestu sześciu latach po tym, jak mężczyzna związał się z młodszą kobietą. Gdyby nie decyzja o rozstaniu, obchodziliby niebawem trzydziestą rocznicę ślubu.
Teraz Lilly jest szczęśliwa, ma nowego partnera, z którym planuje ślub. Na chwilę przed sfinalizowaniem rozwodu, kobieta postanawia zaprosić całą rodzinę do ich domku nad morzem w Land's End. Jak minie im wspólny weekend? Czy przetrwają go bez kłotni?

"Rocznica" to powoli snuta opowieść o patchworkowej rodzinie. Sięgając po tę książkę kompletnie nie wiedziałam czego się spodziewać, przyznaję jednak, że zostałam mile zaskoczona.
Historia opowiedziana jest z perspektywy kilku bohaterów, dzięki temu dogłębnie poznajemy każdego z nich.
Całość płynie bardzo powoli, ale czyta się ją bardzo dobrze. Historia stworzona przez Roisin Meaney potrafi zaintrygować czytelnika i wciągnąć na kilka godzin. Przyznaję, że pomimo niespiesznej fabuły, nie mogłam oderwać się od lektury. Byłam bardzo ciekawa jak ta historia się zakończy. Urzekł mnie klimat, który stworzyła autorka. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, w jaki sposób Roisin Meaney pisze o relacjiach rodzinnych, codziennych problemach i zmaganiu się z nimi, o tęsknocie, miłości, o więzach rodzinnych, które potrafią przetrwać wszystko.
"Rocznica" to piękna i delikatna opowieść o rodzinie i jej codziennych problemach. Choć nie wywołała we mnie głębszych emocji, to niewątpliwie skłania czytelnika do refleksji. Jeżeli lubicie lekkie rodzinne historię, to polecam Waszej uwadze ten tytuł.

Trzy pary. Jeden weekend.

Wow! Poproszę o więcej takich historii!
Wciągająca i zachwycająca! Uwielbiam czytać takie historie.
"Rocznica" to historia o Lily, która rozstała się z Charliem po dwudziestu sześciu latach małżeństwa. Obecnie Lily jest w związku z Joem. Postanawia zaprosić całą rodzinę na majowy weekend do letniego domku nad morzem. Lily chce przekazać Charliemu, swojej córce Poll i synowi Thomasowi decyzję, którymi nie będą zachwyceni.
Co zamierza zrobić Lily?
Czy rodzina przetrwa ten weekend?
Czy nie pozabijają się?
Czy wspólny pobyt nad morzem zmieni ich relacje?
Odpowiedzi szukajcie w tej książce.
Opowieść możemy poznać z kilku perspektyw. Wybieramy się razem z bohaterami w podróż do domku nad morzem, w którym rozbita rodzina spędzi ze sobą majowy weekend.
Piękny, stary dom był kiedyś pensjonatem i skrywa w swoich murach wiele historii.
Okazuje się, że plany Lily staną pod znakiem zapytania. Irytujący czasami egoistyczni członkowie rodzinki skrywają wiele tajemnic i walczą z demonami przeszłości.
Nie będziecie nudzić się ani przez chwilę.
Autorka tą powieścią pokazuje, że pod jednym dachem może rozegrać się wiele dramatów, a pod pozorami można skrywać wiele problemów.
Ta historia daje do myślenia i pokazuje jak ważna jest rodzina.
Autorka ma bardzo przyjemny styl i książkę czyta się szybko.
Jeśli szukacie historii wzruszającej, życiowej i bardzo emocjonalnej to gwarantuję Wam, że tę książkę warto przeczytać.
Spędziłam niesamowity wieczór z tą powieścią.
Czekam na następne książki autorki.
Rewelacja!
Polecam!

Wow! Poproszę o więcej takich historii!
Wciągająca i zachwycająca! Uwielbiam czytać takie historie.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, do sięgnięcia po ten tytuł skusiła mnie okładka oraz opis. Książkę czytało mi się bardzo szybko. Autorka ma lekkie i przyjemne pióro. Ciekawa fabuła, która idzie swoim powolnym tempem oraz ciekawe postacie. Historia nie wywołała u mnie mnóstwa emocji, ale spędziłam z nią dobrze czasu to taka historia na jeden wieczór. Książka jest napisana z perspektywy kilku bohaterów, przez co możemy poznać ich bliżej. Dylematy, niepewność, ból oraz problemy, tutaj to znajdziemy. Autorka pokazała w tej historii, jak ważna jest rodzina. Nie ma tutaj dużej ilości zwrotów akcji, mimo to książkę przeczytałam z przyjemnością, z przyjemnością sięgnę po kolejne książki autorki. Przekonajcie się sami czy książka jest dla Was.

• Przeczytane 2022
  • EmpikGo