Felix Mroczna zemsta Tom 2

Skończyłam czytać drugi tom serii o władcach połświatka. Felix okazał się trochę inną historią niż Vigo. Był troszkę mniej brutalny i skupiał się zupełnie na czymś innym. Ale o tym napiszę Wam za chwilę. Muszę jednak uprzedzić, że mogą się pojawić maleńkie spojlery, bez których trudno jest mi napisać cokolwiek.

Pierwszy tom zakończył się tragicznie, śmiercią Viga. Felix pomimo swojej żałoby i bólu po śmierci brata, musi zwracać uwagę na to co się dzieje dookoła niego, bacznie obserwować i czuwać. Bowiem okazuje się, że ktoś czyha na jego życie, a może nawet jego najbliższych osób, do których zaczyna należeć jego młodziutka żona. Początkowo Greta nie znosiła swojego męża. Tak naprawdę połączyły ich gorące chwilę w sypialni. Jednak stopniowo zaczęła zakochiwać się w mężu. Zaczęła poznawać go i wbrew swojemu zdrowemu rozsądkowi, zakochiwać się w nim. Ale jak kogoś kochać kiedy druga osoba Cię ciągle odtrąca?
Felix nie chce lub nie potrafi wsłuchać się w swoje serce, które podpowiada mu, żeby wybrał Gretę. Nie dopuszcza do siebie tych uczuć. Sprowadza do domu swoją wieloletnią kochankę Idę, z którą nie chce i nie potrafi pogodzić się Greta. Dlatego odchodzi od Felixa, myśląc o rozwodzie.

Czy Greta i Felix będą razem? Kto zabił Viga? Kto czyha na życie Felixa?

Jak już wspomniałam wcześniej ten tom jest zupełnie inny niż pierwszy. Owszem mamy tu mafię, która jak zawsze jest brutalna i niebezpieczna, jednak to wszystko jest jakby wyblakłe. Iwona tą część poświęca całkowicie Feliksowi i jego uczuciom. Jesteśmy świadkami jego przemiany, kiedy pojawia się Greta. Początkowo był brutalny i nie dopuszczał do głosu swojego serca. Odrzucał Gretę, a mimo to coś go do niej ciągnęło. Był jak chorągiewka, raz chciał być z nią, a raz nie. Ostateczną decyzję podjął w wyniku zdarzeń, które pomogły mu ostatecznie zrozumieć swoje uczucia. Ale jaką podjął decyzję Felix i co sprawiło, że był pewien swoich uczuć, musicie sami doczytać. Nie mogę Wam zabierać przyjemności z czytania.

Powiem tylko, że działo się dużo. Poznajemy nowych bohaterów, jak również losy starych. Iwona serwuje nam taką historię, przy której wszystkie inne blakną. Mamy tu mafię, a także związaną z nią brutalność, przemoc i mnóstwo sexu. W tej części sceny erotyczne są bardziej namiętne niż brutalne. Wszystko to jest tak opisane, że czytając trudno przełknąć ślinę z wrażenia, a wyobraźnia pracuje ufff

Zostaje mi tylko zachęcić Was do poznania tej serii, a ja zabieram się za ostatni tom serii.

Polecam
10/10

Pierwszy tom zakończył się tragicznie, śmiercią Viga. Felix...

Niestety – tak jak się obawiałam, tom drugi wypadł znacznie bladziej niż jedynka. Zabrakło mu tej świeżości i tych niespodziewanych zwrotów akcji, którymi uwiodła mnie część pierwsza. Tutaj – choć nadal ciekawie- było niestety typowo aż do bólu. Bohater mnie nie kupił - przez swój totalny brak zdecydowania. Bohaterka bardziej mnie drażniła niż wzbudzała sympatię i sama nie do końca wiedziałam czy jej chcę dopingować …- a i sama akcja zdecydowanie bardziej skupiała się tym razem na erotyce, niż na rozwoju akcji właściwej. Czuję się zatem trochę rozczarowana, bo oczekiwałam zgoła czego innego niż dostałam. Owszem, nadal jest to dobrze skonstruowana opowieść, którą czyta się lekko i szybko – niestety jednak utarte motywy i przewidywalność bohaterów, nie przysłużyły się tej odsłonie, a fajerwerków nie odnotowano. No nic. Mówi się trudno i czyta się dalej, bo cykl jak się zaczęło, to trzeba honorowo zakończyć.

🔥🔥RECENZJA BOOKTOUR 🔥🔥

Celem Felixa jest odnalezienie osoby, która zabiła jego brata Vigo. Mężczyzna zdaję sobie sprawę że dopóki nie odnajdzie mordercy ani on ani jego najbliżsi nie mogą czuć się bezpiecznie. Sprawy nie ułatwia fakt że jego głowę zajmuje również piękna i nieznośna żona, którą poślubił dla dobra swoich interesów. Greta pomimo początkowej niechęci do męża zaczyna się do niego przekonywać. Oprócz namiętnego i gorącego sexu zaczyna ich łączyć coś więcej. Niestety Felix nie chce poddać się temu uczuciu i sprowadza do domu Idę swoją długoletnią kochankę a Gretę odsyła do domu ojca. Zraniona kobieta postanawia rozwieść się z Felixem czemu przeciwny jest jej ojciec.

Kto okaże się mordercą Viga? Czy Felix podda się uczuciom do żony? Czy Greta wybaczy mu zdradę z kochanką?

Jak dla mnie druga część totalnie wymiata. Czytelnik zostaje jeszcze bardziej wciągnięty w świat, w którym rządzi mafia i bezwzględność. Do tego mamy gorący romans, który połączył Felixa i Gretę. Każde ich spotkanie kończy się namiętnym sexem a u czytelnika wypiekami na twarzy🥵🥵Ja totalnie przepadłam i zakochałam się w tej książce I każdego kto jej jeszcze nie czytał gorąco zachęcam do lektury.

Za możliwość wzięcia udziału w bt dziękuję bardzo @opetanaprzezslowa oraz autorce @iwonafeldmann_pisarz 😊😘😘

#recenzja #receznjabooktour #btvigofelix #btzopetanaprzezslowa #iwonafeldmann #gorącyromans #bookstagram #bookstagrampl #książkoholik #ksiazkowelove #czytanieuzależnia #czytaniejestsexy

🔥🔥RECENZJA BOOKTOUR 🔥🔥

Mamy tutaj do czynienia z romansem mafijnym, którego akcja toczy się w Polsce. Poznajemy braci Hryniewicz, którzy są władczy i mroczni. Jak nazwa wskazuje, pierwszy tom dotyczy Vigo. Niestety z tym panem nie polubiliśmy się. Jak dla mnie to czubek i furiat. Wymierza sprawiedliwość jak mu się podoba, wystarczy że ktoś coś mu powie i już wpada w szał. Kobiety ma za nic, nawet Zarę, którą rzekomo kocha. Przy tym jest brutalny i nie ma hamulców.
Oprócz Vigo poznajemy masę innych bohaterów, co momentami było męczące. Robił się sztuczny tłok. Przeszkadzały mi również przeskoki czasowe. Niby już akcja zakończona i nagle po 2 rozdziałach czytam o kimś innym i myślę, cholerka to już było. Po czym następował powrót do teraźniejszości. Było to dla mnie bardzo męczące. Przy końcu autorka tak się rozpędziła z akcją, że dosłownie wbiło mnie w fotel. Jakie szczęście, że miałam pod ręką kontynuację 😊

Felix za to, to 2 tom, który o wiele bardziej mi się podobał. Zapewne za sprawą Grety. Młodziutkiej, ale odważnej i walecznej dziewczyny. Sam Felix też o wiele przyjemniejszy. Chociaż nie raz miałam ochotę walnąć go w głowę, żeby się wreszcie obudzil 😅

W obu tomach mamy akcję, intrygi, pełno tajemnic i niejasności. Choć miałam wrażenie, że w Felixie akcja była ciekawsza, a na pewno było więcej zwrotów akcji. Niestety nadal rozdziały były pomieszane czasowo.

Zakończenie 2 tomu zasiewa nutkę ciekawości i nadzieję na kolejny tom, który chętnie

"Felix" to tom drugi serii Władcy Półświatka autorstwa Iwony Feldman. Po wciągającym pierwszym tomie czyli "Vigo. Mroczne serce", który idealnie wpasował się w moje gusta czytelnicze przyszła pora na dalszy ciąg historii , której głównym bohaterem po śmierci Vigo staje się Felix.
Jak dalej potoczyły się losy jego i Grety?
Jedno co musicie wiedzieć jest to iż Felix aż wrze od emocji. Pierwsza część Władców Półświatka była emocjonalna ale to właśnie w drugiej części każda strona nasączona jest różnorakimi w odbiorze uczuciamk i emocjami. Głównego bohatera z pewnością kocha się albo nienawidzi albo obie te rzeczy naraz. Autorka wykreowała go świetnie i genialnie oddała niebezpieczeństwo jakie grozi kiedy należy się do świata mafii. Felix zdecydowanie do niego należy i wyrazie było czuć to napięcie, ten dreszczyk kiedy każdy kolejny wróg czekał na choćby jego jedno potknięcie.
Największym plusem książek, które wychodzą spod pióra Iwony to zdecydowanie ich wielowątkowość. Fabuła kręci się wokół kilku wątków, które idealnie łączą się w jedną całość a taż kolei zazwyczaj wywołuje wielkie zaskoczenie. Szczerze mówiąc, po tym jakie zaskoczenie wywołała u mnie fabuła "Vigo" nie sądziłam , że autorka będzie wstanie wywołać coś podobnego albo i jeszcze lepszego. A jednak udało się jej wywołać u mnie jeszcze większy szok i jeszcze większe zaskoczenie co za tym idzie jeszcze bardziej uwielbiam tę serię.
Relacja Felixa i Grety jest namiętna i gorąca a namiastkę tej namiętności mogliśmy poznać już w pierwszym tomie. W tej części do namiętności dołącza coś jeszcze , coś co sprawia , że Felix pragnie uchronić ją przed niebezpieczeństwem jakie czyha na niego samego. Felix to chodzący mrok ale Greta jako jedyna ten mrok potrafi swoją osobowością stłamsić. Ich relacja jest skomplikowana ale takie właśnie lubimy prawda?
To tylko pokazuje , że autorka stawiając na to byśmy historię jaką poznajemy w "Felixie" odbierali życiowo, bo przecież życie też potrafi być skomplikowane a rządza zemsty za krzywdy i niesprawiedliwość kiełkuje w wielu z nas.

Ja serdecznie polecam książkę "Felix. Mroczna zemsta" i mam nadzieję, że autorka nie pozwoli nam długo czekać na kolejną część.

#opetanapoleca
#książkowepolecajkiopętanej

Jak dalej potoczyły się losy jego i Grety?
Jedno co musicie wiedzieć jest to iż Felix aż...

"Bo Greta to przeciąg, szalejący w mojej duszy.... Anomalia, która nie powinna mnie dosięgnąć a zawładnęła moim życiem i wiem, że nie chcę się z niej wyleczyć.... "
Dzisiaj, w ten deszczowy sobotni dzionek chciałabym przedstawić Wam Felixa - brata Vigo, bezwzględnego macho, który nie może się pogodzić ze śmiercią swojego brata. Za wszelką cenę szuka winnych i zemsty. Próbuje sobie ułożyć życie z Idą, ale jego myśli zajmuje Greta, którą już mogliście poznać we wcześniejszej części- kobieta tajfun. I jakby na to nie patrzeć, to w sumie i jego żona, bo pomimo tego, że razem nie mieszkają, to nadal figurują jako małżeństwo. Oboje próbują się nienawidzić, ale serce nie chce tego słuchać i gdy "tesciu" zaprasza Felixa na bal przy boku jego córki, nie może odmówić.... Tym bardziej, że mają dyskutować o wspólnym biznesie. A przyjęcia w tym miejscu zazwyczaj kończą się niezłą zadymą. Czy i tak będzie tym razem?.....
W trakcie przyjęcia wyjdzie na jaw wiele spraw, o których nawet nie śmieliście myśleć. Pociągnie to za sobą różne konsekwencje a jedną z nich będzie Greta, która musi zamieszkać u Felixa a po co i dlaczego? To już sami musicie sobie doczytać....
Autorka po raz kolejny pokazała klasę, kolejna genialna historia, w której jest miejsce na mocne i drastyczne akcje jak i na sceny erotyczne.....
Czytana z wypiekami na twarzy, do końca nie było wiadomo kto wrogiem a kto przyjacielem jest. Kawał dobrej roboty Pani Iwono - dobrze przemyślane dzieło i nasuwa się pytanie :cczy będzie kontynuacja?

Muszę przyznać, że tom pierwszy mnie mocno zaskoczył a końcówka rozbiła emocjonalnie. Dlatego z niecierpliwością czekałam na tom drugi, by poznać dalsze losy Grety i Felixa. Czy się nie zawiodłam? Kolejny tom jest równie emocjonalny. Czy lepszy? A może słabszy? To już musicie ocenić sami. Jedno jest pewne to będzie jazda bez trzymanki.

Greta to młoda dziewczyna, która ojciec wydał za mąż za Felixa. Miało to zapewnić jej ochronę przed Lutorem. Niebezpieczeństwo, i szybkie nieoczekiwane decyzje zagmatwały jej życiem. W dodatku nie może pogodzić się z tym, że Felix ja odrzucił.

Felix po śmierci brata pragnie zemsty. Musi także sam zadbać o swoje interesy a jego prawą ręką staje się kuzyn Marcel. W dodatku ktoś dalej mu zagraża. Felix z jednej strony pragnie Grety z drugiej odrzuca ją. Co nim kieruje? Kiedy w ich kręgu pojawia się Eryk musi nie tylko bronić interesów ale i Grety. Kim jest Eryk i czemu tak zależy mu na Grecie?

Muszę przyznać, że autorka zaskoczyła mnie zupełnie. Mamy tu sporo intryg, część niejasnych zdarzeń, które aż się proszą o wyjaśnienie. Sama fabuła poprowadzona jest z punktu widzenie głównych bohaterów, są przeskoki w czasie do wydarzeń wcześniejszych,. Oprócz Grety pi Felixa pojawiają się rozdziały z punktu widzenia innych bohaterów, co wprowadza ciekawy i intrygujący wątek. Nie wszystko jest rozstrzygnięcie. Sporo mamy niejasności. Dodatkowo autorka wprowadziła nam kolejne tajemnice, kolejnych bohaterów, a powiązania między jednymi a drugimi nadal niewyjaśnione. Muszę przyznać, że początkowo Felix nie przypadł mi do gustu. Bardziej niż jego polubiłam Vigo. W tomie drugim Felix dął się poznać z innej strony bardziej przyjemnej. Emocje, jakie się pojawiły między nim a Greta widać było gołym okiem. Pasowali do siebie jak dwie połówki jabłka, mimo że każde ma dość silna osobowość.

Fabuła bardzo dobrze przemyślana, autorka dawkuje nam fakty. Akcja goni akcję, a całość układa się w logiczną całość. I jak już myślimy, że wiemy wszystko, autorka robi nam znowu zamęt i wprowadza zamieszanie w losach bohaterów. Czy Felix i Greta odnajdą spokój? Kto zagraża Felixowi? Czy odnajdzie wroga? Jest wiele pytań. Na jedne znajdziemy odpowiedź, na inne nie . Dodatkowo pojawią się nowe pytanie i nowe tajemnice. Zakończenie szalenie intrygujące. Z jednej strony może to koniec z drugiej obstawiam, że będzie tom 3 i mam pewne przypuszczenie kto będzie jego głównym bohaterem. Polecam

Greta to młoda dziewczyna, która...

Felix ze wszystkich sił próbuje odnaleźć zabójcę brata. Greta chce rozwieść się z Felixem, skoro on wybrał inną. Ojciec Grety przygotowywyje wielki bal, bardzo mu zależy żeby Felix wziął w nim udział i to razem z jego córką. Jaki ma w tym cel? Karolina czeka w szpitalnym więzieniu na rozprawę i dostaje propozycje nie do odrzucenia. Felixowi pomogą kuzyn Marcel, to jedyna osoba, której on ufa. Wśród nich pojawia się pewien mężczyzna, czy okaże się wrogiem czy przyjacielem? Czy Karolina pójdzie na układ? Czy między Felixem, a Gretą zwycięży uczucie? Czy Felix pomści brata?,
Tyle pytań, a wszystkie odpowiedzi znajdziecie czytając Felix Mroczną zemstę.

Poprzedni tom Vigo zrobił na mnie mega duże wrażenie i pozostawił duży niedosyt, dlatego z niecierpliwością czekam na drugi tom. Autorka nie zawiodła, akcja w książce gna jak szalona, nie wiadomo komu można ufać, a komu nie. Z każdej strony Felix czuje zagrożenie, boi się też o swoją żonę do której jego uczucie wcale nie zniknęło, a wręcz przeciwnie coraz bardziej rozkwita. Odesłanie jej to tylko chęć chronienia jej. Wrogów przybywa. W tej części dużo się dzieje, pojawia się tajemniczy Eryk, który strasznie mnie wkurzał. Mamy tu zemstę, tajemnice, zdradę, ciągle zwroty akcji, miłość, śmierć. Emocje szaleją. A takiego zakończenia to się nie spodziewałam, jestem ciekawa co takiego dostaniemy w trzecim tomie. Jednym słowem polecam, bo naprawdę warto. Oczywiście bez znajomości pierwszego tomu się nie obejdzie.🖤🖤🖤🖤🖤

Dalsza część historii braci Hryniewiczów stojących na czele jednej z największych polskich mafii. Po śmierci brata Felix stara się odnaleźć winowajcę - Ducha z przeszłości, o którym wszyscy zapomnieli myśląc, że nie żyje. By odnaleźć i złapać zabójczynię, Felix jest gotów poświęcić wszystko - nawet użyć jako przynęty kobiety, którą poślubił i (choć jeszcze nie przyznał się sobie do tego) pokochał. Greta z kolei nie ma o niczym pojęcia i choć zależy jej na mężu i nie chce by stała mu się krzywda, to postanawia się z nim rozwieźć. Co wyniknie z tych niedomówień i decyzji bohaterów musicie poznać sami - nie pożałujecie. Książka wciąga tak samo, jak poprzednia część. Jest chyba troszkę bardziej brutalna, ale też mam wrażenie że sposób opisania przeżyć bohaterów sprawia, że czytelnik czuje do nich sympatię większą, niż w pierwszym tomie.

❤️Opinia❤️

Tytuł: Felix. Mroczna zemsta
Seria: Władcy półświatka
Autor: @iwonafeldmann_pisarz
Wydawnictwo: @krople_czasu

❤️Moja ocena❤️
⭐4,5

Myśli Felixa całkowicie pochłaniają poszukiwania tego kto próbuje go zabić. Jego noce osładza Ida, a Greta nie chcąc być tą drugą postanawia rozwieść się z mężczyzną. Poinformować go o tym chce po wielkim balu, którego pomysłodawcą i organizatorem jest jej ojciec. Lecz czy w tłumie ludzi może czuć się bezpieczna? Czy wszyscy dożyją poranka?
Czekającą w szpitalu więziennym na rozprawę Karolinę niespodziewanie odwiedza dawna znajoma i składa jej kuszącą propozycję. Cay Karolina zdradzi w zamian za wolność?
Marcel, kuzyn Felixa, zna struktury organizacyjne, pomaga mu utrzymać władzę i zajmuje się połową jego biznesu. To jedyny człowiek, któremu Felix ufa. Ale jaki wpływ na życie ich obu będzie mieć to co odkryje? Czy Felix wykorzysta do swoich celów jedną z czterech kobiet, które stoją na jego drodze do celu?

❤️Moja opinia❤️

Felix to boss Warszawskiego półświatka. Choć jego twarz zdobią dwie blizny, wcale nie ujmuje to jego urokowi, wręcz przeciwnie. To przystojny mężczyzna, który jest bezwzględnym bossem robiącym wszystko co w jego mocy aby złapać ducha, osobę która jak wszyscy przypuszczali nie żyje i pomścić śmierć brata oraz dorwać tego kto próbuje zabić jego samego.

Greta to piękna kobieta, którą ojciec wydał za mąż za Felixa, co miało zapewnić jej bezpieczeństwo. Nie może pogodzić się z tym, że Felix odesłał ją do rodzinnego domu, odrzucił ją co zabolało. Nie chcąc dłużej być tą drugą postanawia się rozwieść i ułożyć sobie życie od nowa.

„Felix” to drugi tom serii Władcy półświatka, którą miałam przyjemność przeczytać w booktour zorganizowanym przez @opetanaprzezslowa.
To mroczna i niebanalna historia, która niejednokrotnie zaskoczy czytelnika.
Zawarte tutaj zemsta, intrygi, kłamstwa i tajemnice wciągają nas w mroczny mafijny świat, w którym niebezpieczeństwo, krew i śmierć to chleb powszedni.
Za to zaś pożądanie i namiętność prowadzą do dzikich i gorących scen łóżkowych, które rozpalą zmysły niejednej czytelniczki.
Drugi tom rozpoczyna się sześć tygodni po wydarzeniach mających miejsce na ostatnich stronach tomu pierwszego, gdzie Felix odsyła Gretę do domu rodzinnego i wybiera Idę. To ona zna go bardzo dobrze i wie czego mu potrzeba. Ale za odesłaniem Grety kryje się inny powód.
Nasz główny bohater to mężczyzna, który nie zna innego świata niż ten mafijny, który pełen jest śmierci oraz wrogów czyhających nie tylko na jego władzę, ale i życie, które teraz kręci się wokół poszukiwań osoby, która zabiła jego brata oraz znalezieniu tego, kto chce zabić i jego.
Felix utrzymuje otwarty związek z Idą, która do tej pory nie chciała dać mu tego, czego pragnął. A chciał on dzielić z nią dom i łóżko, lecz ona miała wymówkę, aby z nim nie zamieszkać. Nagle zmienia ona zdanie, a wręcz chciałaby więcej niż tylko wspólnie mieszkanie. Co jest powodem tego, iż nagle zmieniła ona swoje podejście do ich związku?
Greta to młoda i piękna kobieta, która po odrzuceniu przez Felixa postanawia wziąć rozwód i zmienić swoje życie, a męża, który jest nim tylko na papierze i z nazwy nie chce widzieć. Jednak nie ma wyboru, gdy ojciec oznajmia jej, że na zorganizowanym przez niego balu ma się ona pokazać u boku Felixa. Kim jest mężczyzna, który zaczepił ją w kawiarni i czego od niej chce? Czy może czuć się bezpieczna, będąc w tłumie ludzi?
Niebezpieczny mężczyzna i zraniona przez niego kobieta. Wydawałoby się, że ta dwójka nie może liczyć na wspólną przyszłość w świecie mafii, szczególnie z powodu mężczyzny, który odesłał kobietę do rodzinnego domu i mimo obietnicy nie zadzwonił. Ciągle wmawia sobie, że to nie Greta jest tą kobietą, której potrzebuje. Ale jak wiadomo pożądanie, które ciągle rośnie, musi w końcu wybuchnąć, a wtedy nic nie jest w stanie odciągnąć ich od siebie. Ale czy to wystarczy? Czy Felix wybierze Gretę zamiast Idy?
Autorka po raz kolejny funduje nam historię pełną akcji, która toczy się swoim tempem, nic tu nie dzieje się ani za szybko, ani za wolno. A chęć poznania odpowiedzi na wszystkie pytania spowodowała, że nie umiałam oderwać się od czytania.
Wszystkie elementy takie jak mafia i mrok oraz niebezpieczeństwo tego świata, jak i erotyka oraz emocje odczuwane przez bohaterów są świetnie ze sobą połączone i tworzą razem powieść, przy której nie można się nudzić.
Ja mogę wtrącić tutaj jedynie fakt, iż denerwowały mnie te ciągłe rozmyślania Felixa o Idzie. O tym, że to ona jest tą kobietą, której chce i której potrzebuje.
Z chęcią poznałabym również historię Maxa i Lilki - siostry Grety.
Czy Felix dorwie w końcu Sergieja i rozwiąże problem z narkotykami rozprowadzanymi na jego terenie? Czy zemści się za śmierć brata i złapie tego, kto chce i jego pozbawić życia?
Czy ten mroczny świat może zaoferować Grecie coś więcej niż rozczarowanie, niebezpieczeństwo i strach o bliskich? Czy dojdzie do rozwodu?
Aby poznać odpowiedzi na te pytania zachęcam Was do sięgnięcia po serię Władcy półświatka i poznanie historii dwóch braci Hryniewiczów.

#felixmrocznazemsta #wladcypolswiatka #2 #iwonafeldmann #kropleczasu #instagramczyta #czytambokocham #polskiebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #btvigofelix #btuopetanej

❤️Opinia❤️

Tytuł: Felix. Mroczna zemsta